Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 74 od 74

Tema: I rodila se Dolina Nila....

  1. #51
    Asimon avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    378

    Početno

    minići, pisala sam ti dugi odgovor... i odustala, nema smisla.

    Samo ću danas svim primaljama poželjeti sretan njihov dan!
    Da svoj posao rade humano i srčano usprkos teškoj i zatupljujućoj svakodnevnici i ograničenjima. tada će i rodilje biti zadovoljne, a zajedno ćemo, obostranim nastojanjima, moći početi i mijenjati neke stvari u ovom sivilu hrvatskog zdravstva...

  2. #52
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno

    Citiraj minići prvotno napisa
    Grozno je što ti niko nije pokazao što trbaš raditi. Valjda su mislile da si o svemu dobro informirana i da znaš, ali ipak su ti trebale pokazati. I te stare će valjda brzo u penziju. To je ipak posao koji zahtjeva puno i strpljenja i živaca,... i godinama sigurno više nisu sposobne obavljati ga kako treba. A za čistačicu mi je stvarno čudno jer znam da im je zabranjeno ulaziti u rađaonicu dok žena rađa. Kada sam ja rađala jedna je ušla i rekle su joj " još nismo gotove, zvati čemo te". Kako je izgledala ta čistačica, ako se siječaš , i kako je bila obučena. I ja sam na odjela rekla jednoj sestri da mi zove sestru( mislila sam da je čistačica) ?
    ma cistacica garant, cistila i prala ispod mog kreveta cijelo vrijeme dok sam bila u radjaoni!!!!

    anyway, zelim sretan dan primaljama i naglasavam kako nema potrebe za neugodnoscu....one su se skolovale za taj posao, dakle, same su ga izabrale i znale su sto ih ceka...nije niti jedna zalutala ekonomistica (npr.) zbog nedostatka posla u svojoj profesiji zalutala na odjel primalja....dakle, one su tocno isle za tim sto danas jesu!!!!! :/

  3. #53

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    277

    Početno

    Slažem se. Možda je tvoja čistačica neka zalutala primalja. Ha, ha.. sorry, šalim se ali to je stvarno nevjerojatno. Ma vjerujem ti iako je teško za povjerovati.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    108

    Početno

    drage sugradjanke,
    citajuci ova prepucavanja ne mogu a da ne pomislim da bi gdja minici mogla biti jedna od izvjesnih babica

    Cestitam vam majcin dan i javljam da sam u dubrovniku rodila drugog sina po metodi:
    Citiraj Felix prvotno napisa
    u bolnicu dolazimo s jednim ciljem: biti sto manje na teret medicinskom osoblju. trebamo biti sretni sto su uopce tamo i sto se ne deru bas jako na nas. trebamo biti sretni sto nam se mijesaju u porod, ubrzavaju ga jer eto uskoro im istice smjena pa da ne ostavljaju posla iducoj smjeni. oni najbolje znaju sto mi jesmo, sto mislimo, sto osjecamo, kako nas porod protice, a najbolje od svega znaju sto treba nasoj bebi. zasto ih opterecivati svojim nevaznim strahovima u porodu? zasto ih opterecivati time sto nas boli i sto nam hormoni rade 100 na sat? zasto bi ih gnjavili? pa nisu tu oni zbog nas. zaboga. oni su tu da si olaksaju posao sto vise mogu, a teret krivnje sto uspjesnije prebace na rodilje koje su, gle bezobrazluka, upravo sad odlucile roditi kod njih. naravno da imaju pravo ponizavati nas, vikati na nas, vrijedjati nas, optuzivati da zelimo zlo svom djetetu, kaznjavati nas, rezati nas bez razloga. u cemu je problem? zar to nije svakome jasno?
    Jer druga u dubrovniku ne pali. Dakle nisam ni zajaukala , nego dapace zafrkavala se sa cistacicom i molila boga da mi niko ne poviri da mi ne bi ukljucili drip...ili sta li vec.
    Dakle kad je dosla smjena , konacno i neka babica dodje ( nije se predstavila nego sam kasnije cula da je zovu imenom) , pogleda me rece : alo imamo zenu za rodit a niko pojma nema ...probila mi vodu i za pola sata mali izletio u jednom trudu , kad mamica stisne ...

    Molila sam da me ne rezu , ali kao morala je ...mali 3350 g . drug o dijete... ne znam...Samo znam da me usio neki naucnik , mladi dr, nestrucno i jadno ... i bolilo me uzas , drugi mi je tako nasjeo na stomak da mi izidje posteljica da su mi oci iskocile.

    Inace za sve drugo sam dobila samo pohvale... +epi i hemoroide ( koje nisam imala s prvim).

    Oporavak je puno tezi nego s prvim, savovi se upalili ...uzas.
    sad sam dobro, sutra je vec 3 tjedna.

    eto toliko...jagic mi je u krilu pa ne mogu vise

  5. #55

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    277

    Početno

    Skroz krivo! Ne samo da nisam babica, nego to sigurno nikada nebi preporučila nekome svome, ne daj Bože mojim kćerima. Ne zato što miislim da je to loše zanimanje, mislim da je prekrasno, nego zato što, čitajući ovaj forum, vidim da su babice ne samo nepotrebne, nego i štetne i čine sve samo da bi odmogle a ne pomogle!!! Ne moram govoriti da se ne slažem s nekim komentarima, valjda imam pravo reći što mislim i što znam, a pogotovo ono što sam sama vidjela za vrijeme mojih poroda. A svi vi koji želite nešto promjeniti, recite što ste po tom pitanju učinile, osim što ogovarate i negodujete po forumu? Da li je itko otišao korak dalje ( osim abojenko koja je odbila drip-svaka čast na tom)? Da žene nisu tražile, nikada nebi postigle da im muževi dolaze na porod( ona koje to žele, ja tu ne spadam) . I da ne dužim, ako mislite da su babice te koje mogu nešto promjeniti, varate se. Doktori su jedini kompetentni da išta promjene. I vi sami, ako imate hrabrosti .

  6. #56

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    277

    Početno

    [quote="jaginamamica"]

    Cestitam vam majcin dan i javljam da sam u dubrovniku rodila drugog sina po metodi:
    Citiraj Felix prvotno napisa
    u bolnicu dolazimo s jednim ciljem: biti sto manje na teret medicinskom osoblju. trebamo biti sretni sto su uopce tamo i sto se ne deru bas jako na nas. trebamo biti sretni sto nam se mijesaju u porod, ubrzavaju ga jer eto uskoro im istice smjena pa da ne ostavljaju posla iducoj smjeni. oni najbolje znaju sto mi jesmo, sto mislimo, sto osjecamo, kako nas porod protice, a najbolje od svega znaju sto treba nasoj bebi. zasto ih opterecivati svojim nevaznim strahovima u porodu? zasto ih opterecivati time sto nas boli i sto nam hormoni rade 100 na sat? zasto bi ih gnjavili? pa nisu tu oni zbog nas. zaboga. oni su tu da si olaksaju posao sto vise mogu, a teret krivnje sto uspjesnije prebace na rodilje koje su, gle bezobrazluka, upravo sad odlucile roditi kod njih. naravno da imaju pravo ponizavati nas, vikati na nas, vrijedjati nas, optuzivati da zelimo zlo svom djetetu, kaznjavati nas, rezati nas bez razloga. u cemu je problem? zar to nije svakome jasno?
    Baš mi je žao što su ti se miješali u porod,ubrzavali ga, ponižavali te, vikali, vrijeđali , optuživali da želiš zlo svome djetetu, rezali bez razloga, kažnjavali,...Po toj metodi nije lako roditi. Možda ja i nisam rodila u tom rodilištu jer ono što sam ja prošla baš mi ne liči na tu tvoju metodu. :?

  7. #57

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    jug Dalmacije
    Postovi
    158

    Početno

    valjda nije svrha foruma da svi iznosimo ista misljenja, stavove i iskustva, vec upravo da razmjenjujemo razlicita iskustva, te da ucimo iz tih razlicitosti. ne svidja mi se ideja jednoumlja, da se mogu osjecati ugodno na ovom forumu samo ako sam imala neugodno iskustvo s doktorima, babicama i sl. , te ako sam voljna razmjenjivati mišljenja koja idu samo u tom smijeru.
    medutim, time nikako ne umanjujem neugodnost iskustava koje su druge zene imale, te njihovo pravo da iznesu kritiku. dapace, mislim da je potrebno cuti sve strane, kako bi znali sto sve mozemo ocekivati i kako bi se bolje, prvanstveno psihicki, pripremili za porod, majcinstvo i sl.

  8. #58

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    jug Dalmacije
    Postovi
    158

    Početno

    srecom, moje iskustvo je potpuno razlicito od jaginamamicinog i abonjeko, i iako sam rodila u Dubrovniku ni spomena od dripa, urlanja, nagnjecivanja. ali to ne znaci da njima ne vjerujem ili da ne suosjecam, vec samo zelim reci da su iskustva razlicita, da smo mi razliciti, doktori, babice i ostali akteri. ali ne radi diskusije ovdje, ili nedaj Boze prepucavanja, vec radi svih onih isprepadanih trudnica (kakva sam i ja bila prije 8 mjeseci) koje se spremaju roditi u Dubrovniku i ocajnicki traze po forumima neke informacije.
    dakle cure, zelim vam da imate porod sto slicniji mom, a sto drugaciji od onog od abonjeko i jaginamamicinog!!!

  9. #59
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    Citiraj minići prvotno napisa
    Skroz krivo! Ne samo da nisam babica, nego to sigurno nikada nebi preporučila nekome svome, ne daj Bože mojim kćerima. Ne zato što miislim da je to loše zanimanje, mislim da je prekrasno, nego zato što, čitajući ovaj forum, vidim da su babice ne samo nepotrebne, nego i štetne i čine sve samo da bi odmogle a ne pomogle!!! Ne moram govoriti da se ne slažem s nekim komentarima, valjda imam pravo reći što mislim i što znam, a pogotovo ono što sam sama vidjela za vrijeme mojih poroda. A svi vi koji želite nešto promjeniti, recite što ste po tom pitanju učinile, osim što ogovarate i negodujete po forumu? Da li je itko otišao korak dalje ( osim abojenko koja je odbila drip-svaka čast na tom)? Da žene nisu tražile, nikada nebi postigle da im muževi dolaze na porod( ona koje to žele, ja tu ne spadam) . I da ne dužim, ako mislite da su babice te koje mogu nešto promjeniti, varate se. Doktori su jedini kompetentni da išta promjene. I vi sami, ako imate hrabrosti .
    minici, pogledaj malo tekstove na portalu i vidjet ces puno toga o primaljama i pravom primaljstvu - rode su prve koje cijene primalje i zelimo da im se vrati visoka skola i da napokon mogu samostalno skrbiti za normalne porodjaje kao sto je to u europi.

    ali to ne znaci da primalja, niti doktor, vodi porod. porod vodi rodilja, odnosno njeno tijelo i njeni hormoni. ona zna kad treba tiskati, ona zna kako se osjeca, nitko joj ne treba govoriti i davati upute. i ako je imala epiziotomiju, to nikako nije zbog toga sto je nekompetentna roditi i sto nije slusala sto joj govore. u prirodnom, idealnom porodu, asistenti trebaju sutjeti i slusati. i diviti se tom prekrasnom dostignucu prirode.

    nikako se ne slazem da su jedino doktori kompetentni ista promijeniti. pogledaj malo vijesti od ovih dana, imali smo (rode, babe i udruga primalja) sjednicu u saboru o uvjetima u nasim rodilistima i izgleda da se napokon nesto mijenja. mi smo ti koji mijenjaju svijet, samo da to shvatimo. rodilista su stvorena za rodilje i novorodjencad, ne za osoblje u rodilistima.

    a cura koje su se u rodilistima izborile da se postivaju njihova prava ima puno na ovom forumu - nazalost, u zadnje vrijeme ne bas toliko. ima i nekih prica na portalu... evo sad napamet pisem - maja, luna rocco, tinnaz, inesica, nika... sve su one rodile kako su htjele, doktorima usprkos

  10. #60

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    277

    Početno

    To i jest ono što govorim- žene su te koje će nešto promjeniti, ali ne one koje samo šute onda kada se treba izboriti za svoja prava, a poslije blate osoblje, konkretno babice, koje ne mogu raditi protiv onoga što im je ordinirano. Žene su te koje mogu nešto tražiti. Niko od osoblja ne čita naše misli. Ako ne tražimo, ne možemo ni dobiti, a onda nam niko nije kriv. Osim toga ima žena koje nisu za prirodni porod, koje žele epiduralnu i sl. Ja poštujem primalje i meni su jako pomogle, konkretno u dubrovačkom rodilištu, i ono što jaginamamica piše o "metodi rađanja u dubrovačkom rodilištu" sigurno nije stvarno stanje nego samo osobno mišljenje nekoga ko se nezna izboriti za ono što želi pa od nemoći blati svakoga u toj ustanovi.
    Kao što je rekla Eda, to stvara strah u svih budućih majki koje čitaju ovaj forum, a znamo kako negativan stav i strah utiču na porod. Mislim da bi se svatko trebao držati svog osobnog iskustva i ne uopčavati.
    A rodama želim sreću u saboru i da se napokon izbore za neke promjene.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    277

    Početno

    A čitajući tekstove na portalu vidim da se babice baš i ne cijene. Feliks, doktori su hijerarhijski iznad babica i oni ordiniraju po svom nahođenju, a ona babica koja ne želi biti suspendirana mora provoditi ordinirano. Žena ima pravo odbiti neki postupak, i tu je ona iznad doktora. To je na žalost tako.

  12. #62
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno

    zaista smo svi razliciti...meni su, vidite, pomogla upravo ova neugodna iskustva...puno je bolje, u moje slucaju, bilo citati neugodna iskustva jer sam iz njih mogla isčitavati sve ono što bi se se (ne-daj-boze) moglo dogoditi i kako se postaviti u tom trenutku...kada imas lak porod o takvim trenucima i ne razmisljas ali kada imas tezak porod vrtis film u glavi i "cuclaš" sve informacije koje si ikada igdje čuo ne bi li si pomogao...da ja nisam čitala "Rodina" loša iskustva s poroda vjerojatno nikada ne bih znala da drip valja odbiti i neke slične stvari....

  13. #63
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    Citiraj minići prvotno napisa
    i ono što jaginamamica piše o "metodi rađanja u dubrovačkom rodilištu" sigurno nije stvarno stanje nego samo osobno mišljenje nekoga ko se nezna izboriti za ono što želi pa od nemoći blati svakoga u toj ustanovi.
    minici, nije svaka zena u stanju boriti se za svoja prava dok ju peru trudovi i ne treba ju zbog toga optuzivati. nismo svi iste. ako si u trudovima, boli te, nikad nisi prosla to iskustvo, gola si, rasirenih nogu, u neugodnom polozaju, a ispred tebe osobe u bijelim kutama gledaju tvoje medjunozje... ja se prva ne bih mogla boriti u takvoj situaciji.
    osim toga, zasto bi se uopce morala boriti?? zar nije nase ljudsko pravo da radjamo uz podrsku, u ugodnoj atmosferi, da radjamo kako bi zeljeli?
    Citiraj minići prvotno napisa
    čitajući tekstove na portalu vidim da se babice baš i ne cijene.
    pliz daj mi koji link. koliko znam, na portalu pisemo puno o prirodnom porodu i o primaljama, naravno u pozitivnom kontekstu.

  14. #64
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    Nemojmo pretjerivati, nije na Rodi svo znanje ovog svijeta. Ja sam npr. rodila bez intervencija bez da sam čitala Rodu. I dojila sam bez Rode, poslije i s Rodom. I platnene pelene koristim prije negoli sam provirila na ovaj forum. I moja mama je prije par desetljeća tako. I none...
    Ja osobno nisam željela znati detalje prije mog prvog porođaja. Daleko od toga da nisam bila informirana, ali imala sam neku svoju teoriju o prirodnosti poroda.
    Da sam čitala o porodu, npr. Abonjeko, ne znam na što bi moj porod sličio. Ispalo je da sam u svome slučaju imala dobar instikt (zar svatko za sebe nema najbolje?). Naravno da bih ponešto promijenila iz ove perspektive, ali zar ima netko tko ne bi?
    Poanta (moja): dobivene informacije uvijek obraditi na svoj način, u skladu sa svojim stajalištima.

    I nadam se da će biti sve manje poroda tipa Abonjeko, jaginamamica (usput, jeli bio tata na porodu?), a sve više tipa Lutonjica

  15. #65

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    277

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa
    Citiraj minići prvotno napisa
    i ono što jaginamamica piše o "metodi rađanja u dubrovačkom rodilištu" sigurno nije stvarno stanje nego samo osobno mišljenje nekoga ko se nezna izboriti za ono što želi pa od nemoći blati svakoga u toj ustanovi.
    minici, nije svaka zena u stanju boriti se za svoja prava dok ju peru trudovi i ne treba ju zbog toga optuzivati. nismo svi iste. ako si u trudovima, boli te, nikad nisi prosla to iskustvo, gola si, rasirenih nogu, u neugodnom polozaju, a ispred tebe osobe u bijelim kutama gledaju tvoje medjunozje... ja se prva ne bih mogla boriti u takvoj situaciji.
    osim toga, zasto bi se uopce morala boriti?? zar nije nase ljudsko pravo da radjamo uz podrsku, u ugodnoj atmosferi, da radjamo kako bi zeljeli?
    Citiraj minići prvotno napisa
    čitajući tekstove na portalu vidim da se babice baš i ne cijene.
    pliz daj mi koji link. koliko znam, na portalu pisemo puno o prirodnom porodu i o primaljama, naravno u pozitivnom kontekstu.
    Ne mislim na podršku i ugodnu atmosferu- to bi se trebalo podrazumijevati. Mislila sam na da ili ne intervencijama, dripu i sl. To svatko mora tražiti za sebe jer ne žele svi isto. A ko ne cijeni babice- pročitaj što piše jaginamamica- u nekom drugom topiću piše da je sve bilo ok, a ovdje piše da je rađala po metodi vikanja, maltretiranja, vrijeđanja,... Ako je to stvarno doživjela, žao mi je , ali ako piše samo tako, to nije u redu. Barem tako mislim. Sorry ako griješim.

  16. #66
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno

    [quote="Felix"]
    Citiraj minići prvotno napisa
    minici, nije svaka zena u stanju boriti se za svoja prava dok ju peru trudovi i ne treba ju zbog toga optuzivati. nismo svi iste. ako si u trudovima, boli te, nikad nisi prosla to iskustvo, gola si, rasirenih nogu, u neugodnom polozaju, a ispred tebe osobe u bijelim kutama gledaju tvoje medjunozje... ja se prva ne bih mogla boriti u takvoj situaciji.
    osim toga, zasto bi se uopce morala boriti?? zar nije nase ljudsko pravo da radjamo uz podrsku, u ugodnoj atmosferi, da radjamo kako bi zeljeli?
    e, bas sam nekako i ja to htjela napisati!!!...

  17. #67

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    277

    Početno

    Tebi, abojenko, nije ništa smetalo da se izboriš protiv DRIPa. Nisi se za to trebala doslovno boriti, samo si rekla " neču drip" i to je bilo dovoljno, zar ne?

  18. #68
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno

    Citiraj minići prvotno napisa
    Tebi, abojenko, nije ništa smetalo da se izboriš protiv DRIPa. Nisi se za to trebala doslovno boriti, samo si rekla " neču drip" i to je bilo dovoljno, zar ne?
    pa i nije bas....sestra mi je isla stavljati drip a da ja nisam ni znala sto mi stavlja pa sam je pocela ispitivati...rekla je da se radi o dripu i da je to uobicajen postupak :?

    nakon sto sam rekla da to ne zelim upadica je bila "onda radjaj do sutra" i naokolo se islo tracati kako sam "teska" trudnjaca i rekla mi je da to sama kazem doktoru...dosao je doktor i dogodila se cijela nepotrebna neugodna situacija...

    i zaista se slazem s felix da porod nije ni vrijeme ni mjesto, ni situacija dolična za borbu s ikime.....

  19. #69

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    277

    Početno

    Zato i jesam za Plan poroda. Naravno da će i onda biti upadica, jer doktori su sujetni i najpametniji na svijetu.

  20. #70
    Asimon avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    378

    Početno

    Citiraj minići prvotno napisa
    Zato i jesam za Plan poroda. Naravno da će i onda biti upadica, jer doktori su sujetni i najpametniji na svijetu.
    da, da, a babica je u slučaju abonjeko bila pravi sa ljudskim pristupom i strpljivošću da sve objasni; 100% orjentirana na prirodni porod

  21. #71

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    277

    Početno

    Njene sigurno nisu bile , a vjerojatno ni tvoje, sudeći po tvome uvijek negativnom stavu prema Dbk rodilištu. Ali moje su bile pravi i puno više sam čula dobrih iskustava nego loših. Mnoge su mi prijateljice govorile prije nego sam rodila " moli Boga da rađaš po noći da ti se doktori ne petljaju u porod". Sigurno ima i babica koje nisu orjentirane na prirodni porod, ali one koje i jesu, a ima ih, ne mogu ništa postići same. Ali to sam već sto puta napisala. Reći ću još samo jedno- moja poznanica, babica, rekla mi je da još nikad nije doživjela da neka žena traži prirodni porod, bez dripa, epis i sl. Večina ih traži carski rez, epiduralnu i sl. Kad bi svaka žena koja traži carski tako i rađala, bilo bi više takvih poroda nego normalnih. Mislim da je bitna orjentiranost žene za prirodni porod a ne babica. Na kraju krajeva, one su tu radi žene i tako će i raditi ako im se dozvoli. Ja sam rađala 2 puta i, ako sve bude ok i treći ču, i nisam imala nikakva loša iskustva, a kao "slučajni svjedok" prisustvovala sam nekim porodima ( u rađaoni su dva kreveta i događa se da rađaju dvije žene istovremeno) i mogu reći da nije baš uvijek sve onako kako žene pričaju.

  22. #72

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    DUBROVNIK
    Postovi
    10

    Početno

    Potpuno se slažem s minići. I ja sam imala super porode, babice su bile , nije bilo nikakvih nepotrebnih intervencija, dripa, epis i sl. Hodala sam koliko sam htjela, rodila bez problema, dobila bebe odmah na podoj, ... Ništa slično porodu jaginemamice i abonjeko, nikakvog maltretiranja, ponižavanja ni slično. Napominjem da nisam imala nikakvu vezu a čitajući forum bojala sam se svega. Ali sav strah su razbile moje babice svojim ohrabrujučim pristupom.

  23. #73
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno

    Citiraj cibero prvotno napisa
    Potpuno se slažem s minići. I ja sam imala super porode, babice su bile , nije bilo nikakvih nepotrebnih intervencija, dripa, epis i sl. Hodala sam koliko sam htjela, rodila bez problema, dobila bebe odmah na podoj, ... Ništa slično porodu jaginemamice i abonjeko, nikakvog maltretiranja, ponižavanja ni slično. Napominjem da nisam imala nikakvu vezu a čitajući forum bojala sam se svega. Ali sav strah su razbile moje babice svojim ohrabrujučim pristupom.
    ma, sve je to individualno!!!!! slažem se da nekada žene znaju malo i pretjerati pa preuveličati situaciju jer očekuju previše....u moj slučaju je bio čudan i nesretan splet okolnosti... :/

  24. #74

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    277

    Početno

    Nadam se da če ti drugi put biti kao nama. Ja svakako mislim napisati plan poroda u slučaju da dođem prerano u rađaonu, ako mi pukne voda ili ako uranim. Nadam se da ču moći čekati doma kao zadnji put do samog kraja i da ču imati istu ekipu. Ali, nikad se ne zna...

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •