Pokazuje rezultate 1 do 50 od 85

Tema: Uređenje kupaonice

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,391

    Početno

    Evo ih jos
    https://pin.it/6ktcZSm

    Iako vecina ima samo par redova plocica iznad kojih je ogledalo na "goli" zid.
    Od kad sam uredivala prvu kupaonicu u zivotu ( a to je bilo prije 15 godina) nikad nisam imala sve zidove do stropa u plocicama. Nikad mi nije palo na pamet da je to protivno pravilima struke ili dobrog ukusa.
    Znam da je za prostore koji se iznamljuju ( hotele, skuplje privatne smjestaje...) propisano da imaju plocice do stropa. Ali meni to izgleda ko mauzolej , pa radim kako mi se svida. Nisam obavezna pratiti smjernice.

  2. #2
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,546

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    da, meni se baš to sviđa kako ulazi ogledalo unutra, i sviđa mi se na gornjem linku taj L, estetski mi je smisleniji nego da je cijeli taj zid do vrha, pa da sljedeći nije

    i ne vidim zašto bi samo tvoj ukus bio esteta
    Joj ma da krivi odabir riječi, htjedoh reći prema mom pojmu estettike. Ajme meni ne da bode oči, istog trena bih ga skinula valjda koliko mi je negledljivo. Al ja tako i u javnim prostorima ili uredima, ako vidim sliku koja vidi malo nakoso, imam strašan poriv da je poravnam. možda neki okp. hahaha

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Znam da je za prostore koji se iznamljuju ( hotele, skuplje privatne smjestaje...) propisano da imaju plocice do stropa. Ali meni to izgleda ko mauzolej , pa radim kako mi se svida. Nisam obavezna pratiti smjernice.
    :loool: pa di nađe mauzolej hahaha (pa tako je i u svim novogradnjama prema novim standardima) naravno nitko u svom privatnom prostoru nije obvezan pratiti smjernice,al da je angažiran neki arhitekt (ili dizajner interijera, iako se danas svatko tako naziva ) nema šanse da bi na jednom zidu bile pločice do pola, a na drugoj polovici zida do stropa, ono no way. Meni je to ko da je pola površine poda boravka u pločicama, a pola u parketu. aj aj...

    Dok recimo u WC-ima (znači bez tuša ili kade) se stavljalju pločice do određene visine, a to opet ima jednu svoju priču da se sve u WC-u prilagodi liniji tih pločica (ogledalo, rub geberit wc školjke-vrlo praktična "niša", čak i držači za toalet papir i dr.) S tim da moram napomenut da se onda na tom rubu pločica zna skupljat prašina (imam takav u malom WC-u) i traži određeno održavanje tza razliku od pločica do stropa

  3. #3
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,471

    Početno

    [QUOTE Znam da je za prostore koji se iznamljuju ( hotele, skuplje privatne smjestaje...) propisano da imaju plocice do stropa. Ali meni to izgleda ko mauzolej , pa radim kako mi se svida. Nisam obavezna pratiti smjernice.[/QUOTE]

    Ne do stropa, već do 160cm visine. Ali to se više ne traži....

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •