Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Problem s autosjedalicom

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno Problem s autosjedalicom

    Dobili smo Brevi GrandPrix 0-18 autosjedalicu. Htjeli smo ju čim duže držati okrenutu u smjeru obrnutom od smjera vožnje, ali s obzirom na sjedala, u tom položaju kada bi trebao biti u poluležećem položaju on sjedi. Kada ju okrenem prema naprijed položaj je super. Problem je što J. uvijek zaspe u autu, pa mu u sjedećem položaju glava padne naprijed. Da li je to moguće kako riješiti osim okrenuti autosjedalicu. Ima li tko iskustava?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Gothenborg-Sweden
    Postovi
    559

    Početno

    mi imamo jastuk u obliku slova "U" koji se napuse i stavimo oko vrata adrianu kad zaspe.

  3. #3
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    ja sam svom škorpionu 2003 neki dan okrenula stolicu jer mu noge tuku u sjedalo...a da...imala sam isti problem :/

  4. #4
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Janoccka, problem o kojem pricas je ucestali kod kombiniranih autosjedalica, odnosno autosjedalica koje se mogu montirati i prema nazad i prema naprijed.

    Super je vidjeti da nastojis svoje dijete vezati prema unazad koliko je god to moguce

    Jako je vazno da se kod autosjedalica koje su okrenute prema nazad postigne taj magicni nagib od 45 stupnjeva (tako da dijete ne lezi a niti mu glava ne pada prema naprijed).

    Ponekad je tesko postici taj nagib zato sto su autosjedalice dizajnirane kao da sjede na vodoravnoj povrsini, a sto vecina sjedista automobila nije. Sjedista su dizajnirana za nase straznjice sto znaci da su udubljena pa to poremeti montiranje autosjedalice.

    Ono sto trebas napraviti je uzeti rucnik/dekicu ili nesto slicno, zarolati je jako cvrsto i podmetnuti pod autosjedalicu (obicno blizu naslona sjedista zato sto je sjediste tamo udubljeno) tako da podignes prednji dio autosjedalice (onaj dio gdje su djetetove noge). Debljina potrebne "role" ovisi o udubljenosti sjedista - ako je potrebno, uzmi dvije-tri dekice/rucnika, preklopi ih zajedno i zarolaj (nemoj naslagivati rolu na rolu jer ce iskliznuti).

    Sa tom podmetnutom "rolom" montiraj autosjedalicu (nemoj zaboraviti nasloniti se na autosjedalicu svom tezinom kada ucvrscujes pojas).

    -----

    ninochka, noge ne igraju ulogu u sigurnosti autosjedalice (barem ne u ovom smislu) i nemoj se po njima ravnati u odluci da li da bebu okrenes prema naprijed. Neke bebe su jako dugacke i moguce je da nisu spremne za okretanje prema naprijed cak i kada im noge pocinju doticati naslon sjedista.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    O tome sam i ja razmišljala... samo što nisam bila sigurna da li to smijem napraviti da ne narušim sigurnost autosjedalice. Ali kada to kaže Ancica :D , puna povjerenja se sutra bacam u akciju. Zahvaljujem!

  6. #6
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    :D

    Super, i nema na cemu

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    179

    Početno

    nasa sutosjedalica ima posebnu ruckicu koja ako je podignuta mijenja polozaj sjedalice unazad. bas kao sto ancica opisuje da se uradi sa peskirom/dekom ili necim slicnim.
    mada ponekad i pored toga imamo isti problem sa padanjem glave ili cak pokusaja da se sjedi :? :shock:

  8. #8
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    tamy, ako je naslon pod 45 stupnjeva onda glava ne bi trebala padati prema naprijed. Cak i kod takvog sistema koje ima tvoja autosjedalica (mislim da u stvari imaju slicne sisteme, razlika je samo u nijansama ) ponekad je potrebno podmetnuti "rolu" i kad je autosjedalica u "najlezeckijem" polozaju.

    kaj se tice pokusaja da se sjedi, ako je beba dovoljno cvrsto vezana (izmedu prsnog kosa i pojasa mozes ugurnuti najvise jedan tvoj prst) i pod 45 stupnjeva, nemoj se uzrujavati ako pokusava dici glavu (odnosno gurnuti naprijed), to ne stvara nikakav problem. Ako se dijete moze postaviti samo u sjedeci polozaj (znaci, trup je u skoro uspravnom ili uspravnom polozaju) onda to znaci da ili nije naslon pod 45 stupnjeva ili je pojas prelagano zategnut.

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Ančice jesi li vidjela današnji članak u Večernjem o autosjedalicama.
    Pretpostavljam da jesi jel ipak se spominje Roda, a mislim i ti.

  10. #10
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    ma znam ančice, ali on sada ima 11 mjeseci, 9,5 kila i hoda već mjesec dana pa mislim da je ok, a stvarno mu smetaju noge

  11. #11
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    ninochka, ako hoda onda pretpostavljam da se moze sam dici u stojeci polozaj (uz pomoc kauca ili sl.) pa je onda OK naravno, ako je vasa autosjedalica ok okrenuta prema naprijed za dijete od 9,5 kg (neke su dizajnirane za tek od 10 kg)

    brigita2, jesam :D

  12. #12
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    stolica je ona od 0-18, pregledavala si u jednoj od onih akcija, a od 9 kila je kao za naprijed, mada sam ja to odugovlačila.

    p.s. može se dići sam i bez pomoći ičega

  13. #13
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    ninochka, super onda

  14. #14

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Naš problem riješen. Hvala Ancice! Imaš kavu u Vinkovcima!!!
    Ja svog zvrka ipak ne namijeravam skoro okrenuti prema naprijed. Sa svoja 73cm čini mi se da ima još dosta mjesta za noge... Možda je stvar u kilaži :D Pozdrav Ianu!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •