Stranica 3 od 12 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 551

Tema: SD - najnovije

  1. #101

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    23

    Početno

    Bebe su uz mame cijelo vrijeme, osim kad ih kupaju od pol 8 do 9.
    Sestre promijene pelenu u 15 i u 21, a u međuvremenu mame.

    Treba ponesti pelene i vlažne maramice. U sobi su 3 mame i 3 bebe, a wc s tušem je kraj svake sobe. Na badnjak je nestalo wc papira, pa ga je zgodno imati sa sobom. Inače, ostala sam iznenađena kak je wc čist.

    Čim odnesu bebe ide vizita, pa doručak, pa vizita pedijatra. Tokom dana bude još jedna vizita pedijatra.

  2. #102

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    311

    Početno

    Je l se dobije njihova spavaćica za rodit?
    Da l da nosim svoju kratkih ili dugih rukava?

  3. #103

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    23

    Početno

    Odmah kad te prime ideš u njihovu spavaćicu. Poslije kad trebaš čistu zatražiš drugu.

    Ja sam nosila jednu svoju čisto za slučaj da nemaju i nisam ju niti vadila iz torbe. Bilo mi žao da ju ne zakrvarim.

    Inače, tamo je jako vruće zbog malih beba. Spavaćice su im svakakve, ali su čiste. Neke imaju kratke rukave, neke trifrtaljne, neke duge, pa čak ih ima i različitih rukava .

  4. #104

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    311

    Početno

    Citiraj yocurly prvotno napisa
    Odmah kad te prime ideš u njihovu spavaćicu. Poslije kad trebaš čistu zatražiš drugu.
    Hvala ti, zanimala me ta procedura!

  5. #105
    Adi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    573

    Početno

    to je uredu da su njihove spavačice da nemoram misliti koliko mi mojih treba. Ali ću ponjeti i svoju za svaki slučaj.

  6. #106
    Adi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    573

    Početno

    eh da vidim da opet ima tečaj za trudnice kod njih pa me zanima mi koji nespadamo pod Sv.Duh da li ga je obvezno proć?
    Da li primaju uopće trudnice koje nespadaju tamo?

  7. #107

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    203

    Početno

    Primaju trudnice koje ne spadaju tamo. Ja već drugu trudnoću idem gore, a ne spadam k njima.
    Potrebno je naručiti se jedno 3 tjedna prije i bilo bi dobro da znaš kod kojeg doktora.
    Tečaj možeš obaviti bilo gdje, ne inzistiraju na njihovom. Nas na kraju nisu ni tražili potvrdu da je suprug prošao tečaj.

  8. #108
    Adi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    573

    Početno

    misliš kod naručivanja za pregled i uzv moram navesti ime doktora kod kojega ću?

  9. #109

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Citiraj Adi prvotno napisa
    misliš kod naručivanja za pregled i uzv moram navesti ime doktora kod kojega ću?
    Ma ne moraš, kažeš u kojem si tjednu, kad trebaš pregled i u skladu s tim informacijama te naruče, sasvim svejedno kod kojeg dr ćeš doć na pregled.

  10. #110
    Adi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    573

    Početno

    e sad dobila sam od susjeda informacije da ipak trebam znati ime doktora kad se naručujem. Nerazumijem zašto. I da li mi stvarno treba veza ili slobodno dođem na preglede?

  11. #111

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Kad sam ja zvala, rekla sam ime doktora kod kojeg sam htjela ali sestra me odmah upozorila da je kod njega najveća gužva i da ću čekati duže od termina koji je meni trebao. Zatim me upisala kod prvog slobodnog, za kojeg sam prvi put čula.
    Kad sam došla roditi, nije uopće bilo važno kod koga je UZV već samo da je napravljen kod njih.

  12. #112
    Adi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    573

    Početno

    sljedeći tjedan zovem da se naručim. Da li trebam reći da nespadam tamo ili to nije bitno?
    S obzirom da nemam vezu dosta me muči da li će me primiti.

  13. #113
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Adi, ja ti mogu reći kako je bilo kada sam se ja naručivala, sve trudnice su pitale adresu, ako nisu spadale kod njih samo su ih otkačile (to što se tiče telefonskog naručivanja).

    Ja sam otišla gore osobno, mislim u 26tom tjednu.

  14. #114
    Adi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    573

    Početno

    napokon me naručili i to kod dr. Habeka ali u određeni sat 13h. E sad kako nisam htjela puno zapitkivati da me neotpile nisam pitala ni gdje je pregled.

    Nikad nisam išla na SV.DUh. Dajte mi pomozite, da li idem u trudničku ambulantu na pregled ili kad te naruče u određeni sat ideš negdje drugdje?
    Da li ipak treba doći ranije ili nema potrebe ako ste u točno vrijeme naručeni?

    Joj koliko pitanja.

  15. #115
    Adi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    573

    Početno

    vi koje namjeravate roditi na SV. Duhu jel ima neka termin kraj 3, početak 4mj?

    Te jel ima neko friška iskustva ood tamo?

  16. #116
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    sad čitam na netu da na Sv. Duhu rade centralno naručivanje. Da li tko zna, ako se naručim email-om da li to funkcionira i da li se još uvijek može telefonom naručivat? ja bi trebala za cca 3.tj kod njih na uzv, znači sutra bi se najkasnije trebala naručit ili...
    ja po mjestu stanovanja ne pripadam njima, ali mi je dr. Matijević rekao da dođem gore kod njega i ako mi budu radili probleme da kažem da sam njegova pacijentica, može to tako proć?

  17. #117
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,507

    Početno

    nazovi 3712247 i naruči se za UZV za dr.Matijevića (mislim da ima uzv četvrtkom)

  18. #118

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    hej mame!

    jel netko zna nekog ili ste možda i vi rodile na SD-u na stolčiću?

    naime ja sam rodila na SD-u u 5. 2007. i od stolčića ni S , a kao imali su ga

    pa me baš zanima ako netko ima to iskustvo

  19. #119
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Na SD nema stolčića.

  20. #120
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    nikad ga nisu ni imali.

  21. #121
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Da li na Sv. Duhu postoje apartmani, koliko ih ima, da li se mogu iznajmiti (onako kao u Petrovoj), da mama može biti sama s bebicom a kamoli sreće i sa taticom??

    Kakva su vaša iskustva na tu temu?

    Hvala

  22. #122

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    11

    Početno

    SD nema stolčića tipa male drvene klupice, ali ima vrijedni, sofisticirani krevet koji se u trenutku može podesiti u fantastični stolac za rađanje. Kada se krene u finiš poroda krevet se "pretvara" u stolac koji izgleda kao iz SF filmova
    Ja sam rađala na tom čudu od stolca i bilo je odlično.
    Naravno da jeu fazi izgona zadnja stvar na koju mislite inventar rađaonice. Ja sam bila toliko znatiželjna prije poroda da sam molila osoblje da mi pokaže taj stolac te vam ga sada mogu i opisati.

  23. #123
    Adi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    573

    Početno

    palamida jesu li svi kreveti takvi ili samo jedan pa ga se treba tražiti?

  24. #124

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    11

    Početno

    Draga Adi, na žalost nisu svi kreveti takvi
    Ja sam imala sreću da sam mogla birati između običnog i SF i to sam napravila na taj način da sam doslovce čekala s trudovima da premjeste novu mamu s njega (gđa. je uredno provela vrijeme na njemu sa svojim djetešcem tj. nisu je požurivali), očiste stol i hop...Ja zalegla.
    Ali da te utješim, nije sve u stolu, stolčiću i čemu već.
    Jako je bitno da imaš dobru i susretljivu ekipu na porodu.

  25. #125
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    Citiraj pepi prvotno napisa
    nazovi 3712247 i naruči se za UZV za dr.Matijevića (mislim da ima uzv četvrtkom)
    znači na uzv idem kod njega na odjel ili...?

  26. #126
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Postoji li gore uzv s printerom? Do sada sam bila 2 puta, uvijek na istom, prastarom, bez printera (pregledi su bili u popodnevnim satima, iza 17h).

    Fakat bih htjela imati neku sličku.

    Zvala sam jučer ambulantu pa se baš i nismo shvatile, iako je gđa. bila draga.

  27. #127
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,526

    Početno

    Citiraj Isabel prvotno napisa
    Da li na Sv. Duhu postoje apartmani, koliko ih ima, da li se mogu iznajmiti (onako kao u Petrovoj), da mama može biti sama s bebicom a kamoli sreće i sa taticom??

    Kakva su vaša iskustva na tu temu?

    Hvala
    ovo zanim i mene jel postoje apartmani za 1-2 žene i bebe?

  28. #128
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Nisam sigurna, ali mislim da tih apartmana nema.

  29. #129
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Lili, kako misliš apartmani za 1-2 žene i bebe? Postoje sobe u kojima su po tri žene s bebama (bebe su u krevetićima), svaka takva soba ima svoj WC. Apartman za jednu ženu s bebom u kojem bi tata neometano boravio mislim da nemaju.

  30. #130
    Adi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    573

    Početno

    recite kako je u sobama sa svjetlom po noći. Jer i po noći je beba s nama i normalno ćemo ju hraniti. A neću valda u mraku ili? Da li ima neka lampica pored kreveta koja ne blješti toliko i nesmeta drugim rodiljama?

  31. #131
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj Adi prvotno napisa
    recite kako je u sobama sa svjetlom po noći. Jer i po noći je beba s nama i normalno ćemo ju hraniti. A neću valda u mraku ili? Da li ima neka lampica pored kreveta koja ne blješti toliko i nesmeta drugim rodiljama?
    Ima, nama su inzistirale sestre da svjetlo (to malo) gori cijelu noć.

  32. #132
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa
    Postoji li gore uzv s printerom? Do sada sam bila 2 puta, uvijek na istom, prastarom, bez printera (pregledi su bili u popodnevnim satima,
    Nisam sigurna, probaj zamoliti drugi put liječnika, slikice ne daju rutinski u svakom slučaju.

  33. #133
    the enchantress avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    767

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Citiraj Jelka prvotno napisa
    Postoji li gore uzv s printerom? Do sada sam bila 2 puta, uvijek na istom, prastarom, bez printera (pregledi su bili u popodnevnim satima,
    Nisam sigurna, probaj zamoliti drugi put liječnika, slikice ne daju rutinski u svakom slučaju.
    Ja se vodim u onoj škatuljici za humanu reprodukciju i tamo ima printer. Mi smo čini mi se u 12om tjednu zamolili za sličicu i dobili smo ju bez problema i ikakvih prigovora iako sam kasnije saznala od nekih ljudi koji rade na SD da je taj papir navodno jako jako skup pa na sljedećim pregledima nisam više željela tražiti.
    A i iskreno, sličice kod privatnika su puuuuno bolje kvalitete.

  34. #134
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Ma stvar je u tome da taj uzv uopće nema printer (to je ona soba odmah nasuprot glavnih vratiju, na katu).

  35. #135
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    jelka, pa mozes uzeti fotic i poslikati sliku na ekranu. tako smo mi.

    Citiraj palamida prvotno napisa
    SD nema stolčića tipa male drvene klupice, ali ima vrijedni, sofisticirani krevet koji se u trenutku može podesiti u fantastični stolac za rađanje. Kada se krene u finiš poroda krevet se "pretvara" u stolac koji izgleda kao iz SF filmova
    Ja sam rađala na tom čudu od stolca i bilo je odlično.
    Naravno da jeu fazi izgona zadnja stvar na koju mislite inventar rađaonice. Ja sam bila toliko znatiželjna prije poroda da sam molila osoblje da mi pokaže taj stolac te vam ga sada mogu i opisati.
    vidjela sam taj plavi 'stolac' i, koliko znam, mislim da to nije stolac za radjanje nego obican krevet, malo moderniji. :/ moze mu se podignuti naslon, ali i dalje polulezis-polusjedis, noge su ti dignute gore, u stremenima, sto nije bas prirodan polozaj za radjanje. pravi stolac za radjanje je slicniji stolici, naslon je gotovo uspravan, a noge su dolje, tako da sjedis i bolje mozes kontrolirati tiskanje (plus sto pomaze gravitacija, za razliku od ovog kreveta).

    od tri boksa, u dva su ti moderni plavi kreveti, a u jednom je stari krevet. bar je tako bilo prije par mjeseci.

  36. #136
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa
    jelka, pa mozes uzeti fotic i poslikati sliku na ekranu. tako smo mi.
    Ma zadnji put smo imali fotić, ne sjećam se zašto ga nismo upotrijebili. Neee, sad sam se sjetila! Zaboravili smo ga doma, pokušali s mobom, pa na niš nije ličilo. Idem sad odmah staviti si 3 podsjetnika.

    Hvala!

  37. #137

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    11

    Početno

    Draga Felix,
    Ja sam u porodu na tom SF krevetu prošla od ležećeg, poluležećeg do sjedećeg položaja u kojem sam u konačnici i rodila. Tada su mi leđa bila uspravna, a noge položene dolje. U samom finišu poroda (15 min) znam da su me 1-2 puta "naštimavali" u najbolji položaj (od "visokog" poluležećeg, do sjedećeg) ali sam definitivno rodila na tom 3D SF krevetu, : ).

  38. #138
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    onda se ispricavam! meni to nije izgledalo kao uspravan sjedeci polozaj, ali mozda iz nekog razloga naslon nije bio podesen uspravno onoliko koliko je mogao. drago mi je da si imala pozitivno iskustvo!

  39. #139
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,526

    Početno

    ina33, ma da mislila sam jel postoji ne nužno jednokrevetni apartman, može i onaj di su 2 žene i 2 bebe? Čini mi se da bi crkla od dosade da ne mogu ni s kim popričat pa bi radije dvokrevetni ali očito ne postoji.

  40. #140
    Adi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    573

    Početno

    recite da li prije pregleda idem mokriti na wc ili čekam da mi sestra da čašicu?

  41. #141

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    23

    Početno

    Citiraj Adi prvotno napisa
    recite da li prije pregleda idem mokriti na wc ili čekam da mi sestra da čašicu?
    kad se prijaviš da si došla i predaš povijest bolesti i zdravstvenu sestra ti da čašicu, ako ona zaboravi ti zatraži
    ponekad nemaju trakica pa zdravim ne daju čašicu

  42. #142
    Adi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    573

    Početno

    hvala bila sam danas

    i da sestra pita jeste li imali problema sa bubrezima ako da onda ideš piškit, ako ne onda ništa.
    Bila je gužva ali se brzo sredilo. Svi su ljubazni, a dr. Habek također. Ovo mi je prvi bezbolan pregled u trudnoći. S obzirom da mi je prvi porod bio na carski, kaže doktor da vjerojatno drugi neće biti, ali nikad se ne zna.

    Znači priremam se za vaginalni

  43. #143

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    48

    Početno

    Imam pitanje u ime svojih prijateljica trudnica... je li porebno uz zdravstvenu knjižicu, osobnu i trudničku ponijeti i vjenčani list??? naime, tako nešto su one čule. ja u vinograd nisam trebala..!

  44. #144

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj nikolo prvotno napisa
    Imam pitanje u ime svojih prijateljica trudnica... je li porebno uz zdravstvenu knjižicu, osobnu i trudničku ponijeti i vjenčani list??? naime, tako nešto su one čule. ja u vinograd nisam trebala..!
    Naravno da nije, djecu rađaju majke, bile one udane ili ne.

  45. #145
    Adi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    573

    Početno

    recite mi molim vas sad sam u 35tj, na kontroli na SD-u sam tek za 2 tj. Međutim već 2 večeri osjećam neka stezanja od kojih malo teže dišem, i kad legnem prestanu. Vjerojatno lažni truddovi.

    Nego zanima me ukoliko dobijem prave trudove gdje se javljam u bolnici?
    U trudničku ambulantu ili u rađaonu? A šta ako me uhvate u noći?

    Prvi put sam na SD-u pa još ne znam kako to ide, a kad dođem na preglede neželim sestre gnjaviti ionako su u gužvi.

    I da da li mi tad treba uputnica?

  46. #146
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    adi javljaš se u rađaonu ako dobiješ trudove
    ako su lažni oni će te poslati doma
    ne trebaš nikakvu uputnicu,samo uvijek poneseš sa sobom svu lječničku dokumentaciju

  47. #147
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa
    ina33, ma da mislila sam jel postoji ne nužno jednokrevetni apartman, može i onaj di su 2 žene i 2 bebe? Čini mi se da bi crkla od dosade da ne mogu ni s kim popričat pa bi radije dvokrevetni ali očito ne postoji.
    ja sam prije 4 godine bila u dvokrevetnoj sobi sa zasebnom kupaonom

  48. #148
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,507

    Početno

    Citiraj Adi prvotno napisa
    recite mi molim vas sad sam u 35tj, na kontroli na SD-u sam tek za 2 tj. Međutim već 2 večeri osjećam neka stezanja od kojih malo teže dišem, i kad legnem prestanu. Vjerojatno lažni truddovi.

    Nego zanima me ukoliko dobijem prave trudove gdje se javljam u bolnici?
    U trudničku ambulantu ili u rađaonu? A šta ako me uhvate u noći?

    Prvi put sam na SD-u pa još ne znam kako to ide, a kad dođem na preglede neželim sestre gnjaviti ionako su u gužvi.

    I da da li mi tad treba uputnica?
    Ako te uhvate trudovi ideš u rađaonu bez obzira u koje doba dana. Rađaona je otvorena 0-24.

    Tamo će te pregledati, staviti na CTG.

    A što se tiče uputnice, meni nikada nisu trebale.

    Istina, ja sam zadnji puta rodila prije 5 godina.

    Vidim da su neke cure pisale da su imale uputnicu. Javit će se neka cura koja je friško rodila pa će znati.

  49. #149
    Adi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    573

    Početno

    hvala cure, nadam se da još neću do rađaone. da stignem sve spremiti. Tek sam ovaj tjedan počela.
    I da nek se neko javi s friškim informacijama

  50. #150
    Adi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    573

    Početno

    curke ima li ko termin blizu mog?

    i da kako prihvaćaju plan poroda? kada ga je najbolje predati?
    I da li da im samo usmeno sve lijepo kažem?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •