Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 148

Tema: Komentari okoline :-(((

  1. #1
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno Komentari okoline :-(((

    Ima svakakvih komenatar na produženo dojenje, na marame, slingove i slično, a mene zanima kako vaša okolina komentira korištenje platnenih pelena. Nisam našla temu pa otvaram ja.
    Nisam jedna od onih da ako neto popljuje ono što ja mislim i želim da ću i od toga odustati i poslušati ih, baš suprotno, još više ustrajem u tome. Inače ne bih dugo dojila, ne bi mi se sin zvao Janko...Puno toga ne bih.
    I baš me u zadnje vrijeme "uveseljavaju" komentari sa svih strana.
    Na poslu kad sam spomenula da ću koristiti platnene za bebu ono što sam čula je bilo
    -na pitanje zašto platnene, ironičan odgovor kolegice sa strane je bio "Da joj dijete bude bolje mokro"
    -a kaj fali pampersicama?
    -kaj se ti to praviš važna?
    -sigurno su te na to nagovorile one tvoje RODE, je l' da?
    -nisi normalna, pa koliko ćeš se mučiti s pranjem
    -da, ušteda na jednokratnima, a trošenje struje i praška?
    -a tek peglanje...
    -pa kaj ne bu bebi vruće u tome?

    Ima toga još za sada se ovog mogu sjetiti.
    Nekako u svojo familiji nemam takvih pametnjakovića, MM je oduševljen i njemu je to super, moji su isto oduševljeni, pogotovo tata. Brat i šogorica isto razmišljaju o platnenima.
    Najviše mi smeta kaj me ti kojima se to čini bezveze napadaju a uopće nemaju argumente niti imaju pojma o čemu pričaju. Oni samo misle kak je beba mokra i kak se to mora prati .
    Kakva su vaša iskustva?

  2. #2
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno Re: Komentari okoline :-(((

    Citiraj ana.m prvotno napisa
    -pa kaj ne bu bebi vruće u tome?
    ovo mi je najbolje a u jednokratnima je kao ugodno prohladno!
    mene vise ne pitaju

  3. #3
    vimmerby avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    694

    Početno

    i ja sam se naslušala svakakvih komentara
    čak sam se zbog njih u jednom trenutku slabosti (srećom kratkom trenutku) pitala dal radim ispravno

    interesantno je kak sam se naslušala sve ovo kaj i tebi govore!

    a sad mi je tak drago zbog moje odluke da sam baš danas mislila kak obavezno moram napisati odu mirisnim platnenim pelenama!

    i kaj je najbolje, nitko mi se više ne čudi jer kad vide i čuju moje oduševljenje ostaju bez svih "argumenata"

  4. #4
    blis avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    705

    Početno

    Komentar koji sam dobila od prijateljice na temu korištenja platnenih je bio da premalo cijenim svoje slobodno vrijeme i lako padam pod utjecaj (Rode). Nije nešto opako, ali budući da dolazi od jako drage mi osobe taklo me.
    Inače izbjegavam pričati o svojim odlukama vezanim za dijete, pa sam i pošteđena komentara.

  5. #5
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Evo sjetila sam se još jednog. Kolegica koja je vidjel da sam sašila crvenu pelenu
    -pa to se iskuhava, kaj si crveno išla šivati...

  6. #6
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    Neki dan sam a prodavačicom u dućanu (misto je malo, svi se znamo) komentirala kako je grozno vrime, kako se roba ne suši...a ona će meni 'a šta bi da još i pelene pereš?' kažem 'pa perem ih, koristim pamučne'
    ženska zine tipa - jooooo budaleeee
    ja nadodam - 'šta niste vidili na TV-u, stalno se vrti u zadnje vrime?'
    'daaaa, jesam, jesam, ma super su te pelene, jesu to one 80kn komad?'
    nevjerojatno, imala sam dojam da su pelene super samo šta se vrte na TV-u

  7. #7
    luci2 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    157

    Početno

    ajme svasta sam cula,neznam kako si neki ljudi uzimaju za pravo nekoga vredati
    to sta nam ljudi sve govore to je strasno,nekad sam bila strasno ljuta ali sad sam toliko sigurna da radim ispravno da me upce ne diraju takvi komentari(ma koga lazem pobjesnim )
    i jos uvjek imam snage pokusat ih uvjerit da i oni probaju

  8. #8
    Ivanna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    930

    Početno

    Ja sam nedavno čula od jedne mame kako "je gledala na TV da su sad izmislili neke pelene koje se peru". "Što još neće izmislit!" :?
    A valjda su prvo bile jednokratne pa onda platnene!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb, Malešnica
    Postovi
    375

    Početno

    Joj ana m, mi bi mogle na kavu da ti ja pričam o tome, jer bih zauzela previše prostora na forumu...
    Budući sam dosta mlada, i ovo mi je prva trudnoća, sve oči i uši su uprte u mene, da vide kako se snalazim i što radim.
    Komentari na platnene su bili;
    - pa te Rode, da se može napraviti vremenski stroj, one bi se prve vratile u prošlost, em platnene pelene za bebe, pa platneni ulošci za žene...bože..
    - a kaj buš se mučila s tim...
    - pa danas su ti sve pelene zdrave...
    - i gotovo sve šta si ti već gore navela...

    Više se ni sa kim ne upuštam u dikusije, niti ih pokušavam prosvjetliti, ostavljam ih u uvjerenju da pripadam sekti...

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    348

    Početno

    Ja sam još u trudnoći pričala svojoj okolini kako ću koristiti platnene.Svekrva je mislila da sam luda, pa kao moraš stalno prati, pa peglati :shock: .Onda sam ih pomalo educirala, pokazala slikice......Na žalost nisam ih počela koristiti od početka( lova)nego tek sa četri mjeseca i to zamislite na inicijativu moje svekrve .Došla je jedan dan i pitala da kada ću početi koristiti one platnene i ja onda sjela za komp i odmah naručila mib-ove i dok sam ih čekala sašila i " domaće".Ne moram vam reći da u mojoj užoj okolini sada svi smatraju kako su jednokratne fuj, ove platnene su tako slatke. I da, kada smo došli kod pedice na kontrolu, sestra je rekla neka skinem tu pelenu za široko povijanje, na što sam joj rekla da je to platnena a ona: a to su one ekološke,pa onda kod pedijatrice opet da neka skinem tu pelenu za široko a ja kažem to je njena pelena, a žena nije skužila pa mi opet ponovi isto, a ja opet isto odgovorim i onda je bila bez komentara.Ma meni uopće nije bitno šta drugi misle o platnenima, ja ih obožavam onako lijepe i šarene i ne mogu zamisliti život bez njih.

  11. #11
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    Mene je pedica pitala di se to može kupit, da preporuči svojoj snahi :D
    A medicinska me samo pitala kako kad se kaki, jel i onda perem? Da, reko, a ona će meni - svaka čast!
    A kad me mame u ordinaciji pitaju kakve su mi to pelene, stručno objasnim da su to moderne pelene 8) joooj da im vidite facu, jel, ja to kao njima kažem da nisu u modi

  12. #12
    ivanaos avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    osijek-bilje
    Postovi
    414

    Početno

    Meni je najbolje bilo kada me je jedna romkinja na ulici zaustavila da joj udjelim pampersicu, a ja joj odgovorim da koristim platnene. Zbunila sam ju totalno
    Inače ostali super reagiraju jedino im je sumnjivo pranje na 60.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Moja mama i sveki su bile oduševljene idejom o platnenim pelenama (pogotovo moja mama), prijateljice su skeptične ("ti to PEREŠ" :shock: , kao da ih na ruke perem), a pedica je pitala gdje se mogu nabaviti. Sve u svemu, puno više pozitivnih nego negativnih komentara.

    A kako je tek ponosna bila moja mama kad smo bili kod njih, i pelene se sušile na balkonu, pa je cijeli kvart vidio naše pelene...

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    krasna zemlja
    Postovi
    515

    Početno

    moja mama je bila sretna kad sam joj objasnila kaj je to, frend se rascmoljio skoro nad pelenama, nije mogo vjerovat da TO postoji i oduševljen je.
    sutra idemo svekijima pa ćeemo im saopćit i taj podatak, javim reakciju. makar sam sigurna da će i oni bit oduševljeni!

    a sad- kad sam jednoj frendici to rekla, pitala me : jesi sigurna da je to baš tak? (mislila je na vijek trajanja pelena- kao jesi sigurna da nije za samo par korištenja eventualno?) NE, GLUPA SAM!!! pa frendica mi je, valjda me pozna, ak inače ne lupetam gluposti bezveze, zakaj bi i sad. onda sam ja navalila s podacima o tonama proizvedenog otpada od jednokratnih pelena, financijskoj isplativosti i zdravlju pa je zašutila i sa zanimanjem promatrala pelene. IPAK NISAM GLUPA


    OT, ipak joj je oprošteno jer podupire što dulje dojenje kolko god je moguće, nauštrb adaptiranog. adaptirano ne voli. nema veze s Rodom. čista intuicija. bit će nešto od nje!

  15. #15

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    krasna zemlja
    Postovi
    515

    Početno

    Citiraj ivanaos prvotno napisa
    jedino im je sumnjivo pranje na 60.
    joj da, MM je meni prenio vijet o paltnenim pelenama još davne 2000. god, tak da smo mi za platnene pelene odavno, al on je skeptičan u vezi pranja na 60. tvrdi da nije moguće da se na 60 stupnjeva ubiju bakterije. što da mu kažem? a nemrem mu niš zmuljat, lukav je on...

  16. #16
    bauba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    399

    Početno

    Jučer sam i ja imala prvi negativan komentar tipa: a kako ćeš ako si negdje na kavi ili u šetnji? Nositi (uljepšat ću riječ) kakec u vrećici?
    Rekla sam: Joj fakat, neću moći izlaziti iz kuće dok ne prestane nositi pelene.

  17. #17
    Engls avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    549

    Početno

    Moja okolina je to prihvatila odlično.Vrlo vjerojatno je u birtiji gdje treniram djecu od strane roditelja iz konkurentskih klubova koji me ne simpatiziraju (obavljam i posao tajnice saveza,pa sam dežurna babaroga) bilo podsmijavanja,jer jednom prilikom kada sam se vraćala po novčanik čula jednu "moju" mamu kako govori "'ajde ti sebi stavi noćni allways i lijepo se zamotaj u plastičnu vrećicu.Kada se popišaš biti će ti lijepo toplo,a govance će ti poojesti sav celulit.Ako ne budeš imala sreće,mama će ti promijeniti uložak,pa ćeš morati si tretman ponoviti".Ostala sam otvorenih usta i nasmijanih očiju!
    BTW još jedna mama iz mog kluba koristi platnene.
    Kada dođem u Slavoniju i dođe tema na pelene,jer SVI kukaju kako su im skupe,a mene gledaju u "treće oko" kada pokažem platnene,ja lijepo dignem nos i objasnim kako ta pelena košta 130,00 kn i nju koristim jer je to posljednji hit u Zagrebu.
    Ne pali kod svih ekologija,ekonomska ušteda,zdravstveni aspekti,...Ali ako to koristim ja,koja idem po 14 dana na skijanje,14 dana na ljetovanje,...e to mora da je dobro,ali im je s k u p o !!!

  18. #18
    Engls avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    549

    Početno

    Meni se desilo da sam ostala bez eko vlažnih maramica.No,moja curiš je samo popiškila pelenu,a već je bilo vrijeme za mjenjanje,ja sam ju presvukla a nisam ju oprala.Kada su krenuli komentari,tada sam objesnila da je to prednost platnene.To što sam pobjegla sa kave prvom prilikom...Nema veza sa tel.pozivom...

  19. #19

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    krasna zemlja
    Postovi
    515

    Početno

    Citiraj Engls prvotno napisa
    "'ajde ti sebi stavi noćni allways i lijepo se zamotaj u plastičnu vrećicu.Kada se popišaš biti će ti lijepo toplo,a govance će ti poojesti sav celulit.Ako ne budeš imala sreće,mama će ti promijeniti uložak,pa ćeš morati si tretman ponoviti"
    :shock:

    da zbilja, možda je bolje reć da je to zadnji krik mode , prije će preć na platnene zbog toga!!! zapravo žalosno, ali istinito.

  20. #20
    slava avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    890

    Početno

    Kad sam odlučila koristiti platnene postala sam "debelokožac" kao i oko mnogih drugih stvari vezanih za svoje dijete. Idem po načelu njegove dobrobiti, a ne "što će drugi reći". Nije bilo izravnih negativnih komentara, ali ni vala oduševljenja osim moje mame, koja se čak s guštom bacila i na šivanje pelena. E da, i moja pedica se oduševila, dok MM nije imao ništa protiv, odluku je prepustio meni i poštuje ju tj. premata kad je potrebno . Mislim da se i on lagano zaljubio u naše platnene i veseli se svakoj koju naručim.
    Baš sam nekako sva zadovljna kako me ti komantari i znakoviti pogledi kad vide platnene uopće, ali uopće, ne diraju.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    1,292

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa
    -sigurno su te na to nagovorile one tvoje RODE, je l' da?
    Ovo je zločesto

  22. #22
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    uglavnom se okolina navikla da smo MM i ja "čudni" pa ne komentiraju. barem ne nama u lice... :/

  23. #23
    Dolisa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    792

    Početno

    Citiraj kailash prvotno napisa
    uglavnom se okolina navikla da smo MM i ja "čudni" pa ne komentiraju. barem ne nama u lice... :/
    Hehe...isto i kod mene...
    Ipak nekoliko ljudi je mojoj mami prokomentiralo moje koristenje platnenih (i drugih "cudnovatosti"), a najvise me naljutilo kad bih cula nesto tipa: a sta ces, ona je to jadna primorana radi financijske situacije, inace tko bi se s tim z..... (ovo zato jer sam samohrana mama) Financijska strana mi uopce nije bila primarni razlog, nego zdravstvena, jer od trenutka kad sam prvi put citala o platnenima, pa do onog kad sam ih pocela koristiti, svaki put kad bih stavljala Pampersicu u glavi bi mi zvonilo: pregrijavanje testisa...sterilnost...
    Sad mi sve na jedno udje, na drugo izadje, jer ne bi ni tisucu takvih i slicnih komentara promijenilo moju odluku.

  24. #24
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa
    mene zanima kako vaša okolina komentira korištenje platnenih pelena.
    pa uglavnom nisam baš naišla na neke turbo negativne komentare po pitanju pelena. više isčuđavanje i milijon potpitanja o korištenju istih!

    al bilo je npr. komentara po kvartu da perem pampersice (kad su ih vidli na balkonu da se suše). valjda jadni mislili da nemamo love.
    mene takve situacije uopće ne zamaraju. samo me beskrajno zabavljaju i nasmiju.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Kad se spominje financijska situacija, a nevezano za pelene, jel se itko sjeca kad je jedna mama na forumu napisala kako su njezino nosenje bebe u marami isto komentirali sa: jadna, sigurno nema love za kolica. Nisam sigurna, cini mi se da joj se cak netko od susjeda ili rodbine nudio da joj posudi svoja. 8)

  26. #26

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Kad se spominje financijska situacija, a nevezano za pelene, jel se itko sjeca kad je jedna mama na forumu napisala kako su njezino nosenje bebe u marami isto komentirali sa: jadna, sigurno nema love za kolica. Nisam sigurna, cini mi se da joj se cak netko od susjeda ili rodbine nudio da joj posudi svoja. 8)
    Nisu baš tako komentirali u mojem slučaju, ali ih većina misli da dijete zamotam u plahtu i da sam baš domišljata

    Što se pelena tiće, gledaju me :shock: a ja se samo smijem u sebi i uopće me ne diraju njihovi komentari. Dosta ih ima i znatiželjnih pa me krenu ispitivati o njima, a ja onda krenem pričati i pričati i ne mogu stati.

    Ustvari, ponosna sam do neba što koristimo platnene

    Sve mi je koma pomisliti da će Dora narasti, pa ih više nećemo trebati.

  27. #27
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj Dolisa prvotno napisa
    svaki put kad bih stavljala Pampersicu u glavi bi mi zvonilo: pregrijavanje testisa...sterilnost...
    Ovo je jedna od stvari koje me najviše muče u ne korištenju platnenih kod Janka. Totalno mi je žao kaj nisam od početka bila informirana i što sam i kad sam mogla mislila da je prekasno . Sad kaj je tu je, mogu se nadati da je sve ok i da mi sin neće imati nikakvih problema zbog glupih pampersica.
    I još me u jednom malo peče savjest. Što ću drugom djetetu pružiti platnene a prvom nisam... . Nekako kao dam sam ga u nečem zakinula.

  28. #28
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    mamuska, o pranju na 60 stupnjeva ovako: jako malo bakterija podnosi visoke temperature. Vecina bakterija je adaptirana na temperaturu ljudskog tijela do 37C ili eventualno na temperaturu ambijenta, kao E. Coli, koja moze izdrzati na obje temperature. Kad covjek dobi temperaturu, to je u biti imuni odgovor tijela, jer puno bakterija pocrka cak i ako temperatura poraste za par Celziusa. Jedine bakterije za koje se zna da podnose visoke temperature (znaci iznad 50C, termofili ili iznad 80C, hipertermofili) su one koje zive na dnu mora blizu termalnih izvora, ali one se hrane sumporom/metanom/cime sve ne i nemaju veze s covjekom. Bakterije koje napadaju covjeka nemaju sanse prezivit na vise od 45C jer nikad ne zive u takvom ambijentu (covjek umre na toj temperaturi), pa se nikad nisu imale prilike adaptirati. Nadam se da je taj argument dobar za jednog lukavca.

  29. #29
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    jel STVARNO 60C dosta za uništavanje zločestih beštija??? ja sam pak negdje tui na forumu pročitala da je 70C u pitaju.... :/ ne znam... mi smo na platnenim od početka, nakon rodilišta, al imali smo jednu fazu noćnih jednokratnih...i isto me ubijalo "pregrijavanje" i sl...
    komentari?? mama me gledala ko da sam s Marsa pala...ono kom još platnene padaju na pamet još ... ah štoš ona je koristila tetre....no, jedno je vrijeme zašutila pa mi je počela "pomagati" tako da ih opegla...rezultat: 5pelena sa opeglanim drukerima!!!! .... mama molim te prestani mi pomagati!! kad sam naručila neke još slađe i hvalila se pred tatom..a mami rekla eto vi vake niste imali...ona samo "a imamo sad"...mislim polako joj sjeda....
    inače, bliske prijateljice podržavaju zdravstveni razlog!! a i pelenice su im cakane...šogorica je svojoj prijateljici odnjela koji komad za pokazat...ovojoj se svidilo, al kako ima 3djece (2blizanaca) kao nema vremena prat, sušit....
    svekrvi se možda u početku svidio i onaj financijski dio.....s njom je njena druga nevista....no niš nisu govorili dok nisu vidili na TV...e onda je počelo zivkanje u Zg kako se pelene zdrave i bla bla....poslala sam im turu od 13pelenica...različitih...pa ćemo vidjeti....
    MM? u početki "nisi normalna", pa onda 2mj "kako ću ja namistit ovu zaštitnu"...a sad u pelene.....pogotovo u onu s dečkovim imenom na guzi!!!
    al zato sam crkla od smija jučer...jedna mlada susjeda me vidila di nosam malca u nosiljci...pa me pitala dal ja njega tako uvijek...ja ono pa da u šetnji, i po kući....a onda "a naučila si ga na ruke"....ja mrtva hladna ma ne to je stara škola...mi smo u novoj školi čitaj: spavamo skupa, dojimo kad hoćemo i SAMO dojimo, nosamo se....ona ostala ovak :shock: ...je da sam joj spomenula da nemamo dudu i da koristimo platnene.... ... a tek kad sam joj rekla da se MM i ja s malim igramo lovice (MM hga drži i trče za mnom, ja ko bježim, a malac??!! cicči od radosti...onda ja njih lovim i tak...) s 5mj bebom...ostala bez komentara....

  30. #30
    Engls avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    549

    Početno

    z.čuvaj se soc.službe!

  31. #31
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Jucer vecera kod prijatelja i jedan me pita:
    'I sta cete vi koristiti? Pampersice ili one krpene pelene?'
    Kad sam rekla da cemo koristiti platnene te da smo ih vec nabavili 20tak, samo su se cudni pogledi slagali oko stola :/

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj srecica prvotno napisa
    Jucer vecera kod prijatelja i jedan me pita:
    'I sta cete vi koristiti? Pampersice ili one krpene pelene?'
    Kad sam rekla da cemo koristiti platnene te da smo ih vec nabavili 20tak, samo su se cudni pogledi slagali oko stola :/
    Pa oni barem znaju da postoje i "krpene" pelene, i to je nešto .

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    1,292

    Početno

    Na moj prijedlog da se koriste platnene pelene čula sam stvari koje ovdje ne želim ponoviti

  34. #34

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    Mislim da puno mama misli da platnene oduzimaju puno vremena. I ja sam tako prije mislila
    pa mi je sada žao što nisam malo više bacila oko na njih kada je Pia bila pelenašica.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    grad baroka i cvijeća
    Postovi
    337

    Početno

    eto, moja je okolina reagirala odlično!
    šogi me pitala jedino dal je u tome mokar, rekla sam da je, ali da ga ne hladi jer je ipak na tjelesnoj temperaturi, a uostalom lakše će se odviknuti od pelena jer će ranije znati prepoznati da je pišao ili kakao. ali sam je definitivno dobila komentarom: pa ti si kemičar (diplomirala kemiju) pa znaš koja s**nja stavljaju u jednokratne. tu je značajno kimnula i rasprava je stala.
    moja mama i sveki su oduševljene i hvale me naokolo kak sam osvještena mama, a da ne pričam kako se vesele šarenim pelenama kad vide da prematam bebu.
    MM je više manje indiferentan, ali mu je ljepše vidjeti u ladici platnene, a i ljepše mu miriše.
    prije kad smo se prematali u Pampersice, stariji sin je nosio pelenu u smeće (samo pokakane ne ), i držao ju je onako s dva prsta, ručica skroz ispružena, a na ličeku gadljiva faca. sad s veseljem nosi platnenu u košaru za veš , još je gleda i veseli se slikicama.

    JOŠ NISAM ČULA NEGATIVAN KOMENTAR! :D

    Citiraj ana.m prvotno napisa
    I još me u jednom malo peče savjest. Što ću drugom djetetu pružiti platnene a prvom nisam... . Nekako kao dam sam ga u nečem zakinula.
    mene isto ponekad muči... tješim se da je odlično to što se Janko ostavio pelena sa 20 mjeseci. nemoj se sad nervirati, ne vrijede suze nad prolivenim mlijekom! prošlost ne možeš promijeniti, dala si mu najbolje što si tada znala, sad ćeš bebi pružiti najbolje što sad znaš, a pitanje je kad se rodi treće, za što ćeš misliti da si zakinula prvo dvoje...

  36. #36
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Meni je jedino sveki bila žalosna kad smo joj objavili da prelazimo na platnene jer više nije mogla kupovati jednokratne tak da svi vide da je baka! A meni je ta njena tuga bila baš slatka

  37. #37
    nelitza77 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Tresnjevka u srcu, srce 2500 km sjevernije
    Postovi
    242

    Početno

    enela!
    Pa moze sveki i u Rodino gnijezdo po pelene (vis, vis, kako su krenule reklame za platnene na telki, sad bi svi nasi proizvodjaci ili prodavaci mogli osmisliti i prigodnu vrecicu, npr. neku full ekolosku, papirnatu sa logom "Tu se nose platnene!") da nas ljudi jos malo cudnije gledaju!

  38. #38
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Čini mi se da okolina ima komentar na sve sto cinimo, pogotovo kad je u pitanju odgoj djece, jer neke zene recimo misle da znaju bolje jer su rodile ranije i jer su rodile vise puta.

    Meni je naprosto katastrofa slusati takve stvari ali pokusavam se ne obazirat.

    Kad mi netko krene s tim pametovanjima kazem da mi se o tome ne raspravlja, da svatko odgaja djecu na svoj nacin a ujedno se lijepo pokaze i kakva je osoba moj sugovornik, tako da u buducnosti vjerojatno necu govoriti s njim ni o cemu.

    Ovo se naravno ne odnosi na rasprave s prijateljima i releventnim sugovornicima o odgoju - to je posve druga stvar. Drugo je kad debatiramo a drugo kad te neko propituje pa ti soli pamet i pokusava dokazati da je njegov nacin bolji iako te njegovo misljenje zapravo UOPCE ne zanima!

  39. #39
    Engls avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    549

    Početno

    "Čini mi se da okolina ima komentar na sve sto cinimo, pogotovo kad je u pitanju odgoj djece, jer neke zene recimo misle da znaju bolje jer su rodile ranije i jer su rodile vise puta. "L.E.

    ...Tim svojim komentarima,koji nisu baš uvijek dobronamjerni,pokušavaju skriti svoje neznanje!Tim više što se one nisu toga dosjetile ili toliko pripremale za svoje dijete...Poneki ljudi nisu niti svjesni koliko griješe i koliko su smješni u svojojoj "zadrtosti". Neke su mi "mame lavice" tim smješnije što bi dale sve za svoje dijete,a ne žele malo žrtvovati svoju udobnost,...

  40. #40

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    ja ne znam zakaj većina vas tako puše i na hladno; čitajući ovaj topic naišla sam na nekoliko komentara koje su autorice posta navele kao provokantne i neumjesne, a meni su bili skroz ok, tj. doživjela sam ih više kao pitanje/komentar nekog neinformiranog,a ne nekog zlonamjernog.

    ok mi je enelin stav! imam osjećaj da bi pol forumašica poludilo na svekrvu, a enela se zapravo potrudila saznati i shvatiti što je to što njihovu baku "smeta" kod platnenih.

    enela, meni je vaša baka preslatka

  41. #41
    momtobe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,078

    Početno

    Slažem se s anki...

    Mene iskreno zaboli đon što netko misli o platnenim pelenama, ja znam da su dobre za moje dijete. Ako me netko pita, reći ću mu. Ljudi ne znaju i ok je da se čude. Sjetite se sebe kad ste prvi put čuli za platnene...

  42. #42

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    pa da, meni to nije niš čudno; netko ko ne visi po forumima ili nema nekog u bližoj okolini ko ih koristi, nema prilike vidjeti platnene, a kamoli znati detalje; a da ne pričam o ljudima koji su skroz u drugom filmu (nemaju djece ili imaju već veliku djecu....); reklame za jednokratne su toliko agresivne da ljudi uglavnom ni ne razmišljaju o drugoj opciji :/

    ja sam već dosta pročitala, što tekstova, što brošurica, što iskustava, pa još uvijek imam nekih pitanja/nejasnoća....al sad ne smijem pitat, da ne velite da provociram

  43. #43

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    255

    Početno

    Meni danas rekli da nisam normala što koristim platnene, kako mi se da s tim zahebavati, ima oko toga posla, ne isplati se, skupe su.
    Baš me briga! J se s ponosom hvalim kako koristimo platnene, moji bližnji me podržavaju a za ostale me baš briga

  44. #44
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    zaboravih na ovu:
    sestra u rodilištu nam je pokazivala metode širokog povijanja...i usput rekla kako imaju sad neke i pelene za široko koje se stavljaju na jednokratne....ja sam jjoj uporno pokušavala objasnit da mi imamo pelenu koja se ne stavlja na jednokratnu neg direkt i da je prikladna za široko....nije skužila...
    došao MM, donio stvarčice, košaru...platnenu Kamaris pelenu...ja joj objašnjavam da je to pelena koja ide direkt na kožu...a ona ne ne...i ni 5 ni 6...presvukla malog, na pampersicu mu stavila Kamaris skupa s uloškom (mora da se pitala zašto još i ovo....za bolje široko...)...
    mi crkli od smijeha, al mali...ko bomba je izgledao....

  45. #45
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ma kužim ja da ljudi ne znaju i da nisu informirani, ali bacati ovakve komentare mi je malo jadno. Pa daj pitaj ako prvi put čuješ za to o čemu se radi, a ne me napadat da nisam normalna, da sam glupa i da se pravim važna. Halo? To su po meni obični primitivci. I ja kad sam čula za platnene kakve sada postoje prvi puta bila sam tužna što nisam slušala svoj instikt i krenula u platnene od prvog dana s Jankom. Tada sam mislila da su platnene još uvijek samo tetra pelene i dozvolila sam da me ipak od toga odgovore. E da sam znala...

  46. #46

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    316

    Početno

    meni je moja mama davala najvise komentara tipa pa di ces jos i to peglati, pa biti ce bebi vruce i legendarna izjava
    "pa znas ti kaj je marketing, pokusaj ostati mirna i odluciti sto je najbolje"

  47. #47
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj anki prvotno napisa
    enela, meni je vaša baka preslatka
    anki

    Ma super je baka, nije nikad dala nikakav zlonamjeran komentar. Vesele se obje bake svakoj novoj šarenoj peleni

  48. #48
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Evo i jednog pozitivnog komentara i to od moje dr. OP danas


    Pitala sam dr ( k njoj ću voditi i bebu, jer ima položeno i za pedijatra) što misli da je bolje "pampersice" ili platnene pelene, na što me ona pogledala u čudu, kao da mame sada kupuju pampersice zbog pranja i peglanja, ali i da razumije da su mnogima ipak skupe. Pitam ja nju zar nije vidjela ove moderne platnene pelene, a ona i izvadim ja iz torbe svoja dva primjerka pelenica. Kako se ona oduševila njima, kao da sam joj pokazala neznam što, još kada sam rekla da sam ih sama sašila oduševljenje kojem nema kraja. Definitivno je za te platnene ispred papirnatih, čak sam joj na kraju jednu ostavila jer se je toliko oduševila pelenom da mi ju je bilo žao odvojiti od nje. Rekla je da će od sada svakoj mladoj ili budućoj mami pokazati tu pelenu da se vidi što se sada nosi.
    Eto ima i pametnih ljudi uokolo, s tim da ona zaista nije pretjerano mlada, ima djecu mojuh godina i zaista se oduševila pelenama.

  49. #49
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Nekako mi se čini da stariji (oni koji su za svoju djecu isto korstili platnene/tetre) to normalnije prihvaćaju. Čak jedna kolegica s posla kad sam spomenula platnene, a koja ima 33 godine, i sina od 11, znači nije stara, rekla je...pa i ja sam sina umatala u platnene. To je na poslu bio jedini normalan komentar. Nekako više laprdaju oni koji nemaju nikakovg pojam niti se uopće žele iformirati da bar znaju o čemu se govori.

  50. #50

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    krasna zemlja
    Postovi
    515

    Početno

    Citiraj pino prvotno napisa
    mamuska, o pranju na 60 stupnjeva ovako: jako malo bakterija podnosi visoke temperature. Vecina bakterija je adaptirana na temperaturu ljudskog tijela do 37C ili eventualno na temperaturu ambijenta, kao E. Coli, koja moze izdrzati na obje temperature. Kad covjek dobi temperaturu, to je u biti imuni odgovor tijela, jer puno bakterija pocrka cak i ako temperatura poraste za par Celziusa. Jedine bakterije za koje se zna da podnose visoke temperature (znaci iznad 50C, termofili ili iznad 80C, hipertermofili) su one koje zive na dnu mora blizu termalnih izvora, ali one se hrane sumporom/metanom/cime sve ne i nemaju veze s covjekom. Bakterije koje napadaju covjeka nemaju sanse prezivit na vise od 45C jer nikad ne zive u takvom ambijentu (covjek umre na toj temperaturi), pa se nikad nisu imale prilike adaptirati. Nadam se da je taj argument dobar za jednog lukavca.
    hvala!!!

    a da ja pohvalim svoju sveki, baš sam se pripremala saopćiti joj odluku o platnenima, no ona me preduhitrila i pitala jel sam čula za platnene pelene!!!! :D

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •