Pokazuje rezultate 1 do 24 od 24

Tema: Čudan sadržaj iz rodnice

  1. #1
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno Čudan sadržaj iz rodnice

    Cure, upomoć!
    Rodila sam prije 3,5 tjedna, još uvijek imam konce i lohiju (onako pomalo curka, više smečkasto).
    Danas popodne sam osjetila bol sličnu menstrualnoj (kao neko pečenje, grčić, što li...) dolje. Nakon toga sam osjetila kako nešto izlazi, a nije tekuće.
    Uglavnom, izbacila sam iz rodnice komad (dužine cca. 5 cm, širine 2 cm) nečega vrlo sličnog posteljici ili jetricama.
    I inače mi se znalo dogoditi da s mengom ode neki takav komadić, ali ovo mi se činilo jako veliko. Da li se kome to dogodilo i što je to? Da li se to samo maternica ljušti, odnosno čisti???

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    84

    Početno

    Meni ja tako bilo poslije prve trudnoće - cak 50 dana nakon poroda odjednom mi je nesto pocelo izlaziti iz rodnice, bas tako kako kazes, poput jetrice komadici - i to mi je bila zaostala posteljica, i morala sam na kiretažu. I rekli su mi da je pravo cudo da je to tako dugo unutra a da nisam imala upalu.
    ZATO OBAVEZNO PREPORUCAM odlazak ginekologu, jer to ti oni odmah vide, osobito na color dopleru.

  3. #3
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Uf! A još sam pitala u bolnici poslije poroda i rekli su mi da je posteljica cijela! :shock:

  4. #4
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    ne mora bit dio posteljice, ali su konzultacije s lijecnikom pozeljne.

  5. #5
    Ivanna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    930

    Početno

    Meni je takav grumen izašao 2 dana nakon poroda. Tad sam još bila u bolnici i sestra je rekla da je to zgrušana krv, ništa neobično.
    Al nakon 3 i pol tjedna...nemam pojma dal to može bit to.

    E jesam ti pomogla! :/

  6. #6
    ribica tina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno

    ako je kao jetrica,onda je zgrušana krv,a posteljica je čvrsta kao komad kože ili sl.i nemožeš ju zdrobiti s prstima,a ugrušak se kida.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    32

    Početno

    Meni se to isto dogodilo 6. dan nakon poroda. Sva u panici nazvala sam g inekologa i otišla na UZV. Doc. nije bio siguran što je to točno bilo, možda zgrušana krv ili ostatak posteljice iako me uvjeravao da je posteljica sigurno bila cijela. Uz konzultacije šefa mog ginekologa nije napravljena kiretaža i meni je bilo ok ali sam se 9 tjedana čistila (užaš).
    Moj savjet, obvezno se javi svom ginekologu i otiđi na UZV.

  8. #8
    momtobe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,078

    Početno

    I ja sam imala istu stvar, s tim da lohije nisu duuuugo prestajale, više od 2 mjeseca. UZV je pokazivao nekakvu tvorbu u maternici, ali kako mi je krvna slika bila ok i nije bilo znakova upale, nisu ništa poduzimali. Dobro je da odeš do ginekologa, u bolnicu gdje si rodila, kod doktora kod kog si vodila trudnoću. Postoji puno odstupanja od školskih 40 dana lohija i vjerovatno nemaš razloga za brigu.

  9. #9
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Hvala, curke!
    Nazvat ću danas ginekologa tu u Zg, obzirom da mi je malo nezgodno ići u Rijeku zbog toga. Pa ćemo vidjeti što je.
    Malo ste me preplašili sa zaostalim posteljicama i sl... pa sam puno razmišljala o tome i sklona sam ipak povjerovati (i nadati se) da je to zgrušana krv ili nešto slično. Jer, velim, to mi je znalo izlaziti u manjim količinama i kod menge.
    Uh...

  10. #10
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    meni je jedna mama u rodilistu rekla da se ne prepadnem ak mi nakon sto prestanem krvariti odjednom pocnu ispadati komadi
    da je to normalno

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ako si imala obilnije menstruacije, onda se očekuje i dulje i obilnije krvarenje, i ovi "komadi" koje spominješ (tako je meni objasnio gin u rodilištu kad sam ga pitala ima li veze duljina krvarenja s obilnim mengama). Ali, svakako se javi doktoru za svaki slučaj, jer ako je kakav komadić ostao, može se jako zakomplicirati.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    vlpv
    Postovi
    201

    Početno

    meni je poslije poroda, doduse tri dana poslije, izasao takav velik komad necega. uplasila sam se pa sam odmah pokazala to sestri, još sam bila u bolnici, a ona je rekla da je to samo zgrušan komad krvi i da je to normalno.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    125

    Početno

    ne mogu se točno sjetiti, ali meni se dogodilo isto par tjedana poslije poroda, i nije bilo ništa, vjerojatno samo zgrušana krv.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb,sestine
    Postovi
    125

    Početno

    Vjerovatno ugrusak ali se za svaki slucaj konzultiraj sa lijecnikom

  15. #15
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Curke, hvala na savjetima i bodrenju! Ginekologica mi je rekla da je sadržaj koji sam 'izgubila' zgrušana krv. Često bude tako ženama poslije poroda, pogotovo ako dosta leže pa krv ne može odmah izaći.
    Fijuuuuuuuu, kako mi je lakše bilo kad sam to čula... :shock:

  16. #16
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ajd super!

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    evo, sad se isto dogodilo i meni... prošlo više od 3 tjedna od poroda, ne krvarim već barem 5 dana uopće, a danas na gaćicama nešto nalik sluzavom čepu... djelomično krvavo, djelomično prozirno sluzavo, neugodna mirisa... ne znam je li taj miris znak za uzbunu?? :?

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno

    ako je kao jetrica,onda je zgrušana krv,a posteljica je čvrsta kao komad kože ili sl.i nemožeš ju zdrobiti s prstima,a ugrušak se kida.
    potpisujem. sva tri puta sam imala ugruške.

    k2007 - mislim da trebaš pratiti malo i svoje opće stanje

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    Citiraj VIPmama prvotno napisa
    k2007 - mislim da trebaš pratiti malo i svoje opće stanje
    kak misliš opće stanje?

  20. #20
    Goge avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    na morskome plavom žalu...
    Postovi
    347

    Početno

    Meni je 7 dana nakon poroda izašao isto komad "jetrica" i to uz strašne bolove. Krvarila sam 2 mjeseca nakon poroda i na ultrazvuku su mi vidjeli komadić od 2,5 cm u rodnici. Morala sam na kiretažu. I to je bio komadić plodnih ovoja koji je trebao izaći sa lohijama.

  21. #21
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    pitanje- rodila sam prije7 tj., nakon 5 prestale lohije, tjedan dana iza toga ponovo krvarim, dojim citavo vrijeme, krvarenje ne prestaje vec tjedan dana, inace menge 3-4 dana, opce stanje normalno jel moguce da mi je vec poceo ciklus? unatoc dojenju?

  22. #22
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Help!
    Danas mi je 13 dan od poroda, krvarenje mi nije obilno ali mi je izašao komad "nečega". Nije mi baš ličilo na ugrušak jer ga nisam mogla pod prstima do kraja zdrobiti. Išla sam na hitnu, napravili mi uzv i kažu da nema nikakvih zaostataka posteljice već samo dosta krvi u cavumu koja treba isteći.
    Ja se nisam baš smirila do kraja jer fakat ne znam šta je to bilo :? Mora li se na uzv vidjeti da nešto nije ok?

  23. #23
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    takvi komadi su i meni izlazili. nije ugodno kad vidis kako izgleda, ali nije nista opasno.

  24. #24
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    Moja deviza ti je: ako ti je čudno idi ginekologu i to nekoliko puta ako sumnjaš - nemoj se sramiti.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •