Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 306

Tema: Goli pred djecom?

  1. #101

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    GOLIŠAVOST
    - sasvim normalna stvar u našoj kući, posebno što se mene tiče, nema skrivanja ni ničeg, bez obzira na dob, za sada. Mislim da ne treba stvarati nikakav tabu od normalnih ljudskih organa. Prihvaćanje sexualnosti je važno u životu, a počinje od prihvaćanja spolnih organa. Znači - znati da su to intimni djelovi koje ne treba baš bilo tko vidjeti niti gledati, ali isto tako ih se ne sramiti.

    SEX
    - ne sjećam se točno, ali znam da dok smo bili u istoj sobi (ne i krevetu) do negdje 2. godine je bilo ok... pa sve manje kako je rasla, a sad bi mi bilo grozno da nas vidi i baš pazim da se to ne dogodi. Ljubimo se (pa i vrlo strastveno) pred njom, ako se baš zalomi i to mi nije tako strašno.

    VIDJETI RODITELJE KAKO VODE LJUBAV
    - Mislim da je doživljaj jači što se od toga veći tabu radi. Meni je bilo urnebesno vidjeti kako tata poljubi mamu u lice jer se to rijetko događalo. Ali dan-danas se sjećam kad sam uletjela u sobu i kako je mama poletjela ispod pokrivača s tate (dok se on smijao) i danima se crvenila predamnom. Imala sam cca 12 godina. Nemam neke nuspojave od tog viđenja osim što mi je mamina guza stvarno velika izgledala i ne bih htjela imati takvu nikad u životu.

    - Ne znam za sex, ali meni je predivno što je moj tata otvoren i normalan prema sexualnosti. I što smo na moru uvijek svi bili goli (nisu bili nudisti, nego smo imali svoju plažu) pa kad su došli frendovi od staraca i oni su bili goli i ima još jedna stvar koju nikad neću zaboraviit. Jedan tatin frend je imao jaaaaako malog i ja sam otrčala mami i rekla za to, a zamislite njen odgovor: "Ma nema ti to veze i takav mali se može jako povećati! Ponekad i više od ovih što vise veći!" To me jako zbunilo jer kakve to veze ima s ičim, no dobro.
    Uglavnom, osim što su mi to vrlo jaka sjećanja, traume nemam. Bar mislim tako.

  2. #102

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    298

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa
    Ja sam roditelje nekoliko puta cula (kod bake smo vikendom silom prilika dijelili sobu) - i to mi je bilo uzasno. Nisam razumjela sto to rade, zasto, bojala sam se slijedece noci, silila se zaspati, ma uhhhhh. Dozivljavala sam ih aseksualno i tako mi se to svidjalo - tek u nekim kasnijim godinama pocela sam stvarno shvacati sto je to seks i sto oni prakticiraju.
    Tako da cu svoju djecu nastojati postediti tog iskustva. Ljubljenje, grljenje da, ali nista vise od toga.
    A na temu goli pred djecom, da, ali do neke dobi, poslije toga sam stava da intimni dijelovi tijela trebaju takvima i ostati.
    summer je to tako lijepo opisala i što je najvažnije mislim da je doista bila iskrena

  3. #103
    Hana_Sara avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    539

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Da i ja opisem jednu smijesnu situaciju. Cekaonica kod pedijatra. Mama s deckicem, malom bebom za cijepljenje. Skida ga do gola. U cekaonici i curica od cca. 4g. S tatom. Gleda kako mama skida bebaca. Dolazi do tate i kaze: tata, ova beba je decko. Tata: da, da, decko je. Curica: tata, znam da je decko jer i njemu visi pisa kao i tebi. Naravno, svi smo se nasmijali.
    istina je doduse, da bi to u zemlji u kojoj trenutno zivim (USA) izazvalo malo drukciju reakciju :/ ... social services, provjera roditelja itd. strah od pedofilije i svijest o njoj je ovdje vrlo jaka, ne mogu reci da je to lose...

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    posebice predjutro. mislim, nemojmo se praviti budale.
    to sam bas i mislila :shock:

  4. #104
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    Joj hana sara, meni ti je ovo s pedofilijom jer je dijete vidjelo tatinog pišu
    ako je to dokaz da je dijete žrtva pedofila, onda smo svi za psihijatra... zamisli i ja sam vidla tatinog pišu kao klinka na fkk plaži...

  5. #105
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Joe prvotno napisa
    Joj hana sara, meni ti je ovo s pedofilijom jer je dijete vidjelo tatinog pišu
    I meni, Joe.
    Ali Hana_Sara je rekla nešto drugo, čitaj ponovno.

    ako je to dokaz da je dijete žrtva pedofila...
    Ovo ama baš nitko nije rekao.

  6. #106
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    baš sam večeras obavljala zajednički kupanac s noom (22 mj) i razmišljala kako mi je to najnormalnija moguća situacija i sad vidim ovaj topic
    mi se pred njim normalno skidamo, presvlačimo, kupamo i ne pada mi na pamet skrivati se jer bi mu time samo poslala poruku da su neki dijelovi tijela sramotni ilištojaznam. a nisu!
    pišo je ravnopravni član našeg tijela i tako ga tretiramo
    u stvari, primjećujemo ga i komentiramo u istoj mjeri kao i nožne prste, npr.
    vrata od wc-a ni ne zatvaram, ako dođe za mnom ok, ako ne isto ok, obavljanje nužde nam je kao bilo koja druga aktivnost
    tako se namjeravamo ponašati dok dijete samo ne odluči povući neku crtu
    a što se sexa tiče, krevet nam je mjesto koje služi za spavanje i zasluženi noćni odmor jer u trenu kad se dovučemo do kreveta već smo u polusvijesti, sve ostalo obavimo u toku dana kad nam dođe

  7. #107
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Ja ne kuzim kako smo od obiteljske golotinje dosli do seksa pred djecom (i trauma od istog) i cosleepinga i pedofilije. :/

  8. #108
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    pa jedna je cura (na prvoj strani) postavila to pitanje i mi nastavljali odgovarati. ne boj se, neces imati zbog toga nikakve traume.

  9. #109

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    1,292

    Početno

    Citiraj Jadranka605 prvotno napisa
    Malo ću uzurpirati temu (sorry), ali dali su vam djeca ikad upala dok radite "one" stvari? Šta onda?
    Nisam mislila da će se raširiti do ovih razmjera
    Once again...sorry

  10. #110
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    Ja ne mogu šutiti...
    istina je doduse, da bi to u zemlji u kojoj trenutno zivim (USA) izazvalo malo drukciju reakciju ... social services, provjera roditelja itd. strah od pedofilije i svijest o njoj je ovdje vrlo jaka, ne mogu reci da je to lose...
    ovo se može višestruko shvatiti, a ja sam shvatila tako kako sam i komentirala. e sad, možemo se prepucavati ili pitati pjesnika što je htio reći, ali iskreno baš mi i nije neka zanimljiva rasprava pa ostanimo na tome da je moja zadnja
    A što se tiče osnovne teme, rekla sam svoje mišljenje na prvoj strani. Naravno da ću svoje stavove prilagođavati i nikome neću forsirati svoju golotinju, ali da se planiram skrivati, to baš i ne.
    I sigurno se nitko neće namjerno sexati pred djecom, nego je pitanje hoće li raditi dramu ako ih dijete vidi pri sexu.[/list]

  11. #111
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj jadranka605 prvotno napisa
    Citiraj Jadranka605 prvotno napisa
    Malo ću uzurpirati temu (sorry), ali dali su vam djeca ikad upala dok radite "one" stvari? Šta onda?
    Nisam mislila da će se raširiti do ovih razmjera
    Once again...sorry
    ah, cuj, svako se cese tamo gdje ga svrbi. mlada si, nadobudna, puna zivota.... nema brige, procit ce te.

  12. #112

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    1,292

    Početno

    nadam se ne uskoro

  13. #113
    Hana_Sara avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    539

    Početno

    Citiraj Joe prvotno napisa
    Ja ne mogu šutiti...
    istina je doduse, da bi to u zemlji u kojoj trenutno zivim (USA) izazvalo malo drukciju reakciju ... social services, provjera roditelja itd. strah od pedofilije i svijest o njoj je ovdje vrlo jaka, ne mogu reci da je to lose...
    ovo se može višestruko shvatiti, a ja sam shvatila tako kako sam i komentirala. e sad, možemo se prepucavati ili pitati pjesnika što je htio reći, ali iskreno baš mi i nije neka zanimljiva rasprava pa ostanimo na tome da je moja zadnja
    neće ići .

    pjesnik je htio reći: dobro je što postoji svijest o pedofiliji, a nije ni totalno nastrano da se provjeri ako dijete u javnosti priča o intimnim dijelovima tijela roditelja suprotnog spola... ovisi naravno koliko je dijete staro, da li se to ponavlja, u kojem je kontekstu itd... ali djeca su TAKO nevina, a kad im se dogodi nešto traumatično to se ispoljava na različite načine. ma ne znam, ima tu i druga strana svakako. a to je ono da je danas socijalna doslovno za VRATOM roditeljima tu, a djeca se, vjerovali vi to ili ne, roditeljima prijete istom kad nešto ne mogu dobiti milom.

    hmmm ovo vjerojatno zaslužuje svoju temu

  14. #114

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    to je ono da je danas socijalna doslovno za VRATOM roditeljima tu, a djeca se, vjerovali vi to ili ne, roditeljima prijete istom kad nešto ne mogu dobiti milom.

  15. #115

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    to je ono da je danas socijalna doslovno za VRATOM roditeljima tu, a djeca se, vjerovali vi to ili ne, roditeljima prijete istom kad nešto ne mogu dobiti milom.
    pa to se već događa i kod nas, samo sa plavim telefonom.
    osim toga pričala mi je frendica, koja radi kao pedagog u jednoj zg osnovnoj školi, da joj je klinac došao prijaviti vlastitu mamu da ga tuče doma sa šlapom; na kraju je ispalo da je mama normalna, a mali ju je pokušavao ucjenjivati na taj način :shock:

  16. #116
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Citiraj jadranka605 prvotno napisa
    Citiraj Jadranka605 prvotno napisa
    Malo ću uzurpirati temu (sorry), ali dali su vam djeca ikad upala dok radite "one" stvari? Šta onda?
    Nisam mislila da će se raširiti do ovih razmjera
    Once again...sorry
    Pa ne kuzim kakve veze ima neskrivanje sa seksom (namjerno taj termin koristim jer ne mislim da su roditelji koji se ne skrivaju egzibicionisti koji koriste svaku priliku da flashaju dijete svojom golotinjom i vjerujem da vecina njih, a poprilicno sam sigurna, svi s ovog topica, postuju djetetove zelje i preferencije i nece se "na silu" presetavati pred djetetom ili upadati djetetu u wc ili bilo koji drugi prostor, ako dijete pozeli privatnost). Valjda se roditelji "skrivaci" jednako (ne)seksaju, tj. nije valjda da vlada misljenje da se "neskrivaci" seksaju gdje stignu i pred kim stignu?
    Svaki roditeljski par koji se seksa ikada, dok su djeca u kuci (bilo da spavaju ili gledaju TV u drugoj sobi), jednako je podlozan "upadu" usred akcije.
    Ja se osobno nadam da roditelji nisu jednako glasni kad se seksaju uz djecu u kuci ili kad su sami, to je neka moja osobna slika sto je ok uz djecu u kuci, ali aludirati pa cak i tvrditi da su cosleeping djeca u vecoj "opasnosti" je apsurd.. ja osobno znam masu djece koja nisu co-sleeperi, a koja redovito u razna vremena dolaze k roditeljima u krevet ili se bude i dolaze u roditeljsku sobu traziti xy. Ona imaju jednaku sansu zateci roditelje kao i svako drugo dijete (opet, polazim od onoga sto je meni norma, a to je ne seksati se u istoj prostoriji u kojoj je i dijete).
    I opet, ne znam u cemu bi bila trauma djeteta da nas ulovi.. kad nismo sami kod kuce, dakle, cak i u sred noci kad nam dijete spava, ne ulazimo u nekakve zesce igrice ili vrlo glasne performanse koji bi mogli uznemiriti dijete. Sve ostalo sto moze vidjeti je roditelje ispod pokrivaca (ili ne), koji su, kad se otkriju, goli... a to je nesto sto je milijun puta vidjela (ok, nemojte sad sto ako vidi penis u erekciji... valjda smo dovoljno prisebni da se tata bas ne pokazuje pred njom, ja bih je odhendlala da nas prekine u akciji, ali i da vidi, objasnila bih joj bez puno pompe, iako bi mi bilo neugodno).

    I sto, 'ocete mi pozvati socijalnu sluzbu?

  17. #117
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    dijete to shvaća onako kako se roditelj prema tome postavi
    ako se roditelj osjeća zatečeno i nelagodno kad ga dijete zatekne golog i pokuša se sakriti, dijete to percipira kao nešto loše, sramotno, nepoželjno....
    ja bih se kao roditelj loše osjećala da moje dijete sa 5, 8 ili koliko već godina prvi put vidi spolni organ odrasle osobe (tv, na plaži, wherever) i da moram biti u situaciji objašnjavati imamo li i tata i ja "to" i zašto ono to još nikad nije vidjelo kod nas ili tako nešto slično
    kakvu mu to poruku šaljem???
    smatram da kod normalne izloženosti ne bi došlo do takve situacije

  18. #118

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Citiraj Hana_Sara prvotno napisa
    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Da i ja opisem jednu smijesnu situaciju. Cekaonica kod pedijatra. Mama s deckicem, malom bebom za cijepljenje. Skida ga do gola. U cekaonici i curica od cca. 4g. S tatom. Gleda kako mama skida bebaca. Dolazi do tate i kaze: tata, ova beba je decko. Tata: da, da, decko je. Curica: tata, znam da je decko jer i njemu visi pisa kao i tebi. Naravno, svi smo se nasmijali.
    istina je doduse, da bi to u zemlji u kojoj trenutno zivim (USA) izazvalo malo drukciju reakciju :/ ... social services, provjera roditelja itd. strah od pedofilije i svijest o njoj je ovdje vrlo jaka, ne mogu reci da je to lose...

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    posebice predjutro. mislim, nemojmo se praviti budale.
    to sam bas i mislila :shock:
    Daj nefantaziraj. Pa sta ti mislis da nema niko osim tebe ko zivi u USA ili u Canadi recimo. Pa djete i da nije vidjelo kod tate ili mame zna razliku. Mislim fakat svasta, svasta jos budemo culi od tebe. Cuj Social Services za tako nesto. Za sve koji neznate to je prva rjec koju mi stranci na zapadu naucimo.:D


    Ja se neskrivam jer moju golotinju djeca uopce nedozivljavaju kao nesto booo( salo da ) jer sise, penise i vagine svi imamo. Tusiram se pred njima tj ja se odem tusirati a oni imaju nesto za pitati i vrata su uvjek otvorena i udju i pitaju. Uopce me negledaju kao golu osobu.
    Muz voli svoju privatnost i to mi je isto ok.

    Sigurno se nebudem presvlacila pred Noah kad bude imao 20 godina tj neznam kad budem prestala budemo vidjeli.

    Sto se keksa tice na svu srecu imamo dovoljno prostora.

    Ja sam jednom uletila svojima jer smo zivjeli u malom prostoru i nista. Nit sam istraumatizirana niti me zanimalo. Mislim da sam bila izmedju 8-10 godina.

  19. #119

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    115

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    pa jedna je cura (na prvoj strani) postavila to pitanje i mi nastavljali odgovarati. ne boj se, neces imati zbog toga nikakve traume.
    Pitanje je postavil jedan tata.
    Zakaj mislite da su na Rodi registrirane samo mame , žene, cure???

  20. #120

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    zato što većina forumaša/ica piše o sebi u ženskom rodu

  21. #121

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    115

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa
    Ja ne kuzim kako smo od obiteljske golotinje dosli do seksa pred djecom (i trauma od istog) i cosleepinga i pedofilije. :/
    Pa
    zaprevo je zanimljivo kako smo do svega toga došli.
    Nego zanimalo bi me još kako i što ste vašoj djeci objašnjavali o spolnim organima kad su vas već mogli pitati?
    MOja beba ima 10 mjesecai, pa još ne postavlja pitanja

    Koje izraze ste koristili?

    Mi pričamo da tata ima kikija, a mama pipiku.

  22. #122

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    penis i vagina

    kiki i miki ne upotebljavam osim na forumima gdje je cenzura

  23. #123
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj buca prvotno napisa
    Citiraj meri78 prvotno napisa
    baš me zanima dali postoji povezanost između takvog skrivanja doma i kasnijih "sramežljivosti" u vezama tj. pred dečkima/mužem..

    naravno da postoji,ja sam još jedan od primjera,ali sam se uz MM("egzibicionista" ) prilično brzo otkravila.
    i ne pada mi na pamet skrivati se od svog djeteta, ne želim da misli da je neprirodno vidjet roditelje gole.
    naravno da neću sad ići u drugu krajnost i nametati svojoj djeci golotinju.
    Potpisujem!!!

  24. #124
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Nego zanimalo bi me još kako i što ste vašoj djeci objašnjavali o spolnim organima kad su vas već mogli pitati?
    MOja beba ima 10 mjesecai, pa još ne postavlja pitanja
    Koje izraze ste koristili?
    Mi pričamo da tata ima kikija, a mama pipiku.
    Ima nekoliko topica o tome na dobnim podforumima pa si malo pretrazi.

  25. #125
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    sama golotinja ili spavanje s rod. ima zapravo vrlo malo sa seksom (ako se prihvati kao prirodno vidjeti golo tijelo ili spavati uz nekog - onda taj cin ima malo sa samim seksom, ako se oba cina jako povezuju sa seksom i tako objasnjavaju onda mi se cini da je tu plodnije tlo za razna kriva tumacenja)

    jucer je ona, skoro pa 5 god. imala seansu bojanja po tijelu, bas sam je gledala kako je pipicu obojala, kako si je istakla pupak, ali i oci, trbuh, ruke...nije pipici davala nikakvo ekstra znacenje, iako zna da je vagina bitna za "praviti" djecu

    njoj je prosle god. bilo tesko za prihvatiti da mora imati kupace gacice na bazenu (znaci s 4 god), sada s 5 god. sama ih stavlja i trazi. dugo je na plazi bila jedna od starijih golaca.

  26. #126
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj antik prvotno napisa
    Nego zanimalo bi me još kako i što ste vašoj djeci objašnjavali o spolnim organima kad su vas već mogli pitati?
    MOja beba ima 10 mjesecai, pa još ne postavlja pitanja
    zara zapravo nikad nije postavljala nekakva pitanja o spolnim organima. vidjela nas je gole i valjda sama zaključila, a kao što je netko rekao, spolni organi zanimljivi su joj koliko i nožni prsti.

    također nas još nije pitala kako nastaju djeca, ali ju je strašno zanimalo kako izlaze iz trbuha, tako da o porodu svašta zna (i o vaginalnom, ali i o carskom )

  27. #127
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    [/quote]A ovo za getro mi je Laughing Laughing Laughing Laughing ,mora da se mama osjećala ugodno
    al se zato tata osjeća dobro

  28. #128
    Hana_Sara avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    539

    Početno

    Citiraj Natasa30 prvotno napisa
    Daj nefantaziraj. Pa sta ti mislis da nema niko osim tebe ko zivi u USA ili u Canadi recimo. Pa djete i da nije vidjelo kod tate ili mame zna razliku. Mislim fakat svasta, svasta jos budemo culi od tebe. Cuj Social Services za tako nesto. Za sve koji neznate to je prva rjec koju mi stranci na zapadu naucimo.:D
    Bože što si bezobrazna . oprosti što na javnom forumu izražavam svoje mišljenje ... anyway... i dalje stojim kod toga da ako žensko dijete opetovano priča o intimnim dijelovima tijela oca u javnosti, to može (a često i treba) uroditi provjerom socijalne službe. sad me možeš opet popljuvati, can't wait

  29. #129
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    Ma joj mislim da to apsolutno nema veze s temom, i da će prije o spolnom organu svoga oca pričati djete koje je nakon godina skrivanja slučajno vidjelo dotičnog, nego ono kome je spolni organ dio tatinog i općenito muškog tijela (nešto s čim je upoznato na sasvim spontan način)
    I ne kužim šta bi se moglo desiti djetetu koje su ujutro budi uz mamu i tatu i slučajno se očeše o tatin pimpek u erekciji Mislim neće ga ugrist nit to ne znam kaj znači. Mislim da ukoliko je dijete veće i postavi pitanje da je to ujedno dobra prilika za učenje kroz razgovor. Ne znam zašto bi se svi morali sramiti svog tjela..

  30. #130
    Hana_Sara avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    539

    Početno

    Citiraj Sun prvotno napisa
    očeše o tatin pimpek u erekciji
    :shock:

  31. #131
    luce2006 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    759

    Početno

    Citiraj Sun prvotno napisa
    očeše o tatin pimpek u erekciji Rolling Eyes Mislim neće ga ugrist nit to ne znam kaj znači
    brate, sta je previse, previse je.


    golotinja pri presvlacenju-mozda, ali do neke dobne granice, o tome neman jos definiran stav jer su moja djeca jos jako mala, o tome cu u hodu
    ulazak u kupatilo-ne
    sex u prisutnosti djece-NE

  32. #132
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    ne znam Hana_Sara, možda ja nisam stvarno normalna, ali za mene je to dio muškog tijela. Vjerojatno dok se okrećemo spavajući svi u istom krevetu dođe u dodir npr s nogom mog bebeka. Ne mislim da će mi dijete zbog toga imati traume niti da mi je partner pedofil zbog toga
    A ti se možeš šokirati koliko hoćeš. Moš i zvat sošal srvis

  33. #133

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Mi se ne skrivamo,imamo zdrav odnos prema tijelu i golotinji.
    Kad sam u prilici,presvučem se u intimi,ne paradiram paradiranja radi,no bez problema presvučem majicu pred djetetom.
    Na WC-u nemam nikakve intime,no kako će djeca rasti tu ćemo s vremenom postaviti određene granice.
    Jedino što nikako ,stvarno nikako,ne činim pred djetetom jest mijenjanje uloška.To uvijek sakrijem,ne mislim još četverogodišnjaku koji krv povezuje s ozljedom i boli objašnjavati što je to.

    Za određene dijelove tijela koristimo nazive:pišo i pika.
    Onda Josip tu i tamo postavi pitanje tipa"A zašto cure imaju piku?"ali sve to onako dječje znatiželjno bez da tome poklanja neku posebnu pažnju.
    Mislim da imaju zdrav odnos prema ljudskom tijelu i golotinji.

    Spavaju svaki u svom krevetiću s tim da obojica ujutro završe u našem da se malo pomazimo i izljubimo i tako započnemo dan.
    I hvala Bogu,spavaju ko topovi.
    3 godine kažete?Ja vas mogu demantirati što se toga tiče.
    Jedna od mojih najupečatljivijih slika iz ranog djetinjstva je slika mojih roditelja kako se goli valjaju i prevrću po krevetu,a je sjedim na podu i promatram ih .Mlađa sam od tri godine jer mama nije još trudna sa mojom sestrom a još smo živjeli kod bake i dede,dakle imala sam definitivno manje od tri godine.
    Iako je sve izgledalo prilično nevino,bili su mladi i lijepi(ona 20 on 24 god)i puno ljubavi ja sam se cijeli život te slike prisjećala sa nekakvim sramom i nelagodom.
    Sad naravno to tako ne doživljavam no voljela bih da to kao dijete nisam vidjela.
    Tako da svoju djecu mislim poštedjeti tog iskustva...već će se oni susresti s tim...

  34. #134
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    ako se netko nagledao mojih cica u životu, onda je to definitivno moj sin, i uopće ne vidim zašto bi se sad od jednom počela sakrivati dok se presvlačim?
    to što se cica tiče

  35. #135
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    Ne paradiramo goli, ali se niti ne skrivamo. Ja i moja princeza (3 godine) se zajedno kupamo, i intimni dijelovi tijela imaju isti tretman kao i npr. ruke. Zapravo, više ju zanima zašto brijem noge nego što imam između nogu, da se tako izrazim. Zna sve o porodu, vaginalnom i carskom.
    Sex ne prakticiramo pred djecom, niti moje dijete još ima neku percepciju o sexu. Zna samo da se mama i tata ljube.
    WC-ni tu nema tabua, i na to sam ponosna jer mi dijete ima vrlo zdrav odnos prema obavljanju nužde. Kad vidim probleme nekih mama čija se djeca skrivaju, kakaju u posebnim uvjetima, ili namjerno ne kakaju, duboko sam zahvalna na ovom prisutupu koji imamo. Obavljanje nužde je normalna stvar... Sada smo počeli uvoditi privatnost na WC-u, i za sada uspjevamo.
    Tata je malo manje uključen u sve ove stvari, ne kupaju se zajedno, ali par puta ga je slučajno vidjela golog i nije ništa posebo komentirala. Više se u vrtiću upoznala s anatomskim razlikama i jedno vrijeme je komentirala kako dečki imaju pimpeka i ona je htjela isto imati pimpek...ah, jednostavno smo prelazili preko toga kao preko normalne stvari. Prestalo je...Hm, ovdje ima dovoljno elemenata za nekoliko poziva socijalnoj službi - zbog seksulanog uznemiravanja vršnjaka u vrtiću - prema nekim iznesenim kriterijima, nisam točno zapamtila tko je pokrenuo pitanje socijalne službe, letimično sam čitala.

    Jedino ima strašno poseban odnos prema mojim cicama, zove ih "drage cice hranilice", redovno ih ljubi i provjerava je li stiglo mlijeko (dojila sam je 2 godine, namjerni prekid radi IVF postupka, sad čeka da joj se rodi brat pa da ponovo cica).

  36. #136
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    Jedino što nikako ,stvarno nikako,ne činim pred djetetom jest mijenjanje uloška
    ja sad nemam mengu, ali koristim dnevne platnene koje on uzme iz ladice pa si meće među noge i tako pokušava hodati
    ali isto tako meće i svoje uloške od pelena pa je to njemu valjda normalan komad odjeće, kao čarape
    samo čekam da progovori pa upita tatu zašto on ne nosi nikakav uložak

  37. #137
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Ja svoje dijete zamolim da mi doda uložak kad je samnom, tako da ona zna da ih nosim, a iz istog razloga kao i ronin skrivala sam ispred nje one za baciti.
    Međutim u nedjelju sam joj objasnila što je menstruacija jer sam slučajno uprljala ručnik dok sam se brisala, ona je vidjela i počela me ispitivati što mi je to, jesam li se pokakala. Tako sam joj objasnila da nisam jer i tako prepričava sve živo teti u vrtiću, pa mi samo fali da kaže kako sam se uneredila, da prostite.
    Rekla sam joj da mama nema bebu u trbuhu i zato ima menstruaciju, a kada nema menstruaciju, mama zna da raste mala beba u trbuhu.
    Super ju je zadovoljio odgovor, dolazi jučer iz vrtića i govori kako će Izabel dobiti sestricu, a ona joj je rekla da pošto joj mama više neće imati bebu u trbuhu, opet će dobiti meruntaciju.
    I ne samo to. Rekla joj je kako njena mama (ja) ima meruntaciju, ali nema veze, možda Izabelina mama ima još neku bebu za roditi, (već kad je uhvatila đir ) u tom slučaju Izabel će joj malo posuditi tu drugu bebu

  38. #138
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Meni je jedina situacija kad se ključam u kupatilo kad mijenjam tampon i uložak. I to mi je jedini način da spriječim moju kćer da uđe. Inače obično dođe za mnom u kupatilo što god ja radila. Nemam mira ni pri tuširanju, dežura pored kade.
    Proći će i to, valjda.

  39. #139
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    Citiraj Brunda prvotno napisa
    Ne skrivamo se ali ni ne prešetavamo goli po stanu. U WC-u se nikada ne zaključavamo pa nam često uđe dok obavljamo nuždu ili se tuširamo. Uopće na to ne obraćamo pažnju, ni mi ni on.
    Ako mi u nekom trenutku baš zatreba intima zamolim ga da izađe, a isto tako poštujem i kada on mene zamoli da se maknem.

    potpisujem te u potpunosti

  40. #140

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Aries, meni malena (21 mj. ) isto 'stavlja uložak' - dođe do mene, potegne hlače, nagura uložak u gaćice, pa još malo WC - papira...

  41. #141
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj Joe prvotno napisa
    Moji su još mali, ali se uopće ne skrivamo.
    Kad znaš otkud su izašli i iz čega su dojili, kaj da im još skrivam?
    Baš ovako, nekad se kupa s MM ili sa mnom. Niš se ne skrivamo. Bar ne za sada. Nekak razmišljam kak će prije njega uhvatiti da ga bude sram da se skinemo pred njim, nego nas.

  42. #142
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj ovca_i_janje prvotno napisa
    .. potegne hlače, nagura uložak u gaćice, pa još malo WC - papira...

  43. #143
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Ne skrivam cice pred djecom, čak kojiput oni traže da ih pokažem pa glume da cicaju svaki na svojoj, i to bude urnebesna igra. Znamo i MM i ja pred njima proći u gaćama, meni su znali uletjeti u kupaonu kad sam se tuširala, i znaju da ja imam dlake a oni nemaju. Kojiputa traže da im pokažem ožiljak od carskog da vide od kuda su oni izašli iz trbuha, a kćer zna da djeca inače izađu kroz pipicu i 'da je tako lakše'. Kako su različitog spola, a kupamo ih zajedno, imaju prilike jedno drugoga dobro promotriti, čak on njoj pokazuje kako 'pišo naraste' i zajedno se tome smijemo. Ako njoj moram namazati zacrvenjenu 'pipicu' ili njemu prevlačimo kožicu na 'pišonji' ono drugo dijete to gleda i komentira. I baš sam zadovoljna što će tako neke anatomske detalje vidjeti i naučiti jedno od drugoga. Ona se sad zatvara kad obavlja veliku nuždu, međunožje pere sama kad je tuširamo, onog trenutka kad se zaželi kupati sama a ne više s bratom tako će i biti.
    Ali meni nekako penis i vagina nisu isto kao ruka i noga. Ne bih se osjećala lagodno da se pred djecom prošećem gola, a MM to valjda ne bi napravio ni u ludilu. Nikada se nismo kupali zajedno s njima u kadi, jer smo dok su bili mali imali samo tuš kadu, ali da smo je imali vjerojatno bih se kupala s njima dok ne bi počeli pokazivati interes za spolne organe i razlike između djece i odraslih - tada meni vjerojatno više to ne bi bilo ugodno. Ja se zaključavam u kupaonu kad imam menstruaciju, također jer meni nije ugodno da me itko tada gleda. Oboje su imali prilike vidjeti moje platnene uloške (čiste), kćer za sad zna da je to samo mamino a objašnjenje slijedi kad pita čemu to služi.
    Spavanje s djecom - pa češće MM i ja prespavamo noć s nekim od njih (u svim mogućim kombinacijama koje se mogu dobiti s dva kreveta, kinderbetom, dvoje djece, i dvoje odraslih) nego sami, a umor i cajtnot su nam daleko veća prepreka za seks nego dijete u bračnom krevetu.
    Trudim se, i trudit ću se i dalje, da djeci na sva pitanja dam pošten odgovor, ali ću možda izostaviti eksplicitne detalje, a kod slijedećeg razgovora na tu temu ću ubaciti detalj više, jer mi se čini da lakše probave postepeno nego 'u glavu'. Htjela bi da razviju 'zdravu' seksualnost u smislu da o svemu možemo razgovarati i da znaju kako što funkcionira, ali i da nauče što je to intima, da je u redu imati svoju intimu i da ju poštuju kod drugih.

  44. #144
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Obavljam nuždu pred Niom jer drukčije ne mogu od napada vrištanja - ona mi lijepo doda papir 8) brijem da uskoro kad se počne odvikavat od pelena će znati ćemu služi wc školjka
    mjenjanje uloška - ne, par puta je zaplakala od užasa kao što je to i više to ne radim
    ja se ne skrivam pred njom - za sad, mm da
    što se tiće sexa -odvratno mi je to raditi pred djecom, svoje starce sam redovito slušala i to mi je nešto najodvratnije što pamtim iz djetinjstva, jako sam se bojala za mamu i danas ih krivim kako nisu bili pametniji
    ni u kom slučaju to ne želim priuštiti svojim klincima - odvratno

  45. #145
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj antik prvotno napisa
    Citiraj mama courage prvotno napisa
    pa jedna je cura (na prvoj strani) postavila to pitanje i mi nastavljali odgovarati. ne boj se, neces imati zbog toga nikakve traume.
    Pitanje je postavil jedan tata.
    Zakaj mislite da su na Rodi registrirane samo mame , žene, cure???
    ovo nema veze s vezom, moze bit da sam doticnog tatu preskocila, ja sam se naime referirala na jadranku605 (a i ona sama sebe prepoznala).

    ali za mene je to dio muškog tijela. Vjerojatno dok se okrećemo spavajući svi u istom krevetu dođe u dodir npr s nogom mog bebeka
    smije li onda tvoje dijete dodirnuti suprugov penis u erekciji ?


    btw,
    mala od moje sestricne u skoli je svojevremeno imala prijateljicu, osmogodisnjakinju koja je svojim vrsnjacima prepricavala eksplicitno razne spolne snosaje, pa je pricala cak i razmazivanju fekalija po tijelima odraslih itd. nismo odmah i samo pretpostavljali najgore - seksualno zlostavljanje male, al da nesto nije u redu, nije. moja sestricna je to prijavila zajednickoj uciteljici djece... mada, sad kad imam prilike procitat druge postove... mozda smo mi fakat konzerve

  46. #146
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    ali jutarnja erekcija nema veze sa seksom (iako se koji put moze iskoristiti ), to je nekakva normalna fizioloska pojava.
    Moram priznati da mi nikad nije ni izdaleka palo na pamet da bi to mogla biti prepreka co-sleepingu.

  47. #147
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    Ajde priznajte tko je autosjedalica na Forum.hr!
    I tamo ima isti topic i opet svatko pili svoje ali ovo je tako očito netko s našeg foruma, baš me zanima tko!

  48. #148
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    inace, mi nismo posebno sramezljivi, djeca smiju uci u kupaonicu dok se tusiramo i povremeno nas vide gole dok se presvlacimo ali to nije jako cesto.
    Kod velike nuzde ja stalno inzistiram na zatvaranju vrata, ali tu je presudan olfaktivni, a ne eticki moment.
    Krvave uloske jos nisu vidjeli, ali mislim da nitko nikad, osim osoblja u rodilistu, nije vidio moje rabljene uloske, to je jedna od rijetkih stvari kojih se sramim.
    Toncek jos ni ne zna sto je menstruacija, nikad nije pitao, a meni nikad nije palo na pamet objasnjavati, iako bi vjerojatno vec bilo vrijeme.
    Nismo se nikad kupali s njima (i muz i ja smo shower people, a ne bath people), ali se oni kupaju skupa, i tonku je jedno vrijeme jako zanimao toncekov pisonja. Sad ju vise zanima vlastita pipica.

    Nikad nam se nije dogodilo da djeca vide prizor sexa (osim mozda dok su bili skroz male bebe, ali tad ionako nisu jos nista kuzili) i nadam se da nece. Ne samo da se nadam, nego i pazimo.
    No, sex u sobi s djetetom mi nije apriori tabu. Pa cak ni u krevetu s bebom (ali jako malom bebom). Mislim da svaki roditelj zna kako mu dijete spava i kad ima, a kad nema sanse da se probudi. I cuje kad se dijete pocne meskoljiti, pa se malo zaustavi.

    I da, koristimo rijeci pisonja i pipica, iako se ja nacelno slazem da bi trebalo koristiti ne-umanjenice, poput penis i vagina. Ali to su mi tako ruzne i nezgrapne rijeci, da mi nikako ne spadaju u rjecnik malog djeteta.

  49. #149
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    Citiraj ronin prvotno napisa
    3 godine kažete?Ja vas mogu demantirati što se toga tiče.
    Jedna od mojih najupečatljivijih slika iz ranog djetinjstva je slika mojih roditelja kako se goli valjaju i prevrću po krevetu,a je sjedim na podu i promatram ih .Mlađa sam od tri godine jer mama nije još trudna sa mojom sestrom a još smo živjeli kod bake i dede,dakle imala sam definitivno manje od tri godine.
    Iako je sve izgledalo prilično nevino,bili su mladi i lijepi(ona 20 on 24 god)i puno ljubavi ja sam se cijeli život te slike prisjećala sa nekakvim sramom i nelagodom.Sad naravno to tako ne doživljavam no voljela bih da to kao dijete nisam vidjela.
    Tako da svoju djecu mislim poštedjeti tog iskustva...već će se oni susresti s tim...

    ronin, jesu li tvoji roditelji razgovarali o tome s tobom? o seksu inace? u kojoj dobi? jesu li znali da si ih vidjela?

    ako jesu i ako ste razgovarali - to ti nije pomoglo da se bolje s time nosis?

    a ako nisu - mislis li sada, kao odrasla, da bi ti razgovor o tome (i inace, ne samo u slucaju kad si ih vidjela) pomogao da se drugacije nosis sa sjecanjem na taj dogadjaj?



    zasto to pitam - pitam tebe jer si donijela konkretno iskustvo i sjecanje, ali i sve one koji kazu da se sjecaju "zvukova" koje su roditelji vodjenjem ljubavi "proizvodili" - jeste li im kad rekli da ih cujete, jeste li pitali sto se dogadja, jeste li dobili ikakav odgovor ili je sve ostalo na djecjoj masti?

  50. #150
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    litala - starci mi nikad nisu niš objašnjavali u vezi sexa - najdalje - donijela nas roda.
    Mama je znala da ih čujem i vidim(u mraku) kad sam ja već kužila o čemu se radi ali ništa nije bilo učinjeno po tom pitanju jer mi je valjda stari bio nedokazani debil, trajalo je to sve dok nisam dobila svoju sobu... Odvratno
    Što je najgore i mi zasad imamo garsonijeru i Niu u našem krevetu a volimo sex koma

Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •