Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 236

Tema: Zašto ne volim platnene

  1. #101
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj MarikaPika prvotno napisa
    Citiraj (maša) prvotno napisa
    koristim Babylove koje nemaju ni gelove ni losione...obična vata koja se raspadne kad je jako popišana (nakon cca 12-14 sati) al dosad nije propustila....jajčeka uvijek "svježa", koža suha i glatka, nikad nikakvih crvenila, ojedina i sl...
    Greska,draga,greska!
    Otvori ti tu pelenicu kada se beba u nju popiski,pa ces videti neka zelatinozna cudesa!Od Pampersa ih razlikuje samop to sto se ti "kristalici" zadrze unutar pelene,ne "isplivaju" van slija koji ide do guze.Bljak,svakako!
    nama su sve pustale gel i L. je uvijek imala "kristalice" po pisi.

  2. #102
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Jel ima ko sa AD da sretno koristi platnene?
    mi.
    sve pelene nam moraju biti 100% pamuk, a svi coveri 100% vuna. i onda nema ni suhoće, ni crvenila. sve super.

  3. #103
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    Jel ima ko sa AD da sretno koristi platnene?
    mi.
    sve pelene nam moraju biti 100% pamuk, a svi coveri 100% vuna. i onda nema ni suhoće, ni crvenila. sve super.
    vidis nije mi palo na pamet to povezati ali sam pocela primjecivati kod nekih crvenilo...(kod mikroflisa, najdrazih mi fuzzi bunza)...

  4. #104
    MarikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    710

    Početno

    Citiraj Švedica prvotno napisa
    Mi smo od rođenja koristili platnene i sve je bilo za 5! No Iskra je rođena sa turbo suhom kožom, s vremenom se javila diseboreja i prvi pelenski osip. Liječili i isprobavali sve što je ikad izašlo na tržište ali smo problem riješili tek prelaskom na jednokratne..... ...užas...
    Sad imamo dijagnozu AD a u ormaru 25 komada platnenih! :/

    I sad, nisam pametna, dal da ih prodam, ili da čekam još neko vrijeme, recimo do ljeta kad bi ih mogla koristiti bez zaštitnih, dok smo recimo na moru i sl. ?

    Jel ima ko sa AD da sretno koristi platnene?
    Evo ja se javljam za kupovinu!!!!!!!!!
    Reci uslove,daj slike,cene....mm ce uskoro za Zg,pa ako si za,mozemo nesto dogovoriti.
    bas sam navalila,a?

  5. #105
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    Jel ima ko sa AD da sretno koristi platnene?
    mi.
    sve pelene nam moraju biti 100% pamuk, a svi coveri 100% vuna. i onda nema ni suhoće, ni crvenila. sve super.
    vidis nije mi palo na pamet to povezati ali sam pocela primjecivati kod nekih crvenilo...(kod mikroflisa, najdrazih mi fuzzi bunza)...
    AIO i pocketice smo odavno izbacili, a onda polako i PUL covere. njena koza je super, a i ja se super osjecam jer znam da je sve na njoj 100% prirodno, bez ikakve plastike

  6. #106

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb, Malešnica
    Postovi
    375

    Početno

    lutonjica koje vunene covere imaš? koji bi preporučila?

    marika nažalost još se ne mogu odlučiti za prodaju, voljela bih dati još jednu šansu platnenima....

  7. #107
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    za noć imam honey boy - izdrži 13 sati, duže nisam probala
    za dan: popolini - izdrži mi 8 sati, pa neki blossom (zaboravila sam izvorni naziv) - isto dosta izdrži, i jedan HM - izdrži 2-3 sata
    još imam 2 rezervirana ali čekam neke pare pa da ih mogu platiti

  8. #108
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    za noć imam honey boy - izdrži 13 sati, duže nisam probala
    za dan: popolini - izdrži mi 8 sati, pa neki blossom (zaboravila sam izvorni naziv) - isto dosta izdrži, i jedan HM - izdrži 2-3 sata
    još imam 2 rezervirana ali čekam neke pare pa da ih mogu platiti
    Lutonjice, vidim da si samo na vunenim coverima pa te molim jedan savjet. Ida ima 17 mjeseci, cijelu noć nacicava tako da je ujutro skroz na skroz mokra ME pelena s uloškom + tetra presložena na 10 slojeva. Tvoja Marge je mlađa od nje pa pretpostavljam da isto dosta sisa noću. Izdrži li tvoj HB toliku količinu mokraće (I je isto po 12-13 sati u noćnoj peleni)?

  9. #109
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    marge u pravilu cica 2-3 x po noći i tada joj pelena nije previše mokra ujutro.
    ALI, kad je bolesna, rastu zubi, uznemirena, doji puno češće po noći, pelena je tad skroz natopljena ujutro, ali cover i to izdrži.
    onda opet ALI, mi za noć imamo zelenog racmana s tankim uloškom (npr. pamučni od kamarisa) i ne treba joj više od toga. vjeorjatno bi izdržala bez ikakvog uloška, ali ja ga uvijek stavim

  10. #110
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Da, to je ipak puno manje pišanja.
    Thnx!

  11. #111

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    261

    Početno

    drage mame,
    kupila ja platnene MiB i prvo je rub bio jak pa sam ih počela koristiti kad je E imao 2-3mj, i dosta mj sam ih koristila...
    ali umorila se brate, ok pranje nije bed, nisam ih šparala, frknem u sušilicu jer budu mekše i vozi, ali..
    otišli mi na par dana u Zg i kupila ja jednokratne i ajme slobode, kasnije sam ostala na jednokr.
    ALI ME DUŠA BOLI 1. zbog njegove kože, jer je pamuk zdraviji, 2. zbog eko razloga, naime ja sve što mogu recikliram i kad vidim te pelene u kanti za smeće grr grrr
    Kad mu stavim platnene, i zaštitne, UVIJEK bude mokar, jer rub zaštitne je od konca on upije i moram najmanje 3xdnevno mijenjati body i hlačice, pa izludila sam više, dnevno jedna mašina njegove robe, i stalno mokar i stalno presvlačim ufa
    Ne shvaćam tu toliku ljubav prema platnenim je to malo isfurano???
    Divne su, Rodine su mi najlijepše na svijetu, zdrave su alli...
    oprostite na dugom tekstu, ali voljela bi ih koristiti i biti zadovoljna, kako drugima uspijeva

    :?

  12. #112
    Mama Medo avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    394

    Početno

    žao mi je da si odustala od platnenih
    možda nisi dobro namještala zaštitne gaće? :/
    mi smo prvih 5 mjeseci koristili jednokratne i skoro svaku noć bi mi procurilo sa strane i morala bih ga kompletno presvlačiti. otkad smo u platnenima, ne znam dal je u više od godinu dana koliko ih koristimo, 2-3 puta nešto procurilo.
    osim toga nema mi većeg gušta nego kad mu stavim pelenu sa bambus velurom unutra i vunene zaštitne. to je taaaaako fiiiiino mekano i prekrasno! i što je najvažnije najzdravije za guzu.
    (naravno još veći gušt je kad ga ujutro skinem a pelena suha - znači spavao je cijelu noć u toj prekrasno mekanoj kombinaciji suhoj - i onda se ispiški u tutu :D )

  13. #113
    Mama Medo avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    394

    Početno

    i da, koliko često si ga presvačila dok ste koristile platnene? jesi stavljala dodatne uloške u pelene? jesu pelene bile jaako natopljene i mokre?
    platnene definitivno treba češće presvlačiti nego jednokratne.

  14. #114
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    mi smo silom prililka 1x imali jednokratne sad na skijanju
    i imas pravo puno je jednostavnije, stavis...skines...bacis u smece
    pogotovo sa mojojm "hobotnicom" ulozak,papiric, pelena, cover...uh namucim se
    md je rekao...sto je to samo to :?
    i koza mu je bila super, bojala sam se da ne dobi osip jer ih nije nikada nosio (osim u rodilistu)
    susilo sa pelenama po kuci...vani kisa i jugo, nikad da se posuse...

    ali...veliki ALI...uzasno smrde, jezila sam se na onaj grozan gel unutra koji stisnem da vidim jel se popiskio
    zamislila sam sebe opet u plasticnim uloscima, onaj svrab...plastiku, uf...nikad vise

    jednokratne nam nisu curile, platnene znaju ponekad
    mozda ti je problem u coveru, imali smo i mi neke koji su navlacili vlagu

    ne znam, sutra opet idemo na put i razmisljam dal da opet uzmem jednokratne jer mi je ostalo pola paketa, al nekako sumnjam, imam kod mame masinu i susilicu i neka nosim jos jednu torbu sa sobom...

  15. #115

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    261

    Početno

    imam ulpške u pelenama, neznam kombinaciju materijala, čini mi se čisti pamuk, a zaštitna mi se čini ok samo imju li sve taj rub od konca, on mi upije vlagu pa promoči..
    a bile su dosta mokre, on je i puno piškio, sad bi možda bilo lakše ipak manje piški sada, a ove sa velurom od bambusa nisam nikad ni čula, niti neznam dali ih je bilo prije godinu i pol?
    nisam imala vremena pročitati sve što ste pisale od početka ali hoću i pokušati ću ponovo,
    ja sam jako za te prirodne stvari, a sad sam se malo i odmorila s tim jednokratnim pa pokušam opet.

    Preko noći se E toliko vrpolji i dosta piški a spava s nama pa svaki dan mijenjati posteljinu... :/
    A jednokratne smrdee, ali našla sam od mercatora Lumpi, one imaju puno manje gela i ne smrde ko pampersice, ali ipak...

  16. #116

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Meni nije jasno kak vam može pelena procuriti na odjeću, pa kak dugo je onda beba u toj peleni? :? To mi se baš ne čini zdravo

    Ja joj platnene odmatam (i promijenim ako je mokra) svakih cca 1-1,5 sat ali kod svakog prematanja čekam da se popiša i onda ju tek zamotam ( za sad još piša u tetru kad počne sjediti ide na kahlicu), i opet je često mokra kad ju odmotam slijedeći put. Kroz dan joj ni ne stavim svaki put zaštitne gaćice.

    Kroz noć stavim joj pelenu+tetru nakon kupanja npr. oko pol 8 i onda slijedi nacicavanje neko vrijeme prije nego zaspi i ako zaspi u 9 opet joj promijenim pelenu kad je snena jer je mokra. I onda je opet promijenim oko cca. 4 ujutro kad se probudi. Pelena je daleko od toga da promoči na odjeću, ali je ipak bebina koža jaaaako mokra.
    Meni nije uopće bitno da imam neki specijalan cover jer ju ni u ludilu ne bih ostavila tak mokru da uopće ima kaj curiti van

  17. #117

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Meni nije jasno kak vam može pelena procuriti na odjeću, pa kak dugo je onda beba u toj peleni? :? To mi se baš ne čini zdravo

    Ja joj platnene odmatam (i promijenim ako je mokra) svakih cca 1-1,5 sat ali kod svakog prematanja čekam da se popiša i onda ju tek zamotam ( za sad još piša u tetru kad počne sjediti ide na kahlicu), i opet je često mokra kad ju odmotam slijedeći put. Kroz dan joj ni ne stavim svaki put zaštitne gaćice.

    Kroz noć stavim joj pelenu+tetru nakon kupanja npr. oko pol 8 i onda slijedi nacicavanje neko vrijeme prije nego zaspi i ako zaspi u 9 opet joj promijenim pelenu kad je snena jer je mokra. I onda je opet promijenim oko cca. 4 ujutro kad se probudi. Pelena je daleko od toga da promoči na odjeću, ali je ipak bebina koža jaaaako mokra.
    Meni nije uopće bitno da imam neki specijalan cover jer ju ni u ludilu ne bih ostavila tak mokru da uopće ima kaj curiti van

  18. #118

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    261

    Početno

    i ja sam mijenjala svakih sat i pol, i stalno sam provjeravala dal je mokar i pol sata nakon previjanja, nikad ga dugo nisam puštala baš zato jer je koža jako mokra, ali kako se meškoli procuri i najčešće bi rub bodija bio mokar, posebno nakon spavanja a spavao je kao mali jako često, i do nedavno dva puta dnevno. spava na boku, mokro, spava na leđima isto..
    Na moru smo cijelo ljeto u kampu, platnene bez tetre i skidala sam ga golog ali stalno smo bili upišani i ručnici i ja i društvo oko nas...
    I danas u jutro pelena bude puna, puno piški i puno pije...
    evo idem po platnene pa javim kako će nam ići!
    -zašto nema smajlića koji odluno lupa šakom o stol!?

  19. #119
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ne znam erik, nama baš nikada ne propuste :/ noćnu pelenu ima i po 13 sati, i ujutro je sve ok, niti pidjama niti body nisu mokri čak ni nakon toliko vremena.
    (ovo je odgovor i sirius black znači po noći jedna pelena = 13 sati, po danu 1 pelena = 2 - 4 sata)

  20. #120

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    261

    Početno

    uf, evo Veličanstveni spava, pa kad se probudi krečemo, njemu su uvijek promočile tokom spavanja, ja sam svoje kupila preko neta mame i bebe, koje vi koristite??? i imala sam prilike pogledati kamarisove koje su mi se činile jadnim naspram ovih, ali ove nisu elatične oko pasa, možda zato, i znaju biti tvrde pa mi je bed onako su debele i kao neki pamučni kartončići, pa ih tutnem u sušilicu ...
    javim se s novim iskustvima!

  21. #121

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    261

    Početno

    namontirala sve!
    izgleda ko bubamara
    šta im ne smetaju te pelene i toliko toga među nogama??
    Od svih mama koje poznajem (koje imaju bebice) niti jedna ne koristi platnene i sve su mi se čudile, bilo mi je cool biti drugačija na taj način, a glej me sad, zvučim poput njih!
    Izvucite me iz mašine jednokratkih pelena i lijenih mama!!!!!

  22. #122
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    nama procuri na odjecu ako je u odredenoj peleni (necu sad rec kojoj , bez uloska) ili ako je neodgvoarajuci cover za odredenu pelenu, znaci neka visoka pelena, a niski cover, pa se lako pomakne prema dole.

    mi smo jedno vrijeme imali puno problema s nocnim pelenama, jako cesto je curilo iako bih stavila i po 2 debela uloska. a onda sam promijenila pelene za noc, ne stavljam vise neke velike i glomazne pelene u koje bi mogla potrpati pola ormara, nego iskljucivo pelene niskog struka, stavim 2 uloska, 1 mibov mali nocni i 1 mibov konoplja na njega.

    mislim da za dan nije tolikoproblem u pelenama, jer ce svaka drzati uz ulozak, nego u gacicama. koje gacice imas?

  23. #123

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    261

    Početno

    isto mib 2, taman je, pelene jesu niske, ali kupiti ću ja broj veće zaštitne.
    ne smetaju dva uloška?
    nije mi cilj ni blatiti ni reklamirati nekoga, šta imam tu je, eh da su u ono vrijeme kad sam kupovla bile rodine, NAJSLAĐE NA SVIJETU!
    ali nema smisla sad kupovati kada ih imam 25 kom a na ljeto skidamo pelene...
    evo promjenila ih dva puta i sve ok :D
    ali sad kad je veći manje piški pa je ipak malo lakše
    pokušati ću s platnenim i po noći pa javim kako je prošlo.
    još me samo muči dali mu smeta kad hoda, ipak je to podosta materijala među nogama

  24. #124
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj Sirius Black prvotno napisa
    ...jer ju ni u ludilu ne bih ostavila tak mokru da uopće ima kaj curiti van
    Draga moja, pričekaj da ti počne protestirati kod mijenjanja pelena pa ti se tako noću skroz razbudi. Ulovit će i tebe naše ludilo, pa će i tvoja bebačica biti po 13 sati u jednoj mokroj peleni

    Što se tiče propuštanja, zna se dogoditi. Kod nekih pelena vrlo rijetko, kod nekih često. Od ljeta joj ne oblačim noću bodi nego potkošulju. Skužila sam da se bodi nekad zavuče uz rub zaštitnih u pelenu i tak povuče vlagu.

  25. #125
    Mama Medo avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    394

    Početno

    :D drago mi je da nećeš odustati, erik!
    meni su mib pelene (dore) jedne od najboljih koje imam. super upijaju, lijepo sjedaju. ako se doda još neki deblji uložak to je super kombinacija! i njihove zaštitne su mi super!

  26. #126
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    ma to curenje na odjecu uopce nema veze s tim jel beba jako ili malo mokra.

    erik, ako ti po noci ne bude drzalo probaj s ME gacicama.

  27. #127
    vimmerby avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    694

    Početno

    Citiraj enela prvotno napisa
    Citiraj Sirius Black prvotno napisa
    ...jer ju ni u ludilu ne bih ostavila tak mokru da uopće ima kaj curiti van
    Draga moja, pričekaj da ti počne protestirati kod mijenjanja pelena pa ti se tako noću skroz razbudi. Ulovit će i tebe naše ludilo, pa će i tvoja bebačica biti po 13 sati u jednoj mokroj peleni
    potpis k'o kućerina velik!
    ponekad mi dođe da si kosu od muke počupam kad se izvija, bježi i vrišti ko da mu kožu derem!

  28. #128
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    meni su od miba super oni nocni debeli ulosci! pogotovo manji, jer su kraci. a za noc koristim i onaj od konoplje.

  29. #129
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    kod nas nikad nije bilo presvlacenja bez budenja. do 6. mjeseca sam ga presvlacila kod svakog budenja, i to je bila dreka
    a nije ni sad puno bolje, samo imam neke druge metode
    npr. presvlacim ga dok stoji, puzi, hoda, zablene se u nesto na tv-u...

  30. #130
    vimmerby avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    694

    Početno

    Citiraj meda prvotno napisa
    npr. presvlacim ga dok stoji, puzi, hoda, zablene se u nesto na tv-u...
    daaa, to pod obavezno! Oskaru je sad glavna fora zubni konac totalno je opsjednut s njim pa mu već dva dana kod presvlačenja damo konac, ugura si ga između svoja cijela dva gornja zuba (među kojima je btw.tri mm razmaka!) i mir!

  31. #131

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    261

    Početno

    dobro jutro mame!!
    mi promiočili 2 x jednnom sam ga presvukla oko 4 i do 7 je več bio mokar trbuh
    Meni nije bed da je noću mokar, mislim da to ne smeta, osim što promoči plahte i jogi, joj grozno ovo zvuči više im šteti to presvlačenje i dernjava i isprekidan san.
    mama medo, utješila si me da nisam fulala pelene i zaštitne g.
    evo po danu je ok, al po noći se bojim da ću stavljati jednokratne... :/
    njemu ne upije samo rub bodija, nego u struku, ako spava na boku i trbuh ako spava na trbuhu, sada smo isto imali te dvije kombinacije.
    E, sad sam se sjetile, i jednokr. su mi znale procuriti i to isto na trbuhu i struku...
    ma pokušati ću ja još s ovima pa vidim....
    vimmerby to s koncem da umreš od smijeha

  32. #132

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    261

    Početno

    evo još jedan problem osjećam se
    šta nitko nema problema sem mene dođe mi da vrisnem
    stavim mu pelenu naj šire što može i dok leži je taman, ima lufta 1prst, ali kad ga posjednem trbuščić mu padne preko i to ga stisne, mislim da bi trebalo to biti malo šire i da su mu pelene male.
    On je visinom malo veći, poznajem dvije curice koje imaju 2g. isti su visinom, nije jako debeli, samo ima trbušćić, je li normalno da tako stoje pelene??
    on se normalno igra, ne vidim da mu šta smeta, ali tako je bilo i sa hlačama, morali smo mijenjati lastik jer su ga stiskale, a njegov br :?
    Toliko sam bila ufurana s tim pelenama i kupila ih u 5mj trudnoće, i stalno nešto što me nervira, ispadam komplicirana ali nitko koga poznajem ne koristi platnene pa nemam s kime razmjeniti iskustva :/

  33. #133
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    erik, kod Jane je identično. Mala debeljuca pa se sve prevali prek pelene. Kak smo još uvijek na jednokratnima po noći, skužila sam da se to dešava i s njima, a one su recimo elastičnije od ovih mojih. Tak da nemoj da te to brine.

  34. #134

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Zato sam ja voljela home-made kamaris-like pelene - NIKAD ih nismo stavljali preko trbuščića. Izgledalo je više kao da je imao slip gaćice malo deblje budući da je bio jako buckast, a ja se zgražam mogućnosti da ga negdje nešto tiska.

  35. #135
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    moj dorian je slank, ali nama su pelene niskog struka idealne za noc. nit ga stisce, nit ima lufta, i kad smo poceli takve koristiti niti jednom nije procurilo preko noci. i obavezno dva uloska kako sam navela gore.

    mib su meni dobre pelene i gacice, ali za po noci se ne pouzdajem u njih.

  36. #136
    Mama Medo avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    394

    Početno

    erik, a da probaš sa mib pelenama smanjenim? tako da mu budu niže... nadam se da razumiješ na što mislim... i mi mib dore nosimo još zakopčane na srednju veličinu jer mu tako bolje sjedaju.

  37. #137
    znatizeljna avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb, Malešnica
    Postovi
    347

    Početno

    Citiraj vimmerby prvotno napisa
    Citiraj enela prvotno napisa
    Citiraj Sirius Black prvotno napisa
    ...jer ju ni u ludilu ne bih ostavila tak mokru da uopće ima kaj curiti van
    Draga moja, pričekaj da ti počne protestirati kod mijenjanja pelena pa ti se tako noću skroz razbudi. Ulovit će i tebe naše ludilo, pa će i tvoja bebačica biti po 13 sati u jednoj mokroj peleni
    potpis k'o kućerina velik!
    ponekad mi dođe da si kosu od muke počupam kad se izvija, bježi i vrišti ko da mu kožu derem!
    ovo kao da ja pišem...

    Jedino negativno iskustvo sa platnenima je proljev u istim. Maša je pokupila crijevnu virozu i imala proljev danima. Svaki put kad bi ispirala pelenu mi se želudac dizao koliko je to smrdilo; onako mliječno, užas...
    A ostalo sve super! Baš sretna što ih koristimo.

  38. #138
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj Mama Medo prvotno napisa
    erik, a da probaš sa mib pelenama smanjenim? tako da mu budu niže... nadam se da razumiješ na što mislim... i mi mib dore nosimo još zakopčane na srednju veličinu jer mu tako bolje sjedaju.
    E vidiš, a ja sam kod Neve primjetila kak joj se cijela pelena spusti i skupi ispod trbuha pa bude jako debelo.

  39. #139

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    261

    Početno

    pokušati ću ali još jedno malo pitanje, njemu se rub pelene između nogu kao ureže u nogice, ne jako ali na koži ostane otisak, kao kod čarapica s jačim lastikom, i to mi se baš ne sviđa :/
    Dali je i kod vas to slučaj???

    Mislim da bi te pelene trebale biti uže ispred i širiti se prema guzi, ove su dosta široke s prednje strane :/

  40. #140
    Mama Medo avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    394

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa
    Citiraj Mama Medo prvotno napisa
    erik, a da probaš sa mib pelenama smanjenim? tako da mu budu niže... nadam se da razumiješ na što mislim... i mi mib dore nosimo još zakopčane na srednju veličinu jer mu tako bolje sjedaju.
    E vidiš, a ja sam kod Neve primjetila kak joj se cijela pelena spusti i skupi ispod trbuha pa bude jako debelo.
    uh, da, ona stara one-size Neva je malo nezgodna za smanjivanje (valjda ih zato sada i rade u veličinama).
    kod Dore uspijem smanjiti tako da se punjenje ne presavije,pa mu valjda zato nekako to dobro sjeda onda.

  41. #141
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj Mama Medo prvotno napisa
    Citiraj Jelka prvotno napisa
    Citiraj Mama Medo prvotno napisa
    erik, a da probaš sa mib pelenama smanjenim? tako da mu budu niže... nadam se da razumiješ na što mislim... i mi mib dore nosimo još zakopčane na srednju veličinu jer mu tako bolje sjedaju.
    E vidiš, a ja sam kod Neve primjetila kak joj se cijela pelena spusti i skupi ispod trbuha pa bude jako debelo.
    uh, da, ona stara one-size Neva je malo nezgodna za smanjivanje (valjda ih zato sada i rade u veličinama).
    kod Dore uspijem smanjiti tako da se punjenje ne presavije,pa mu valjda zato nekako to dobro sjeda onda.
    Nda, to je očito to. Znači mijenjali su Neve odonda? Ja ju više uopće ne koristim, baš je loša.

    A ja si cijelo vrijeme mislim zakaj toliko hvalite mibove pelene kad sam ja tak nezadovoljna Nevom.

  42. #142

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj erik prvotno napisa
    drage mame,
    kupila ja platnene MiB i prvo je rub bio jak pa sam ih počela koristiti kad je E imao 2-3mj, i dosta mj sam ih koristila...
    Ja imam samo jednu MiB pelenu, i ta mi uvijek propusti, nema šanse da izdrži dulje od sat i pol. Manje čak i od Rodine puse koja mi isto često procuri. Mislim da ti je tu problem. ne mogu zamisliti da bi mi MiB izdržala noć u bilo kakvoj kombinaciji.

  43. #143

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Govorim o staroj jungle MiB peleni (obična fitted + uložak), imam i 2 stare Neve koje su mi koma, jako nešesna pelena.

  44. #144
    Mama Medo avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    394

    Početno

    a ja pak govorim o novim Dorama koje su zbilja super.
    imam ja i jednu staru. mislim da se onda još nisu zvale Dora nego Jungle - imale su dva reda drukera za zakopčavanje i ti drukeri unutra nisu skriveni slojem materijala - e, zato da ta plastika od drukera ne ide direkt na kožu svakako tu pelenu koristim sa nekim velikim uloškom (najbolji mi se pokazao babykick hemparo - velik, tanak, od konoplje, super upija a prekrije cijelu unutrašnjost pelene). kako mi je to bila jedna od prvih pelena u početku sam je koristila i za noć (sa presavijenom tetrom unutra) i bilo je ok. uglavnom, htjedoh samo reći da je oooogromna razlika između tih starih jungle pelena i novih dora koje imaju ušiveni uložak cijelom površinom pelene (tako da i bez dodatnog uloška bude jedna debeljuškasta puflasta guza ) i samo jedan red drukera za zakopčavanje (i naravno one drukere za smanjivanje).

  45. #145

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    371

    Početno

    moram priznati da mi je Dora stvarno jedna od najdrazih pelena, uska medu nogicama, super upija po noci i dobro se zakopca na struku palacgore

  46. #146

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    261

    Početno

    ja ne znam što ću, zaključak je da ako "spustim struk", ne mogu ih niti zakopčati, a ako kopčam naj šire urežu se oko nogu, i male su.
    da pokušam sa tim Dora pelenama? i di ih mogu nabaviti, pojma nemam?

  47. #147
    vimmerby avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    694

    Početno

    ja onda definitivno nisam "čista" jer su meni one OS mib-ice Neve (žute i zelene, naše prve platnene pelene ) super!

  48. #148
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    nije svaka pelena dobra svakom djetetu.

    mib je dosta radio na poboljskanjus vojih pelena i ove dore sad su nebo i zemlja s onim prvima, koje ja imam

  49. #149

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    261

    Početno

    tatarataaa!!!! misterij otkriven! :D :D :D
    sinoć sam ga pustila samo u platnenim da puže....
    ne stišću ga one nego cover je oko nogu uzak i stisne rub pelene!
    On kad leži izgleda da je pelena uska oko nogu ali kad je puzao to se spusti i sve ok!

    i kad sam ga sjela golog u jednokr. više su ga stiskale oko struka od platnenih!

    Znači drugi cover i sve ok, JAAAKO sam sretna sada :D

    mame hvala

  50. #150
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    :D

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •