Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 64

Tema: Ti dosadni prištići

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    171

    Početno Ti dosadni prištići

    Godinama muku mučim s prištićima i aknama. Probala sam mnogo preparata od kojih su neki stvarno djelovali ali samo neko izvjesno vrijeme, a nakon toga je stanje isto .Hormonalno sam ok. Da li netko zna neko prirodno sredstvo protiv prištića?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    92

    Početno

    A da pokušaš ići kod dermatologa? Ne moraju uvijek biti hormoni u pitanju.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    da, može biti svašta...ja sam svojevremeno dobila nekakve prištiće i onda su me poslali na gastroskopiju jer se neke vrste povezuju s bakterijama u želucu :?
    odi kod nekog dobrog dermatologa. bio je topic s preporukama, pa malo potraži.

  4. #4
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Bilo bi dobro da napravis trotjednu kuru cajem korijena cicka.

    Za njegu si mozes napraviti kombinaciju baznih ulja ljesnjaka i jojobe, sa et. uljima mirte cineol, ruzmarina verbenona, cajevca, kadulje. Ako imas potkozne cireve, njih lokalno mazes kantarionom sa cajevcem, palmarosom i timijanom timolom.

    Ukoliko te zanima ovakvo lijecenje, napisat cu ti prijedloge receptura.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    768

    Početno

    Jesi probala s homeopatijom? Znam osobe koji su masno placali tretmane, a stvar rijesili homeopatijom za 100kn.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    171

    Početno

    Cure hvala na odgovorima .Ovo s uljima me jako zanima .Inače bila sam kod više dermatologa i više kozmetičera jer to traje 15 godina.Uglavnom su se tretmani svodili na čiščenje s raznim tekućim sapunima i mackanjem s kremicama tipa Normaderm ili na bazi salicine kiseline kao i antibiotikom Klindamicinom te Antoparom.Neko sam duže vrijeme odlazila na Thalgo tretmane, ali mi je to stvarno postalo preskupo

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    171

    Početno

    A gdije se mogo kupiti bazna ulja tipo jojoba i koliko koštaju?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    mislim da ih ima u onom ducanu u gajevoj, zapravo odmah kod trga. za cijene ne znam, javit će ti se cure koje bolje znaju.

    a da li te koji od dermatologa poslao na kakve pretrage? hormonalni status, krv....

  9. #9
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    pepa, u dobrom si drustvu - ako te to imalo tjesi. ja sam se isto godinama lijecila kod dermatologa, cak sam pila neke najjace, najopasnije, najdjelotvornije tablete (Ciscutan, prije Roaccutan) s kojima ni slucajno ne smijes ostati trudna, blabla...jos uvijek imam pristice!
    sad u trudnoci naravno ne korisitm nista i presla sam na sasvim drugu taktiku: sto manje! izbacila sam sve kremice, vodice, tabletice i koristim samo prirodne proizvode. to je bilo prije dva mjeseca i pomalo (jako polako) mi se poboljsava lice - jos kad rodim, bit ce bolje, jer mi je lice "buknulo" bas kad sam ostala trudna. a mislila sam da i ne moze biti gore...
    za ciscenje lica koristim proizvode iz DM-a "Alverde" (biljna kosmetika) mlijeko i tonik divlje ruze. navecer ne stavljam nista na lice (ponekad koju kap etericnog ulja cajevca) da bi se koza "naucila" opet sama lijeciti. a ujutro na jos vlazno, ocisceno lice stavim jednu ampulu od Primavere "divlja ruza" - cula i citala sam da ulje divlje ruze pomaze pri zacijeljivanju rana i oziljaka. i to je to!

    ja sam zasad zadovoljna, ali sam s godinama prestala ocekivati cuda!

  10. #10
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Sva ulja koja ce ti trebati nabavis ili primaverina ili oshadieva, jer samo te dvije marke imaj sve certifikate da se radi o dobrim i kvalitetnim uljima, a ne kojecemu sto se kod nas jako cesto trpa pod etericna ulja.

    100 ml jojobe je cca 100 kn, ako se ne varam, ali traje vjecno .

  11. #11

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    ja isto koristim jojobu primaverinu super je ..pomoglo je ali ne i da ne izlaze novi pogotovo kad trebam dobiti i dva tj. prije pocmu (govorim ti da se nebi razocarala misleci da i to nevalja).. zato bi ti preporucila ako mozes otici kod kozmeticarke bar 1 x u dva tjedna na čisčenje i doma jojobu koristi i garantiram ti da cesh uspjeti ....
    probaj si naci neku kozmeticarku koja ima ultrazvuk da ti moze napraviti i micromasazu to ti izvuce i ono sto mislis da nemash
    meni to super pomaze .. samo molim te izbjegavaj koje kakve kremice za aknastu kozu sto reklamiraju to je ok.. za klince u pubertetu a ne za nas ..
    samo redovito cisti + ulje jojobe nista ti drugo ne treba ...

    meni je super pomoglo prije dvije godine i AHA kiseline samo to mozes raditi samo preko zime sad vidim da su i cijene dosta otisle dolje oko 40 kn po tretmanu a bilo je oko 100 ...

    primavere imash tu

    http://www.biovega.hr/Default.aspx?tabid=30

    mozes i preko neta naruciti...

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    171

    Početno

    Hvala cure stvarno ste divne budem probala to s uljem i čajem.Stvarno sam probala svašta.U trudnoći sam bila sva osuta od prišteva čak i po tijelu pa čak i u ušima.Na proljeće i jesen mi se pogoršava a ljeti je ok. Nadam se da će mi pomoći.

  13. #13
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    Evo, i ja bih se upisala u Vaše društvo...prištićavih!
    I prije i tijekom i poslije, uvijek sam prištava i nakon godina dermatološkog liječenja i pijenja inih tableta, korištenja svakojakih preparata.... Momentalno su moji prištevi u tendenciji spuštanja na dolje, prema vratu.

    Stanje se puno popravilo od kad sam krenula na piling s 12 vrsta ljekovitih azijskih trava, skida sloj kože i liječi. Koristim kreme emoise, na prirodnoj bazi i super su mi (dnevna i noćna).

    U stvari me nervira što sam svjesna toga da svaki od čirića, pa i onaj najmanji, jednog će se dana upaltit-inficirati, a neće sam od sebe nestati.

    Al, za razliku od Ivane B-G, ja se i dalje nadam čudu i ne odustajem od porculanskog tena.


    Zna li netko gdje u Splitu ima taj VAKUM? I kako djeluje, šta je to isti mehaničko izvlačenje akni ili?!
    Kakvo lice bude nakon njega...please

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    53

    Početno

    -imala sam i ja probleme s bubuljicama-dvije godine i koristila svasta...
    ono sto mi je pomoglo bila je :D skinoren krema...dusa moja...hehe
    i uz to sam pila geonistin kapsule-antibiotik....jednu 3-4 sedmice...

    i ten mi je sada extra...

    tretmani kod kozmeticarki su mi prije samo pogorsavali stanje...pa ih ne preporucujem nesto previse...

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    cinkova mast, definitivno!

    (meni pomaže i izlaganje suncu, znači preko godine solarij svako tolko)

  16. #16
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    ni skinoren, ni geonistin ni cinkova mast...ni ostali pripravci za isušivanje, nisu za mene.
    Naime, imam suhu kožu sklonu prištićima i kad počnem koristiti takve preparate, bude mi još gore, prištići se pojačaju, a koža pretvori u lišaj koji se peruta...ma, skužila sam da mi najbolje pomažu pripravci za osjetljivu kožu.

  17. #17
    ~lex~ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    794

    Početno

    Zelena, purifying linija od La Prairie. Skupo, ali djelotvorno. Pogotovo za dehidriranu kožu - izvana suhu, iznutra masnu, s čestim erupcijama.

  18. #18
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Zelena magma. 2 puta na dan. Moj ten ko u curice.

    I eucerin gel za pranje lica.
    Iznenađujuće dobro.

  19. #19

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    53

    Početno

    pokusaj s preparatima od neutrogene-cula sam da su pravpo super-od frendice...

  20. #20
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    Citiraj ~lex~ prvotno napisa
    Zelena, purifying linija od La Prairie. Skupo, ali djelotvorno. Pogotovo za dehidriranu kožu - izvana suhu, iznutra masnu, s čestim erupcijama.
    E moja je upravo takva, kad potrošim ovo što sad imam, investirat ću možda u to (plus zelena magma)
    Moram priznati da mi pašu kreme koje mi "namaste" kožu, jer sve što je iole isušuje,smeta me.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    171

    Početno

    Moje se lice znatno popravilo nakon posjeta kozmetičarki i nakon vraćanja na kozmetiku dr. Haucha.Nije savršeno ali i ovako sam zadovoljna :D

  22. #22

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    29

    Početno

    molim vas da mi preporucite losion za ciscenje lica (sklonog pristicima) za godine oko 30!..do sada sam koristila Young derm losion i iako je jaakoo jeftin bio mi je odlican, ali kao sto ime kaze nije to vise za nasu kozu..bila sam kupila losion od L´oreala bas za problematicnu kozu, ali uzasan mi je..nakon njega umjesto da osjecam da mi je koza cista i dise, osjecam tezinu na kozi..

  23. #23

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    29

    Početno

    molim vas da mi preporucite losion za ciscenje lica (sklonog pristicima) za godine oko 30!..do sada sam koristila Young derm losion i iako je jaakoo jeftin bio mi je odlican, ali kao sto ime kaze nije to vise za nasu kozu..bila sam kupila losion od L´oreala bas za problematicnu kozu, ali uzasan mi je..nakon njega umjesto da osjecam da mi je koza cista i dise, osjecam tezinu na kozi i masti mi se..

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    336

    Početno

    Citiraj LeaB prvotno napisa
    Zelena magma. 2 puta na dan. Moj ten ko u curice.

    I eucerin gel za pranje lica.
    Iznenađujuće dobro.
    zelena magma (misliš na kremu ili tablete)

  25. #25
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Citiraj neva prvotno napisa
    Citiraj LeaB prvotno napisa
    Zelena magma. 2 puta na dan. Moj ten ko u curice.

    I eucerin gel za pranje lica.
    Iznenađujuće dobro.
    zelena magma (misliš na kremu ili tablete)
    Imaš prah i tablete. Ja koristim prah. Svejedno je, jednako je djelotvorno.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    sjetila sam se jednog recepta moje mame (a njoj dala njena mama itd itd) ... (iako mislim da je to više za 'održavanje' tena nego baš 'suzbijanje' problema, ali nisam sigurna, vrijedi isprobati jer je skroz prirodno) - MLIJEKO! navečer i/li ujutro, nanese se na lice vaticom, pričekaš da se osuši (skori) i ispereš. tako svaki dan. moja se mama tako rješavala pubertetskih prištića i kaže da je pomoglo.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    ajd sad ozbiljno koliko vas ide kod kozmeticarke :?

  28. #28
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    Ja

  29. #29

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    što si radila si probala s AHA kiselinama i jel ti radi ultrazvukom?

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    336

    Početno

    Citiraj LeaB prvotno napisa
    Citiraj neva prvotno napisa
    Citiraj LeaB prvotno napisa
    Zelena magma. 2 puta na dan. Moj ten ko u curice.

    I eucerin gel za pranje lica.
    Iznenađujuće dobro.
    zelena magma (misliš na kremu ili tablete)
    Imaš prah i tablete. Ja koristim prah. Svejedno je, jednako je djelotvorno.
    evo kupila sam jutros u ljekarni tablete :D

  31. #31
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Super! Uspjeh je zagarantiran.

  32. #32
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    Citiraj gejsha prvotno napisa
    što si radila si probala s AHA kiselinama i jel ti radi ultrazvukom?
    nisam, nekako mi se nije sviđala ideja sa tretmanom koji u nazivu ima "kiseline"...ni ultrazvukom, ne znam di toga u St ima.

    " put sam bila na pilingu sa 12 vrsta ljekovitih azijskih trava, i naprosto sam oduševljena.(iako moj ten još uvijek ne izgleda onako kako bih ja to htjela, jer, ne odustajem od idealnog).
    Akne i svi problemi vezani uz njih poboljšali su se za nekih 60-70 %.
    I da, jednom mjesečno čišćenje lica kod kozmetičarke, dnevna i noćna krema, al ja još uvijek nisam skroz zadovoljna.

  33. #33
    MalaBuba avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    271

    Početno

    Citiraj LeaB prvotno napisa
    Zelena magma. 2 puta na dan. Moj ten ko u curice.

    I eucerin gel za pranje lica.
    Iznenađujuće dobro.
    dugo tema nije bila aktualna.

    pitanje. LeaB, koliko ti je trebalo da magma počne djelovati? meni se, čini mi se od nje, neurodermitis pogoršao (znam da je i to često dio izliječenja). na licu još uvijek ne vidim značajno poboljšanje iako koristim i Eucerin.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Kad ste već na prištićima, a vidim da ima divnih savjeta i ja ću moliti za pomoć (naročito vezano za eterična i bazna ulja):

    Naime, moja M. ima one mliječne prištiće na obje strane lica i na nadlakticama s vanjske strane. Ima li tome pomoći?? Nije strašno, ali M. je u pubertetu (malo prerano :/ ) pa joj smeta s estetske strane. Napominjem: nisu klasični pubertetski prištići, nije upaljeno, nisu miteseri nego mali, bijeli prištići tvrdi na dodir. Zna netko što s tim???

  35. #35
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa
    Kad ste već na prištićima, a vidim da ima divnih savjeta i ja ću moliti za pomoć (naročito vezano za eterična i bazna ulja):

    Naime, moja M. ima one mliječne prištiće na obje strane lica i na nadlakticama s vanjske strane. Ima li tome pomoći?? Nije strašno, ali M. je u pubertetu (malo prerano :/ ) pa joj smeta s estetske strane. Napominjem: nisu klasični pubertetski prištići, nije upaljeno, nisu miteseri nego mali, bijeli prištići tvrdi na dodir. Zna netko što s tim???
    A da je odvedeš kod dermatologa ?
    Imaš pm.

    Moja dnevna njega sada,dok sam na moru:

    1.ujutro umivanje hladnom vodom,špricanje termalnom vodom,
    natašte Zelena glina, nakon 30 min Liquid sun estrakt mlade pšenice,
    2. prije odlaska na kupanje Clinique city block 25
    3. svaki izlazak iz mora umivanje u vodi,
    4. uvečer prije spavanja estrakt mlade pšenice i na lice mješavina baznih i eteričnih ulja + okoloočna krema

    Lice mi se zadnjih mjesec dana ovakvog tretmana + jedno čišćenje u kozmetičarke popravilo toliko da mi je prijateljica rekla da što radim jer mi je lice ko bebina guza?
    Upravo sam u PMS-u,a lice mi je super (u odnosu na prije savršeno, al realno, daleko je to od savršenstva) sa jednim jedinim mini prištićem na bradi.
    Prezadovoljna sam i sretna,nadasm se< da će potrajati!

  36. #36
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    MalaBuba, kupi si ulje nocurka, koje treba i piti i njime mazati lice (izmedju ostalog).

  37. #37
    MalaBuba avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    271

    Početno

    Citiraj kobila_suzy prvotno napisa
    MalaBuba, kupi si ulje nocurka, koje treba i piti i njime mazati lice (izmedju ostalog).
    nadam se da toga ima u kapsulama..? inače, piti ulje mi se čini :shock:

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj kobila_suzy prvotno napisa
    MalaBuba, kupi si ulje nocurka, koje treba i piti i njime mazati lice (izmedju ostalog).
    A ima kakvo slično rješenje na prirodnoj bazi i za mlađe???

  39. #39
    Drimm avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    245

    Početno

    Citiraj zaruljica prvotno napisa
    molim vas da mi preporucite losion za ciscenje lica (sklonog pristicima) za godine oko 30!..do sada sam koristila Young derm losion i iako je jaakoo jeftin bio mi je odlican, ali kao sto ime kaze nije to vise za nasu kozu..
    Znam da je prošlo 2 mjeseca od pitanja, ali stvarno ne razumijem. Proizvod koji ti je odličan mijenjaš za drugi zato jer na njemu piše da je za mlade, a ti imaš 30! :shock:
    To me podsjeća na onaj SF "Loganov bijeg" iz 1976. godine sa Michaelom Yorkom u gl. ulozi.

  40. #40
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa
    Citiraj kobila_suzy prvotno napisa
    MalaBuba, kupi si ulje nocurka, koje treba i piti i njime mazati lice (izmedju ostalog).
    A ima kakvo slično rješenje na prirodnoj bazi i za mlađe???
    Ovisi sto te muci.

    MalaBuba, vjerovatno ima i u kapsulama. Ja preferiram u cistom obliku.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj kobila_suzy prvotno napisa
    Citiraj mim prvotno napisa
    Citiraj kobila_suzy prvotno napisa
    MalaBuba, kupi si ulje nocurka, koje treba i piti i njime mazati lice (izmedju ostalog).
    A ima kakvo slično rješenje na prirodnoj bazi i za mlađe???
    Ovisi sto te muci.
    Ne muci mene nego moju M. Ima post gore pa te molim da mi daš neki savjet jer nisam za Belodin i ostalo što prepisuju dermatolozi nego za prirodno rješenje ako ga ima.
    Može li to kod M. biti i na hormonalnoj bazi?? Nisam brinula kad je bila beba jer su svi govorili kako su to mliječni prištići, ali ne dojim je već skoro 8 godina pa je moralo proći do sad .
    Pliz, ako ima nešto od tvojih et. ulja u nekom dobrom nosivom-jako cijenim takav savjet.

  42. #42
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    S obzirom da to traje vec godinama, smatram da bi ipak bilo najbolje da posjetite dermatologa, ako nista drugo, a ono zbog dijagnoze. Ja ovako napamet zaista ne znam sto bi to moglo biti, a kad bih raspolagala s nekakvom dijagnozom, mogla bih ti reci postoji li i prirodna solucija za tretiranje.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Pedijatar je rekao: proći će. Dermatolog je dao Belodin koji nisam mazala. I to je sve. Nitko tome ne pridaje pažnju, ali vidim da M. spomene ponekad svoje prištiće pa se brinem da se ne iskompleksira u pubertetu zbog te sitnice.

    Radi se stvarno o sitnim, malim prištićima koji se više osjete pod rukom nego što se vide. Kad sam jedan probala istisnuti da vidim sadržaj iz njega je izašlo malo loja (hm...ne znam je li to loj: bijeli "crvić", dosta tvrdog sadržaja).

    Inače si tijelo maže nakon tuširanja ili dr.Hauschkom od ruže ili Mustelom, a kad se tušira upotrebljava Eucerin.

  44. #44
    ~lex~ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    794

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa
    Pedijatar je rekao: proći će. Dermatolog je dao Belodin koji nisam mazala. I to je sve. Nitko tome ne pridaje pažnju, ali vidim da M. spomene ponekad svoje prištiće pa se brinem da se ne iskompleksira u pubertetu zbog te sitnice.

    Radi se stvarno o sitnim, malim prištićima koji se više osjete pod rukom nego što se vide. Kad sam jedan probala istisnuti da vidim sadržaj iz njega je izašlo malo loja (hm...ne znam je li to loj: bijeli "crvić", dosta tvrdog sadržaja).

    Inače si tijelo maže nakon tuširanja ili dr.Hauschkom od ruže ili Mustelom, a kad se tušira upotrebljava Eucerin.
    To su ti milije. Male cistice pune keratina. Mogu nastati od nedovoljno razvijenih lojnica ili neke traume, primjerice, sunčanja.
    Ako ih tretiraš kao akne, mogu se pogoršati. Milije nemaju poru kroz koju se mogu razliti.
    Mogu se ukloniti tako što sterilnom lancetom probušiš kožu i istisneš sadržaj koristeći sterilne gaze na prstima.

    Ja ih također imam cijeli život, no nikad nisam patila zbog toga. Vide se samo kad jako napnem kožu gdje se nalaze.

    Pazi, ako ih ideš sama istiskivati, one su vrlo bolne i teško da ćeš uspjeti istisnuti cijeli sadržaj.
    I izbjegavajte sunčanje, ako ih ne želi još više.

  45. #45
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Sad znam sta je .

    Za njegovanje izvana moze koristiti ulje ljesnjaka sa nekim etericnim uljem za regulaciju masnoce (sirokolisna lavanda, eukaliptus dives, elemi, mirta cineol, geranij), na 30 ml biljnog ulja 12 kapi etericnog.

    Za ciscenje iznutra moze korijen cicka (tri tjedna 3 x dnevno po 4 g na 2 dl vode - prokuhati 10 min).

    I bilo bi dobro da ode kozmeticarki da joj to mehanicki ocisti.

  46. #46
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Citiraj MalaBuba prvotno napisa
    Citiraj LeaB prvotno napisa
    Zelena magma. 2 puta na dan. Moj ten ko u curice.

    I eucerin gel za pranje lica.
    Iznenađujuće dobro.
    dugo tema nije bila aktualna.

    pitanje. LeaB, koliko ti je trebalo da magma počne djelovati? meni se, čini mi se od nje, neurodermitis pogoršao (znam da je i to često dio izliječenja). na licu još uvijek ne vidim značajno poboljšanje iako koristim i Eucerin.
    Ja sam ti počela magmu piti u ljeto, prošle godine zbog alergije, a i potpuno sam promjenila prehranu, pa je sve to skupa dalo dobre rezultate. No već sam nakon mjesec dana skužila da mi je koža čišća, pogotovo po tijelu gdje sam imala silu prištića, koji svrbe za poluditi.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj kobila_suzy prvotno napisa
    Sad znam sta je .

    Za njegovanje izvana moze koristiti ulje ljesnjaka sa nekim etericnim uljem za regulaciju masnoce (sirokolisna lavanda, eukaliptus dives, elemi, mirta cineol, geranij), na 30 ml biljnog ulja 12 kapi etericnog.

    Za ciscenje iznutra moze korijen cicka (tri tjedna 3 x dnevno po 4 g na 2 dl vode - prokuhati 10 min).

    I bilo bi dobro da ode kozmeticarki da joj to mehanicki ocisti.
    E, ovo zvuči dobro: prirodno i mirišljivo. Sve sam zapisala i isprobat ćemo poslije ljetovanja.
    Nažalost, iznutra će teže ići jer M. najviše na svijetu mrzi čaj . Možda ako spomenem da je za ljepotu.... .
    Hvala ti puno. Javit ću ti rezultate.

    Hm...samo još nešto: da et. ulja kombiniram ili da stavim samo jedno??

  48. #48
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Biti ce dovoljno samo jedno od navedenih.

  49. #49
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    a ta zelena magma ima samo u biljnim ljekarnama ili u svima? ja, naime, zivim u selendri...
    koliko kosta?

  50. #50
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    da,jos sam zaboravila napomenuti da ja bas neman problema sa novim pristicima (tu i tamo koji bude) nego sa oziljcima od starih (rupice i flekice). ima li neko dobar savjet?

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •