Pokazuje rezultate 1 do 34 od 34

Tema: Alergija na majčino mlijeko?

  1. #1
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno Alergija na majčino mlijeko?

    Da li je to moguće?
    Naime, prijateljica od prijateljice ima curicu od tri mjeseca koja konstantno ima proljev. Ne znam točno pojedinosti (da ne bi bilo pokvarenog telefona), ali znam da je malena završila u bolnici i ne znaju kaj joj je. Sumnjali su na alergiju na majčino mlijeko pa su joj rekli da prestane dojiti. Nakon toga je promijenila već 3 vrste adaptiranog i ima i dalje proljev. Ne znaju šta joj je. Ostavili su je i dalje u bolnici zbog razno raznih pretraga.
    No, ono što mene zanima (jer za to nisam nikada čula) je ta alergija na mamino mlijeko. Da li se može biti na njega alergično, ili samo na neku hranu koju je mama jela a beba dobila preko mlijeka? Ako je na hranu, zar se onda to ne može utvrditi alergološkim pretragama pa da mama to izbaci sa jelovnika, nego reći da prestane dojiti?!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Evo ja sam čula za slučaj da je dijete majke teške alergičarke (dojeno baš zbog toga) dobilo neurodermitis - mama je rikavala na riži i krumpiru, sve iz straha da jede nešto što mu škodi, i dijete je ozdravilo tek kad ga je prestala dojiti. Žalosno, ali i to se dešava.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    412

    Početno

    Nisam iskreno nikad cula da je dijete alergicno na majcino mlijeko, ali ce savjetnice bolje znati. Veca je vjerovatnoca da dijete recimo ne podnosi kravlje mlijeko koje majka konzumira, a to bi mi imalo smisla obzirom da je beba imala proljev i prilikom uzimanja adaptiranog mlijeka koje je u stvari obradjeno kravlje mlijeko. I glupavo mi je sto su majci rekli da prestane dojiti, jer ako je baba zaista alergicna na kravlje mlijeko onda joj je majcino mlijeko i najpotrebnije. Trebalo je uraditi alergolosku obradu na djetetu, majka nastaviti sa dojenjem i izbaciti alergene namirnice. To je po meni neki logicni slijed.

  4. #4
    renata avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb, dubrava
    Postovi
    1,398

    Početno

    ja prvi put cujem za "alergiju na majcino mlijeko"
    dosta je cesta pojava alergija na kravlje mlijeko i jos neke vrste hrane koje majka jede.
    postoji i nasljedna bolest metabolickog sustava djeteta tako da ne moze probaviti laktozu (mlijecni ceser u majcinom mlijeku) i zbog toga nikako ne moze uzimati majcino mlijeko. zove se galactosemia i vrlo je rijetka.
    simptomi su povracanje, proljev, problemi s jetrom i slabo napredovanje.

    ali o "alergiji" na majcino mlijeko nisam cula.

  5. #5
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    dat ću si oduška i reći ovo:
    čemu alergološke i ine pretrage kad je beba na prsima?
    ma sigurno je krivo majčino mlijeko! zato ga treba ukinuti!
    a ako i nije...bože moj, prestala je dojit, nikom ništa, nije ni to najgore ...

    (ovo je naravno bilo sarkastično)

  6. #6
    renata avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb, dubrava
    Postovi
    1,398

    Početno

    ali kod galactosemie je fakat simptom proljev.
    tak da ova beba mozda bas to ima. a ako su joj kao zamjenu davali adaptirana mlijeka koja sadrze laktozu (galaktozu?) onda se opet nastavio proljev.
    ali mozemo mi tu razglabati svasta, tko zna sto je toj bebi :/

    znaci postoje slucajevi kada se mora prestati dojiti, ali oni su uzasno uzasno rijetki i radi se samo o nekim ozbiljnim bolestima.
    kod mnogih ozbiljnih bolesti je bas dobro dojiti.

  7. #7
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Citiraj renata prvotno napisa
    postoji i nasljedna bolest metabolickog sustava djeteta tako da ne moze probaviti laktozu (mlijecni ceser u majcinom mlijeku) i zbog toga nikako ne moze uzimati majcino mlijeko. zove se galactosemia i vrlo je rijetka.
    simptomi su povracanje, proljev, problemi s jetrom i slabo napredovanje.
    Možda je baš galactosemia, ne znam. Frendica mi nije točno znala reći. Probat ću saznati o čemu je točno riječ, pa ako uspijem, javim.
    Baš mi je žao bebice.

  8. #8
    Cvrčak avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb, Medvescak
    Postovi
    582

    Početno

    jel sigurno utvrdeno da se radi o proljevu? naime rijetke stolice cak i vodenaste ne znace proljev posebno ne kod dojene djece. takoder ako se radi o novorodencetu ono kaka iza svakog jela pa tako ni ucestalost stolica ne definira proljev. bitno je da djete na prsima napreduje i nije dehidrirano. moj Lovro jos uvijek ima vodenaste stolice koje su ponekad ceste a ponekad samo jedna dnevno ali fino napreduje i nisam ni razmisljala da bi to nazvala proljevom, a jos manje da bi zbog toga prestala dojiti. U svakom slucaju smatram da prestati dojiti prije nego se uopce ista ustanovi nema smisla. jer sve i da je zaraza majcino mlijeko je najbolje. Jedino u pitanju galktosemije ali naravno prestati kad se dokaze.

  9. #9
    Cvrčak avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb, Medvescak
    Postovi
    582

    Početno

    e da zaboravila sam reci da su i nama zbog produzene zuitice rekli da je mozda alergican na moje mlijeko ali su takoder naglasili da to nije razlog za prekid dojenja jer da je od dojenja jos uvijek benefit veci.

  10. #10
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Mi smo s Franovih mjesec dana bili u bolnici jer je nastavio biti žut.Rekli su nam na kraju,nakon što su nas izmučili tamo 5 dana,da ima alergiju na neki spoj u majčinom mlijeku pa da je zato žut.Toakvih slučajeva bude godišnje 2-3 i mi smo baš bili jedni od njih. Preporuka je bila da prestanem dojiti na 2-3 dana i da će se žutilo povući.Ja naravno nisam dala ni čuti.Onda kad su vidjeli da ja ne pristajem, rekli su da će nestati samo od sebe ako me odveć ne smeta žutilo.Pa šta,mislila sam,imat ću jedno vrijeme malog kinezića :D Nakon 5 dana mučenja u bolnici,nepotrebnih infuzija,vađenja krvi,Ferobarbiton čepića za smirenje :shock: i ostalih šokova i trauma,došli smo kući na samoinicijativnom otpustu iz bolnice i za 2 dana mu je žutilo nestalo.A sve su htjeli da prestanemo dojiti.Ja stvarno ne razumijem neke liječnike,zašto potkopavaju dojenje?Zar im ne bi trebao biti cilj promidžba?
    Evo,ponosno mogu izjavit da mi još uvijek,punih 18 mjeseci dojimo!
    Uuu,jesam se raspisala,tek sad vidim!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    422

    Početno

    Kod Josipa su sumnjali na tu alergiju na majčino mlijeko. Mi smo 13 dana poslije rođenja došli doma. Ja sam već ispalila na živce u to vrijeme. Njemu nikako žutica nije prolazila.
    Onda su jedan dan sestre došle, odnijele ga s cike bez riječi. Ja sam vikala za sestrom kud ga nosi, okrenula se i rekla na infuziju.
    Mislim, bila sam u komi taj dan.
    Za 2 dana donese ona meni Josipa sa flašicom :?
    Ja gledam, cice mi pucaju od mlijeka, a ona meni nosi flašicu. Objasnili su da moraju vidjeti da li je alergičan na majčino mlijeko. Flašica je ostala na onom ormariću (Joco je spavao). Došla sestra, ajme žene. Kad je ona počela vikati na mene što ja izvodim, zašto mu to nisam dala, da je to prokuhano mlijeko :? i da je to dobro za njega. Ja se rasplakala ko ljuta godina.
    Jedan dan nije bio na prsima, ja izdajala ko luda. Onda su skužili da nije alergičan i vratili ga na prsa.
    Koje mučenje, neću to nikad u životu zaboraviti. Mislim da sam u tih 13 dana dobar dio svojeg strpljenja i živaca potrošila.

  12. #12
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Ja sam već toliko isfrustrirana postupcima naših liječnika da je to za poluditi.Razumijem te potpuno Oriana kad si poludila na to što su ti donijeli bočicu za malog.Ja ne znam štoću biti u stanju napraviti kad budem išla opet roditi.Odakle njima pravio davati djetetu bočicu ako ti nisi dala pristanak na to?Ja stvarno ne želim da moje drugo dijete prvo što osjeti u stomačiću kad se rodi bude mlijeko neke životinje.Možda je to i utjecalo da moj Fran razvije alergiju kasnije na kravlje mlijeko.Dali netko zna jel' se i odbijanje nadohrane u rodilištu ubraja u novom zakonu o pravima pacijenata?Možda ovo stavim i na novu temu.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    Mislim da i po sadasnjem i po buducem zakonu nitko tvome djetetu ne moze nista napraviti (uzeti ga bez rijeci i odvesti na infuziju, cijepiti ga, davati mu nadohranu itd...) bez tvog pristanka (ako nije u izravnoj zivotnoj opasnosti) Medjutim, druga je stvar kako se zakoni tumace i koliko se djeluje u skladu s njima. A posoji i ona narodna: tko se ne buni, znaci da pristaje....

    Nego, ja bih zeljela nesto pitati glede alergija na mamino mlijeko....Ovaj vikend sam prisusvovala jednoj radionici o bojkotiranju (kršitelj koda)a i jedna zena iz Njemacke je reka aotprilike slijedece: tamo neki lijecnici savjetuju da kada se pocne sa nadohranom nakon sest mjeseci, da se daje adaptirano umjesto majcinog jer bebe koje su bile iskljucivo dojene mogu imati alergijske reakcije na majcino mlijeko (kada se uvede kruta hrana) Tj. valjda savjetuju da se daje adaptirano, ako bebe imaju reakciju. Je li netko nesto zna o tome. Kao tijelo razvija auto imunu reakciju, iako ne znam na koju foru....Ta zena koja je inace aktivistica u udruzi za bojkot (kršitelj koda)ovih proizvoda, sumnja da je to samo novi oblik potkopavanja dojenja. Ono sto je meni bilo zanimljjivo u tome jest da je moja curica dobila neki alergijski osip kada sam joj prvi put dala rizinu sluz sa sest mjeseci. Ja sam to pripisala reakciji na rizu, radje nego na moje mlijeko... A opet smedja riza bioloski uzgojena ne bi trebala biti neki alergen.

    Ima li netko neka znanja o ovome?

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    Alergija na majcino mlijeko ne postoji!!! Radi se o intoleranciji na laktozu (ako se radi o tome) a razlia je u slijedcem:
    Alergija: obicno na duge lance blelancevina koje se nalaze u npr. kravljem mlijeku i moze da prodje kad djete postane dovoljno veliko.
    Intolerancija: trajna jer enzim koji razgradjuje laktozu ili gluten i sl. nedostaje u organizmu

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Gothenborg-Sweden
    Postovi
    559

    Početno

    potpisujem lejlu.
    u jako puno knjiga napisane od ljecnica koje su i osnovale udruge dojenja i slicno svugdi pise da se za kakicu samo dojene djece ne treba brinuti kako o njihovoj boji tako ni o konzistenciji.
    beba ne moze imat alergiju na majcino mliko niti moze imati crjevnu infekciju.
    umjesto sta su malu uzeli od mame mogli su reci mami da izbaci sve mljecne proizvode i nakon par dana bi se mozda mogla uociti razlika.
    to da je bolje dati adaptirano nakon 6 miseci.... niti malo s ene slazem i ispada da u slucaju da nema prodavaonice sa umjetnim mljekom neces znati sama othraniti djete a to je stoljecima i bez umjetnoga radjeno i bebe su hranjene.
    bebe reagiraju na pocetak dohrane jer i ovisi sa cim pocmes.

    a za zuticu..... bas za bebe koje imaju zuticu savjetuje se sta cesce dojenje tako da sa majcinim mljekom koje je lako svarljivo i brzo prolazi kroz criva stimuliraju se criva i kroz kakicu sta prije izadje taj zuti bilirubinet ( ne znam kako se to zove na nasi ali to je ono sta sta se u stvari stvara u crivima i ostatak je jos iz doba fetusa a stvara se u krvneim celijama i tako zapravo i nastaje zutica)
    onaj ko se bolje razumi u medicinu moze bolje objasniti

  16. #16
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Da Fortuna,to stoji za novorođenačku žuticu.Moj mali je imao povećanje bilirubina zbog reakcije na spoj iz mog mlijeka.U prethodnom postu se nisam mogla sjetiti kako se zove.Evo dosjetih se-albumin-mislim da mi je tako rekla jedna prijateljica liječnica.To je jako rijetka pojava pa puno liječnika nije baš upućena u to.Zato su mi svi savjetovali prestanak dojenja a da to nisu malo bolje proučili.Hvala Bogu pa se našao jedan educiraniji pa nisam morala prestati.Ne znam samo,to nisam pitala kako i na koji način,djetetovo tijelo prestaje imati reakciju na taj spoj.Meni je bilo važno samo da je prestalo.

  17. #17
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Ja znam za jedan slučaj kad je isključivo dojena beba imala učestale alergijske reakcije na ogroman broj namirnica koje je majka konzumirala, izbacivanjem jedne po jedne namirnice nikako se nije dolazilo do zadovoljavajućih rezultata i na kraju se kao krajnja solucija preporučio prestanak dojenja. :/ Ovo je priča iz Švedske tako da vjerujem da su pokušali što god su mogli, mali sad ima godinu i pol i teški je alergičar ne sve i svašta.
    Eto, ima i toga.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    126

    Početno

    Mirta je s 2 mjeseca dobila neurodermitis po licu i užasan proljev. Pedijatrica (pred penzijom) je samo govorila da ima virozu. Kad smo otišli kod Sabola i po njegovoj uputi izbacili svježe mlijeko, agrume, sokove i još neke stvati proljev je odmah prestao. Mirta, naravno, nije bila alergična na moje nego na kravlje mlijeko. Nikad čula da je beba alergična na majčino mlijeko osim od žene u bolnici koja je bila sa mnom u sobi, ali ona jednostavno nije željela dojiti. Rodila je dečkića koji je bio u inkubatoru, ali ona je nakon minute pokušaja izdajanja zaključila da nema mlijeka i da je to uzaludno. Blijedo me gledala kad sam se cijelu večer masirala i izdajala (gle lude babe, pa postoji ****, ako ne ide ne ide).

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Evo meni su nešto protumačili ali baš nisam skužila: ak je mama alergičar i uz to ne izlučuje u mlijeku IgA (imunoglobulin) koji bi blokirao te antigene koji izazivaju alergiju, dijete može imati alergičnu reakciju na sastojke majčinog mlijeka. Ne znam da li sam ovo točno prenijela ali tako nekako...
    Ona žutica od majčinog mlijeka javlja se kad mama u mlijeku ima jedan enzim (glukuronidazu) koji cijepa već "obrađeni" bilirubin (b.-glukuronid) i onda se iz crijeva taj bilirubin opet vraća u krv. Prokuhavanjem se taj enzim uništava i nakon nekoliko dana na prokuhanom mlijeku, kad se izluči ta kakica puna bilirubina, može se opet normalno dojiti.
    Galaktozemija je vrlo gadna stvar, i ako se laktoza pod hitno ne isključi iz prehrane (mislim da je rješenje sojino mlijeko) oštećuje jetru, mozak i rožnicu.

  20. #20
    renata avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb, dubrava
    Postovi
    1,398

    Početno

    Citiraj Saradadevii prvotno napisa
    Ovaj vikend sam prisusvovala jednoj radionici o bojkotiranju (kršitelj koda)a i jedna zena iz Njemacke je reka aotprilike slijedece: tamo neki lijecnici savjetuju da kada se pocne sa nadohranom nakon sest mjeseci, da se daje adaptirano umjesto majcinog jer bebe koje su bile iskljucivo dojene mogu imati alergijske reakcije na majcino mlijeko (kada se uvede kruta hrana) Tj. valjda savjetuju da se daje adaptirano, ako bebe imaju reakciju. Je li netko nesto zna o tome. Kao tijelo razvija auto imunu reakciju, iako ne znam na koju foru....Ta zena koja je inace aktivistica u udruzi za bojkot (kršitelj koda)ovih proizvoda, sumnja da je to samo novi oblik potkopavanja dojenja.
    ta aktivistica ima potpuno pravo. ti doktori su dezinformirani ili placeni

    ja bih malo rascistila....

    1. novorodjenacka zutica - nema nikakve veze s majcinim mlijekom, prolazi brzo

    2. produljena zutica - mamazikaa je opisala, ima veze s majcinim mlijekom, ali kod nje nije potrebno prestati dojiti. dodavanje tekucine ne pomaze, jer se bilirubin izlucuje kroz kakicu, znaci beba mora dobro jesti.

    3. netolerancija laktoze (ili kak se vec na hrvatskom to zove) - razvija se tek kod vece djece, bebe to nemaju

    4. galaktozemija - potpuna nemogucnost probave laktoze, bebe koje to imaju moraju obavezno prestati dojiti. bolest je opasna ali i vrlo rijetka.

  21. #21
    renata avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb, dubrava
    Postovi
    1,398

    Početno

    ali termin "alregija na majcino mlijeko" mi je malo..

  22. #22

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Ne, nije baš ispravan. Čak i u onom slučaju neurodermitisa, koji je alergija, to je alergija na alergene iz hrane koju je majka pojela, ili možda čak i na nešto što se izlučivalo u topljenju njenih masnoća (jer je zbog alergije bila na takvoj dijeti da je jako mršavila). Skoro sigurno nije alergija na proteine mlijeka koje majka prozvodi. To bi mi bilo skroz ...ne znam kako bi rekla, protuprirodno. Iako alergije same po sebi jesu protupriodne.

  23. #23
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Meni je sad tako neugodno što je došlo do ove rasprave a u stvari sad sam saznala da je sve bio pokvareni telefon
    U stvari, prestala je dojiti ali ne zato što su joj tako rekli nego zato što je ostala bez mlijeka (tako ona kaže).
    Inače, malecka je došla doma ali još uvijek ne znaju što joj je.
    I dalje moraju hodati po pretragama.

    Još jednom, žao mi je zbog ove dezinformacije.

  24. #24
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Brunda, nema veze, nesto smo naucili, a za bebicu mi je bas zao , nek inzistiraju na pretragama da sto prije saznaju u cemu je problem ...

  25. #25
    renata avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb, dubrava
    Postovi
    1,398

    Početno

    brunda, nista ti ne treba biti zao. zato sto su oni njoj stvarno spomenuli alergiju na majcino mlijeko.

    svejedno joj reci za galactozemiju, da provjeri jel adaptirana mlijeka koja joj daje sadrze laktozu. nek spomene doktorima taj izraz. ali nemoj da se poziva da je tu to cula, jer mi fakat ne mozemo postavljati nikakvu dijagnozu s ovolike daljine.

  26. #26
    ivarica

    Početno

    Citiraj renata prvotno napisa
    ali nemoj da se poziva da je tu to cula, jer mi fakat ne mozemo postavljati nikakvu dijagnozu s ovolike daljine.
    ni iz blizine

  27. #27
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    renata 8) ...

    evo sto kaze LLL o tome :

    http://www.lalecheleague.org/llleade...gSep98p78.html
    Galactosemia
    Galactosemia is also a metabolic enzyme deficiency/absence condition which is transmitted through a recessive genetic trait. Riordan and Auerbach state the incidence of galactosemia as one in every 85,000 births or about 47 infants per year in the US. Infants lacking a critical liver enzyme (responsible for converting galactose to glucose) risk severe mental retardation and liver damage. The symptoms of galactosemia are vague, especially since the newborn appears normal.

    However, soon after birth mothers report that their infants have profuse vomiting, poor weight gain, wasting and lethargy. This usually prompts them to seek medical attention and testing (or perhaps phone La Leche League first). As stated in the BREASTFEEDING ANSWER BOOK, page 308, this enzyme is heat-sensitive and results may be skewed if the sample sits in a hot mailbox. Failing to identify galactosemia may have dire results while false-positive test results can lead to unnecessary weaning. Practitioners often err on the side of weaning when there is doubt. Thus, mothers should be encouraged to request an immediate retest with special handling. Such testing may be difficult in areas where there is no reliable way of protecting the sample from heat. There is no intermediate or partial breastfeeding option for these infants. They must be totally weaned promptly and fed a galactose-free formula such as Nutramigen. A bottle or cup must be used; use of a supplemental nursing system is not possible because it could allow ingestion of human milk. Note that this is a very different situation than PKU, so a clear diagnosis is critical.

  28. #28
    blondie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    249

    Početno

    Mali (4. mjeseca) od moje poznanice je najprije dobio strašan osip, zatim su počela i gušenja i onda je doktor rekao da je mali alergičan na njezino mlijeko odnosno na bjelančevine u mlijeku. I sada ga mora hraniti ne adaptiranim običnim već samo adaptiranim sojinim mlijekom.

  29. #29
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj blondie prvotno napisa
    Mali (4. mjeseca) od moje poznanice je najprije dobio strašan osip, zatim su počela i gušenja i onda je doktor rekao da je mali alergičan na njezino mlijeko odnosno na bjelančevine u mlijeku. I sada ga mora hraniti ne adaptiranim običnim već samo adaptiranim sojinim mlijekom.
    A da li su majku doktori mozda uputili da prestane konzumirati kravlje mlijecne proizvode???? Ocigledno je problem bio u kravljem mlijeku a ne u njenom!

    No na zalost, to se obicno nitko ne sjeti

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Gothenborg-Sweden
    Postovi
    559

    Početno

    ja nikako da skuzim te dijagnoze date onako od oka :shock:
    da je napravljeno neko testiranje bebe i majcinog mljeka pa ajde nekako ali ovako, bez ikakvih pretraga i mogucih rjesenja uzme se samo zdravo za gotovo.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    327

    Početno

    I mi imamo isti problem. Na pocetku pojma nisam imala da bi neka hrana preradjena u majcino mlijeko mogla biti alergena. Btw. to mi nekako jos nije sjelo jer je to potpuno druga molekula??????

    Na svu srecu uspjela sam izbaciti sve alergene iz prehrane prije nego smo poceli s drugom hranom. Kod nas je problem kravlje mlijeko (vec i u najmanjoj kolicini) te rajcica ( cak 1/2 kriske svjeze rajcice nam stvara probleme ali i u tekucem obliku).

    Od kako sam ukinula alergene vise ni A od Atopijskog dermitisa ( Dobro mozda jos A oko pupka ponekad )

    Umjesto kravljeg pijem rizino i zobeno mlijeko (sasvim ukusno) i sojino (malo manje ukusno) (kozje ne ide).

    Ped. nam je rekla sto bi tek bilo s alergijama da ju ne dojite !!!!

    Dakle: izbacite alergene iz vlastite prehrane i nastavite s dojenjem

  32. #32

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    To je divno da ste uspjeli, MamaS!
    Koliko je trebalo da se vidi reakcija (povlačenje ND) nakon što si prestala konzumirati alergene?
    Ono što se sad povremeno jave je možda od tragova mlijeka u drugim proizvodima (na pr. keksi). Moraš čitati sastave svega što jedeš.

  33. #33
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    mamaS, super za bebu, super za tebe... ali i za pedijatricu!

  34. #34

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    327

    Početno

    Trebalo mi je cca 3 mjeseca od dijagnoze do izbacivanja svih alergena.
    Neko vrijeme smo toliko dobro lijecili dermitis da nismo bili sigurni uopce
    da li je alergija. Pamagale se nezasicene masne kiseline i AFA alge + stelatopija od mustele ili nevenova krema + rijedje kupanje a onda obavezno s uljem u vodi.

    Neko vrijeme mi je trebalo da skuzim da vec i najmanja kolicina stvara problem. Na svu srecu sve sanirano prije uvodjenja prave hrane.
    Nemamo bas iskustva s alergijama ali ucimo.

    Hvala na podrsci.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •