Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: Danas, 22.10. HRT2, 14.00 Među nama

  1. #1
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno Danas, 22.10. HRT2, 14.00 Među nama

    Tema je porod u Hrvatskoj pa će biti i o Rodi nešto.

  2. #2
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    stavila sam si reminder da mi zvoni da idem ukljucit tv
    sreca da mi nema dise na poslu

    konacno da cu i ja nekj o rodi vidjet na teveju

  3. #3
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Tv je spreman,upaljen na hrt2 i čekamo...

  4. #4
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Javila je mamma Juanita da su kao temu najavili političare i njihov obiteljski život. Možda onda danas ipak ne bude o porodu.

  5. #5
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    ja gledam i vidim samo cehoka i opacicku. :/

  6. #6
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    ja utrosila 45 min radnog vremena... i...nis

  7. #7
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    nisu nas ni obavijestili da se promijenio termin .
    probat cu danas doc do novinarke i saznat kad ce bit.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,133

    Početno

    aha, sad mi je laknulo, upalila samtv u 14:30 i vidim - Čehok se nekaj raspričao o obiteljskom životu - i mislim si " šit, opet sam fulala"

  9. #9
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Pa da,ja sam još jutros u rasporedu programa vidjela da je tema politika i obitelj,al mislim si, možda je koja od Rodica aktivna i politički 8) pa o svojim obiteljima,porodu...,kad ono Čehok i ja čekam,čekam i nema nijedne od vas.Baš smo se lijepo Fran i ja zavalili u fotelju i dojili tih 45 minuta, iako niste bile.

  10. #10
    MamaRibice avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    581

    Početno

    Mislim da ovo ide sutra!

  11. #11
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    da, izgleda da je to-to, jer na teletekstu pise da je tema porodjaj.

  12. #12
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    ej, fortuna, trebala si gledati danasnju emisiju
    novinarka je postavila isto pitanje i nasoj vedranoiV i doktorici iz petrove pa su odgovori bas zanimljivi....

  13. #13
    dorena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Crikvenica
    Postovi
    470

    Početno

    gledala sam danas, vedrana je bila super ! iako mi je malo komentar Kosa o epiziotomiji bio .
    sve u svemu, vedrana je super to odradila :D !

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    meni je bilo jaako uvredljivo čuti kad je Kos rekao "kad bi udovoljili svom komforu koji Roda traži..." jer ono što je VedranaV rekla jako je daleko od komfora

  15. #15
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    slazem se s Pituljicom.
    i vec mi zbilja ide na zivce da se stalno spominju materijalni uvjeti kao argument za sve sto ne valja .

    a izgleda da je nekim lijecnicima davanje lijekova protiv bolova dovoljan dokaz da imaju humani pristup porodu ....

    ono sto je (opet) ocito je da mi i ginekolozi govorimo dva razlicita jezika, tako da oni pricaju o porodu kao o tempiranoj bombi, o necem sto je kao normalno ali iz sto kutaka vreba opasnost koja moze zaskociti da prestane bit normalno .
    cak je i onaj tata na trudnickom tecaju rekao da ga najvise zanimaju upravo komplikacije i kako se onda treba ponasati, pitam se otkud mu to?
    zar nije vaznije da se on i partnerica psiholoski i emotivno pripreme za porod, a ne da zna 101 stvar koja moze lose krenut?!
    svi samo govore o fizicki bolje pripremljenim trudnicama koje zavrse tecaj, pa kako nitko ni da spomene razbijanje straha, mentalnu pripremu isl.?
    to su za njih ocito sporedne stvari, a sva saznanja o hormonima koji upravljaju porodom i osjetljivi su na vanjske podrazaje, strah, to kao da nitko nikad nije ni cuo, ili ako je cuo, onda kao da je to u najmanju ruku nekava sarlatanska teorija koja nije vrijedna spomena.
    primalje jedva da su spomenuli,uglavnom se prica o doktoru koji poradja zenu ...

  16. #16
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    i vedrana i mamajuanita su bile super!

    a meni je vise dosadilo slusati lijecnicke isprike jer ono sto mi trazimo, ne kosta nista, ne mjeri se u novcima, treba samo malo njihovog truda i volje....pustite nas da hodamo dok imamo trudove, da radjamo u polozaju koji nam odgovoara, da nam babica vodi tiskanje da ne puknemo i da nam ne rade nepotrebnu epiziotomiju, dajte nam bebu na podoj odmah i nemojte je odvajati od nas, dajte nam da pijemo i jedemo dok imamo trudove i poslije, recite nam koje nam zahvate radimo i zasto i postoji li alternativva i odnosite se prema nama kao prema covjeku a ne kao prema broju

  17. #17
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    meni se cini da se s lijecnicima ne kuzimo i cijelo vrijeme vozimo na mozda paralelenim kolosijecima ali nikako se ne mozemo naci iz razloga sto oni porod nikada nece moci vidjeti kao mi ili kao babice (vani) - kao nesto sto se jednostavno dogadja. vjerujem da oni kad mi kazemo "bolji uvjeti radjanja" vide ono sto vani, opet ginekolozi smatraju boljim uvjetima - epiduralna uvijek, televizija u radjaoni, kada, porodjajni stolovi svemirskih performansi, ctg koji govori i slicna cuda. Dakle, ono sto je na njihovoj, lijecnickoj "crti porodnicarstva" - tamo naprijed, u razvijenim zemljama. A ovaj aspekt poroda, ovu nasu "crtu" na kojoj napredniji porod znaci vracanje kontrole zeni i djetetu, oni ne mogu nikako pojmiti.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    808

    Početno

    Zrinka,super si to rekla

  19. #19
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    maja i zrinka, tocno ste rekle...
    ne znam da li uopce zelim pogledati snimku emisije, bahati doktori sveznalice me totalno izivciraju

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •