Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Dabroston vaginalno?

  1. #1
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno Dabroston vaginalno?

    Da li je itko uzimao Dabrostone vaginalno? Da li se oni uopće mogu uzimati vaginalno?

  2. #2
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Koliko ja znam ne! To i jest razlika između Dabrostona i Utrogestana. jedan se uzima oralno, a jedan vaginalno - a oboje su čisti progesteroni! Mislim da je još razlika u tome što je D. sintetički prg. a U. prirodni.

  3. #3
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Isabel, hvala ti!
    Naime, danas sam bila na ET, nije bilo mog doca i izgleda nisu više imali liječnika nego ga je došao mesar zamijeniti. Prvo - nakon potpuno bezbolne aspiracije koja je učinjena bez ikakvih medikamenata (moj doc), očekivala sam još bolje iskustvo sa ET. Nikad nisam čula da je ikoga išta kod toga boljelo ili da je krvario nakon ET-a. Mene je boljelo toliko da sam zavikala, a da ne pričam da sad imam i lagano krvarenje. Izgleda mi rasturio grlić. Nakon toga nije znao što bi sa mnom obzirom na preporuku hematologa pa se cijelo vrijeme ponašao kao..kud je baš došla u moju smjenu. Ok, sutra će neko od mojih trknut do hematologa da baci oko na papire, a i moj ginekolog se vraća u ponedjeljak pa će valjda sve biti ok. Uz sve to, tip je na ET-u spomenuo utrogestane, sestra došla, donijela mi otpusno, veli sad idu utrogestani vaginalno 3x2, dođem doma, a tip napisao da uzimam Dabrostone 3x2 vaginalno. Prvo :? zašto sad Dabrostoni, onda otišla u apoteku i pitala tetu da li su Utrogestan i Dabroston isti lijekovi. Veli teta – nisu. Pitam da li se Dabroston može uzimati vaginalno, veli teta – kolko ja znam – ne, ali Utrogestan možete i vaginalno i oralno. I tako sam ja ipak na svoju ruku kupila Utrogestane, odlučila pitat još ovdje i stavljat ću njih. Sutra idem do primarne ginićke pa ću vidjeti i s njom...nadam se da si neću neku štetu s ovim napravit...

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    89

    Početno

    Ja sam krvarila nakon ET-a, tek navečer kad su mi se valjda prva dva Utrogestana rastopila. Tu večer sam ih popila, jer ako krvariš nema ih smisla stavljati. Krvarila sam samo taj dan i ne jako, iako me transfer nije uopće bolio. Prva 2 puta nisam uopće krvarila.
    Prije ET-a sam malo ćaskala s biologicom i ona kaže da su nekim ženama transferi puno bolniji od punkcije, ima neke veze sa položajem grlića maternice. Sad jel te to šta tješi....
    Ne znam kakve imaš hematološke probleme, pa se bojim da ti krivo ne kažem, ali mislim da je 3x2 Utrogestana vaginalno skroz uobičajena terapija i da ne griješiš.

  5. #5
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Thx, neya
    Nije ni meni jako krvarenje, ali je ipak tu. Sad već manje. Ne znam koliko je ovo povezano sa položajem grlića obzirom je ono što me toliko boljelo bilo vađenje instrumenta kojim širi grlić. Imam osjećaj da kad ga stavi kao nekim šarafom ga širi pa bi ga tom logikom trebao i ponovo suzit da bi ga izvadio. On ga je doslovno čupao iz mene. Imao je super sreću da nije dobio kružni u glavu
    Hematološka terapija bi mi trebala biti uz tu standardnu.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    89

    Početno

    Meni je krvarenje prošlo do drugog jutra, nadam se da će i tebi.
    Pitaj ti još sutra za terapiju, ali ja sam isto poslije prirodnjaka dobila 3x2 Utrogestana i to ti je o.k. tak svi dobivaju, nemožeš fulat, možeš ih i popiti ako ti ih je nekada nezgodno stavljat.
    Mesara zaboravi što prije, šta da ti drugo kažem, ali koliko pratim priče ovdje na forumu ispada da često kad curama nešto krivo krene u postupku, na kraju završi pozitivno

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •