Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 75 od 75

Tema: potpuno sama i 3. put

  1. #51

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    okolica Zagreba
    Postovi
    33

    Početno

    prestravljena sam!
    ovo je kao neka horor priča... žao mi je što si imala tako ružno iskustvo
    ali probaj zaboraviti...imaš svoju dječicu, mazi ih i pazi i uživaj sa
    njima

  2. #52
    ribica tina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa
    Citiraj ale prvotno napisa
    Ako ništa drugo trebalo bi toj zblajhanoj gospođi koja se naziva doktorom poslati ovu priču. Često se pitam da li takvi likovi ikad pomisle kako bi se oni osjećali da su na mjestu pacijenta koji im je dopao u ruke.
    tocno! ribice, jesi li razmisljala da posaljes ovu pricu doticnoj lijecnici? i sefu rodilista? nemas sto izgubiti, a oni se mozda zamisle.
    jesam,jesam,ali..................ne znam što bi odgovorila....
    to što se dogodilo znam ja,ona i primalja ,čistačica...ali ko će potvrditi da je istina kad na otpusnom pismu ne piše NIŠTA!!!
    moja riječ protiv doktoričine...hmm....
    ima još dijelova...u rađaoni sam bila još 4 sata na promatranju zbog krvarenja,dobila lijekove(koji isto ne pišu na otpusnom),u magli se sjećam i neke injekcije,ali mislim da je to za stezanje maternice...ne znam...dr. mi je u nekoliko navrata sa obje šake gnječila trbuh,a u sobi je oko 10 počelo curiti dok je prolazila vizita i kad sam zazvonila za hitno,sestra se počela derati šta zvonim dok je vizita,a kad je vidjela da samo curi,trčala je po drugu doktoricu i opet su mi jašili po trbuhu,opet je pljuskalo...
    mm je rekao mami i onda je ona digla frku i zvala nekog tipa u zagreb koji je glavni???,pa sam nakon par minuta dobila ponovnu posjetu od neke mlade doktorice koja je bila jako pažljiva i pitala dal sam ja od tog tipa??,da je zvao pitat za mene...(javit ću sutra ko je to bio),uglavnom neka veza je trebala da se finije postupi... :shock:
    a,šta da kažem toj zblajhanoj??- hvala što već 2mj. ne fukcioniram zbog vas'! i što me muči ppd i trga mi obitelj?? :?

  3. #53
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    da, tako nesto!
    gle, ne predlazem da ih tuzis. nego da posaljes pismo u kojem ces objasniti svoj kut gledanja - kako si ti dozivjela svoj porod, koji je njima mozda bio nesto normalno i uobicajeno. da ih uputis u svoje emocije, u svoj osjecaj bijesa, nemoci, patnje, za vrijeme poroda i nakon njega. da ih podsjetis da zene ne zaboravljaju kad sve prodje. da su zene ljudska bica sa osjecajima.
    ne predlazem da ih izvrijedjas i govoris o tuzbi, nego ono, izbaci srce na papir i pusti rijeci da same izviru... vjerujem da ce ti na jedan nacin biti lakse.
    a ona se mozda zamisli. mozda i ne, ali vrijedilo je pokusati.
    bilo je jedno slicno pismo na portalu, zena je pisala o svom iskustvu na sv.duhu. pokusat cu pronaci pa staviti link.

  4. #54
    ribica tina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno

    koja ironija,sutra idem na razgovor kod psihologice koja je u istoj zgradi di i rodilište,samo 2 kata iznad... ....,na katu di su rodilje...
    već me sad sve stislo od straha...

  5. #55

  6. #56
    ribica tina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno


    ali kod mene je potpuno drugačija situacija bila,nije bilo požurivanja,samo me boli što sam bila SAMA,a nekoliko puta sam MOLILA da mi zovu mm...
    ....da osoba koju volim najviše na svijetu i osoba koja je bila uza me 9mj,bude uz mene i tih par sati... zar postoji doktor koji ima veće pravo prije vidjeti dijete od njegovih roditelja koji će ga voditi kroz život??

  7. #57

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    241

    Početno


    da se što prije oporaviš od ovog, stvarno groznog, iskustva.

  8. #58
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    ribice, obrisala sam ti par smajlica u postu, bilo ih je previse
    ja bih poslala na tvom mjestu. da, nisu te gnjavili, ali nisu ti ni bili pomoc. ocito uopce ne kuze (ili to ne zele) kako si se osjecala. mislim da bi im tvoja prica dala materijala za razmisljanje.

  9. #59
    foranorka

    Početno

    Draga ribice, zao mi je da si prozivjela ovakvo iskustvo, 3.put! E upravo sam ja, iz straha da cu biti sama, isprala im mozak i mm bio u predradaoni samnom cijelo vrijeme, tako treba s njima, nemos' drukcije. Mrcvarili su me po toj predradaoni, na kraju poslali na 4.kat. E tu je i mm u jedno vrijeme morao doma, pa sam jaaako plakala, da nisam do zraka mogla doci. Al' ujutro je bio prvi, mm! I odma' radaona, stolcic, beba! Drz' se draga, imas radi koga!

  10. #60
    Sanjica avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Moslavina
    Postovi
    919

    Početno

    Ribice, i meni su oči pune suza nakon tvoje priče...

    Meni je isto tako bilo kod trećeg djeteta,veselili smo se da će ovaj puta MM biti uz mene i da će prisustvovati porodu (što je silno želio i s prvo dvoje, ali njih sam rađala prije više od desetak godina). Na našu žalost, išla sam na carski i oboje smo se s tugom u srcu pomirili s tim tješeći se da je najvažnije da naša bebica živa stigne na ovaj svijet. Ali meni se ništa ružno nije dogodilo pa je je naše žaljenje samo malo, malecno... Za razliku od tvojega, jer kod tebe baš ništa nije moralo tako biti kako je bilo.

    Nađi utjehu u svojoj djeci, ali ovo tvoje pismo, pa čak i opširnije napisano zaista bi trebalo proći po našim rodilištima, neka ga čitaju mladi doktori, sestre, primalje... Barem na nekoga će ostaviti traga, barem netko od njih sjetit će se tvoje priče kada vide napuštenu i samu rodilju pa će se trgnuti i pomoći joj, pružiti ruku, nazvati muža...

  11. #61
    ribica tina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno

    probat ću poslati pismo,sa malim prepravcima na adresu primalja,ako radi....jednom sam probala,ali ništa....valjda je sad proradilo :/
    svaki put me dirne kad vidim koliko vas mi je poslalo...
    hvala

  12. #62
    Hello_Kitty avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb, Jarun
    Postovi
    155

    Početno

    ribice - evo i ja sam se konacno dokopala malo slobodnog vremena i procitala i tvoju pricu..nisam ni slutila da ti je bilo tako grozno ..upravo ono sto kaze Nice, nista cudno da te muci PPD, uz sve sto si prosla..tko zna kako bih se ja osjecala na tvom mjestu..pretpostavljam puno gore!
    sva cast na svemu sto si odtrpila, pokusaj se izboriti za sebe svaki sljedeci put..sve su to male pobjede, saljem ti

  13. #63
    dambo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    476

    Početno

    kasnim, ali ipak veeliki

  14. #64

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    jedan od dobrih načina da se izbaci iz sebe PPD je raspisati se po nadležnim instituacijama kojima je posao da vode računa da se takve stvari ne događaju: hrvatska liječnika komora, Ministarstvo, ima ih još ...
    Čak i ako se ne ulazi u to koliko je bio ugrožen živto majke i bebe, jer je rađala praktički sama, i koliko je sam po sebi porod na zadak opasan bez tuđe pomoći i konstantne skrbi; ostaje činjenica da je to neetički, nemoralno, okrutno itd., a liječnici se obavezuju između ostalog i na Kodeks liječničke etike.
    Pa eto materijala, da ne bi taj tekst bio samo mrtvo slovo na papriu, itekako ima slučajeva kada se teško krši, nadam se da će se sve više pacijenta odlučiti o tome dati na znanje onima koji trebaju voditi računa da se taj Kodeks i poštuje.

  15. #65

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    1,292

    Početno

    o moj bože ovo je strašno...
    tek san sad vidila tvoje iskustvo...
    drži se za svoje cure

  16. #66
    Ana29 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    395

    Početno

    ajme, vjerujem da ti je bilo grozno, ali sad se nadam da je sve lakše. Mazi Janu i svoje curice i nemisli na ono što je iza tebe, a ako te netko pita -RECI ISTINU.

    Uživajte svi na okupu!

  17. #67

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    823

    Početno

    Ajme ovo mi je skoro najgroznija priča s poroda. Stvarno zvuči kao iz nekog horor filma. Čitala sam bez daha i ježila se.
    Izbacuj iz sebe tu priču, možda će biti bar malo lakše.
    Jesi na kraju pisala kome?

  18. #68
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    tina, ti si prava Majka Hrabrost!
    zbog svega što si onda prošla, i zbog svega što si svojoj djeci sada...

  19. #69

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa
    gle, ne predlazem da ih tuzis. nego da posaljes pismo u kojem ces objasniti svoj kut gledanja - kako si ti dozivjela svoj porod, koji je njima mozda bio nesto normalno i uobicajeno. da ih uputis u svoje emocije, u svoj osjecaj bijesa, nemoci, patnje, za vrijeme poroda i nakon njega. da ih podsjetis da zene ne zaboravljaju kad sve prodje. da su zene ljudska bica sa osjecajima.
    ne predlazem da ih izvrijedjas i govoris o tuzbi, nego ono, izbaci srce na papir i pusti rijeci da same izviru... vjerujem da ce ti na jedan nacin biti lakse.
    a ona se mozda zamisli. mozda i ne, ali vrijedilo je pokusati.
    bilo je jedno slicno pismo na portalu, zena je pisala o svom iskustvu na sv.duhu. pokusat cu pronaci pa staviti link.
    da, nije potrebno tužiti, ako ti se neće
    sasvim dovoljno je staviti svoje osjećaje na papir, do detalja opisati kako si proživljavala njihove postupke, nije nužno čak napisati niti svoje ime, niti imena osoblja ako ne znaš (možeš opisati izgled, prepoznati će se onaj tko se treba prepoznati), a onda poslati ne samo primaljama na e-mail, nego i ravnatelju bolnice, na odjel ginekologije, u rađaonu, ne sve adrese koje se sjetiš - i to poštom, tako prođe kroz ruke što više ljudi. I još kopija na Ministarstvo i Liječničku komoru.
    Imaš sreće što si u zagrebu, pa nikada više ne moraš kročiti nogom baš u tu bolnicu, i možeš napisati apsolutno sve što ti leži na srcu.

  20. #70
    ribica tina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno

    tinnaz nisam u zg,ja sam rodila u kbc rijeka,ali inače sam došla 50km od zg

    iskreno....nisam poslala nikome,ali jaaako želim...pa ako mi netko može na pp dati adrese ili mailove gdje bi sve bilo pametno poslati...bila bih zahvalna...


    o nekakvoj tužbi za sada ne razmišljam....osjećala bi se kao da sam izdala par jako dragih osoba koje su isto u toj bolnici i koje mi jako puno pomažu ...(u mojoj depresiji i sl....)...možda jednog dana,a možda ne... :/

    ne mogu vjerovat da je prošlo 5mj...a sve još taaako boli
    boli ponos,boli poštovanje,boli vjera u ljude i povjerenje,boli razočaranje,boli.... puno toga....

  21. #71

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    21

    Početno

    Uvijek može gore.Muž i ja smo otišli na trudnički tečaj kako bi on mogao biti samnom čak smo imali i nekakvu vezu ali od svega toga ništa nakraju.Taj dan je mm bio na sprovodu jer mu je umro djed meni su u 10 h dali gel da se počnem otvarati i zamolila sam ga da prije sprovoda dođe u bolnicu,ali kao nije stigao.Čekala sam ga cijeli dan da se pojavi,ali umjesto da dođe k meni otišao je sa sestrom i šogorom da im pokaže naš stan jer ga još nisu vidjeli s obzirom da žive u inozemstvu. :? Tek navečer u 20 h on dolazi k meni i uopće nerazumije u kojem sa ja stanju i kaže mi da se nađemo na hodniku udaljenom od rađaone 50 m.U međuvremenu mi je pukao vodenjak i dali su mi drip.On dolazi u 20 h k meni (pijan) ja tražim da me puste da ga vidim međutim doktor ga ne pušta u rađaonu već mu kaže da dođe oko 3 ujutro.Ostajem sama slomljena i povrijeđena do boli.Nepojavljuje se u tri ujutro ja ga zovem iz rađaone i uopzoravam ga da je vrijeme,ali mi kaže da je sada previše pijan i da ima puno murije i nemože voziti.Cijelu noć je proveo za šankom sa svojom frendicom jer svaki muškarac kada treba dobiti sina pije(njegov komentar ).Neću mu nikada oprostiti takvo ponašanje,ali to je samo početak bezobzirnosti........

  22. #72
    Marna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    812

    Početno

    elafiti, pa to je grozno!!
    svaki muškarac kada treba dobiti sina pije(njegov komentar ).

    komentar mu je vrlo primitivan, jadan!!

  23. #73

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Elafiti, stvarno grozno od njega.
    Mislim da je jedino gore od bezobzirnih postupaka osoblja kada je prema zeni bezobziran netko njoj blizak, to uvijek boli najvise.
    Imas jedan veeliki virtualni

  24. #74

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagorje
    Postovi
    404

    Početno

    Cure držite se

    _________

    D 1998.
    I 2007.

  25. #75
    Hera avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Vž županija
    Postovi
    509

    Početno

    Nekako prije poroda sam prestala čitati priče s poroda, jednostavno mi se više nije čitalo, a ni nakon toga. I tek sam sad ovo pročitala.

    Nemam riječi kojima bih opisala osjećaje koje je ova priča u meni izazvala. Vjerujem da svaka žena koja je rodila, može shvatiti kako si se osjećala i samo pretpostavljati kako je i sada.

    Budi hrabra i ljubi Plačku, Ljutku i Cicku, pobijedit ćeš ti PPD, ne sumnjam u to!

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •