Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 164 od 164

Tema: Baby Junk Food

  1. #151
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    ja bih se isto tako rado utjesila s tom mogucnoscu (jer je ina na moru jela vecinom ledove kuglice sto se stavljaju na kornete), i kad bolje razmislim vaniljia ima sasvim drukciji ukus ("praviji") nego u snjeguljici ili njofri.

    hm, ima netko tko radi u ledu, ili zna odgovor?

  2. #152
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    E, čekaj, pa nije isto Ledov sladoled u vrećici ili na štapiću koji ima rok trajanja xy vremena, pa zato i konzervanse i sl. i ovaj koji se stavlja u kornete...Nije da vučem vodu na svoj mlin, znaš i sama da mi dijete nije sladoledoljubac (izuzev onog izoliranog incidenta s onom mrvom vanilije ), nego me sad to stvarno zanima. Otkud ti to da je i taj krcat eovima?
    Zdrava logika mi govori da nema šanse da je ovaj u rinfuzi zdraviji od klasičnih iz Ledo- škrinja, jer SVE što se proizvodi industrijski, osim proizvoda gdje je to posebno istaknuto, ima brdo dodataka i konzervansa. Misliš da je rinfuzni Ledo slatkač od prave jagode, da nema umjetnu boju, pojačivač okusa, da je vanilija prirodna, a ne aroma, da nema konzervans... možda, ali samo možda u nekoj neznatno manjoj mjeri nego sladoledi iz vrećice, ali daaaaleko je to od domaćeg. Mislim da jedino "Ivica i Marica" u cijelom Zg-u imaju domaći sladoled bez dodataka i konzervansa, a to trube na sve strane i masno naplaćuju. Nisam primijetila da igdje uz Ledovu rinfuznu škrinju stoji takva reklama, jer da i jesu "zdravi", o tom bi se reklamiralo na sva usta.
    Mm ima na poslu aparat za sladoled i to ti se radi ovako: pukneš instant većicu u vodu u aparatu i udri... eto ti sladoleda za čas, a što sve piše na vrećicama tih prašaka, bolje da ne znaš. Ista stvar je i s muffinima, krafnama, kremšnitama... da ne nabrajam, znaš već. Prah i voda!

  3. #153

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    45

    Početno

    Potpuno se slažem sa tezom da su ''rinfuzni'' sladoledi isto pa čak i veće go*** ko i štapići, korneti... čista kemija, 100% kemija, pročitaj si sastav pa ćeš vidjet, a ovo što nude po slastičarnama bože sačuvaj, prah i voda znači E+E+E+E.... Tak da su rinfuzni slatkači prirodniji od drugih kolko i sisa sa manje silikona od druge sise sa više silikona!

    Još jedna stvar, ne znam da li znate ali dosta ljudi ne zna (ja ne bi znao da nisam dijabetičar), famozni rižini krekeri u narodu znani ko stiropor, su namirnica sa skoro najvišim (ili barem izrazito visokim) glikemijskim indeksom, što znači da izazivaju izrazito brz i visok skok šećera u krvi, što je za dijabetičare u mnogim situacijama jako, jako loše a isto tako nije dobro ni za ne-dijabetičare jer stvara nepotrebne šokove u organizmu i naravno deblja....

    Po čemu je to točno špek zdrav, jel mi neko može reć? OK nema E-iće (domaći) i konzervanse, ali što je to točno zdravo u njemu. Puno masti malo proteina, zdravo?

    A što se općenito dohrane tiče, meni je nekak stvarno glupavo djetetu kuhat odvojeno i supermegatruper ekstra pazit i još mu davat svakojake baghavat gita namirnice koje nikad nisam sam konzumirao niti čak čuo za njih, snebivat se kad vidim kiića sa smrtonosnim krokijima a da ja poskrivečki jedem hrenovke u lisnatima i naljevam se kolom . Mi smo nekak zauzeli stav da nam je dijete izvrstan poticaj da zdravije jedemo (i živimo općenito) tak da cjelokupni meni koji konzumiramo zaokrećemo (dosta zdravo smo se i hranili ali uvijek može bolje) na zdravije bez nekih izmišljanja i filozofiranja, tak da jednog dana kad dođemo u situaciju da će Val hvatat sa stola i frđa isto što i mi, neće tam nać ono kaj mi smatramo nezdravim...
    Od mene sigurno neće dobit hrenovke, paštete i ostalo a ak pojede nekaj od toga s vremena na vrijeme mislim da se neće srušit mrtav na pod... a i znam dosta ljudi koji su kod djece razvili zdrave prehrambene navike i kad su djeca probala hrenovke i slično bilo im je to niš više nego novi okus a čušpajz je ostao no.1. Tak da mi je to lajt motiv....

  4. #154
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Citiraj ~Dedi Kul~ prvotno napisa
    Mi smo nekak zauzeli stav da nam je dijete izvrstan poticaj da zdravije jedemo (i živimo općenito) tak da cjelokupni meni koji konzumiramo zaokrećemo (dosta zdravo smo se i hranili ali uvijek može bolje) na zdravije bez nekih izmišljanja i filozofiranja, tak da jednog dana kad dođemo u situaciju da će Val hvatat sa stola i frđa isto što i mi, neće tam nać ono kaj mi smatramo nezdravim...
    Potpis od A do Ž.

  5. #155

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    45

    Početno

    vezano za špek, sad sam se čuo sa frendom koji je slavonac i valjda je 2 puta u životu jeo nešto tipa podriguše/poliji i slično (to mu je ispod časti, znak da nemaš para) isključivo: špek, kulin, od kulin sestra, kobasice (sve domaće naravno bez konzervansa i E-a), šunka.... i sad sa 24 godine ima povišene apsolutno sve oblike kolesterola, masnoća u krvi i čak ima (ne znam kak se to stručno zove) onu pojavu kod koje ti se nakon vađenja krvi separira krv i mast iz krvi (mast ispliva gore) :shock: 24 godine!!

    Sad se postavlja pitanje šta je junk?! Meni je junk sva nezdrava hrana pa čak i ona koja je možda domaća i nema E-iće i konzervans ali je još uvijek nezdrava!

  6. #156
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    da on uza te kulene i špekuće jede još barem 50% povrća (ne mislim na krumpir) i voća u svom meniju ne bi ima taj kolesterol
    i da mu ručak i večera nisu pohani/prženi/pečeni

  7. #157
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj ~Dedi Kul~ prvotno napisa
    vezano za špek, sad sam se čuo sa frendom koji je slavonac i valjda je 2 puta u životu jeo nešto tipa podriguše/poliji i slično (to mu je ispod časti, znak da nemaš para) isključivo: špek, kulin, od kulin sestra, kobasice (sve domaće naravno bez konzervansa i E-a), šunka.... i sad sa 24 godine ima povišene apsolutno sve oblike kolesterola, masnoća u krvi i čak ima (ne znam kak se to stručno zove) onu pojavu kod koje ti se nakon vađenja krvi separira krv i mast iz krvi (mast ispliva gore) :shock: 24 godine!!

    Sad se postavlja pitanje šta je junk?! Meni je junk sva nezdrava hrana pa čak i ona koja je možda domaća i nema E-iće i konzervans ali je još uvijek nezdrava!
    ona pojava - lipemija


    čuj, kod špaka, kobasica, kulena - ipak je tu jako važno pitanje količine...
    ne bih rakal da su mu Kol i Tgl skočili od par šnitica suhomesnatog 8)

  8. #158

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    45

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    da on uza te kulene i špekuće jede još barem 50% povrća (ne mislim na krumpir) i voća u svom meniju ne bi ima taj kolesterol
    i da mu ručak i večera nisu pohani/prženi/pečeni
    Standard, hvatanje za detalje! For jor informejšn navedeni primjerak mužjaka jede jaaaaako puno povrća, vjeruj mi, i sirovog i termički obrađenog i ne samo krumpira! Jede kuhano a ne samo pečeno, prženo u prosjeku (doduše ima faze intenzivnije konzumacije McDreka ali ne pre često i ne previše).

    Potpuno nebitno i nemojmo dalje o mom frendu. naravno da mu to stanje nije samo od špeka (kojeg ne jede baš 1-2 šnitice ali se ni ne prežederava) ali mu isto definitivno nije pomoglo u procesu dolaska u sadašnje stanje TOČKA Dosta oftopičarenja o mom frendu.

  9. #159
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    prvi si počea

  10. #160
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    Molim ne napadati moje slavonce, ja isto ne jedem polije i podrguse, opcenito ne volim salame i hrenove jer su mi bljak okusa (a i zato jer mi je tata rekao da je bio u tvornici i vidio da su u hrenovke samljeli papke od krmace i jos nerodjene prascice). Jedem domace kulene, kobase, cvarke sve sto se napravi od svinje iz bakinog dvorista, imam 63kg i 175cm, redovito vjezbam i u zivotu nisam imala nikakve masnoce. To je ipak neki poremecaj ako to imas.
    Aj sad kad sam saznala sta sta je sve junk za djecu, kako da se obranim od baba i tetki koje ce djetetu donositi sranja i misliti da su ga time usrecile?

  11. #161

  12. #162
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    mina30 mislim da neću tako brzo s guštom jesti hrenovke :shock:

  13. #163
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Moram podijeliti jucerasnje iskustvo s vama.

    Otisla sam s MM i Majom do firme da upozna drustvo. Svi su se poceli zabavljati s njom i naravno odmah je krenulo nutkanje s hranom. Na svu srecu pa su me pitali smiju li joj dati
    - smoki
    - gumene bombone :shock:
    - napolitanke
    Sva sreca da mi dijete ima tek 10 mjeseci jer da je imalo starija ne bi nista pitali vec joj samo dali da dijete gusta :shock:

  14. #164
    Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    937

    Početno

    predmalo sam pojela paštetu i poslije mininog posta mi je slabo, najrađe bi se išla ispovraćati..............aaaaaaaaaa
    mislim znala sam da unutra nije ništa turbo zdravo, ali ovo :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •