Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Kako više srediti E. coli?

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    823

    Početno Kako više srediti E. coli?

    Ne mogu više. Četvrti put urinarna infekcija ( E. coli) . Mislila sam da sam dijete zaštitila sa svih strana i redovita kontrola i šok. Opet E. coli. Da se ubiješ. Stalno joj dajem Cranactin sirup, biljne kapi za imunitet i protiv E. ( po preporuci iz bolnice ), biljni čaj posebno za bebe s urinarnim problemim... Hodam za njom sa šalicom da što više pije, pelene mjenjam stalno. Ne znam šta više napraviti. Ako itko zna šta se još može napraviti. Probat ću sve samo da bebi jadnoj olakšam. Jeste čule šta o čaju od bademovih ljuski. To sam samo načula pa se ne usudim probat jer ne znam točno kako se radi.

  2. #2
    Cvrčak avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb, Medvescak
    Postovi
    582

    Početno

    probaj caj ili sok od brusnica! jedino provjeri jel za bebace. postoje i kapsule ali mislim da je to za kikice ipak prejako. Caj se tesko nade u ljekarni ali znam da ga biofarm ima. takoder u ljekarni na Jelacicevom trgu imaju puno razlicitih uroloskih cajeva pa tako i za E. coli. radi ih neki privatnik a ljekarna ti je neka biljna u ulazu kod novinskih standova. Meni su radili cuda kad sam imala uroloskih problema u trudnoci.

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    823

    Početno

    Cranactin sirup je čista brusnica za koju su se kleli da ako to pije E. se više neće pojaviti. Probala sam i Biotta sok od brusnice...ništa. Otići ću u tu ljekarnu i raspitati se. Hvala na brzom odgovoru

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    72

    Početno

    Ja bih probala s Taheebo čajem. Utječe na imunološki sustav i pije se stvarno za sve živo! Kod mene je bio čudotvoran!!!
    Mislim da ga djeca mogu piti u nešto blažem obliku nego odrasli, trebalo bi pitati homeopata!

  5. #5
    Marina

    Početno

    E.colli je inace prava napast i normalno se nalazi u probavi, a zasto ode u mjehur, jos uvijek ne znaju. Vec i sama znas da je tvrdokorna i tesko je se rijesiti. Kod odraslih ju ubijaju sa kombinacijom antbiotika i opet sa vraca. Jedino na sto bih ti htjela obratiti paznju sto se mojoj prijateljici desilo, tj. njezinoj curici. Imala je isto tako stalne urinoinfekte, da bi se na kraju ispostavilo da mala ima refluks. Ne bih te htjela plasiti, ali da li ste tu mogucnost eliminirali?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Prečko
    Postovi
    94

    Početno

    Ne mogu govoriti u tudje ime, ali pretpostavljam da je to bio jedan od prvih pregleda ako se malickoj cesto ponavljaju upale....
    Moj malac je sa 13 mjeseci odlezao u bolnici zbog upale bubrega i E. coli - na svu srecu, bakterije smo se rijesili u manje od 10 dana (agresivnom iv terapijom Garamicina, ako se ne varam, pa nastavili s Augmentinom (2 tj.), profilaksom Sinersula (1 mj.) i Cranactinom (3 mj.)).
    Usput smo isli na mikcijsku ureterografiju, gdje je ustanovljeno da nema refluks, ali je zato dobio Pseudomonas aeruginosa koje se nismo mogli mjesecima rijesiti - i ja cvrsto vjerujem da ju je pobrao s katetera tijekom pregleda :shock:
    Osim toga, Patrik je isao i na UZV i scintigrafiju bubrega, i pronasli su mu prosiren kanal u bubregu. Sad cekamo termin kod dr. u Klaicevoj da nam kaze kaj dalje...

  7. #7
    Marina

    Početno

    Mirela, ne znam da li je pobrao zivine sa katetera, ali na zalost ljudi i najcesce zarade bakterije u bolnicama. Mojih 3 kolegica je zaradilo E. colli u mokracnim organima nakon carskog reza i naravno koristenja katetera. Kateteri su nuzno zlo i prenose brdo bakterija!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Prečko
    Postovi
    94

    Početno

    Marina, znam, i to me neizmjerno raduje :/
    P. aeruginosa i jest bolnička bakterija i mislim da se nigdje drugdje niti ne moze dobiti.... No, onda nam je jos na zadnjoj kontroli nefrologica (nakon kaj sam joj pokazala, ako se ne varam, 6 nalaza od zadnja 3 mjeseca s otkrivenom tom bakterijom) rekla da ona ne vjeruje da mali ima tu bakteriju i da bi mu ona uzela urin kateterom da bude sigurna - ja sam rekla da se ne slazem s tim i da mislim da je cisto dosta to sto mu ja operem pisu i onda hvatam srednji mlaz u casicu... I na kraju se pokazalo da je zbilja i bilo dosta, jer se broj bakterija s vremenom smanjivao i spustio iznad zabrinjavajuceg - ne zelim ni mislit kaj bi bilo da su mu opet kateter gurali :shock:

  9. #9
    margita

    Početno

    luka je imao zahvat stavljanja double j proteze radi suzenih kanalica i pri tome dobio ogromnu kolicinu enterococcus spp. bakterija...sa visokom fibrom zavrsio u bolnici i bio 10 dana...to mu je unutra vec skoro 1 godinu i sad ce brzo to trebati vaditi...kroz ovu godinu ja stalno na profilaksi(sinersul,a zadnjih mjesec dana na nitrofurantoinu)...plus sta se ta bakterija stalno vraca,pa onda pije klavocin bid....obliva me znoj samo na pomisao da bi sad kad mu to budu vadili opet skoci ogromna fibra i sama pomisao da bi morao bit duze od par sati u bolnici...
    sta se tice tih katetera...da to su izvori ogromnih kolicina bakterija...i zato mame dobro ispitajte SVE mogucnosti prije nego vam kazu da morate raditi te i te pretrage....

  10. #10

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Trnje
    Postovi
    285

    Početno

    moja kćer je dobila e.colli sa 3.5 mj., pila je zinnat, i na ponovljenoj kontroli je nije imala. nakon 1 mj. opet ista priča... nakon UZV su mi rekli da je sve u redu (dr. Saraga u Splitu) sa bubrezima i mokraćovodom. tada sam čula za cranactin, uzela je 2 bočice i nakon toga u 1 mokraći je imala manju količinu, ali u slijedeće 2 nije imala ( 3 jutra urinok. za redom). imala je i vani po vagini, tako da smo radili svaki put bris vagine ( bezbolno )- ako je ima dijete vani teško ćete se riješiti unutra. :? vani smo mazali garamycin, ali nije išlo. tek nakon kombinacije se betrion masti je prošlo i za 10-ak dana ću vidjeti situaciju na kontroli. cranactin sada dajem preventivno i perem je i mijenjam često- nadam se da sam je uspjela izbaciti. :? sada sam se malo opustila, ali 6 mj. mi je to bila preokupacija ( kćer mi sada ima 11 mj. ). čula sam za čaj od origana, ali se nisam usudila ( preporučam da se raspitate). ako je e.c. tako tvrdokorna onda ponovite UZV jer refluks može biti veći nego prije pa ga možda nisu uočili na 1. UZV. :/

  11. #11
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Klin se klinom izbija.
    Vjerojatno je protiv e. coli najefikasnija saccharomyces boulardii, gljivica koja u probavi ne radi štetu, a istiskuje e. coli iz zajedničkog staništa. Obzirom da se radi o gljivici, ne stradava kod terapije antibioticima. Ne znam kako ju nabaviti kod nas
    Opcija B su mliječne (jogurtne) kulture, uz napomenu da ih baš svaki antibiotik satre do zadnje i stalno ih treba "obnavljati".
    Sve ostalo je luk, voda i romantika.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •