Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 208

Tema: The No-Cry Sleep Solution

  1. #1
    YoungMummy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    243

    Početno The No-Cry Sleep Solution

    Dosta se diskutiralo o ovoj knjizi i neke su cure trazile ako netko moze napisat sazetak, ja sam ju sad frisko procitala i svakako sam si mislila izvuc najbitnije stvari, pa evo da podijelim sa ostalima... mislim knjiga je onako tipicno americki pisana sto mi nije bas nesto, ali izgleda da savjeti pale, bar tako tvrdi autorica (95% testiranih mama navodno je postiglo zeljeni rezultat).
    Poanta je u tome da se izabere nekoliko predlozenih tehnika koje najbolje odgovaraju mami i bebi i drzi ih se dosljedno kroz 10, 20, 30 ili koliko vec treba dana. Dakle treba se posvetiti tome u potpunosti, i iako prvih dana moze biti jako tesko treba izdrzati da bi se postigli dugorocni rezultati (a ne nakon 2 noci zakljuciti-'ova tehnika ne pali' i odustati). Za pocetak treba odabrati nasumicno jedan tipican dan i zabiljeziti raspored dnevnih spavanja i aktivnosti. Nakon 10 dana sprovodjenja odabranih metoda gleda se ima li napretka (u broju budjenja nocu, najduzem intervalu bez budjenja, kolicini dnevnog spavanja, brzini uspavljivanja, vremenu odlaska na spavanje...), onda se pokusava ustanoviti koja od metoda je bila zasluzna za dobre rezultate a koja metoda je bila sasvim bezuspjesna, pa se nju zamjenjuje novom (po izboru) i nakon sljedecih 10 dana se ponovo gleda rezultat. Za mjesec dana (ili malo manje ili malo vise) beba bi trebala prespavat cijelu noc. Sad hoce li biti tako ili nece ne znam, i zato bi bilo dobro da mame koje su eventualno isprobale savjete iz ove knjige napisu jeli bilo uspjeha, kako, za koliko vremena, itd. Uglavnom kritike, pozitivne ili negativne.

    Jos neke bitne stvari su:
    -sve ovo se odnosi na bebe od 4 mj. do 2 god. starosti (postoji i dio za mladje bebe ali njega nisam bas proucila)
    -mama koja odluci pokusati s ovim metodama mora istinski zeljeti promjenu i mora dosadasnje stanje smatrati neprihvatljivim, jer inace tesko da ce biti dosljedna
    -mama mora imati realna ocekivanja, a ne ocekivati instant cudo
    -'spavanje kroz noc' se odnosi na 5 sati bez budjenja (a ne 8 ili 10 kako mnogi ocekuju), i tek s vremenom se tih 5 sati pocinje produljivati
    -neke bebe imaju potrebu za hranom i preko noci, dakle jedno ili dva budjenja kod nekih beba su neizbjezna i moraju se tolerirati (ali ko se uopce buni zbog 2 budjenja!)
    -u primjeni bilo koje metode ne treba se gledati na sat da sve bude tocno u minutu, jer to samo donosi dodatni stres. Treba si zadati neki vremenski interval (npr. odlazak na spavanje izmedju 8 i 8.30)

    A sad slijede predlozene metode:
    1. pripremite svoju bebu: pobrinite se da dobije dovoljno hrane preko dana (po potrebi povecat broj podoja), pobrinite se da bebi nije pretoplo ili prehladno, i svakako provjerite dali ima neki 'problem' (prehlada, zubici...)
    2. razvijte rutinu odlaska u krevet: to moze ukljicivati kupanje, masazu, citanje slikovnice, pjevanje uspavanki, setnju, ljuljanje, dojenje i slicno, bitno je da se uvijek krece u isto vrijeme, da se ide istim redosljedom i da sat vremena prije spavanja aktivnosti budu mirne, tihe i u zamracenoj prostoriji
    3. uspostavite rani odlazak na spavanje: mnogi ljudi kasno stavljaju bebe na spavanje jer misle da ce bolje spavati ako budu stvarno umorne, ali to nije istina nego upravo suprotno.
    4. slijedite fleksibilnu ali predvidljivu dnevnu rutinu: budjenje otprilike u isto vrijeme, igranje, spavanje i sve ostalo takodjer, jer to pomaze bebinom bioloskom satu da dobro radi (naravno, sve je to otprilike i treba biti fleksibilan i spreman na odstupanja, ali tih par tjedana dok se sprovodi plan i pokusava 'nauciti bebu spavati' treba biti sto tocniji i odstupati sto manje)
    5. pobrinite se da beba dobro spava danju: dnevna spavanja ne bi trebala biti kraca od 1h jer se inace beba ne naspava. Za bebu od 6. mj. starosti potrebna su 2 dnevna spavanja u duzini od 3-4h (zbrojeno, naravno). Prekratka dnevna spavanja mogu se produziti tako da mama dezura pored bebe, i cim se beba pocne budit mama ponovo krene s uspavljivanjem (identicnim kojim ju je uspavala prvi put). Takodjer, kad beba stekne neki priblizan raspored dnevnih spavanja trebalo bi razviti i dnevnu predspavajucu rutinu (koja je jednostavna i puno kraca od nocne)
    6. naučite bebu zaspati bez tudje pomoci:
    -pokažite bebi da je njen krevet ugodno i sigurno mjesto tako da se par puta tokom dana poigrate s njom dok je u krevetu
    -pokusajte uspavljivat bebu na razne nacine
    7. odaberite 'lovey' (plisanu igracku ili sl. predmet, ne znam kako bih prevela...) koji se moze staviti izmedju mame i bebe za vrijeme dojenja, i mama (ili tata) ju mogu povremeno stavit u majcu da poprimi njihov miris. Na pocetku bi taj predmet trebalo davati bebi samo za vrijeme uspavljivanja da ju poveze sa spavanjem, a njegova uloga je da tješi dijete dok nema mame i pomogne mu da samo zaspe.
    8. napravite razliku između dnevnog i noćnog spavanja: preko noci ne pricati, ne paliti svjetla, ne mijenjati pelene osim ako se bas mora, izbaciti igracke iz krevetica...
    9. osmislite rijeci koje ce beba povezivati sa spavanjem, npr. 'shhhh, noc noc', i upoznajte bebu s njima tako da ih izgovarate dok beba tone u san. Kasnije bi one trebale smiriti bebu kad se probudi nocu. Ne koristite ih dok beba place ili je lose volje, jer ce onda to stanje povezati s tim rijecima.
    10. koristite muziku ili neke druge zvukove kao asocijaciju za spavanje. To bi trebale biti jednostavne, repetitivne melodije kao tradicionalne uspavanke, zatim zvukovi prirode ili 'bijela buka' , uglavnom bilo kakvi opustajuci zvukovi koji odgovaraju i vama
    11. promijenite asocijaciju za spavanje (ovo moze pomoci onima koji uspavljuju bebu dojenjem, bocicom ili dudom): Da bi promijenili bebi asocijaciju na spavanje, morat cete zakomplicirati nocna budjenja na tjedan ili cak mjesec dana, ali dugorocno ce se isplatiti.
    Ovo je nazvano Pentley's gentle removal plan: tokom dojenja bebu bi trebalo maknuti sa grudi ili joj lagano izvuci bocicu ili dudicu iz usta neposredno prije nego zaspi, te ga njezno pridrzati za bradu (i usput koristiti 'uspavljujuce rijeci') . Ako se pocne buniti vratiti joj nazad dojku/bocicu/dudicu pa ponoviti proceduru. I tako sve dok ne zaspe.
    12. pomozite bebi da sama zaspe dok nastavljate dojiti i zajedno spavati:
    -nemojte mu nuditi dojku dok niste sigurni da je budan, jer nekad bebe u snu ispustaju svakakve zvukove i meskolje se (a mame im automatski nude dojku)
    -skratite nocno vrijeme dojenja
    -'maknite mlijeko', tj. nakon podoja se odmaknite od bebe, npr. odite u drugi krevet
    13. pomozite bebi da sama zaspe tako da ju preselite u kinderbet, sto bi trebalo ciniti postepeno (jedna od ideja je postepeno pomicati kinderbet sve dalje i dalje od bracnog kreveta dok ga ne preselite u bebinu sobu)
    14. nek druga osoba uspavljuje bebu (za bebe koje doje ili spavaju u zajednickom krevetu)
    15. Pomozite bebi da zaspe u kinderbetu (za bebe koje spavaju u kinderbetu, naravno):
    Prva faza: uspavljujte bebu svojom standardnom metodom i stavite ju u krevet dok tone u san (a jos nije skroz zaspala), ako se pocne razbudjivati koristite 'uspavljujuce rijeci', muziku ili druge zvukove za spavanje ili ju lagano ljuljajte i mazite dok lezi, a ako pocne plakati ju dignite i ponovite proces. (nekad ce to trebat ponoviti i 4-5 puta, ali sve za dugorocno dobro )
    Druga faza: uspavljujte bebu standardnom metodom i stavite ju u krevet kad postane mirna i pospana, ali prije nego tone u san. Ako se razbudi i pocne plakati, treba ponoviti proces
    Treca faza: Kad se probudi nemojte ga uzimati i uspavljivati na stari nacin nego mu pustite muziku ili druge zvukove za uspavljivanje, mazite ga ili ljuljuskajte dok lezi sve dok ne zaspi. Dok tone u san koristite 'uspavljujuce rijeci'. Ako se razbudi i place vratite se na prethodne faze.
    Cetvrta faza: isto kao treca, ali sve to tise i krace
    Peta faza: kad se beba probudi javite joj se samo s ulaza u sobu
    Sesta faza: javite se bebi dok ste izvan sobe, da vas ne vidi ali cuje ('uspavljujuce rijeci')


    Eto, to je manje-vise to. Dobro zvuci u teoriji, ali neznam kako je u praksi. Mi imamo problema sa dnevnim spavanjem pa sam odlucila pokusati to promijeniti, javim rezultate!

    I da, dala je autorica knjige svoju web stranicu (www.pantley.com) gdje imaju iskustva mama koje su iskusale doticnu metodu...

    I ne, ne dobivam nikakvu proviziju od gospodje Pantley za reklamiranje knjige

    Laku noc!!!

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    krasna zemlja
    Postovi
    515

    Početno

    YoungMummy, hvala!!!!

  3. #3
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Hvala i od mene ! Baš me je zanimalo što je to No-Cry metoda

  4. #4
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    WOW

  5. #5
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    Young Mummy, hvala ti na trudu. Svojevremeno je jedna forumasica isto napisala sazetak, no onda je topik obrisan (ne znam zasto).

    Idem odmah ovaj link staviti u 'korisne linkove' koji su stickani na vrhu ove stranice kako bi mame malih nespavaca imale lak pristup korisnim savjetima.


  6. #6
    Irchi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,221

    Početno

    hvala ti! Baš si nešto mislim kupiti ili ne kupiti :/ ?

  7. #7
    koalica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    408

    Početno

    Svaka čast, stvarno si si dala truda

  8. #8

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    180

    Početno

    Evo da samo napisem da je po ovim metodama A. prespavala 5 sati nakon nekih 2 tjedna, vise nisam skroz sigurna, a 11 sati u komadu nakon mjesec i pol. Jedino nam izbijanje zubica ili zacepljen nosic znaju poremetiti noc, ali kad to prodje opet sve 5! :D

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Viškovo - Rijeka
    Postovi
    639

    Početno

    barakuda, čim sam vidjela naslov odmah sam se sjetila tebe i tvog iskustva!
    Pusa Adriani

    YoungMummy

  10. #10
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    i j sam svojedobno kad sam imala malog nespavača koji se btw svojevremeno budio i svakih sat vremena, a ja bila doma na porodiljskom i imala sam malo vremena, pokušavala izvući najosnovnije "postavke" no cry sleep-a, pa znam da to nije samo tako
    ovo je stvarno vrijedno jednog
    nama doduše više nije problem prečesto buđenje (imamo skoro dvije godine i nijednu noć prospavanu u komadu), ali morat ćemo se nekako riješiti flašice za uspavljivanje, tako da će nam i ovi savjeti svakako dobro doći
    YoungMummy

  11. #11
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno Re: The No-Cry Sleep Solution



    Citiraj YoungMummy prvotno napisa
    -mama koja odluci pokusati s ovim metodama mora istinski zeljeti promjenu i mora dosadasnje stanje smatrati neprihvatljivim, jer inace tesko da ce biti dosljedna
    A zbog ovog sam odlučila kupiti knjigu. Vjerujem da postoje bebe/djeca kojima treba malo sna, ali mislim da je kod Jane nespavanje i često buđenje po noći prevršilo svaku mjeru.

  12. #12
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Ovdje ima više o tome.

  13. #13
    YoungMummy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    243

    Početno

    Hvala cure!

    ma nije mi bio problem to natipkat jer Val po danu ako smo doma spava iskljucivo na meni (inace se budi u roku od 5 min), pa iskoristim to vrijeme za citanje knjiga, surfanje i sl. Eto zato i ja zelim nesto poduzet u vezi ovog, jer sve mi se cini da ce inace sa 4 god kad dodje iz dvorista sa igranja se uvalit meni u krilo 2 ure i spavat

    drzim fige nespavacima koji pokusaju s ovim metodama da sto prije uspiju!!!

    i ispricavam se na eventualnim propustima, nadam se da sam ono najbutnije ipak pohvatala...

  14. #14
    YoungMummy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    243

    Početno

    Balarosa, hvala, sto prije ne rece! Da sam ovo vidila ne bi ni citala knjigu

  15. #15
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Citiraj YoungMummy prvotno napisa
    Balarosa, hvala, sto prije ne rece! Da sam ovo vidila ne bi ni citala knjigu
    Ma ti si to prekrasno sažela i vrijedno je čitanje knjige

    Inače, Tin je u jednoj fazi, baš oko 4. mjeseca, isto spavao preko dana uglavnom na meni, ako bih ga probala ostaviti probudio bi se za max 15 minuta... a sad spava po 3 sata preko dana tako da vjerujem da neće ni Val do četvrte godine izdržati

  16. #16
    silvy avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    188

    Početno

    HVALA, HVALA, HVALA

  17. #17
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Super! Baš čitam Searsovu knjigu "The Baby Sleep Book", a ova druga čeka na polici (dobro da nisam nju počela prvu čitati )
    Thnx

  18. #18
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    Oooo ym, vidim bila si vrijedna!

    Citiraj YoungMummy prvotno napisa
    jer sve mi se cini da ce inace sa 4 god kad dodje iz dvorista sa igranja se uvalit meni u krilo 2 ure i spavat
    Neće! Vjeruj mi!

  19. #19

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    180

    Početno

    Citiraj Winnie The Pooh prvotno napisa
    barakuda, čim sam vidjela naslov odmah sam se sjetila tebe i tvog iskustva!
    Pusa Adriani

    YoungMummy
    I mi saljemo pusice Lauri i Zari , a sada back to topic! Ono sto je kod nas bilo kljucno za nocno spavanje, su kvalitetna dnevna spavanja. Sto je spavanje po danu bilo krace, to je i noc bila gora. Dakle svaki puta kad se budila nakon onih famoznih pola sata do 45 min. ja bi ju konsekventno ponovo uspavljivala i nakon nekog vremena se vise nije budila. Sada odvali po sat i pol-dva u komadu x2 u toku dana.
    Isto tako bi napomenula da dok ste u fazi mjenjanja navika spavanja nikuda ne putujete sa bebom ako ne morate. Mi smo kratko nakon sto je pocela lijepo spavati po cijelu noc otputovali i promjenili neke rutine i naravno da nam se sve poremetilo. Ali nije strasno, samo se opet moram malo potruditi i ovakvu gresku sigurno vise necu napraviti.

  20. #20
    silvy avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    188

    Početno

    Citiraj barakuda prvotno napisa
    Citiraj Winnie The Pooh prvotno napisa
    barakuda, čim sam vidjela naslov odmah sam se sjetila tebe i tvog iskustva!
    Pusa Adriani

    YoungMummy
    I mi saljemo pusice Lauri i Zari , a sada back to topic! Ono sto je kod nas bilo kljucno za nocno spavanje, su kvalitetna dnevna spavanja. Sto je spavanje po danu bilo krace, to je i noc bila gora. Dakle svaki puta kad se budila nakon onih famoznih pola sata do 45 min. ja bi ju konsekventno ponovo uspavljivala i nakon nekog vremena se vise nije budila. Sada odvali po sat i pol-dva u komadu x2 u toku dana.
    Isto tako bi napomenula da dok ste u fazi mjenjanja navika spavanja nikuda ne putujete sa bebom ako ne morate. Mi smo kratko nakon sto je pocela lijepo spavati po cijelu noc otputovali i promjenili neke rutine i naravno da nam se sve poremetilo. Ali nije strasno, samo se opet moram malo potruditi i ovakvu gresku sigurno vise necu napraviti.
    ja vec nekih 2mjes. primjenjujem tu metodu produzivanja dnevnog spavanja...ali jos ne vidim napredak!!!bili smo na putovanju 3 dana i savrseno mi je spavala kod bake, samo se budila na dojenje :shock: ali doma grozno opet!!!

  21. #21

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    180

    Početno

    Pa jesi li probala ustanoviti sta joj je to kod bake tako prijalo da je drugacije spavala? Jeste li vi imali tamo neke druge procedure? Da li uvijek spava na istom mjestu po danu ili mijenjate lokaciju?

  22. #22
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    barakuda, koliko bi vam trajalo to ponovno uspavljivanje nakon famoznih pola sata sna? Jer Jana bude baš ful vesela kad se tak probudi, pa mi bude nemoguće vratiti ju u pospani film.

    I ono što mi još nije jasno je da ponekad ujutro odspava 2,5 sata, a ponekad pola sata. Doduše, mislim da najviše ima veze koliko je spavala tu noć, pa ako treba nadoknaditi, produži spavati.

  23. #23
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Jelka, kod nas je produljivanje dnevnog spavanja funkcioniralo kad bih ga uhvatila prije nego što bi se stvarno probudio, kad bi se samo malo oglasio i počeo meškoljiti. Ako bih došla kad je već stigao postati vesel, bilo je prekasno. On isto ponekad spava ujutro 45 minuta, a nekad i dva sata, ali kod nas to ne ovisi o noći.

  24. #24
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Nda, to sam si i ja pomislila, trebala bih dežurati. Ali i ovak niš ne stignem preko dana. :/

  25. #25

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    180

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa
    barakuda, koliko bi vam trajalo to ponovno uspavljivanje nakon famoznih pola sata sna? Jer Jana bude baš ful vesela kad se tak probudi, pa mi bude nemoguće vratiti ju u pospani film.

    I ono što mi još nije jasno je da ponekad ujutro odspava 2,5 sata, a ponekad pola sata. Doduše, mislim da najviše ima veze koliko je spavala tu noć, pa ako treba nadoknaditi, produži spavati.
    Iz pocetka je trajalo dugo, po pola sata i duze, ali ubrzo se taj period ponovnog uspavljivanja skracivao, a njeno spavanje produzavalo. Kad smo presli cijelih sat vremena, nekako je sve islo brze.

  26. #26
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa
    Nda, to sam si i ja pomislila, trebala bih dežurati. Ali i ovak niš ne stignem preko dana. :/
    Vjerujem da ne trebaš dežurati cijelo vrijeme nego, ako se uobičajeno budi za pola sata, kreni na stražu pet minuta prije. Kod nas je ta "kriza" na 45 minuta.

  27. #27
    YoungMummy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    243

    Početno

    a kod nas je kriza za 5 minuta

  28. #28
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Ym, i kod nas zna biti nakon 5 min.

    Balarosa, čitaš mi misli, baš sam ju maloprije stavila spavati pa namjeravam nakon 25 minuta ući u sobu i čekati.

    A jeste ih dizali i ununavali ili je kod vaših palilo da ih samo dragate po glavi npr.? Mislim, kod Jane nema šanse, moram ju primiti i (ponekad) đipati.

  29. #29
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Jelka, kod nas samo cicanje, legla bih uz njega, cica u usta i brzo bi nastavio spavati. Ali nama je dugo, dugo svo uspavljivanje bilo samo na cicu.

    YM, to kod tebe nije kriza, više je stil života Čini mi se da jako puno beba i mama prođu tu fazu, svako toliko se nađe takvo pitanje, ali rijetko se netko javi sa "sad nam je super". To nije zato jer beba još uvijek spava na mami i mama se ne može maknuti, nego jer se većina nas nekako više voli žaliti nego hvaliti Nemoj me krivo razumjeti, daleko od toga da omalovažavam tvoj problem, sjećam se koliko je bilo teško u nekom razdoblju, ali vjerujem da će stvarno proći.

  30. #30
    YoungMummy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    243

    Početno

    Balarosa, ali to nije faza, tako je kod nas otpocetka. (osim prva 2 tjedna zivota kad sam ga morala budit da jede ) Ja to vise ni ne dozivljavam kao problem jer sam to njegovo spavanje na meni ili uz mene uspjela super ukombinirat u ostale aktivnosti (ako je u marami setamo vani, ja obavim sto treba, ako smo doma citam, surfam, nekad malo i odspavam s njim...). Mozda je i u tome stvar-sto sam ja to prihvatila kao takvo i sto ne zelim promjenu dovoljno jako. Al stvar je bila u tome da sam prvih mjesec dana ja njega spustala na spavanje (nakon sto bi zaspao na sisi), on se budio ili odmah ili nakon 5-10 min i onda bi ga opet pokusavala ponovo uspavati ali nebi uvijek uspjelo, pa je uvecer redovito bio nervozan. Onda sam skuzila da to njemu definitivno nije dovoljno spavanja pa sam ga pocela pustat da spava na meni ili uz mene u zadnje vrijeme, njemu je samo bitno da mu je sisa u ustima i onda moze spavat 2 sata. Cini mi se da bi jedino mozda pomoglo da ga krenem drugacije uspavljivat, ali do sad mi to nije bas uspijevalo (osim u marami, ali kad ga izvadim van odma slijedi budjenje).

  31. #31
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Nadam se da ti ipak to neće potrajati do 4. godine
    Tin se isto prije budio kad bih ga izvlačila iz marame, ali bih ga uspjela uspavati nazad s cicom... na srecu, on je rijetko imao faze spavanja s cicom u ustima, samo kad bi ga mučili zubići tako da ja mogu "pobjeći" nakon uspavljivanja.

  32. #32
    YoungMummy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    243

    Početno

    Evo samo da prijavim napredak!
    Val jucer punih sat vremena spavao u svom kreveticu preko dana! (to mu je prvi put u zivotu, ne racunajuci prva 2 pospana tjedna)
    I sad sam ga uspavala, smjestila, upalila CD sa zvukovima prirode i covjek spava :D (dobro, tek je proslo 10 min ali i to je nesto!)

  33. #33
    YoungMummy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    243

    Početno

    Dakle, sad vec sa sigurnoscu mogu reci da Val fino samostalno spava preko dana :D (po sat vremena u kreveticu) Iznenadilo me kako je to brzo doslo, zapravo odjednom! Eto, mala utjeha za sve u slicnoj situaciji, da ne bude da se stvarno samo zalimo...

  34. #34
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    ma bravo!!!!! :D :D
    i brže nego što sam obećala. ha ha!

    ajde napiši koje ste "metode" imali? tj. što je kod njega palilo?

    ot. sorry kaj se ne javlajmo za šetnju. imamo ogromno stado kozica!

  35. #35
    YoungMummy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    243

    Početno

    Ma nisam nista posebno radila, samo sam pocela zamracivat prostoriju i pustat mu muziku tj.zvukove prirode, izgleda da on nije preko dana mogo spavat u tisini i pod dnevnim svjetlom. A zapravo najvise mi se cini da je on jednostavno sazrio za to da mu vise ne treba moja blizina dok spava. I da, pocela sam ga uspavljivat uvijek u otprilike isto vrijeme preko dana. (nekakva dnevna rutina, ali vrlo fleksibilna)
    Pusa Viti da brzo ozdravi!!! (a i Val je nesto polubolestan)

  36. #36
    silvy avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    188

    Početno

    polako vjerujem da ni rutina ni neke metode ne pomazu da dijete spava preko dana duze, nego da njegov mozak sazrijeva do te faze...ja se vec mjesecima trudim, isto vrijeme, produzivanje spavanja itd ali jos nije sama u komadu odspavala duze...max. je bilo 45min. i tada smo se danim cudili i bili sretni...

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj silvy prvotno napisa
    polako vjerujem da ni rutina ni neke metode ne pomazu da dijete spava preko dana duze, nego da njegov mozak sazrijeva do te faze...ja se vec mjesecima trudim, isto vrijeme, produzivanje spavanja itd ali jos nije sama u komadu odspavala duze...max. je bilo 45min. i tada smo se danim cudili i bili sretni...
    Poisujem. Bez ikakvih poticaja s moje strane (ne znam ni što bih tu mogla napraviti), dnevna spavanja su se u zadnja 2 mjeseca produljila sa pola sata na sat-sat i pol.

    Nažalost, sad nam je dnevno uspavljivanje koma, a i po noći mi se opet često budi (jedno vrijeme je spavao praktički u komadu, bez dojenja do 5-6 ujutro).

  38. #38
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Citiraj silvy prvotno napisa
    polako vjerujem da ni rutina ni neke metode ne pomazu da dijete spava preko dana duze, nego da njegov mozak sazrijeva do te faze...
    pričala sam neki dan s mamom sedmomjesečne curice i isto mi je rekla da je malena počela spavati po sat i pola - bez knjige i imetoda uspavljivanja.
    Ali ja vjerujem da i mame mogu puno utjecati. Da se pitalo Sunčicu, nas dvije bismo još uvijek tulumarile noću a onda spavale do 2 popodne. Uspjela sam postići da spava od 9 do 7:30, uz dugo uspavljivanje i buđenja za papanje, ali ipak spavamo.
    (A to produljavanje spavanja na kome se bazira "no cry" djeluje i na odrasle, zar ne? - kad odemo na gidišnji pa svaki dan spavamo sve dulje ili naviknemo tijelo na popodnevni odmor)

  39. #39
    silvy avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    188

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa
    Citiraj silvy prvotno napisa
    polako vjerujem da ni rutina ni neke metode ne pomazu da dijete spava preko dana duze, nego da njegov mozak sazrijeva do te faze...ja se vec mjesecima trudim, isto vrijeme, produzivanje spavanja itd ali jos nije sama u komadu odspavala duze...max. je bilo 45min. i tada smo se danim cudili i bili sretni...
    Poisujem. Bez ikakvih poticaja s moje strane (ne znam ni što bih tu mogla napraviti), dnevna spavanja su se u zadnja 2 mjeseca produljila sa pola sata na sat-sat i pol.

    Nažalost, sad nam je dnevno uspavljivanje koma, a i po noći mi se opet često budi (jedno vrijeme je spavao praktički u komadu, bez dojenja do 5-6 ujutro).
    citala sam dosta postova kako je mnogim mamam uspijelo uz pomoc metode produljivanja sna da nakon dva-tri mjeseca da produlje djeci to spavanje po danu...ja mislim da ta metoda nije tomu pridonjela nego bas da je dijete samo od sebe pocelo dulje spavati...ja stvarno vec ca.3 mjeseca radim na tome ali nema pomaka...

    po noci se budi par puta trazi sisu i ako nije gladna a zna se desiti da se budi samo kad je gladna, tako da je jos ne zelim tu na nesto forsirati...jer obicno se budi kad ju nesto muci npr. zubici i stomak...

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    305

    Početno

    Pa ja sada ne znam jer možda nisam dobro pročitala sve postove,ali zar se javila koja mama kojoj je to uspjelo po toj metodi?
    Mi zapravo uopće nemamo problema s uspavljivanjem, samo s čestim buđenjem po noći i slabim snom.Zala uredno ide spavati svaku večer do 20 sati i od samog početka se držimo tog rituala, kupanje, cicanje, spavanje.Do svog 5 mjesca spavala je cijelu noć u komadu, onda se odjednom počela buditi po 4-5 puta po noći, kao za cicanje.I počela je spavati s nama u krevetu jer je meni tako najlakše, niti ona niti ja se ne razbudimo do kraja i navikle smo već na to.Problem je u tome što za mjesec dana ja počinjem raditi i sa ovako prekidanim snom sigurno neću dobro funkcionirati na poslu.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    usa
    Postovi
    40

    Početno

    Nama se dogodilo nesto neverovatno. Vec dve noci Mila zaspi u 21h i probudi se ujutro u 6-7h bez ijednog budjenja!!! :shock: :shock: :shock: Bez ikakvih solucija, navikavanja, ovo ono. Jednostavno je u njoj nesto kliknulo i eto. Pre toga se neko vreme budila u sred noci i hoce se igra I sisala je minimum 3x a sad eto mi u soku. To nije bilo postepeno kao sad izbacila jedan podoj pa sad drugi, ne! Odjednom sva tri!!! Ja ustajem nocu da cedim mleko :/ jer mi grudi budu kao na pocetku. Da li je doprinelo to sto je pocela sa dohranom (po preporuci pedijatra) u vidu kasica, sto ne spava sa nama (nije nikad spavala sa nama jer su mene isprepadali u porodilistu da cu je nocu ugusiti) pa je cica ne mami??(oni imaju neke cudne antene) :? :? nemam pojma uglavnom verovali ili ne i to je moguce da se desi. Mozda sada izgleda da pravim zazubice al hocu reci IMA NADE Bas me interesuje dokle ce sad ovo cudo da traje! Prvu noc mi mislili ona se sali kad evo i sinoc isto, ljubi je majka. Sve se kod nje odjednom promenilo, nece vise da se uspavljuje u ruke nego samo u kolica. I nama lakse. Dudu smo joj bili uvalili i palilo je neko vreme medjutim sada jok, ni da cuje. Sve se nesto izmenjalo kod nje posle sad zadnjeg skoka koji sam ja jedva prezivela Potpuno drugo dete Samo da kazem da je od rodjenja pa do sad najvise prespavala u komadu 6h i to retko mozda 2-3 puta, a sada evo 9-10h I nikakve knjige, nikakve taktike, nikakvo nista, ona sama

  42. #42

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    138

    Početno

    I mi poceli sa no cry taktikom i prvu vecer sam bila iznenadena kako je bez problema zaspao!Podojila ga u narucju,kad je poceo komit prebacila ga u krevetic,samo me pogledao i zaspao :D Probudio se tek u 2 ujutro za sisanje ali zato sinoooc!!!Uspavljivala sam ga sat vremena i nema sanse!Njemu je krevetic za igranje I na kraju smo zavrsili tako da se mama naguzila nad kreveticem i tako je zaspao sa sikom u ustima

  43. #43
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    jel ima ta knjiga na hrvatskom? i kako se zove?
    tnx

  44. #44

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    jos nema

  45. #45
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    šteta

  46. #46

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    somewhere between Pazin and Porec
    Postovi
    39

    Početno

    Ja imam knjigu na engleskom, procitala je i zapamtila ono sto mi je potrebno. Ipak, shvatila sam da mi nije neophodna jer mi B. srecom voli spavati

    Stoga, ako nekoga zanima knjiga neka mi se javi PP, rado cu je proslijediti!
    (tj poslati postom)

  47. #47

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    somewhere between Pazin and Porec
    Postovi
    39

    Početno

    SORRY, tek sad vidim da postoji forumska burza za poklanjanje/itd.
    - premjestila sam tamo svoju ponudu!

  48. #48

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    894

    Početno

    ovo sa dežuranjem mame kraj djeteta je super
    ja to primjenjujem i bez knjige-ako ja emu samu ostavim da spava spavat će pol sata-sat i tako ona 2 puta dnevno spava sama ali oko 12-13h ja nju nahranim ,legnem ju u svoj krevet i legnem kraj nje - ona aji a kad se krene budit ja joj promijenim brzo položaj i dam dudu ili malo čaja šta god i onda mi odspava 2,5 - 3 h i super je volje i lijepo spava noć.Ali zajeb je jedino ako zbog nečeg ne možemo u to doba leći i spavati.
    a po noći se još uvijek budi 3 i više puta , ustaje u 5-6-u komi smo.
    Sad idem na more , ja i frendica-i naučit ću je spavat imam 3 tjedna i muž ne ide s nama tak da se neću opterećivat sa tim da će njega probudit jer on radi(a neće ić spavat u drugu sobu jer mu onda falimo)

  49. #49
    elie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    364

    Početno

    nadam se da će uskoro izaći to hrvatsko izdanje.... ak se ne varam, prijevod je odavno gotov, prevoditeljica je odavno i pare od honorara potrošila

  50. #50
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    ja moram prijaviti da ova fora sa produzenim dnevnim spavanjima super funkcionira :D
    prije je spavao pola sata, sad odspava i po 2 sata sa recimo 2 budenja i ponovna uspavljivanja

Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •