Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 97

Tema: 'kako su rađale naše bake'

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno 'kako su rađale naše bake'

    Sve vi koje me znate s foruma, znate i za moju ne opsesiju carskim već bih rekla - preokupaciju kako naći doktora u Hrvatskoj koji će udovoljiti mojim željama (a bez kuverti i sličnog). Moja je velika želja bila roditi carskim rezom. Zašto? Ne strah, od boli. Više strah od nemoći, od nikakve emancipacije, želja za provođenjem vlastite volje i samostalnog određivanja vlastite sudbine i - vlastitog poroda.
    Mnoge ste mi puno pomogle da dođem do cilja, ili informacijama ili podrškom.
    Nakon nekoliko doktora koje sam mijenjala zbog njihovog nerazumijevanja prema mojim željama, na Svetom Duhu naišla sam na zbilja dobrog, stručnog i susretljivog doktora. Doktor Klobučar, predstojnik klinike, predbilježio me za carski rez (o kojem sam maštala zadnjih 9 mjeseci...!) za četvrtak, 29.3. Nije bilo sretnije osobe od mene u tom trenutku. NAPOKON. Moram pohvaliti i sestru kojoj nažalost ne znam ime, koja me tako lijepo primila, s tako širokim i iskrenim osmijehom, neću je nikada zaboraviti i jednostavno joj moram odnijeti neku bombonijeru uskoro.
    I eto, cijelu trudnoću tresla sam se od nemoći i panike da neću stići urediti situaciju prema svojoj volji. Uspjela u zadnji čas...

    Ali...
    Kad je krenuo čep (o kojem sam se žalila ovdje na forumu), uskoro su krenuli i trudovi... Sve jači i jači, čak 4 dana prije termina za carski. Grčila sam se u krevetu i pokušala zaspati, jer moj je doktor imao kliniku tek slijedećeg jutra, a nikako nisam htjela ni kod koga drugog...jednostavno ženska intuicija (sada već vjerojatno i majčinska), znala sam da neće ići po planu.

    I nije išlo po planu.
    Morala sam hitno u bolnicu. Stigla sam oko 23 sata sa sve jačim trudovima, sve češćim. No ctg nije pokazivao trudove, rekli su mi neka ostanem ako hoću ali da se neću noćas poroditi. Ostala sam, naravno, jer nisam htjela biti jedna od onih koje je porodio taksist

    Da ne duljim, oko 3 sam jecala za epiduralnom..... oko 4 su mi objasnili da ako hoću na carski trebam pričekati jutro (za razloge me ne pitajte, to ću ja pitati doktora Klobučara ili nekog nadležnog...čisto iz znatiželje).... točno u 5 poslali su me u box i bilo je jasno da od mog carskog ništa, a bogme ni od epiduralne...

    Uglavnom, drage moje, rodila sam onako kako bi većina od vas priželjkivala

    U 6:45 na svijet je došao moj mali ljepotan, 3060 g, 49 cm. Kad su mi ga stavili na prsa odmah je prestao plakati, okrenuo se prema meni i nasmijao se.
    Rodila sam potpuno neinterventnim porodom, bez brijanja, klistiranja, dripa, bušenja vodenjaka, epiduralne, operativnih zahvata, ikakvog sredstva za smirenje ili protiv bolova, bez pucanja ili epiziotomije. Čak nisam bila ni pod onim jakim bolničkim svjetlom, već skoro u mraku, bez navale bolničkog osoblja - većinu vremena sama ili uz primalju koja mi je tumačila kako da dišem u kojem trenutku. Već slijedeći dan sjedila sam 'na turski', i trčkarala uokolo. Za 3 dana - doma.

    I eto! Doktor Matijević (jako drag čovjek, nije me porodio ali me obilazio svakoga dana) ispričavao se uz nadu da nikome nisam ništa zamjerila. No isto i uz veliku pohvalu - kaže da se rijetko koja rodilja drži tako hrabro i ponosno, i da je malo koji porod tako idealan i potpuno prirodan, da se slučajevi poput mojeg pamte. "Baš kao što su rađale naše bake, tako je ona rodila. To je pravi porod", rekao je mojoj mami.

    Ja, zagovarateljica carskog uzduž i poprijeko, na kraju rodila 'kao u polju'

    I moram vam reći da mi nije žao. Bolovi se zaborave isti tren - tek sada vjerujem svim mamama koje to govore. Istovremeno sam ponosna sama na sebe, jer kroz ovaj sam se porod suočila s nekim problemima vlastite ličnosti. Ono od čega sam možda nesvjesno bježala, sada mislim da nestaje. Da isparuje iz mene. Sve dileme, svi strahovi, sve čega sam se bojala kao posljedice na vlastitu ličnost...

    Naravno, zahvaljujem Bogu da je sve ispalo tako idealno. Tko zna kako bi sada pričala da nije.

    I ne osjećam se niti prevareno, niti kao da nisam ispunila neke svoje ciljeve... ispunila sam ih itekako. Shvatila sam da mi je najvažnije bilo imati 'papir u džepu', potvrdu da mogu roditi kako hoću. Da sam do toga uspjela dogurati.

    Sada više ništa nije važno. U naručju imam malog čovjeka kojeg volim nevjerojatno jako....(i kojeg ću nevjerojatno jako razmaziti )

    Divno je biti mama. I divno je biti žena.

  2. #2
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    hihihihi, čim sam pročitala da ti je otišao čep znala sam kako će završiti! 8)

    čestitam na lijepom prirodnom porodu, uživaj sa svojim dječačićem! :D

  3. #3
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    bravo k2007 :D

  4. #4
    Ana29 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    395

    Početno

    prekrasna priča, hvala što si je podjelila s nama i čestitam od na najljepšoj ulozi na svijetu!

  5. #5
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    nevjerojatno

    prekrasno i čestitam ti

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno


    Jel' da koji je gušt sjediti po turski par sati nakon poroda?
    Ljubi malenog...Super priča.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Btw, već te vidim kako postaješ zadrta glasnogovornica prirodnog poroda i prepričavaš ovu priču kao genijalnu anegdotu.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    srbija
    Postovi
    586

    Početno

    pa cestitam!!!
    uzivaj sa sincicem!

  9. #9
    renci avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    n. zagreb
    Postovi
    485

    Početno

    idiš, vidiš!
    Bravo!
    Čestitam na porodu i na sinu! :D

  10. #10
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    cestitam!

    i umirem od zavisti

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    hvala hvala :D

    .....zaboravila sam najsočniji dio - kad sam primalji rekla da ću se uskoro poroditi, ona odmahne glavom (kao kaj ti znaš, rađaš prvi put). ja joj kažem da osjećam nagon za tiskanjem. 'kakav nagon? gluposti...ajde stisni, pa ćeš vidjet da se ništa neće dogoditi...', kaže ona pomalo bahato i naviri mi se među raširene noge. ja stisnem i - zalije ju litra vode! pukao vodenjak! točno u lice, po odjeći... doletava doktor i umire od smijeha, a ona se posramljeno odlazi presvući... doktor kaže da u cijeloj svojoj karijeri nije još vidio da vodenjak puca tako doslovce (obično se samo izlije). ovo je bila prava eksplozija...i baš mi je bilo drago

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Nije bilo prema tvojim pocetnim zeljama, ali drago mi je da je ispalo kako je ispalo. Drago mi je da si uspjela krenuti u oba smjera, al prevagnulo je ono sto je iz nekog razloga bilo vaznije za tvoj zivotni put.

  13. #13
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Čestitam na "prirodnjaku" :D
    Uživajte!

  14. #14
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    Čestitke čestitke, ovo sa vodenjakom je genijalno. Boli me činjenica da med. osoblje žene (pogotovo prvorotke) smatra totalno neupućene u porod, baš to što kažeš, kao "Što ti znaš što je nagon za tiskanjem".

    Velika pusa malenom princu

  15. #15
    ribica tina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno


  16. #16
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    čestitam, prekrasna priča :D !

  17. #17

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Btw, već te vidim kako postaješ zadrta glasnogovornica prirodnog poroda i prepričavaš ovu priču kao genijalnu anegdotu.
    pa neću onda valjda još i s njom počet polemizirat, a bila sam joj podrška za carski ...

    k2007 - čestitam i zavidim...

    ajme, koje ironije

  18. #18
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    joj tako mi je drago čestitam

    mene još uvijek muči carski "planirani" u smislu ne čekanja trudova...zadak...osijećam se kao da sam ga najmerno "iščupala" iz njegove kuće...

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj miha prvotno napisa
    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Btw, već te vidim kako postaješ zadrta glasnogovornica prirodnog poroda i prepričavaš ovu priču kao genijalnu anegdotu.
    pa neću onda valjda još i s njom počet polemizirat, a bila sam joj podrška za carski ...
    Daj zamisli...
    Tek otkad imam dijete kužim koliko se neki stavovi u tren oka promijene za 180 stupnjeva, nevjerojatno...

    A što se tiče prirodnog poroda...Nikad ne budem zaboravila kako sam u tranziciji, sat vremena prije nego što sam rodila, cvilila i žicala epiduralnu. Jest da sam na kraju rodila bez nje, ali sam svašta naučila o toleranciji.

  20. #20
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    :D

    vjerujem da ti je takav predivan porod bio nagrada za sve strahove i borbe koje si prošla u trudnoći. a drago mi je i da si imala "papir za podršku" - jer nam ponekad i male stvari pomognu da preguramo velike, bez trauma.


  21. #21
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    EEEEEJ!

    Zbog ovoga:

    "Bolovi se zaborave isti tren - tek sada vjerujem svim mamama koje to govore. Istovremeno sam ponosna sama na sebe, jer kroz ovaj sam se porod suočila s nekim problemima vlastite ličnosti. Ono od čega sam možda nesvjesno bježala, sada mislim da nestaje. Da isparuje iz mene. Sve dileme, svi strahovi, sve čega sam se bojala kao posljedice na vlastitu ličnost"

    SE MOŽEŠ PONOSITI SOBOM!

    (Rekoh ti ja da ćemo pričati kad prođeš to iskustvo )

    U svakom slučaju - čestitam ti (uz psalam: Čud(es)ni su putevi Gospodnji :D.... )!

  22. #22
    hildegard avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    769

    Početno

    :D čestitam

  23. #23

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Opa! :D

  24. #24
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno


  25. #25
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    cestitam!! nije moglo bolje, u svakom slucaju!

  26. #26
    Andora avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,077

    Početno

    bravo mama!

  27. #27
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    blago tebi! moram priznati da ti zavidim.

    cestitam od srca!

  28. #28
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Prekrasno,i to je upravo ono što i ja očekujem drugi put.

    ISKRENE ČESTITKE !!

  29. #29
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno



    super ti je prica.

  30. #30
    Ineska avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    806

    Početno

    Bravo! Čestitam!

  31. #31
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Od srca ti čestitam na hrabrom prirodnjaku i na malom frajeru!!! :D

  32. #32
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    k2007, cestitam!
    stvarno prekrasno i uistinu imas zasto biti ponosna

    a ovo
    3060 g, 49 cm
    su i margitine mjere po porodu

  33. #33
    lara26 avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    split
    Postovi
    306

    Početno


    bravo

  34. #34
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Od srca čestitam tebi i tvom malom anđelu! :D :D Ne znam kada sam zadnji put čula jednu tako lijepu priču, pozitivnih konotacija, prirodnog poroda. Bravo k2007! Imaš se čime ponositi!

  35. #35
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno


    e nasmijala si me do suza
    a baš me je živo interesiralo kad će tvoja priča o porodu

    čestitam od srca i jako mi je drago što si prošla kroz porod kao naše bake
    :D

  36. #36
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    k2007, prekrasno .
    I ja bi tako....pa makar i u polju bilo

  37. #37
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    kako me ova priča oduševila bravo!!!

  38. #38

    Početno

    Ma baš mi je drago! :D
    Čestitam!

  39. #39

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    K2007, beskrajno mi je drago da je ovako ispalo, i ČESTITAM!!!

    A što se tiče ovog:
    Više strah od nemoći, od nikakve emancipacije, želja za provođenjem vlastite volje i samostalnog određivanja vlastite sudbine i - vlastitog poroda.
    vjeruj mi, nema veće nemoći nego kad te zavežu za krevet, al ono da nemreš mrdnut (po mogućnosti dok si u trudovima) kojeg nagnu u 2 dimenzije (glava -noge i lijevo-desno), stave ti masku i kažu "Udahnite!"

  40. #40
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Bravo K2007!!!!

  41. #41

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Ovo je životna ironija!!!
    Kako je život ustvari nepredvidiv i divan istovremeno....
    .K2007.kao prvo drago mi je da si se uspjela izboriti za onaj "komad papira"jer znam koliko ti je značio,osjećala si da imaš kontrolu i da će biti onako kako si TI odlučila...
    A kao drugo...oduševljena sam sam što si pronašla balans sa svojim tijelom i prirodom i rodila baš onako kako je majka priroda i zamislila da bi trebalo.
    Čestitam!!!

  42. #42
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    joj, k2007
    , joj joj joj
    dodjem nakon par dana na forum, u medjuvremenu sam mislila sto je s tobom i naidjem na ovo :D

    nemas pojma kako si me obradovala a ja sam, podsvjesno znala da ti to mozes i podsvjesno sam zeljela da rodis prirodno jer imam iskustvo kako porod moze zenu promijeniti, pogotovo ovakakv kakav si ti imala

    ma, bas me obradovala ova prica i drago mi je da su se neki nasi savjeti i uvjerenja ovdje potvrdila

    cestitam ti na bebacu, drago mi je da imas ovo iskustvo i zelim ti da ga se uvijek sjecas ovako i i eto ga, uzivaj u tome da si zena, u ulozi koju nam je priroda namjenila i koja nas cini posebnima

    ma bravo, bravo

  43. #43
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno


  44. #44
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Čestitam!
    I sad kad si već krenula preko vlastitih barikada, moram reći da se unaprijed veselim tvojoj priči "Kako sam prvi put dojila na Jelačiću"

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    7

    Početno

    Ajme, ajme blago ti se.
    Ja ne pišem često ali ovo moram prokomentirati. O životnoj ironiji. Kod mene je bilo obrnuto. Sanjala o prirodnom porodu, čitala, pripremala se, pripremila i supruga, napravila plan poroda,a ono: mekonijska plodna voda, bez trudova, prošla termin tjedan dana, jedva otvorena za prst, drip, nakon 12 sati umjetnih trudova (koje sam provela u boksu) otvorena tri prsta, hitni carski rez . Da se slijedeći put priprmam za carski pa da bude obrnuto!!
    Od srca ti čestitam k2007

  46. #46

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Cijelo vrijeme u sebi navijam da rodiš vaginalno, i onda ovakva savršena priča :D . Čestitam!

    Baš si me razveselila .

  47. #47
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    hihihihihihi
    čestitke :D

  48. #48

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    384

    Početno

    Čestitam od srca!!!

    Prekrasna priča ...i moram priznati vrlo ohrabrujuća za nas kojima se termin bliži!!!

    Uživaj u svojoj bebici!!! :D

  49. #49
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Prekrasna priča!
    Čestitam ti!!!

  50. #50
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Ma bravo! :D

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •