Stranica 2 od 12 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 551

Tema: SD - najnovije

  1. #51
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa
    Citiraj yasmin prvotno napisa
    ja sam rodila dijete od 3500, ali je glavica bila 37, nekako mislim da je bilo teško proći bez epi, prvi porod i mali glavonja
    3650g, og 36.5cm, malo popucala, prvo dijete
    ima na forumu i cura s vecim i glavatijim bebama koje nisu rezane (prvo dijete) (mislim da je luna rodila dijete s tocno istim mjerama kao ti, nijednog sava nema)
    na duhu zaista u globalu smanjuju rezanje, ali je uvijek dobro naglasiti i zamoliti da ne rezu.
    nailazila sam na takve priče, no ja sam niža i sitnija barem od Lune (za tebe ne znam) a s obzirom da je tjednima prije doktor spominjao i carski presretna sam što sam dobro prošla, bez dripa, i vrlo brzo, a za epi ću sljedeći put svakako reći pa što bude

  2. #52
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja sam jučer čula da na SD još uvijek uređuju rodilište i da čak postoji šansa da nebu gotovo do 8. mjeseca kada i ja trebam roditi. Uhvatila me panika! Je li to istina????

  3. #53
    lukava puščica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    524

    Početno

    bok cure!

    prvi put sam na ovoj temi i nikako da shvatim o kakvom stolceku u rađaoni pricate? i kakva lopta?
    naime, ja sam tek nedavno shvatila da se porod neminovno blizi (sad sam u 31.tj) i da je konacno vrijeme da se s tim suocim pa gutam sve informacije. dakle pomagajte, pliz!

  4. #54
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    a šta još uređuju sad? nije mi jasno :shock: baš ću pitati kad budem na kontroli za nekih tjedan i pol.
    ako koja bude prije mene gore molim da napiše kakvo je stanje

  5. #55
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Jedna vijest o SD: politika bolnice je trenutacno takva da ne zele uopce uzimati maticne stanice iz pupkovine, niti za donaciju (Zaklada AR) ni za obiteljsku banku (koje istina u RH JOS nema, iako se pricalo da ce biti...). Izvor mi je pouzdan i kaze da se nada da ce se nesto promijeniti jer je pritisak rodilja velik, ali ne mora to nista znaciti. Steta zbog tako krutog stava...

  6. #56
    Ana29 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    395

    Početno

    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa
    Jedna vijest o SD: politika bolnice je trenutacno takva da ne zele uopce uzimati maticne stanice iz pupkovine, niti za donaciju (Zaklada AR) ni za obiteljsku banku (koje istina u RH JOS nema, iako se pricalo da ce biti...). Izvor mi je pouzdan i kaze da se nada da ce se nesto promijeniti jer je pritisak rodilja velik, ali ne mora to nista znaciti. Steta zbog tako krutog stava...

    Ajme, koja šteta, ja sam baš na to planirala. Nadam se da će se uskoro nešto promijeniti po tom pitanju!!

  7. #57
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    I ja se nadam. Bas sam ostala razocarana tom informacijom, toliko da premisljam bih li ista tamo rodit uopce... Ne znam nista jos :?

  8. #58
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,728

    Početno

    Citiraj lukava puščica prvotno napisa
    bok cure!

    prvi put sam na ovoj temi i nikako da shvatim o kakvom stolceku u rađaoni pricate? i kakva lopta?
    naime, ja sam tek nedavno shvatila da se porod neminovno blizi (sad sam u 31.tj) i da je konacno vrijeme da se s tim suocim pa gutam sve informacije. dakle pomagajte, pliz!
    o stolcicu imas punoooooooo na trudnicama, ajd pitaj tamo na ljetnim kad si nam vec dosla pa cemo ti to tamo detaljnije ili ukucaj u pretraznik, sigurna sam da ces imati sta citati do poroda. a lopta ti je ona za pilates mislim da je to najjednostvaniji opis.
    inace jucer sam bila kod poznanika i cura je sa SD-a nakon carskog pustena kuci nakon 4 dana. iskreno ja sam malo :shock: , sta ne bi trebali biti bar tjedan dana u bolnici. mislim super za njih ali ipak :/ . kazu da je tamo fakat guzva.

  9. #59
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,728

    Početno

    Citiraj lukava puščica prvotno napisa
    prvi put sam na ovoj temi i nikako da shvatim o kakvom stolceku u rađaoni pricate? i kakva lopta?
    evo ti jedan od linkova http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=29652

  10. #60
    lelica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    94

    Početno

    Kaj se tiče stolčića na SD nemaju ni jedan. A za matične baš šteta

  11. #61
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Lelice, kak sad nemaju ni jedan? :shock:

  12. #62

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    ja rodila prije 4 dana; stolčić nisam vidla, a loptu sam vidla jednu staru zmazanu; jedna cura je išla pitati da joj daju da hopsa na njoj, pa joj nisu dali :?

  13. #63
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj anki prvotno napisa
    ja rodila prije 4 dana; stolčić nisam vidla, a loptu sam vidla jednu staru zmazanu; jedna cura je išla pitati da joj daju da hopsa na njoj, pa joj nisu dali :?
    Anki a jesi rodila baš u rađaoni ili...?
    Mislim čula sam da nije još gotovo rodilište i da će biti tko zna kada :/ .
    Nadam se da to nije istina.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    ja sam rodila baš u rađaoni, ali su dvije cure prije mene rodile u predrađaoni jer nije bilo mjesta :/

    ne znam da li je gotovo to kaj se gradi ili nije; ja uglavnom ništa lijepoga i novoga nisam vidla; gužva je ogromna, kapaciteti definitivno premali tak da sam ja nakon poroda prvo ležala u predrađaoni skoro cijeli dan, onda su me prebacili na ginekologiju (gdje mi isto nisu htjeli donijeti bebu), pa su me drugi dan pred večer prebacili na odjel održavanja trudnoće gdje su nam bebe donosili, ali nismo smjeli koristiti njihov wc i kupaonu nego smo morali ići na drugi odjel :/
    tak da ti ja od onih lijepih soba s krevetićima za bebe i 24 satnim rooomin inom nisam vidjela ništa, pa ne mogu reći ni da li postoje :?

  15. #65

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    krasna zemlja
    Postovi
    515

    Početno

    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa
    Lelice, kak sad nemaju ni jedan? :shock:
    pa rekla sam ja da je to neprovjerena info. eto, nažalost patka.

  16. #66
    lelica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    94

    Početno

    Da, na žalost nema. Pitala sam prije par dana i rekli su mi da nisu nikad čuli za nikakav stolčić i da kaj mi žene stalno nekaj izmisljamo
    A kaj se tiče lopti da ih ima nekoliko.

  17. #67
    Minda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    U blizini
    Postovi
    283

    Početno

    baš koma na SD ni stolčića, ni mjesta, a koliko sam čula zna i ne biti tople vode :shock: pa još te i vozaju po hodnicima, i bebu ne daju... bolje da ne čitam

  18. #68
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj Minda prvotno napisa
    baš koma na SD ni stolčića, ni mjesta, a koliko sam čula zna i ne biti tople vode :shock: pa još te i vozaju po hodnicima, i bebu ne daju... bolje da ne čitam
    Sva sreća pa mi usred ljeta neće baš biti previše bitna topla voda, malo se usput rashladim ...
    Joj, ali kad sve ovo čitam baš bih bar do Varaždina :/

  19. #69
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    I ja isto, Ana... Nekak mi je sve ovo

  20. #70
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Joj, ali kad sve ovo čitam baš bih bar do Varaždina
    zašto ne?
    do varaždinskog rodilišta iz centra zagreba po najvećoj gužvi ima 45 - 60 minuta.
    toliko ti treba i do zg rodilišta ako živiš na drugom kraju grada. ili ako živiš negdje oko zagreba.
    dakle, ne vidim razliku

  21. #71
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Lutonjice, hvala na sugestiji i hrabrenjima. Idem se bacit na citanje o vz rodilistu, da ne skrenem s teme 8)

  22. #72
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    Joj, ali kad sve ovo čitam baš bih bar do Varaždina
    zašto ne?
    do varaždinskog rodilišta iz centra zagreba po najvećoj gužvi ima 45 - 60 minuta.
    toliko ti treba i do zg rodilišta ako živiš na drugom kraju grada. ili ako živiš negdje oko zagreba.
    dakle, ne vidim razliku
    Hvala Lutonjice na podršci .
    Dobro do SD-a imam 10 minuta, ali nije mi to bitno...

  23. #73

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    nakon svog iskustva, definitivno preporučam vž
    ako ništa drugo sigurni ste da će beba biti s vama od početka, a sve drugo se onda lakše podnosi...a i gužva je sigurno manja

  24. #74
    Minda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    U blizini
    Postovi
    283

    Početno

    [quote="ana.m"Sva sreća pa mi usred ljeta neće baš biti previše bitna topla voda, malo se usput rashladim ...
    Joj, ali kad sve ovo čitam baš bih bar do Varaždina :/[/quote]

    samo za tuširanje bi bilo poželjno ako ništa ono bar mlaka voda jer mi je već sad ledeno kad čitam ova iskustva sa SD
    MM mi kaže da odmah zamislim kako sam tamo došla samo roditi i da će svi biti katastrofalni no malo mi je teže taj film furati u glavi, iako sam rekla da neću šutiti ako nešto krene po "zlu" već tražiti i biti dosadna... a prije par dana smo išli gledati kako to izgleda iz vana... pa smo se popeli u rodilište i na ulazu je neki tata ponavljao težinu svog sina valjda frendovima/rodbini na mobitel, par njih je zabrinuto hodalo gore dole po hodniku, a neka žena je ležala na onim poketnim kolicima i izgledala je trudno sad jel upravo s poroda ili čeka nešto (porod) no u svakom slučaju bilo mi je čudno što je u vanjskom hodniku i leži na tome...
    I da išli smo pitati za parking jer tamo je sve puno auta :/

  25. #75
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Dobro do SD-a imam 10 minuta, ali nije mi to bitno...
    ma ok, ali većina žena koje spadaju u zagrebačka rodilišta (znači cijeli zg, samobor, velika gorica.....) ne živi 10 minuta od SD, vinogradske, petrove ili merkura i većini vjerojatno treba bar 30 minuta do rodilišta.

    ako ništa drugo sigurni ste da će beba biti s vama od početka, a sve drugo se onda lakše podnosi
    ovo je definitivno istina i to me držalo kad sam razmišljala što ako mi porod ne bude onakav kakav želim

  26. #76
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj Minda prvotno napisa
    a neka žena je ležala na onim poketnim kolicima i izgledala je trudno sad jel upravo s poroda ili čeka nešto (porod) no u svakom slučaju bilo mi je čudno što je u vanjskom hodniku i leži na tome...
    Ta je žena vjerojatno taman rodila pa je bila vani s mužem itd.
    Tak sam i ja kad sam rodila, isfurali su me na kolicima van da budem s MM-om, ionako me ne smiju dva sata iza poroda spustiti na odjel babinjača.

  27. #77
    lukava puščica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    524

    Početno

    zar nije netko na ovoj temi (ili mozda na nekoj slicnoj ali isto se radi o SD) napisao da je preuređenje rađaonice konačno gotovo? meni se cini da sam to procitala, da nisam sanjala. dakle nadams e da se i kolaps smanjio jer jos uvijek bi na SD...

  28. #78
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Dobila info iz druge ruke ali od osoblja bolnice da radjaona JEST preuredjena i preseljena s odjala babinjaca gdje je bila privremeno.
    Nadalje u novim Bebama pise da MS uzimaju u Petrovoj i na SD. :?

  29. #79
    lukava puščica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    524

    Početno

    e pa ovo je lijepa vijest da je rađaonica preuređena (i time pretpostavljam da se frka smanjila).

    nego cure jel netko od vas cuo na trudnicki tecaj za mame i tate koji zele biti na porodu koji se odrzava bas u bolnici sv.duh?

    jer meni je sestra govorila da je ona prije 2 god na to isla, a ja nikako da na netu iskopam informaciju o tome sto kada i gdje. nisu ga valjda ukinuli?

  30. #80
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    Citiraj lukava puščica prvotno napisa
    e pa ovo je lijepa vijest da je rađaonica preuređena (i time pretpostavljam da se frka smanjila).

    nego cure jel netko od vas cuo na trudnicki tecaj za mame i tate koji zele biti na porodu koji se odrzava bas u bolnici sv.duh?

    jer meni je sestra govorila da je ona prije 2 god na to isla, a ja nikako da na netu iskopam informaciju o tome sto kada i gdje. nisu ga valjda ukinuli?
    mi smo prije 2 godine odslušali tečaj u lokalnom domu zdravlja i nismo išli na ovaj njihov na sd-u i nije bilo problema, MM je prisustvovao porodu

  31. #81
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Navodno ovaj na SD trenutno ne postoji... :?

  32. #82
    lukava puščica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    524

    Početno

    i meni se cini da ne postoji vise, to je sigurno isto dio politike odbijanja trudnica jer je taj tecaj trajao samo jednu vecer negdje 45min-1h, a sad se trebas malo pomucit da nadjes u zg tecaj na koji mogu oba roditelja nakon radnog vremena. mi npr. na nijedan ne mozemo

  33. #83

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    VG
    Postovi
    183

    Početno

    Rodila sam na SD početkom ovog mjeseca, a baš mi je ta činjenica da traže tečaj visila nad glavom cijelu trudnoću. Tamo se tečajevi više DEFINITIVNO ne održavaju, moj muž je na kraju sam išao u Dom zdravlja u av. Većeslava Holjevca- dva četvrtka je trajao od 3-6 pa, kako on radi do 4, svaki put je zakasnio. Ali, nitko mu nije zamjerio.
    U bolnici pak ovisi na koju ekipu naletite- mene su pitali jel muž ima tečaj, ali nisu tražili potvrdu. Ima ih koji ne inzistiraju, al ajde ti riskiraj...

  34. #84
    Dalm@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    958

    Početno

    lukava puščice,
    DZ u Zvonigradskoj (Trešnjevka) ima tečaj za 10ak dana s početkom u 17h pa bi vam možda odgovarao:
    http://www.zagreb.hr/Dokument.nsf/VP...penDocument&07
    Ili ako imate nešto organizirano u VG; SD-ovci priznaju bilo čiji tečaj.

  35. #85

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    VG
    Postovi
    183

    Početno

    Ima u VG u Domu zdravlja tečajeva, piše na oglasnoj ploči tamo gdje se održava fizikalna terapija. Moj muž vidio, al nama nije aktualno pa nije registrirao kada točno

  36. #86
    lukava puščica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    524

    Početno

    dalma i dinna, hvala vam na savjetima i idejama oko tecaja (vidi, dinna je iz gorice, isto kako i ja!!!!) ali taj u zvoningradskoj (na koji bi najrađe i koji nam jedino pase) se treba prijaviti telefonski a cula sam da je sve zauzeto do 7.mj, a tad cu ja vec roditi! a na ovaj u VG cu odgegat bez MM jer je uvijek negdje oko 10h ujutro, naravno da nema sanse da on izađe s posla.

    nego dinna, kako je bilo na SD?
    jesi zadovoljna?

  37. #87
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Mene zanima ako je mm bio na tečaju za porod prvog djeteta, da li to vrijede za sve sljedeće porode? Ili gnjave sa "svježim" potvrdama ili tečajevima?

  38. #88
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    ja doma imam potvrdu da smo pohađali tečaj, nema datuma i planiram je zaklamati i na drugu trudničku knjižicu, pa neda mi se dva puta slušati isto a tek MM-u---

  39. #89
    elie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    364

    Početno

    meni se čini da je SD održavao tečajeve u suradnji s Poliklinikom Vili; no, bez obzira na to, priznaju tečaj iz doma zdravlja. Mislim da se nešto može naći i u Klubu trudnica, imaju svoj web.
    čini mi se da je taj tečaj od Poliklinike koštao jedno 400 kn, prokopajte po pretražniku.

  40. #90
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    A da li priznaju to što je za prvi porod bio na tečaju i na porodu, tj. da li ako sada ne odemo ni na kakav tečaj budu priznali to što smo jedan već prošli prije 3 godine + porod u živo .
    Iskreno niti mi se ide, niti imam vremena. U vrijeme tečaja Janko je doma, a MM ionako doma dođe tek u 17h.

  41. #91
    lukava puščica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    524

    Početno

    ma ja sam cula vec vise puta da se tecaj treba samo jednom proci i da to vrijedi za cijelu vasu (reproduktivnu) buducnost. a pogotovo ako je TM vec asistirao pa bilo bi idiotski da ponovo prolazi te formalnosti, pogotovo kad je s tim upoznatiji od svih onih koji idu prvi put.
    dakle, opustite se, nekad dodje na porod, ali i ponesite tu staru potvrdu ili trudn. knjizicu gdje ti to pise.

  42. #92

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Evo najsvjezije iskustvo sa Sv. Duha (doduse nije moje ali i mene je koja sam tamo rodila, ovo jaaaako ugodno iznenadilo): dakle frendica je rodila prije par dana gore, i prezadovoljna je! prvo, zadovoljna je jer su je iako ne pripaada tamo, mislim da je trebala u Vinogradsku, bez puno navlacenja primili gore. O stvarima tipa klizma, brijanje i to ne znam, ali mislim da i nije toliko bitno, jer ono cime je ostala zapanjena i odusevljena je babica koja joj je odmah na pocetku rekla da ce nastojat izbjec epiziotomiju, da se niceg ne boji i da ce je ona masirat (ona se toga jako bojala obzirom da su je prosli put, kao i mene, iskasapili, tako da nismo sjedile par tjedana). I stvarno, iako je rodila jako veliku bebu, 4,5 kg, babica je vodila sve, masirala međicu i nije bila rezana niti je pukla. Sve je sretno proslo u 2-3 sata! prezadovoljna je! (ostale detalje stvarno ne znam, ali i ovo je doista, bar meni, jako lijepa novost!)

  43. #93

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    294

    Početno

    buba klara,to je sigurno bila ona babica na N.super vijest!

  44. #94
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Masirala medjicuza vrijeme izgona? Koliko sam upucena, to bas nije pametno, jer tek tada moze puci. Mozda ju je samo natapala uljem?

  45. #95

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    e, stvarno ne znam kako se zvala babica i u kojem trenutku joj je ona masirala međicu, ali uglavnom čuti već same riječi od osoblja da ce ti pomoc masirajući te, da te nece rezat, i naravno da to stvarno i naprave- zvuce sjajno!

  46. #96
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Sa SD-a cesto cujem iskustva da se babice trude sacuvati medjicu. Svaka cast! :D

  47. #97

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    29

    Početno najnovije vijesti 12 mj/08 god.

    evo,rodila prije 2 tj.na sv.duhu...dojmovi?ne znam da li bi se izjasnila kao pozitivni ili negativni zbog vise razloga - ukratko cu ispricati pricu - u 3 ujutro dosla sam u bolnicu i zadrzana zbog postepenog otjecanja plodne vode,bila 2 prsta otvorena,primljena od sestre saske, nisam sigurna jel sam tocno zapamtila ime...ugl.djelovala mi je u pocetku pomalo mrzovovoljno,medutim i ja bih takva bila da mi neko u 3 ujutro dode na posao...ali promjenila sam misljenje i sestra je ok,da ne duljim dalje...plodna voda je dalje postepeno otjecala i rodila sam u pola 8 navecer...sam dojam sto se tice predradaone je pozitivan...smjestena nakon poroda, nakon odlezanih onih obveznih 2 sata, na odjel ginekologije jer nije bilo mjesta na babinjacama..dojam ok...moj "horor" pocinje nakon otpustanja ture rodilja doma i smjestaj na odjel babinjaca...i forsiranja dojenja...imala sam najvecu zelju i volju dojiti medutim na tom odjelu su mi napricali takve kontradiktorne stvari o dojenju, tj.svako ima svoju verziju price,od toga da dojke ne masiram da cu napraviti superlaktaciju i na kraju se zavrsilo da sam dobila upalu i toliko izludena od sveg zatrazila ablaktaciju...takoder jedni su mi pricali da imam mlijeka a drugi da ga uopce nemam,da maloga forsiram da sisa...posto je ranije roden,bio je preslab za vuc mlijeko,u pocetku odbijao cicu ili bi spavao,ne bi znao sta sa time...ugl.da ne duljim dalje prosla sam pakao i da nije bilo jedne sestre sonje supljine s pedijatrije i pedijatrice bednjas mene bi od tamo mogli samo proslijediti dalje na jankomir..navedena pedijatrica moze posluziti kao primjer po strucnosti,pristupu i svemu ost.kakav bio doktor trebao biti a sestra po svojoj toplini,trudu...ugl.nemam rijeci kojima bi se mogla zahvaliti tim divnim zenama...
    i poanta te cijele skracene price je sto koliko sam ja shvatila da vlada los odnos izmedu pojedinih odjela,npr.babinjaca i pedijatrije...po meni pola odjela babinjaca je ok,a pola dok na pedijatriji vlada puno pozitivnija klima..da ne pricam da su me na tom odjelu smrtno uplasili sa mojim slucajem, u stanju premorenosti zena samo to zeli "cuti",da cu dobiti sepsu ili zavrsiti da kiruskom stolu zbog uplale...da ne nabrajam dalje milijon dr.stv.gdje ispada na kraju da pola njih ne zna svoj posao kad pricaju razlicite stv..
    ponavljam u svemu ovome puno sam zahvalna onih 2 zenama koje su me umirile i dale mi nadu da ce biti sve ok...
    eto to je u kratkim crticama moja prica...

  48. #98
    Adi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    573

    Početno

    već sam negdje komentirala kako svaka sestra ima druge savjete o dojenju, zato se treba što više informirati i ako se može proći Rodin tečaj o dojenju.

    Nego mene za Sv. Duh zanima stručnost doktora. Jer od sveg mi je najbitnije da oni reagiraju na vrijeme, te pritom ne ugroze ni bebu ni mene.
    Nije mi čak ni bitno oče li me maziti, paziti, nego da naprave najbolje za mene i bebu. Znači da mi neforsiraju vaginalni, ukoliko sam za carski.
    Meni je sad gin. rekao da je bebi pupčana oko vrata.
    Te me zanima ukoliko ostane tako kako se doktori na Sv. Duhu ponašaju, da li se odmah ide na carski (što ja bi jer bih htjela izbjeći nedo Bog komplikacije) ili se prvo forsira vaginalni?

    E da još, da li se radi uzv prije samog poroda?

  49. #99

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    23

    Početno

    Citiraj Adi prvotno napisa

    E da još, da li se radi uzv prije samog poroda?
    Kod primanja u rodilište prvo se radi ctg, pa uzv, a onda i brijanje i klistir. Barem su tako meni prije 2 tjedna.

  50. #100
    Adi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    573

    Početno

    da li je na Sv. Duhu potpuni rooming in, i po noći? Može raspored.
    E da da li presvlačite bebe i da li treba ponjeti pelene?
    Koliko vas je u sobi? Da li svaka soba ima wc i tuš?

Stranica 2 od 12 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •