Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567
Pokazuje rezultate 301 do 337 od 337

Tema: Kontaktne lece

  1. #301
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    A koje lece imas?

  2. #302
    pipi-lipi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    62

    Početno

    ne treba se svaki dan kutijica prazniti i puniti.
    koje su ti leće, meke ili polutvrde?

  3. #303
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    polutvrde

  4. #304
    pipi-lipi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    62

    Početno

    Ja imam polutvrde.
    Tekućinu ne trebaš mijenjati svaki dan.
    Ja isperem leće i onda ih stavljam u oči bez one kapljice.
    S obzirom da ih nisi dugo nosila, drži se onog privikavanja na oči.

  5. #305
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    danas jedan sat, sutra bi krenula na dva, preksutra trebam raditi i bar bi ih 4 sata trebala imati
    jel to puno?

  6. #306
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    mozda mi je zato bilo mutno prije kad sam se pokusavala priviknuti na njih, jer sam tada (dvaput sam pokusala) uvijek vidjela mutno
    mozda zbog te boston kapljice koju sam stavila?

  7. #307
    pipi-lipi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    62

    Početno

    Ako ti oči podnesu, i nije. Ja sam se brzo privikavala, a sjećam se moj brat nikako.
    Ako ti je hitno zbog posla, probaj sutra napraviti dva nošenje, ujutro i navečer.
    Sretno!

  8. #308
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    hvala, dobr ti je ova ideja da surtra nosim dvaput

    sad sam vidjela da su mi obje tekucije u zadnjem mjesecu rok trajanja
    uletila sam u zadnji tren s ovim eksperimentom

    nadam se da cu se naviknuti
    jer evo u ovih sat vremena sam pokusala citati, gledati u mob, gledati u ekran i gledati tv
    i sve mi bolje ide nego s naocalama (za tv naocale moram skinuti)

  9. #309
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    A zašto nisi išla na meke leće kad ti je teško privikavanje? Na meke se ne treba privikavati.

    Što se tiče tekućine za čuvanje, nikako ne bih leće stavila u staru tekućinu. Bez očiju ne možeš, a čista tekućina čuva i oči. Svako veče treba leće staviti u čistu otopinu. To je jako bitno. Radi zdravlja očiju.

    Staviti leće u već korištenu otopinu mi je kao da se ideš okupati u istu vodu više dana zaredom.

  10. #310
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    A zašto nisi išla na meke leće kad ti je teško privikavanje? Na meke se ne treba privikavati.

    Što se tiče tekućine za čuvanje, nikako ne bih leće stavila u staru tekućinu. Bez očiju ne možeš, a čista tekućina čuva i oči. Svako veče treba leće staviti u čistu otopinu. To je jako bitno. Radi zdravlja očiju.

    Staviti leće u već korištenu otopinu mi je kao da se ideš okupati u istu vodu više dana zaredom.

    zasto je onda ta posuda tako velika i neprakticna :/, nekako rebrasta, potrosis hrpu tekucine samo da lecu cijelu pokrijes
    ova boca od sto kuna ce mi biti za mjesec dana

    doktorica mi je rekla da ona svima savjetuje polutvrde, jer su po njoj za oko zdravije
    a tek ako se na njih ne naviknu, onda mekane

  11. #311
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    I ja sam se brzo privikavala. Mali trik za pocetno suzenje ociju-gledaj u pod.
    I ja nosim polutvrde, vec 19 godina ( nisam bila svjesna da je toliko proslo).
    Tekucinu za cuvanje iz kutijice praznim svaki dan (ali ja koristom onu old school, gdje je svaka leca u svojem bazencicu; precorava sam za vadenje i stavljanje u one utore), ali napunim toliko da pokrije lece, ne full. Nakon pranja tek za pranje isperem pod mlazom obicne vode, pa u tek za cuvanje. Ne kapam na lecu jer ostane nesto tek za cuvanje, i da, ona je mutna kad je ima vise.

  12. #312
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    I ja sam se brzo privikavala. Mali trik za pocetno suzenje ociju-gledaj u pod.
    tenks, bas su mi suzile, mogla sam ih samo drzati zatvorene

    ma desno mi se odma priviklo, cak sam, kad sam je stavila, isla provjeriti jel mi uopce u oku pa sam je izvukla lol
    ali lijeva je gadna
    valjda zbog velike dioptrije, ne znam, ali sjecam se da me je lijeva zderala i prije 25 godina kad sam prvi put probala nosit lece

  13. #313
    pipi-lipi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    62

    Početno

    Ne idu sve dioptrije na meke leće, odnosno ne postiže se dobra oštrina.
    I ja ih nosim već 19 godina, po istom principu, svaki put leće dobre, do slijedećih i oči isto tako.

  14. #314
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    smijem li ih sutra poslijepodne, na tom drugom testiranju, skinuti van kuce, staviti u kutijicu i onda navecer kad se vratim doma, oprati po peesu?

    koliko se dugo treba ispirati tekucina za ciscenje?

  15. #315
    pipi-lipi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    62

    Početno

    Možeš, samo ih stavi u tekućinu da su na vlažnom.
    Ispireš dok ne ispereš tekućinu.

  16. #316
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    koliko je to injekcija fizioloske (5ml), tebi koja si vec spretna?

    jako mi je tesko to hendlati, lecu drzati u jednoj ruci, a laktom i drugom rukom puniti novu injekciju

  17. #317
    pipi-lipi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    62

    Početno

    Ja ispirem u tekućoj vodi, jer sa fiziološkom , kao i ti nisam baš bila najspretnija, nikako nisam imala osjećaj de je dovoljno isprano. U kabinetu za leće i u firmi gdje ih proizvode rade isto i rekli da je to ok, samo koristiti dobre otopine za čuvanje.

  18. #318
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Nosila sam polutvrde leće 20 godina i nikad mi uopće nije palo na pamet da ih stavim dva puta u istu tekućinu.

    Jest da ta tekućina odlazi ko blesava, ali oko je oko, just saying...

  19. #319
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj Ripcord prvotno napisa Vidi poruku
    Nosila sam polutvrde leće 20 godina i nikad mi uopće nije palo na pamet da ih stavim dva puta u istu tekućinu.

    Jest da ta tekućina odlazi ko blesava, ali oko je oko, just saying...
    X
    S time da sam ih ja stavila u istu tekucinu bar 2x kad sam zaboravila kupiti tekucinu, ali su par puta stajale i u umjetnim suzama u zlicicama za kavu i u 19 godina koristenja (a tu su i totalno neozbiljni pubertetski dani, jos neozbiljniji studentski ) biljezim jednu upalu ociju. Mada mislim da je to i sreca!
    Ali ispiranje leca fizioliskom ili (jos bolje!) tekucinom za cuvanje mi je totalna nebuloza.

  20. #320
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Što se tiče tekućine za čuvanje, nikako ne bih leće stavila u staru tekućinu. Bez očiju ne možeš, a čista tekućina čuva i oči. Svako veče treba leće staviti u čistu otopinu. To je jako bitno. Radi zdravlja očiju.
    X

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    ova boca od sto kuna ce mi biti za mjesec dana
    Ivarice, imas u Salmoiraghi & Vigano velike boce otopine za ciscenje i cuvanje leca, kosta puno manje nego u optikama i apotekama, ja moju placam 6,50 € i imaju dugi rok trajanja (barem godinu i pol). Tekucine proizvodi Bausch & Lomb, ali ih pakiraju pod S&V marku. Meni traju i duze od mjesec dana. Probaj vidjeti.

  21. #321
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Pitanje: da li se u HR moze dobiti uputnica za kontrolni pregled ociju za kontaktne lece?
    Naime, pri Gethaldusu imam "mog" oftamologa, dosad je uputnica vrijedila samo za pregled za dioptrijske naocale, a pregled za kontaktne lece (kojeg ona obavlja u sklopu istog pregleda) se placao 100 Kn. Zanima me da li se mozda sto promijenilo sto se uputnica tice?

  22. #322
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Elly, ja godinama redovno, svako proljeće ( ovo me je podsjetilo da je proljeće iako je vani snijeg) odem kod svoje liječnice opće prakse i dobijem uputnicu za pregled u Kabinetu za leće, KBC Rijeka. Naručim se za pregled, čeka se manje od mjesec dana, nekad već idući tjedan dođem na red.
    Taj kabinet postoji od kad sam ja bila srednjoškolka, a to je biloooo davno.


    Čudim se da tebi nikad nisu dali uputnicu za njih.

    Da li se ove godine nešto promijenili zbog centralnog naručivanja i onih lista čekanja, ne znam. Zaboravila sam da je proljeće i vrijeme za moj "tehnički" (okulističk)i pregled.

    I svaki put dobijem doznake za leće, oko 180 kuna za svako oko, to je inače cijena najjeftinije tvrde godišnje leće, tako mi je rekla sestra tamo. Kod njih dobijem i doznake za naočale, ako imam pravo, ali to je neka minimalna cifra.

  23. #323
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Beti, ne znam.
    Prepostavljam, valjda zato sto spadam pod drugu zupaniju, a "moj" oftamolog ima ugovor sa HZZO-m (i ima ambulantu pri Gethalusu), ne znam... Valjda misle da je ljudima komotnije napraviti pregled u istom gradu po cijeni od 100 Kn nego platiti put do RI i natrag.
    Ne znam, pretpostavljam.
    Nazalost, KBC Rijeka mi bas i nije pri ruci.
    Za pregled za dioptrijske naocale dobivam uputnicu i pregled ne placam nista (kod istog oftamologa).

  24. #324
    kitty avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,002

    Početno

    mislim da se uputnica može dobiti samo za Kabinet za leće, ali ne i za privatnu polikliniku kao što je Ghetaldus.

  25. #325
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    OK Kitty, hvala.
    Mislila sam da mozda (ipak) moze, kad oftamolog pri Gethaldusu ima ugovor sa HZZO, ali izgleda da ipak ne.
    Posljednje uređivanje od Elly : 26.03.2013. at 11:09 Razlog: dodano u tekst

  26. #326

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    90

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku
    Pitanje: da li se u HR moze dobiti uputnica za kontrolni pregled ociju za kontaktne lece?
    Naime, pri Gethaldusu imam "mog" oftamologa, dosad je uputnica vrijedila samo za pregled za dioptrijske naocale, a pregled za kontaktne lece (kojeg ona obavlja u sklopu istog pregleda) se placao 100 Kn. Zanima me da li se mozda sto promijenilo sto se uputnica tice?
    Na Rebru je Kabinet za leće, može se s uputnicom. treba nazvati za termin

  27. #327
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ja po iksti put odustala, popravila ocale
    lijeva nikako pa nikako
    ocito je u anatomiji oka

  28. #328
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Cure ne znam jesam na pravom mjestu, ali može preporuka kud da u ZG odem na pregled za leće. Inače nosim meke kontaktne leće, i zbog preseljenja, sad sam bliže ZG, a krajnje je vrijeme za nove. Ovdje vidim spominje se Rebro? Koliko se to dugo čeka? Svaka info je dobrodošla.

  29. #329
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Ja idem u Opto centar u Vlaškoj i kod njih, naravno, i kupim. Mislim da pregled košta 100 kn.

  30. #330
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    hvala

    još netko možda?

  31. #331
    Kloto avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    229

    Početno

    Ako trebaš samo kontrolni pregled radi dioptrije, možeš i u Ghetaldusu obaviti. Rebro moraš čekati, zna jako varirati koliko.

  32. #332
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Ja sam bila u Opticu Luna, ako kod njih uzmes lece pregled je besplatan. Narucis se dva-tri dana ranije

  33. #333

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Strašna prvotno napisa Vidi poruku
    Cure ne znam jesam na pravom mjestu, ali može preporuka kud da u ZG odem na pregled za leće. Inače nosim meke kontaktne leće, i zbog preseljenja, sad sam bliže ZG, a krajnje je vrijeme za nove. Ovdje vidim spominje se Rebro? Koliko se to dugo čeka? Svaka info je dobrodošla.
    Ako imaš neki problem osim dioptrije, tj. ako je neka kompliciranija situacija s očima, svakako preporučam Rebro.

  34. #334
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Ja konačno idem na pregled za leće, po prvi put na Sv. Duh. Zanima me ako netko ima bilo kakve informacije koje bi mi mogle pomoći
    Dakle, meke kontaktne leće nosim već godinama, ali po prvi put idem tu na pregled.
    Kakva je procedura kod njih što se tiče naručivanja leće? Moram li preko njih, ili jednostavno dobijem nalaz sa svim potrebnim oznakama koje mi trebaju kako bi mogla sama naručiti leće?
    Pretpostavljam da je preko njih skuplje...

  35. #335
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Koji sam ja pehist ovo nije normalno. Umalo sam opet zgubila leću, desnu. Odem jutros tražit rezerve u etuima od prije kad sam ih gubila, i što.. svaka rezerva je lijeva koju imam. Sreća kaj sam je posle našla.

    Poslano sa mog LDN-L21 koristeći Tapatalk

  36. #336
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    eto sreće u nesreći

  37. #337
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Uf mi smo neki dan po mračnom školskom igralištu išli tražiti sinovu leću, oko nas dečki doslovno igraju nogomet, i nevjerojatno ali našli smo je... i nije bila nimalo oštećena! Nedavno mu je pak na košarkaški parket pala jer ga je lopta pogodila u glavu, i tad je pukla. Morat ćemo imati tri seta rezervnih leća izgleda...

Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •