Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 120

Tema: Što kuhate danas 2?

  1. #1
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno Što kuhate danas 2?

    Evo, da nastavimo na novom topicu!
    Već je toliko ispisanih stranica da se pogubim tražeći. Jel može?

  2. #2
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Super da si se sjetila.Ja sam jučer poludila dok nisam našla recept za Ličke šnicle.

  3. #3
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Admine, moderatorice...
    Postoji li šansa da se izvuku svi naši recepti (bez komentara nakon njih) i stave na novi topic - stvarno je teško iščitavati dugačke topice da bi "potrefio" sam recept?

  4. #4
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Evo prebacila sam ovaj zadnji svoj post sa starog kuhanja.Čitala i automatski odgovorila,hm.

    Sandraf i Apricot- zakon ste!!!

    Ne znam Apricot dal se to samo meni slučajno taj pohanac oko mesa raspao u sto komadića ili to tako mora.U svakom slučaju dobila sam prekrasne kuhane palačinke i neispohane šnicle!
    _________________

  5. #5
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Hm, čuj... sigurna sam da to tako NE MORA biti... Ali, Bože moj, događa se
    Drugi put izistavi palačinke - okus je isti, a nema mučenja s pohanjem. I uštediš na kalorijama 8)
    Evo, i ja prebacila odgovor!

  6. #6
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Ovo je jako smiješno! Vijamo se po temama!
    Što se tiče pohanca i kalorija,dapače-željna sam ih jer mi koja kilica više ne bi bila naodmet.

  7. #7
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Ako hoćeš dodatne kalorije, "podebljaj" prilogom - pire krumpir napravljen s vrhnjem (što masnijim) super paše uz ovo meso.
    Desert, Crna torta, zna se!

    Mi ćemo danas grah. Bez mesa - da se očistimo od vikend - svadba - prežderavanja!

    Iako... eeeeeej, Dalmatinci... kakve su vam to svadbe gdje se kolači donose tek nakon svih slanih jela?!
    Pa kolači trebaju cijelo veče biti na stolu, a ne da poslije nemam mjesta za njih!

  8. #8
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    "podebljaj" prilogom - pire krumpir napravljen s vrhnjem (što masnijim) super paše uz ovo meso.


    Iako... eeeeeej, Dalmatinci... kakve su vam to svadbe gdje se kolači donose tek nakon svih slanih jela?!
    Pa kolači trebaju cijelo veče biti na stolu, a ne da poslije nemam mjesta za njih!
    Pire samo s vrhnjem?Ja uvijek još stavim i žlicu maslaca. Ništa mi ne pomaže. 50kg i ni makac. :/

  9. #9
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Kako sam jučer pretjerala s kuhanjem, danas imamo ostatke (što mi je super jer mi se ionak ne da kuhati)
    - povrtno-pileća juha s gris knedlima
    - piletina pohana sa sezamom
    - okruglice od riže
    - zelena salata

    deserta nema

  10. #10
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    A s obzirom da si iz Osijeka... uvali ti i koju žlicu masti! Nije beg cicija!

    Mi pire nikada ne pravimo - samo skuhamo krumpir i pospemo ga češnjakom i peršinom. Mi moramo štedjeti kalorije

  11. #11
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    A što se tiče kolača u svatovima,dižem ruku za cjelovečernje prežderavanje,po mogućnosti po malo i tijekom večere dok ne donesu novi obrok.Tako to kod nas u Slavoniji ide.I još ti zapakiraju da si poneseš i kući da se malo i sutradan osladiš!

  12. #12
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Joj mast je stvarno fuj,to stvarno ne bi mogla pojesti. Jedino gdje ju obožavam su Princes krofne.

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    MM je danas skuhao slatko zelje s kobasicama. Nisam ga pitala što je sve stavio unutra. Svakako je bilo neobično s krumpirom, palentom i ko zna s čim još, ali bilo je jestivo.

    Ivančice mast uopće nije fuj. Mast je fina za pečenje, ali i u kolačima. Sigurno je zdravija od margarina makar svi misle da je obrnuto. A od slanine (fine domače) mi nikad nije bilo zlo niti me bolio trbuh dok to za salame, hrenovke i slične prerađevine ne bi mogla reči.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    ja sam danas za rucak jela topli sendvic .

    recept 8) : prerezati cca 10 cm francuza po pola, staviti unutra malo sunke i malo sira i metnuti u pekac i cekati. nakon kratkotrajnog cekanja, pazljivo izvaditi sendvic (paziti prstice) i posluziti toplo 8).

    nije nesto, ali umrijet od gladi mi se (jos) ne da.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    E super ste kad napomenuste Slavonsku kuhinju 8)
    Jela sam u osijeku (BiZ. Toplicama tacnije), Fisch paprikas.. Meni se4 licno nije dopao, ali mi je interesantno bilo, kado su mi rekli, da je najbolji kada ti znoj od ljutine paprikasa curi niz celo :shock:

    18.3.2004-Edita

  16. #16

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Offtopic, snorki kako ti je Edita slatka!!!!!! Pusica slatkici...

  17. #17
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Evo da nahvalim tortu Sandref.Jaaakooo je fina.Jučer smo imali goste na večeri pa sam pravila lazanje i tu tortu za desert.Radila sam tako da sam cijelu količinu povećala za 50%.Umjesto 6 jaja,9 itd.Jedino što mogu reći da mi je dosta slatka bez obzira što sam ja stavila manje šećera nego što ide po receptu.Drugi put ću još manje.A inače,torta je za deset.Jutros mi je svekar došao na kavu pa sam mu dala torte,a on pita jel to od kestena?Stvarno i mene malo podsjeća.

  18. #18
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Ma morat ću i ja napraviti jednom tu "crnicu"!

    Mi danas jedemo juhu sa puno povrća i mesa.
    Desert sam pojela jutros

  19. #19
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Ja ne znam što ću danas kuhati?Nemam ideja. :/
    Ja često pravim te povrtne juhice jer ih svi obožavamo.Ja sad imam jednu zgodnu verziju da sve povrće(mrkvu,peršin,celer,grašak i krompir)isječem na male kockice i dodam malo mljevenog mesa te zakuham sitnu tjesteninu.Zgodno je za klince jer ako ne vole jesti žlicom(kao moj)mogu prstićima papati te komadiće,a mame žlicom daju juhicu.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    745

    Početno

    Matilda je spomenula štrucu, ja sam ovu radila u subotu i bila je mljac:
    (Za one koji vole detaljno .)

    POLPETONE
    500 g mljevenog mesa (ja radim s piletinom/puretinom)
    1 fant za kosani odrezak
    (ili 1 jaje+1 žličica vegete+1 žl mrvica+
    papar+ sol+peršin)
    100 g punomasnog sira
    100 g pršuta
    5 žl ulja
    2 zelene paprike
    300-500 g šampinjona
    1 žličica vegete
    2 češnja češnjaka
    Mljevenom mesu dodajte fant razmućen prema uputi na vrećici (ili umiješajte jaje, žličicu vegete, sol, papar, kosani peršin i mrvice namočene u vodi). Sve dobro izmiješajte, podijelite u dva jednaka dijela, napravite pravokutnike (cca 1 cm debele) pa po sredini stavite nasjeckane ili faširane pršut i sir. Savijte dva polpetona (štruce). -- lakše se oblikuju ako se sve radi na onoj prozirnoj foliji
    U manju tepsiju ili vatrostalnu posudu stavite ulje, zatim polpetone (naravno, bez folije ) i sa strane papriku izrezanu na deblje rezance. Pecite u zagrijanoj pećnici (170°C) oko pola sata (može se, ali ne mora, pokriti alu-folijom). Polpetone zatim okrenite i na papirku stavite šampinjone (ako su manji može i cijele) koje ste prije prelili kipućom vodom i ocijedili pa posuli s kosanim češnjakom i žličicom vegete. Pecite još pola sata i prema potrebi zalijevajte s malo vode. Servirajte s pire-krumpirom (može i kuhan u slanoj vodi - za one koji moraju paziti) i zelenom salatom.
    Isto jelo može se napraviti i svinjetine samo se onda umjesto 100 g pršuta i sira stavlja po 50 g

    Mislim da je ovo iz neke Vegetine knjige, zato obiluje zdravim začinima za koje, naravno, uvijek postoji alternativa.

    (Nemojte misliti da ja ovo tipkam - to je sve copy-paste. Više volim e-kuharice od papirnatih, lakše se pretražuju pa sam u neka davna vremena iz hobija pretipkavala sve moguće recepte. Najviše sam ih skidala s http://www.kkuhar.com/ )



    Apropos palačinki kod Ličkih šnicli: kad se jednom zaliju, ne treba ih previše dirati. Najbolje je protresati cijelu posudu.
    I hvala na pohvali receptu, ono JE moj recept koji vjerojatno nikad ne bih napisala da niste potegle temu. Zato mi se ovi topici tako sviđaju - daju ideje!

  21. #21
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj tinars prvotno napisa

    Apropos palačinki kod Ličkih šnicli: kad se jednom zaliju, ne treba ih previše dirati. Najbolje je protresati cijelu posudu.
    I hvala na pohvali receptu, ono JE moj recept koji vjerojatno nikad ne bih napisala da niste potegle temu. Zato mi se ovi topici tako sviđaju - daju ideje!
    Tako je - ništa dirati - nema potrebe!
    Zagorjeti neće i bez prevrtanja - uvijek ima dovoljno tekućine.

  22. #22
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Ajme što se svi trgaju čiji je recept za Ličke šnicle! Je super je, al dajte još koji novi, neisfuran, hajde tko će prije!

  23. #23
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Ovako!
    Nema imena, ja izmislila.
    Ispečeš krmiće ili vratinu na naglo (može i bilo koje drugo meso), poslažeš u veću posudu i zaliješ crvenim grahom iz konzerve i vrhnjem za kuhanje. Ja stavim mješavinu provansalskih začina (Kotany), ali možeš staviti što god hoćeš. Prokuhaš toliko da se okusi prožmu. Fantastično je, a brzo gotovo.
    Tko proba, neka recept nazove po meni

  24. #24

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    ja stvarno vise ne znam sto bih kuhala... :?

    najavila sam pilece filete (opet!!) jer stvarno uvijek imam volju jesti ih s tikvicama, ali muz je nekoliko puta ucinio 'vako: , pa sam sad sva skuhana i ne znam dal da isforsiram to do kraja ili ne...?! :/

    sve se mislim da nismo dugo jeli pizzu.... :?

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    745

    Početno

    Jučerašnji ručak. Ništa pametno, ali to je jedna od rijetkih stvari koje Petra voli:

    BAKIN PILEĆI PAPRIKAŠ
    800 g piletine
    malo ulja
    400 g luka
    1 žličica crvene paprike, po želji lovorov list
    sol
    po želji vegete
    Piletinu izrežite na komade i nasolite. Ugrijte masnoću i kratko sa svih strana popržite piletinu. Izvadite je pa na istoj masnoći kratko popržite kosani luk i papriku. Pospite crvenom paprikom. Vratite piletinu, dolijte malo vode, po želji dodati vegetu (još bolje juhu/temeljac). Pirjajte i po potrebi dolijevajte tekućinu. (Može se umiješati i malo vrhnja za kuhanje i/ili zelenje iz juhe, isto se može staviti i sirovo kada se dodaje tekućina). Izvadite meso pa umak izmiksajte štapnim mikserom. Doradite okus, vratite piletinu. Po potrebi zgusnite brašnom. Poslužite uz tijesto.

    Samo da napomenem, nije baš dobro ako se radi samo od prsa, treba biti malo kože i kostiju .

    Ja ga obično radim u expres-loncu pa ne moram razmišljati o dodatnom podlijevanju. Petra ovo zove "bijeli umak" za razliku od "crvenog" koji je grupno ime za sve ostale umake za tjesteninu. Ovi "crveni" su svi bad, "bijeli" je zakon iako nije bijele boje .


    E, ali i ovo i ličke šnicle su mi najbolji sa zeml knedlima. Jel ima netko dobar recept za to? Imala sam jedan u koji je išlo i vino, ali je netragom nestao .


    Apricot, kako preporučuješ servirati ovaj što će se zvati kao ti?

  26. #26
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Mi to meso jedemo kao meso , a prilog je taj grah. Inače, kad su mi dolazili gosti pa je trebalo više priloga, ubacila sam i konzerviranog kukuruza. Super paše. Možeš i kuhani krumpir, rižu, pire...

  27. #27
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Offtopic:Apricot ,jel to vaš psić s Orkom na avataru?Evo sjdi mi Fran u krilu i spazio psića na monitoru pa viče "Gigi" .Misli dijete da je to naš pas! Baš je sladak.Mi imamo pudlicu i Fran ju obožava,jedino je crna a ne bijela kao ovaj vaš psić, al' kao da dijete zna koje boje je.

  28. #28
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Iako... eeeeeej, Dalmatinci... kakve su vam to svadbe gdje se kolači donose tek nakon svih slanih jela?!
    Pa kolači trebaju cijelo veče biti na stolu, a ne da poslije nemam mjesta za njih!
    JELDAAAAAAAA??????!!!!!!! Hvala ti na ovoj primjedbi, to im tupim otkad sam postala sibenska nevista i obilazim ona vjencanja dole i ova cinjenica me ne prestaje frustrirati! Stalno im tupim za te kolace al "to se kod njih tako radi".

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    745

    Početno

    Apricot, pretpostavljam da uz meso trošite kruh, mi ga koristimo samo u sendvičima - zato glupo pitanje.

    Pretražujem svoju "bazu" pa sam našla jednu turbo grozno masnu stvar koja mi je super. Ako vam netko da masne domaće čvarke s kojima ne znate što bi - evo prijedloga:

    PAŠTETA OD ČVARAKA *
    1/2 kg čvaraka
    3 jaja
    2-3 kisela krastavca (veća, može i više, ispadne laganije )1 žlica senfa
    papar, sol
    Čvarke, tvrdo kuhana jaja i kisele krastavce samljeti dva puta mašinom za meso, dodati senf, papar i sol pa sve dobro izmiješati. Ako su čvarci suhi možete dodati žlicu-dvije majoneze.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Ovako!
    Nema imena, ja izmislila.
    Ispečeš krmiće ili vratinu na naglo (može i bilo koje drugo meso), poslažeš u veću posudu i zaliješ crvenim grahom iz konzerve i vrhnjem za kuhanje. Ja stavim mješavinu provansalskih začina (Kotany), ali možeš staviti što god hoćeš. Prokuhaš toliko da se okusi prožmu. Fantastično je, a brzo gotovo.
    Tko proba, neka recept nazove po meni
    Jednom si mi već spomenula ovaj recept i još od tada uzaludno tražim provansalski začin....Riječanke, da li ste ga negdje vidjele....

  31. #31

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    sandra, vjerovatno si već zgibala kući ali savjet za drugi put: piletinu možeš pripremiti i na način da na svaki file (već spečen na naglo, može i uvaljan u parmezan) posložiš fetu masnog sira, fetu gorgonzole, u originalu ide i feta mozarelle (iako ga ja nisam stavljala), zaliješ vrhnjem za kuhanje, naribaš još parmezana preko, začiniš i that's it. Fino, puno okusa ali hiper kalorično.

  32. #32
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj tinars prvotno napisa
    Apricot, pretpostavljam da uz meso trošite kruh, mi ga koristimo samo u sendvičima - zato glupo pitanje.
    Ne, mi u mjesec dana pojedemo pol kruha - samo Orka ga jede.

    Nisam se ja rugala tebi već sebi: meso jedemo kao meso (trebala sam napisati "kao glavno jelo"), zato mi je bilo smiješno.
    Pa tko bi se cerio trudnicama?!

  33. #33
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Kod nas "Kotany" začina ima u svim trgovinama.
    Ali, možeš staviti i svaki posebno - mislim da je bosiljak, ružmarin, lovor... pročitat ću doma sastav i napisati sutra.

    Ivančice, Aja je pas moje prijateljice iz srednje škole.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    745

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Pa tko bi se cerio trudnicama?!
    Pa gdje piše da se to ne smije?
    Ako se bojiš ječmenca, tu sam nemoćna: u 2 trudnoće ni jednog nisam izazvala. Nitko mi nije htio reći kako se to radi
    Jel ima neka recept? Imam par mušterija kojima bih ga rado priuštila . Na oba oka.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    MM i ja smo nevidjeni mesozderi....Znam da su mi se doktori uvijek cudili kako imam fantasticno zeljezo, a hodam okolo s 47 kila (nekad bilo sad se spominjalo).
    Elem, jucer sam skuhala suhu svinjsku koljenicu (jel to buncek po hrvatski?) u pretisu (prije toga sam je obarila i prosula vodu). Kao prilog sam htjela izdinstati kiseli kupus, ali kako se ni nakon skoro sat vremena doticni kupus nije htio "opustiti", na kraju sam ga uvalila u pretis, pa je ispao poluskuhan.

    Zna li neko dobar recept za kiseli kupus, dinstan ili u rerni?


    Danas cemo se zadovoljiti tjesteninom s morskim plodovima (Ja na maslinovom ulju prodinstam luk i jednu zelenu papriku, bacim na to morske plodove, dodam vrhnje za kuhanje, bosiljak i celer - bude fenomenalno)

  36. #36
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Ja sam danas kuhala 2 ručka. Trebao je biti jedan ali se proširio. Ma, bit će i večere, a možda i meni sutra ručak (MM putuje).
    Spekla sam 2 boce sa zabocama u pećnici. Pošto je protvan bio poluprazan, dodala sam i krumpire.
    U stvari, prvobitna zamisao je bila samo riža s povrćem, ali zbog MM-a sam dodala i meso, a zbog mjesta i krumpire.
    Što se riže tiče:
    Skuhala sam i u nju narezuckala paprike. Na mrvicu (al' doslovno, zbog nestašice zaliha - nije mi se dalo u dučkas) maslaca izdinstala luk, grašak i šampinjone. Dodala vrhnje za kuhanje i na kraju kad je bilo gotovo dodala kukuruz.
    Na kraju je mužić jeo pile s krumpirom (rižom i umakom se prijeti za večeru), a ja rižu nasaftanu sa povrćem u umaku.
    Za desert je dobio pusu

  37. #37
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Baš razmišljam kako smo fino ručali, a naš malecki je jeo neke ofrlje u vrtiću

  38. #38

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Brunda prevedi :/ Sta su zaboci :?

    Mi danas rucali tortilje.
    Kupila sam nekakav sos od tune za pastu, pa cu to sutra ili prekosutra. Kupila sam i Palentu. Nismo je odavno jeli, a i Edita je moze klopat....
    Kako pripremiti Palentu, a i da Edi smije sa nama jest. Samo je skuhat na vodi, te njoj dati, a nas dvoje starih mozemo sa vrhnjem ili... :?
    Je li imate neki drugi recept?
    Iduce sedmice imam goste. jednom smo se samo u zivotu vidjeli i ljudi su nas docekali ko najrodjenije 8) E sad i mi moramo njih docekati.
    Razmisljam o nekom tipicnom bosanskom klopom da iznenade zeludac posto su Austrijanci.
    Imate li prijedlog, ili da im rezlijem razljevusu

    18.3.2004-Edita

  39. #39

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Snorki, dočekaj ti njih sa nekom tvojom domaćom hranom....oduševit će se sigurno...ja bi!!! To neće imati prilike baš tako često jesti...a ne znam od svega toga šta je finije.....onako pravo masno i fino!!!! njam njam

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    412

    Početno

    Za ninet: ja ti volim podvarak od kiselog kupusa. Poprzim glavicu crvenog luka, dodam nasjeckane mrkvice i masnijeg suhog mesa. Poprzim. Kiseli kupus izrezem na rezance, malo deblje, isperem pod toplom vodom i bacim na ovo ranije poprzeno. Malo prodinstam, dodam malo vode, vegete, dosta bibera, crvene paprike i skuham u pretisu petnaestak minuta. Zagrijem rernu. Stavim red napola kuhanog kupusa, 2-3 kremenadle, 1 fafaron, ostatak kupusa i dolijem vode po potrebi i zapecem u rerni dok se meso ne ispece. Dodajem vode po potrebi. Ne smije biti vodenasto. Dodatna masnoca ti ne treba ako ti je suho meso dovoljno masno. Njam, njam...

  41. #41
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Ninet, možeš napraviti i musaku od kiselog kupusa - red mljevenog mesa, red kupusa. Isto zapečeš u pećnici. Okus sarme, a jednostavnije za napraviti.
    Nani, pa nije bosanska hrana masna - dapače.
    Sarmice u japraku, bosanski lunac, dolma - to je sve bez kapljice masnoće. Bosanska jela baš nemaju puno dinstanja, zaprški...
    Jedina "snaga" je u slatkim jelima - agda sa 5 kila šećera u deci vode!

  42. #42

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Nani, pa nije bosanska hrana masna - dapače.

    Jedina "snaga" je u slatkim jelima - agda sa 5 kila šećera u deci vode!
    hm, a burek, krumpiruše i slične delicije.....

    :shock: :shock: 5 kg šećera u deci vode.....bilo bi ok ako je to količina za pedesetak ljudi....

  43. #43
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Nani prvotno napisa
    Citiraj apricot prvotno napisa
    Nani, pa nije bosanska hrana masna - dapače.

    Jedina "snaga" je u slatkim jelima - agda sa 5 kila šećera u deci vode!
    hm, a burek, krumpiruše i slične delicije.....

    :shock: :shock: 5 kg šećera u deci vode.....bilo bi ok ako je to količina za pedesetak ljudi....
    Ma to je iskarikirano!

    Burek, krompiruša... pa to su skoro pa posna jela - nemasno tijesto (samo brašno i voda) + krumpir + mljevena junetina. Tu nema masnoće! Jedina je ona kojom namažeš tepsiju, a to je stvarno mizerna količina.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Šteta, a baš sam pomislila kako bi probala to sa 5 kg šećera... 8)
    Ja sve bureke, krumpiruše i slične 'pite' koje sam jela su bile sve samo ne skoro posne, na svu sreću.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    412

    Početno

    Jah, drugo je kad ljudi "zaliju" pite tonom masnoce da se od malo pite puuuuuuno zasitis i umires naredna tri dana Evo moja nana uvijek "zalije" pitu (bilo koju) na slijedeci nacin - rastopi dosta putera, domaceg kajmaka i pavlake (koja killer kombinacija) u malo vode i obilato prelije preko pite. Za sirnicu mi je to mljac, ali ostalo - no, no, no...

  46. #46
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Mi tu ubojitu kombinaciju prelijevamo preko pure (žganci, palenta).
    Pitu eventualno namažemo vrhnjem ili jogurtom. Ali u tankom sloju, tek toliko da gornja "jufka" omekša.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Da li je tko probao napraviti palentu sa gorgonzolom....nikako da probam.... a čini mi se super. MM se baš ideja ne sviđa pa mi se samo za sebe ne da probavati....

  48. #48

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    Nani, ja nisam s gorgonzolom, jer je ne volim, ali jesam na raznorazne nacine.

    jedan od cescih, sto sam otkrila za davida, ali sad cesto prakticiram i za nas velike - skuham juhu s mesom, povrcem i kad je juha skuhana usitnim meso, spestam povrce i u to umijesam palentu. ovisno o povrcu, juha je uvijek razlicite boja i okusa.

    prelijevam je jogurtom ili kiselim vrhnjem.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Ovo s juhom nisam probala, čini se ok....ali sa vrhnjem i jogurtom jesam....iako Niki palenta mora obavezno biti čista (uvalim malo mlijekeca ili sviježeg sira da ne skuži)...on ju toliko voli da mu sve drugo valjda pokvari okus.....U koje god doba dana ga pitaš šta je jeo tijekom dana i šta bi jeo u 99% slučajeva odgovor će biti palenta.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Ja idem sad u kuhinju: prvo lazanje za sina (dolazi u 12:30 iz škole). On obožava lazanje i jeo bi ih svaki dan... ali ih moj muž baš ne voli pa ću njemu napraviti torteline (iz vrećice, jel'te ) i k tome meso u saftu sa zelenim graškom i mrkvicom...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •