Stranica 4 od 17 PrviPrvi ... 2345614 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 833

Tema: preporuka slikovnica

  1. #151

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    1,049

    Početno

    Nedavno sam na seminaru u prostorijama Delegacije Europske komisije u Hrvatskoj otkrila slikovnice o dječaku Tomu i lisici Lili. Slikovnice bi trebale djecu 6-10 godina zainteresirati za teme zaštite okoliša. Dograbila sam 2 na hrvatskom i 2 na engleskom. Besplatne su, nadam se da ih je nakon naše navale ostalo još.
    Kod nas je najveći uspjeh postigla Ispričat ću vam tajnu o okolišu, u kojoj dječak zaspi u starom ormaru i bude u njemu odnesen na odlagalište smeća. Kad se čuvar začudi "Nemoj mi reći da već i djecu bacaju!?" - taj dio bude dočekan s nestrpljenjem i
    Slikovnica se može isprintati s njihovih stranica: http://www.delhrv.ec.europa.eu/hr/static/view/id/427

  2. #152
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Mi smo fanovi medvjedića. Meni su ružnjikavi, ali klinci ih obožavaju.

  3. #153
    cinderella avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    329

    Početno

    Citiraj Jelcek prvotno napisa
    Od kad se djetetu mogu početi čitati slikkovnice?
    Može neko napisati gdje se u Zadru nalazi Algoritam ili neka druga super knjižara?
    prije prvog rođendana. dijete ti treba sjediti u krilu da bi bolje vidjelo i čulo te se osjećalo udobnije. prvo imenuješ predmete, životinje, ljude; a kad malo naraste i radnju na slici. dok još ne zna govoriti, dijete prstom pokazuje ono što ti imenuješ na slici (naravno, ako je s djetetom već rađena ta slikovnica), a kasnije može i izgovoriti naziv, tj. imenovati. jednostavne priče od par rečenica zapamte i s godinu dana, a neki i prije. iako ne znaju govoriti vidi se da znaju o čemu se radi

  4. #154

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    338

    Početno

    Hvala Cinderella!

  5. #155
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno Re: preporuka slikovnica

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    evo, kao totalna obožavateljica i proučavateljica slikovnica, primijetila sam da smo si dječju literaturu preporučivali na nekoliko mjesta po različitim podforumima i učinilo mi zgodnim da imamo jedan topik na kojem možemo podijeliti iskustva i preporuke.

    ono što me baš danas navelo na to jesu 4 nove slikovnice u izdanju golden marketinga autorice trace moroney:

    kada se ljutim
    kada se bojim
    kada sam tužan
    kada sam sretan

    totalno su me oduševile, prekrasno govore o ovim osjećajima i pomažu djeci da se nose s njima, a ilustracije i dizajn su suvremeni i zanimljivi.
    na netu nisam našla hrvatska izdanja da vam ih pokažem, ali jesam engleska, npr.:
    http://covers.allbookstores.net/c/11...ull/0769644244

    preporučam
    Ne znam jel netko u međuvremenu ovo napisao...jučer sam ih vidjela u Profilu, u hrvatskom izdanju.

    Ja sam jučer kupila jednu lijepu slikovnicu. Zove se Dugine boje. O različitostima. Baš je
    Moja L se najviše raduje kad čitam dio o kosi- kako neki ljudi imaju kratku, neki dugu kosu, neki ravnu, neki kovrčavu...netko nosi rep i sl.

    Onda ona sva s ponosom: ja imam duuugu kosu, ja nosim i rep i pletenice

  6. #156
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Mi smo u zadnje vrijeme što kupili a što posudili u knjižnici par komada Larousse malih enciklopedija (tijelo, Laku noć ..) i meni a i Lei se jako sviđaju.

  7. #157

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    bila sam prije dva tjedna u zadru i trazila knjizaru sa slikovnicama na poluotoku, izbor je straaaasan. ima forumova knjizara, koja je bezveze, i vbz-ova, u kojoj je strasno los izbor, a zena koja radi neupucena. i mene bi zanimalo gdje zadrani kupuju slikovnice, ima li koja profilova knjizara u zadru i gdje?

  8. #158

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    591

    Početno

    ne znam jel to netko već napisao, al meni je trenutno favorit:

    što sve ana zna o lijepom ponašanju
    što sve ana zna o zdravoj hrani

  9. #159

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    338

    Početno

    I mene zanima to za Zadar!!!

  10. #160
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Hm, ja na autobusnom kolodvoru u Zadru

    Ne mogu baš pohvaliti izbor, ali cijene su MRAK

  11. #161
    lara01 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,734

    Početno

    Meni frendica iz Zadra pošalje popis, kupim u Zg-u i šaljem dole.
    Izbor je očito loš
    Neke Forumove slikovnice sam ja bez problema našla i kupila u Zg-u, a u Zadru ih nije bilo.

  12. #162

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    11

    Početno

    Plašljiva vjeverica, izvrsna je (u rangu Kraljevske puse, Diva Jure, Grubzona,...)

  13. #163
    cinderella avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    329

    Početno

    Epta, najljepše slikovnice. Jako su lijepe i izuzetno kvalitetne, ali su i jako skupe (ali ih posuđujem u knjižnici ): Crvena lopta; Bila jednom...; Riba duginih boja; Dobro jutro, laku noć; Mačak Mucko; Bajka o svjetlosti; Pauli, ti zločesti Pauli; i....meni najdraža: Ti i ja, mali medo

  14. #164
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Ne znam je li već netko spominjao ove knjižice/slikovnice (nemam baš previše vremena za detaljno čitanje svih postova), ali moram ih spomenuti jer ih moja kći jako, jako voli:

    Što je dobro i zlo
    Što je život
    Što su osjećaji
    (autor je Oscar Brenifier)

    Citiram (iz nekog osvrta na knjižice):
    "Djeca postavljaju konkretna, svakodnevna pitanja o životu i situacijama s kojima se susreću. Iznenađuju roditelje i odrasle pitanjima o onome što čuju i vide oko sebe. Pitanja su jednostavna, dječja, ponekad smiješna, ali u biti duboka, zanimljiva i traže odgovor. Odgovora uvijek ima više, a iz njih proizlaze nova pitanja koja potiču na razmišljanje i razgovor. Na kraju svakog poglavlja autor donosi zaključak koji zaokružuje sva ta pitanja.
    Ova izuzetno vrijedna serija na neobičan i poticajan način poučava djecu o životu, svakodnevnim situacijama, promišljanju o svijetu koji ih okružuje i rješavanju problema. Cilj je ovih knjiga potaknuti djecu na postavljanje pitanja, samostalno razmišljanje i donošenje vlastitih zaključaka. Tako razmišljanje postaje dječja igra, a istovremeno otkrivaju svijet, shvaćaju pojmove kao što su sreća, nesreća, ambicije, ljubomora, prijateljstvo, ljubav, sloboda, velikodušnost…"


    Eto, često su nam te knjižice u rukama (najčešće navečer prije spavanja), pa volimo zajedno promišljati i popričati o raznoraznim (zgodnim) temama koje su načete u knjižicama. Tople preporuke!

  15. #165
    sweetmint avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    574

    Početno

    Od kad se djetetu mogu početi čitati slikkovnice
    Mi smo poceli negdje od njenog 9 mjeseca.
    Danas sama trazi prije spavanja... ali ne zaspe tako brzo kao prije..

  16. #166

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    185

    Početno

    mi obožavamo slikovnice sa prozorčićima i negakvim zagonetkicama.
    jučer u jokera kupili nekakvu radnu slikovnicu : MALA ŠKOLA, za dob od 4-6 godina. oduševljena je.

  17. #167

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    185

    Početno

    Citiraj Dolisa prvotno napisa
    A ljudi moji, ja muku mucim s ovim Algoritmom...ja bih podijelila svoju frustraciju ovdje ako nije problem.
    Dakle:
    Tako mi je velika zelja da mu kupim koju Baby Einstein slikovnicu i, kako sam vec rekla, nemaju nikakav izlist na netu, a u knjizari u Splitu nikad nisu culi za BE i uvjeravali me prvo da Algoritam ne drzi BE
    Namolila sam ih da barem ukucaju u Pretragu pod tim imenom, kad - nema nista pod Baby A, i jos - gospodjo, Algoritam vam ne drzi bas literaturu za najmladje, osim serije "Medvjedici" - a ovo jer sam dolazila nekoliko puta pokupit neke naslove koje sam narucila preko neta i raspitivala se o istome
    Kad je ukucao Baby E, onda je naravno vidio da ih ima u ZG, ali nikako mi nije mogao reci vise o cijenama i naslovima, dati nekakav isprint, jer "a ima ih dosta, a nisu sve dostupne, posaljite vi e-mail na Sluzbu za Upite, pa ce vam pomoci"
    Dobila sam e-mail od Sluzbe za Upite, kazu "na kojem ste to katalagu na internetu vidjeli da Algoritam drzi BE, kad na www.Algoritam.hr nema nista pod upitom BE? Predlazem da nazovete broj 01blablabla za daljne informacije."

    Da li ovdje ima netko tko nije iz Zagreba a kupovao je BE slikovnice u Hrvatskoj - pa da mi kaze kako mu je to poslo za rukom?
    Please help!

    Bila sam u nekoliko knjizara, i nisam bas nasla nesto za mog bebana. One neke touch and feel na neke mace i mede su ocajne, na kraju sam uzela jednu skrivalicu za koju mu je mozda prerano ali ga zanima, a i doci ce vrijeme kad ce se znati "sluziti" njome. Sta ste vi uzimali bebama do godine dana?
    jesi provala u jokera u multimedijalnoj knjižari. stvarno je odlična i imaju odličan izbor

  18. #168
    lara01 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,734

    Početno

    Curke, trebam pomoć.
    Laviću je za par dana 2. rođendan i našli smo se u nekom vakumu što se tiče izbora slikovnica i priča.
    Apsolutni favorit je Piko. Imamo ih valjda sve, njemu su i dalje zanimljive a ja bi željela nešto novo.
    Dosadašnje slikovnice su mu postale nezanimljive. Imamo ih hrpu sa prozorčićima, Baby Einstein, one Forumove Moj prvi rječnik, uglavnom jednostavne sa fotografijama ili crtežima i malo ili bez teksta.
    I šta dalje osim Pika?
    Nadobudno sam sinoć pokušala sa Pospanim pričama, ali nije bio zainteresiran
    Šta je bio izbor vaših klinaca u dobi od dvije godine?

  19. #169
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Miffy, Tigrić Jakov, Čarli i Mimo - u biti, sve slikovnice sa manje teksta ili sa jednostavnim tekstom

  20. #170

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    1,049

    Početno Re: preporuka slikovnica

    Citiraj Anci prvotno napisa
    Ja sam jučer kupila jednu lijepu slikovnicu. Zove se Dugine boje. O različitostima. Baš je
    I ja sam je nedavno nadobudno kupila, ali malcu je potpuno nezanimljiva. To je jedina slikovnica koju imamo i nismo je uspjeli pročitati niti do kraja, a druge prečitavamo stalno iz početka, već ih zna napamet.
    Učlanili smo se u knjižnicu, ne mogu kupovati toliko koliko on treba (i želi) čitati.

  21. #171
    m.a.r.t.y. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    150

    Početno

    što preporučujete za početak?
    vidim da se spominju baby einstein karte.
    još nešto?

  22. #172

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,149

    Početno

    Mi smo u početku imali više engleskih slikovnica nego hrvatskih. Sad je obrnuto.
    Baby einstein karte kod nas nisu bogzna kako kotirale, ali njihove slikovnice - jesu.
    Za početak, mislim da ti je najvažnije naći slikovnice s fotografijama ili vrlo realističkim slikama svakodnevnih predmeta koji vas okružuju (nešto tipa - moj prvi slikovni rječnik, fotke životinja i sl.). Tek malo kasnije dolaze na red priče, proradi im mašta, itd.
    Također su u početku dobre slikovnice s prozorčićima, slikovnice-skrivalice i sl. (pazi, ove će dosta brzo nastradati )

  23. #173
    m.a.r.t.y. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    150

    Početno

    super, hvala ti!
    Gdje je najbolji izbor takvih slikovnica? Algoritam, Profil?

  24. #174

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,149

    Početno

    Pa da. Algoritam i Profil.
    Algoritam ima bolji izbor stranih slikovnica, Profil domaćih.

  25. #175
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    Rado bi kupila slikovnice sa fotografijama zivotinja. Zna li netko gdje ima i koliko kostaju?

  26. #176

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb, Knežija
    Postovi
    341

    Početno gdje kupiti Elmera - Epta najljepše slikovnice svijeta

    Posudili u knjižnici, čitamo po nekoliko puta dnevno a jako bi ju htjeli kupiti, hvala na informaciji

  27. #177

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno

    netko je pitao za dob od dvije godine.

    R ima 21 mj. i mjesecima su nam aktualne osim miffy, princeze (tuta i operi ruke) i tata neznalica. ta je apsolutni favorit, ne može dočekat kraj. i sto puta za redom, pa ajmo opet.

    već dugo tražimo Kraljevsku pusu (makar ne znam za koju bi dob bila), i gdje god smo pitali, blijedo nas gledaju. tko je to izdao?

    grubzon je fantastičan, ali mislim da smo još premali.

  28. #178
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,985

    Početno

    Kraljevska pusa se kupovala u Profilu.
    Hvala tanji_b na preporuci Janoschevih slikovnica, psudili smo dvije - odlične su! (ima 4 i pol godine, za orjjentaciju)

  29. #179
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,985

    Početno

    Lapis, za Grubzona je možda stvarno premali, ali za Malog majmunčića u velikoj brizi možda nije. Majmun je, kad malo promislim,od svih slikovnica izazvao najveće oduševljenje u A. karijeri .

  30. #180

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno

    nemaju ju u Profilu već jako dugo, bar toliko koliko mi tražimo.

    majmunčića smo nekidan gledali, ali nije pokazala neki interes. uzet ćemo, možda joj se svidi za neko vrijeme.

  31. #181
    lara01 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,734

    Početno

    Za Kraljevsku pusu više od godinu dana u Profilu pričaju da se čeka novo izdanje.
    Ja ju isto tražim.

    Ja sam prije mora pitala šta sa dvogodišnjacima, a u međuvremenu smo osim i dalje obožavanog Pika jako zavoljeli Zvrčka i Mljaca, nekakve kratke Priče i pričice (Ljevak), Miffy i Tigrića Jakova.
    Ima još nekakvu "Tko živi u šumi", meni osobno bezveze, a on ju jako voli.

  32. #182
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,985

    Početno

    Na pdf-u Posvajanje smo o toj slikovnici raspravljali, pa tko nije čitao, evo i ovdje:
    Katarzyna Kotowska: "Jež"
    dirljiva, topla i iskrena priča o posvojenju, pa tko želi djeci približiti tu temu...
    Inače je za malo stariju djecu (rekla bih, iznad 5 godina), u svijetu je postala bestseler, a koliko čitam ući će i u školsku lektiru za najmlađe.

  33. #183
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Imaju li i druge Janoscheve slikovnice čudnovate momente tipa guska ide na večeru pa ju na slijedećoj strani lisac nosi pod rukom (ONA je večera)?
    To je iz one o pošti.

  34. #184
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,985

    Početno


    Ne znam, pročitali smo jutros samo Panamu. A i u njoj lisica večera - gusku!

  35. #185

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,149

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Imaju li i druge Janoscheve slikovnice čudnovate momente tipa guska ide na večeru pa ju na slijedećoj strani lisac nosi pod rukom (ONA je večera)?
    To je iz one o pošti.
    Joj, to mi je super (ono kad guska ide na sprovod, a za njom lisica koja ide na guskin sprovod)
    Andrej to uopće nije skužio, pitao me što je to sprovod :?
    Meni je od tih slikovnica najbolja ona o Panami, a i "Hodi, idemo naći blago" je tu negdje. I ostale su dobre. Jedina koja mi je nešto slabija je "Mali nauk o životinjama za djecu" (ali ta je i tematski drukčija).

  36. #186
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Citiraj mina30 prvotno napisa
    Rado bi kupila slikovnice sa fotografijama zivotinja. Zna li netko gdje ima i koliko kostaju?
    T. je jako volio ove: Na livadi, U prašumi, U moru i Na selu. Kupili smo ih u VBZ-u, ali vjerojatno ima u svim većim knjižarama.

  37. #187

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb, Knežija
    Postovi
    341

    Početno

    Još jednom molim za ideju ili savjet gdje da nađem Elmera, posudili smo ga u knjižnici na netu sam našla samo Elmer i mali medo ali to nije ta...

  38. #188
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,985

    Početno

    Nisam ga viđala u knjižarama, samo u knjižnicama. Pitaj u GoldenMarketingu, oni su izdavači Elemera i meda.

  39. #189
    lara01 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,734

    Početno

    Za sve proizvode Golden marketinga koje ne možete naći u normalnoj prodaji (tipa Profil) preporučam nazvati direktno u Jurišićevu ili Šenoinu.
    Gospođe su preljubazne, uvijek dobijemo nekakvu sitnicu na poklon, a i popust od 5 ili 10% što i nije zanemarivo.

  40. #190

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb, Knežija
    Postovi
    341

    Početno

    Citiraj lara01 prvotno napisa
    Za sve proizvode Golden marketinga koje ne možete naći u normalnoj prodaji (tipa Profil) preporučam nazvati direktno u Jurišićevu ili Šenoinu.
    Gospođe su preljubazne, uvijek dobijemo nekakvu sitnicu na poklon, a i popust od 5 ili 10% što i nije zanemarivo.
    Hvala, čokolada i tebi, nekak sam si i ja mislila da ću tako morati.

  41. #191

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,078

    Početno

    mi čekamo Interliber..prošle godine smo se nakrcali s knjigama i sad nam već polako fale nove knjige, al ćemo se strpiti još dva mjeseca

  42. #192
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    J. je opsjednut Elmom i Sesame streetom, pa smo nabavili one knjige iz TL i sviđaju mu se, za sve ostale , kojih imamo mali milijun i nije baš zainteresiran, iako se trudimo to promjeniti.

    Veliki hit su nam i slikovnice s kratkim pjesmicama koje uče i u vrtiću.

  43. #193
    ninatomato avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    142

    Početno

    meni su genijalne slikovnice od eve janikovszky.
    ja sam ih čitala kad sam bila mala i sad sam opet naišla na njih i opet su me oduševile.
    moja cura je još premala za njih, al vama s većom djecom ih toplo preporučujem.
    ima ih kupiti u superknjižari i vjerojatno još negdje po knjižarama;
    ja sam ih nabavila direktno od izdavača.

    preporučam "opet sam ja kriv" i "zar opet", mada su sve dobre.

  44. #194

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,149

    Početno

    Citiraj ninatomato prvotno napisa
    meni su genijalne slikovnice od eve janikovszky.
    ja sam ih čitala kad sam bila mala i sad sam opet naišla na njih i opet su me oduševile.
    moja cura je još premala za njih, al vama s većom djecom ih toplo preporučujem.
    ima ih kupiti u superknjižari i vjerojatno još negdje po knjižarama;
    ja sam ih nabavila direktno od izdavača.

    preporučam "opet sam ja kriv" i "zar opet", mada su sve dobre.
    Potpis.
    Dodala bih: za mlađu djecu (3-4 godine) su prikladnije slikovnice "Baš me veseli" i "Znaš li i ti", a ostali naslovi su za nešto starije. Isplati ih se kupovati na Interliberu jer budu s popustom (izdavač je Hena.com).

  45. #195
    lollipop avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    219

    Početno

    nisam baš sve postove isčitala, pa ne znam jeste li spominjali heidi. kao klinka ja sam je obožavala. vole li je vaša djeca? čita li se ona još uvijek? vidim da se prodaje. sviđa li se dečkićima???

  46. #196

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,149

    Početno

    Citiraj lollipop prvotno napisa
    nisam baš sve postove isčitala, pa ne znam jeste li spominjali heidi. kao klinka ja sam je obožavala. vole li je vaša djeca? čita li se ona još uvijek? vidim da se prodaje. sviđa li se dečkićima???
    Ja sam odlučila s Heidi još malo pričekati dok ne bude mogao pratiti originalnu verziju.
    Dosad sam mu samo prepričavala pojedine epizode, npr. ono kad Heidi bere cvijeće na pašnjaku pa joj sve uvene u pregači do navečer (uz pouku kako ne treba brati cvijeće ). To mu se svidjelo. Drugim riječima, pripremam teren.
    S obzirom da je oduševljen Čarobnjakom iz Oza, gdje je isto glavni lik djevojčica, ne vidim zašto mu se ne bi svidjela i Heidi. Samo da još malo doraste do nje.

  47. #197
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    I ja ću Lei čitati 'pravu' Heidi. Možda joj to postane ženski idol, kad već nije uspjelo sa Pipi. Ali prvo ćemo čitati Čarobnjaka iz Oza (kojeg se nikad ne bih sjetila da nema tanje) ili Winnie Pooha. Šanse da joj se svidi nisu velike, obzorim da glavni lik nije niti životinja niti dečko.

  48. #198
    lollipop avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    219

    Početno

    ajme super... znači ima nade za heidi!! jako bi je voljela podijelit s lovrom, jednog dana kada bude dovoljno velik.

    [/quote] Dosad sam mu samo prepričavala pojedine epizode, npr. ono kad Heidi bere cvijeće na pašnjaku pa joj sve uvene u pregači do navečer (uz pouku kako ne treba brati cvijeće ). To mu se svidjelo. Drugim riječima, pripremam teren.[/quote]

    i super je ta epizida sa cvijećem.
    kod heidi su mi se uvijek sviđale ilustracije.

    odnedavno uživam u Pričama Beatrix Potter s zecom Petrom u glavnoj ulozi. i te mi se ilustracije jakooo sviđaju, tako su meke i tople. Jeste li možda čitali te priče?

  49. #199

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,149

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Šanse da joj se svidi nisu velike, obzorim da glavni lik nije niti životinja niti dečko.
    Ali glavni lik cijelo vrijeme nosi sa sobom psića u košarici
    Otada je Andrej jednog plišanog peseka proglasio za "svojeg prijatelja Tota" i obavezno spava s njim. Toto je mali korak prema budućem uspješnom suživotu sa psima (kojih se zasad još uvijek boji).

    Citiraj lollipop prvotno napisa
    odnedavno uživam u Pričama Beatrix Potter s zecom Petrom u glavnoj ulozi. i te mi se ilustracije jakooo sviđaju, tako su meke i tople. Jeste li možda čitali te priče?
    Imamo doma onu debelu knjižurinu, povremeno ih čitamo, ali nisu toliki hit kao neke druge knjige. Meni su se, u prvi mah, činile malo čudne (previše engleske, onako - baš viktorijanski engleske ), ali zapravo su zgodne, a naročito vrijede ilustracije.
    Najbolja priča mu je bila ona o Vjeveriću Lješku, odande je čak zapamtio i stihove pa ih povremeno recitira.

  50. #200

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,149

    Početno

    Eh, da, Mima, pravi Winnie Pooh je kod nas doživio neslavni fijasko, pa pripazi da se i vama ne dogodi isto (a koliko čitam o Lei, sasvim je moguće ).
    Naime, Andrej je još u knjižari izrazio želju za "pravim" Winnie Poohom, onda ju je dobio od bake za rođendan, ali prvo što je uočio odjednom je bio naslov. Zašto piše Medo Winnie zvani Pooh? Zašto zvani? I odjednom mu je postao nepoželjan, jer je shvatio da to nije ona ista diznijevska verzija Winnie Pooha na koju je navikao iz slikovnica (iako, koliko sam prelistala knjigu, nije ni daleko od nje, Disney se dosta vjerno drži karakterizacije likova).
    I tako, od pravog Winnie Pooha ništa, ali zato je ponovno počeo čitati slikovnice o Winnie Poohu, za koje sam već mislila da smo ih se riješili (nemam ništa protiv njih, ali već mi na nos izlaze)

Stranica 4 od 17 PrviPrvi ... 2345614 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •