Stranica 4 od 7 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 317

Tema: Kuca za porod Monike Felber u Grazu

  1. #151
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Bubimira i Felix ali moram vam znati "prava" imena kako bi ju pozdravila u vaše ime.

    Zapravo, Felixovo znam od članka , a Bubino sam znala sa kave, ali sam zaboravila .


  2. #152
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    Isabel kako je bilo?
    Kakvi su dojmovi? Baš sam znatiželjna

  3. #153
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Citiraj bubimira prvotno napisa
    Isabel kako je bilo?
    Kakvi su dojmovi? Baš sam znatiželjna
    Evo nas...

    Bilo je predivno!

    Lako smo našli čisto iz razloga što smo imali navigaciju koja je prepoznala adresu, pa nas je doslovce dovelo do kuće...
    Bili smo moja seka, MM i ja.
    Mirna sredina, kvart, kuća, vrt sve je to neopisivo i besmisleno opisivati, jer se mora doživjeti. I vrijedi zlata... sama pomisao da tamo čekamo našu bebicu već nam je bilo .

    Monika nas je dočekala u kući. Bila je topla, presimpatična, nasmijana, draga... Prvo smo imali turu po sobama i vidjeli smo sve: predivnu, toplu, ugodnu sobu za porode, pa 2 sobe za obitelj i novorođenu bebu, a onda smo sjeli u dnevni boravak i započeli razgovor.
    Iznenađujuće dobro vlada engleskim, pa smo se uspjeli tako sporazumjeti, pitala sam ju i dobila odgovore na sve što sam si zapisala. Pričali smo oko pola sata, još malo pogledali kuću, prošli malo po vrtu i otišli. Ima predivnog malog maltezera starog 3 mjeseca u kojeg smo se svi odmah zaljubili.

    Dojmilo nam se sve: od skidanja cipela prije ulaska (to volim!), čistih i udobnih prostorija, mir i spokoj kojim prostor i Monika odišu, njena sigurnost i mirnoća... Ma sve!
    Ja sam bila uzbuđena i pomalo zbunjena, jer iako mi je sve bilo savršeno, sve mi se jako svidjelo i stvarno sam se samo još više uvjerila da je "to to", tamo sam odjednom postala svjesna poroda i preplavio me strah . Mislim, ja sam sve već znala od vaših priča, opisa i svega, dugo sam si vremena vizualizirala Kuću i Moniku (čak se usudim reći i idealizirala) , i stvarno je sve bilo onako kako sam se nadala i očekivala! I sve što sam pitala bilo je ono što sam priželjkivala...
    MM se sa svime oduševio i bilo mu je :D (a i mojoj seki).

    No, sad mi je tek došao onaj zastrašujući realni feeling o porodu i tome što me vrlo uskoro čeka, pa su mi zapravo emocije totalni mix. Trudnicama obično tako dođe kad saznaju spol, no u meni se probudilo kad sam vidjela mjesto gdje ćemo na svijet donijeti našeg anđelića :D.

    Dogovorili smo da se svakako javim i posjetim (ujedno molim tebe ili Felix koje navodno imate kontakte da mi proslijedite) Martinu koja je homeopatica, a da se mi da čujemo i/ili vidimo pred kraj trudnoće (7. - 8- mj).

    Sukus svega: ono što sam očekivala, prekrasno i emotivno, mirno i spokojno, kućna atmosfera i potpuna predanost onom najbitnijem...
    Divno! Ako Bog da, i mi ćemo roditi tamo :D

    i MM je predložio kavicu/šetnjicu/sokić sa vama sljedeći vikend ili onaj tjedan iza ako ste za Mjesto, naravno, znamo


    Hvala od srca Bubimira i ostalim curama

  4. #154
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Isabel, baš sam uzbuđena i veselim se s vama! :D

  5. #155
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    Da znaš da su me prošli trnci.
    Sjetila sam se svega

  6. #156
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    isabel, super! :D
    da, da, sjecam se tog osjecaja kad sam pogledala u radjaonu - to je stvarno TO, tu ce se roditi moje dijete... ufff
    a za homeopatiju se javi hagulkici

  7. #157
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Drage moje, hvala

  8. #158
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    u jutarnjem je izasao clanak o kuci za porode: http://www.jutarnji.hr/clanak/art-2008,6,11,,122710.jl

  9. #159
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Hello!

    Opet pitanjce za sretne mamice koje su rodile kod Felberice!
    Zanima me da li kod Monike novorođene bebe po defaultu dobivaju ono što se kod nas u bolnici daje bebama?
    Naime, sad smo na tečaju čuli (od babice sa Sv. Duha) da se novorođenčadi daju 2 pikice do odlaska iz rodilišta (vitamin K i cjepivo protiv tuberkuloze), plus vađenje krvi iz petice za laboratorij za testiranje na 2 metaboličke bolesti. Naravno i mazanje oči, te još kojekakve stvari koje mame ni ne znaju.

    Moja generalna pitanja su da li Monika Felber običava davati to sve ili nešto od toga "svojoj" novorođenčadi ili ne?
    Da li je sve to potrebno i koliko korisno i stvarno neophodno tek rođenim bebicama a koliko je štetno?

    Hvala unaprijed na odgovorima !

  10. #160
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    Hej Isabel,
    a baš sam neki dan mislila na tebe i koliko još brojiš?
    Osim toga vidjet ću se s Monikom za 2 tjedna.


    Što se tiće cijepljenja i vitamina k to ona ne daje. Cijepljenje dogovaraš s pedijatrom kasnije kad se vratiš doma.
    Vađenje krvi iz pete se radi. Ali ona će te o tome obavijestiti i naravno da si prisutna kad ona to radi.

  11. #161
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Citiraj bubimira prvotno napisa
    Hej Isabel,
    a baš sam neki dan mislila na tebe i koliko još brojiš?
    Osim toga vidjet ću se s Monikom za 2 tjedna.


    Što se tiće cijepljenja i vitamina k to ona ne daje. Cijepljenje dogovaraš s pedijatrom kasnije kad se vratiš doma.
    Vađenje krvi iz pete se radi. Ali ona će te o tome obavijestiti i naravno da si prisutna kad ona to radi.
    Hvala Bubi!

    Ok, onda ćemo o tome kasnije što mi preporučate u vezi cijepljenja bebe u Zg. a glavno da znam za Moniku tamo.
    Mi smo super, aktivni, veliki 1500g, buša ko balon, ma sve :D .
    Na zadnjem uzv doc je primjetila da nam je bebač okrenut na zadak, no to ništa još ne znaći. Ja ga osjetim kako sa glavicom lupka po desnim rebrima, a po lijevim "svira" sa koljenima i nogicama. No, ja se ne zabrinjavam, jer sam uvjerena da će nam se mali princ okrenuti na vrijeme i da ćemo završiti ovaj dio priče u Kući kod Monike, ako bog da, u kadi 8) .
    Sad smo 31+0 i idem na pregled za tjedan dana, a ako se do tada bebač ne okrene, onda ćemo se čuti s Monikom na tu temu, pa vjerojatno početi sa Hagulkicom kombinirati homeopatiju, a možda i akupunkturu ili akupresuru, što sve navodno ima odlične rezultate.
    Sve u dogovoru s mojom babicom i mojom homeopaticom, tako da mali neće imati šanse protv svih nas !

    Sa Monikom bi se ionako trebala čuti kroz 10tak dana, kako je dogovoreno, da joj javimo da računa na nas, pa ću je odmah pitati i sve što mi je preostalo. A kako trebamo još ponešto stvarčica iz Ikee i Pervive, možda se ovaj vikend zaletimo u Graz pa onda odmah k njoj u posjet .

    Što i vi planirate u Graz, pa ju pozdraviti?
    Kako ste vi? Kako su mali i malo veći anđelek?
    Jel planirate more?
    Stvarno bi bilo vrijeme da se vidimo, pa sam mi napiši kad ste frei otprilike, da pokušamo neki dogovor uglaviti...


  12. #162
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Opet malo novosti.

    U ponedjeljak, baš na 32+0 mi je pregled pa ćemo vidjeti da li sam sposobna za put u Graz, je li se možda beba okrenula (za sada mislim da nije jer ga osjetim pod rebrima ), da li sam otvorena, cervix...

    I da napomenem, već mjesec dana osjetim kontrakcije, za koje mislim da su one BH kontrakcije, i baš mi je to slatko na neki način. Nije me frka njih niti ne bole jako, kratko traju i zapravo tako komuniciram sa svojom maternicom . To se ona priprema za prirodni orod, a meni je to samo drago, da tijelo prirodno, normalno i savršeno funkcionira! Zato sam i uvjerena da će nam se mali okrenuti na vrijeme i da nećemo imati problema.

    Planiramo u sljedeći četvrtak otići u Graz do Monike za finalni dogovor, možda neke "tajne" za okretanje malog princa, na razrađivanje plana... I malo u shopping.

    Mene ne brine još to okretanje i zadak, ali me čisto zanima kako je bilo kod vas? Što je rekla Monika i kad su se okrenuli malci?
    Sjećam se da se Felix baš toga jako bojala, jer onda propada Graz i Monika, no na kraju je sve dobro prošlo.

    Imam ja još jedan adut u rukavu, Hagulkica, pa ćemo iskemijati nešto i nagovoriti malog da se okrene na vrijeme!!

    svima!

  13. #163
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Isabel, gdje si? Ima li kakvih novosti?

  14. #164

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Isabel je nažalost izgubila bebu s 32 tjedna.

    Neka nam se što prije oporavi i neka nova beba zaliječi rane zbog gubitka malog

  15. #165
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    isabel

  16. #166
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    O Isabel moja. Tako mi je žao.
    Nema riječi utjehe, samo molitva da ti dragi Bog da snage za dalje. Bit ćeš u mojim mislima i molitvama.

  17. #167
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno



    Isabel....

  18. #168
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Isabel, draga, nemam riječi...

  19. #169
    Bipsić avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    735

    Početno

    jako mi žao...

  20. #170
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Tako mi je žao, Isabel
    Želim ti da se što prije oporaviš

  21. #171
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    ajme Isabel
    tako mi je žao

  22. #172
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Isabel

  23. #173
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    žao mi je, isabel

  24. #174
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno


  25. #175
    iirraarraa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Pronađi me
    Postovi
    282

    Početno

    jako jako jako mi je žao....znam kroz što sad prolaziš....ja sam izgubila sina u 42-om tjednu.....

  26. #176

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    144

    Početno

    Cure jako mi je žao zbog vaših gubitaka

    Ima li tko kakav svjež dojam o moniki kući itd?

    Nisam još trudna no dvoumim se između privatnog u zgb i ovog u grazu :/

  27. #177

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb, Knežija
    Postovi
    341

    Početno

    isabel

  28. #178

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb, Knežija
    Postovi
    341

    Početno

    mi se isto spremamo kod Monike, zasada smo samo javili termin, koji je 29.10. i otići ćemo u posjet početkom desetog,

    koliko treba da se izvade svi potrebni papiri u zg?

  29. #179
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    neke mozes izvaditi u jednom danu, a ove potvrde u petrinjskoj, koliko mi se cini, treba 10-15 dana dok se naprave. dakle, pocnite sad
    i da, nisam znala da planirate tamo

  30. #180
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa
    i da, nisam znala da planirate tamo
    previše se družila sa mnom. ha ha

    Kaj se u Petrinjskoj tak dugo čeka? :?
    Pa ja sam sve obavila kod nas u mup-u i na općini u jednom danu

  31. #181
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Citiraj ronin prvotno napisa
    Isabel je nažalost izgubila bebu s 32 tjedna.

    Neka nam se što prije oporavi i neka nova beba zaliječi rane zbog gubitka malog
    Ja sam vas malo pratila, i kad sam ovo pročitala jako sam se rastužila. Pretražila sam sve postove od Isabel, i još mi je bilo gore kad sam pročitala koliko je bila sretna, sve pripremila, t5ako optimistična. Jako mi je žao Primjetila sam također da se nije javila više. Jeli netko zna što se dogodilo? I kako je ona sada?

  32. #182

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Isabel malo odmara od foruma,no jako je hrabra i pozitivna unatoč tome što ju je zadesilo,i vjerujem da neće proći dugo vremena do njene sljedeće trudnoće čemu se od srca nadam

  33. #183

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    514

    Početno

    podizem temu..
    zna li se postoji li mogucnost za lotus birth kod Monike F. te ima li majki koje su nakon carskog se porodile ondje?
    hvala unaprijed...

  34. #184
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    vbac nije problem, kad sam bila kod nje na razgovoru bila je i jedna austrijanka i raspitivala se za vbac, monika je rekla da moze.

    lotus nazalost ne, pitaj brigu-brigitu, ona se vec raspitivala za to kod monike. ali kod klagenfurta ima isto jedna kuca za radjanje, ako sam dobro zapamtila tamo moze lotus.

  35. #185

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    514

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa
    kod klagenfurta ima isto jedna kuca za radjanje, ako sam dobro zapamtila tamo moze lotus.
    imamo neki link za to?klagenfurt,to je unutrasnjost austrije?

  36. #186
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    evo http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=65546

    klagenfurt je u austriji, sjeverno od zapadnog dijela slovenije. dakle nama iz zagreba nesto dalje od graza (iako ne bi trebalo biti vise od 3, 3 i pol sata voznje). navodno tamo cesto radjaju slovenke, i zadovoljne su. pitaj brigu-brigitu da ti posalje koju sliku

  37. #187
    s_i_r avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    108

    Početno

    Citiraj sundrops prvotno napisa
    klagenfurt,to je unutrasnjost austrije?
    Možeš otići na www.viamichelin.com i ukucati mjesto polaska i odredište, te varijantu puta (najkraći, samo po autoputu itd.), program će ti pokazati rutu i potrebno vrijeme, izračunati kilometražu (pa čak i izbaciti podatke o cestarinama, samo ne znam koliko su ažurni s obzirom na slovenske vinjete)

  38. #188

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Šestine
    Postovi
    20

    Početno Felber

    Evo, samo da se javim prije cjelovite priče. I mi smo bili kod Felber i dobili dječaka Nevena 28. 8. Bilo je divno

  39. #189
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    cestitam!
    jedva cekam pricu

  40. #190
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    cure koje ste rodile kod monike, može par detalja o tome kako funkcionira porod sa starijim djetetom, da li moraš nekoga povesti sa sobom da ga čuva ili ima monika nekog u kući (tipo obitelj njena ili sl) koja to obavi, koliko to mijenja cijenu (mislim, koliko košta smještaj za starije dijete)

    hvala vam

  41. #191
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    još jedno pitanje:

    guglala sam konzulate RH u Austriji i vidim da postoji jedan u Grazu. da li ste vi friške mame otišle tamo po putni rodni list ili ste baš morale u beč?

  42. #192
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

  43. #193
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Sramežljivo prijavljujemo jednu malenu prekrasnu zvijezdicu :D u mojoj buši kao i ponovno povremeno razmišaljnje i vaganje gdje roditi.
    Nadam se da ćemo ovog puta sretno do kraja, i priuštiti si porod kakav sanjamo! Sad me love neki drugi strahovi, što vezano za trudnoću, što vezano za Moniku i porod, ali o tome ćemo kad malo narastemo
    Mamarina jako čekamo pričicu !
    Sve "Felberice" i one koje me znaju još iz prve trudnoće posebno !
    Možda nam i Ines ovdje dođe i isprića svoj porod kod Monike. Hvala Flower na članku...

  44. #194
    Bipsić avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    735

    Početno

    Citiraj Isabel prvotno napisa
    Sramežljivo prijavljujemo jednu malenu prekrasnu zvijezdicu :D u mojoj buši ...
    ja ću se tu ubaciti ko padobranka samo da tebi draga čestitam :D :D
    vjerujem da će ovaj puta sve biti dobro

  45. #195

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    514

    Početno

    o Isabel,cestitke na hrabrosti i ustrajnosti!zelim ti blagoslovljenu i skladnu trudnocu

  46. #196
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Citiraj Isabel prvotno napisa
    Sramežljivo prijavljujemo jednu malenu prekrasnu zvijezdicu :D
    :D Prekrasno, Isabel! Izmamila si mi suze, ovaj put radosnice! Želim ti lijepu i bezbrižnu trudnoću!

  47. #197
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    Isabel predivna vijest, srce mi je zatitralo

  48. #198
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    Citiraj Danci_Krmed prvotno napisa
    još jedno pitanje:

    guglala sam konzulate RH u Austriji i vidim da postoji jedan u Grazu. da li ste vi friške mame otišle tamo po putni rodni list ili ste baš morale u beč?
    imam osjecaj da sam ti vec odgovorila na nekom drugom topicu, ali evo opet. postoji konzulat u grazu, ali radi par mjeseci u godini i onda kad i radi, ne moze izdati putni list za dijete. nazalost, muz mora ici u bec. prije toga trebas kod javnog biljeznika napisati da on smije vaditi sve potrebne dokumente za bebu (inace bi morala i ti u bec). mozda druge cure imaju konkretnije informacije, pogledaj na pricama s poroda od hagulkice, bubimire i mene.

  49. #199

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Šestine
    Postovi
    20

    Početno Putni list

    Da, treba ići u Beč.. MM je sa starijim sinčićem išao odmah drugi dan po porodu bebe, u 8 ujutro na matični ured u Graz i onda odmah u Beč... sve je stigao do 12 )

  50. #200

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Šestine
    Postovi
    20

    Početno Starije dijete kod Monike

    Citiraj Danci_Krmed prvotno napisa
    može par detalja o tome kako funkcionira porod sa starijim djetetom, da li moraš nekoga povesti sa sobom da ga čuva ili ima monika nekog u kući (tipo obitelj njena ili sl) koja to obavi, koliko to mijenja cijenu (mislim, koliko košta smještaj za starije dijete):
    Evo, samo kratko, detaljnije ću u priči o porodu. Starije dijete je dobrodošlo kod Monike i nama je to bilo dosta važno, da smo svi zajedno. Na rastanku mi je ona još napomenula kako su svi koji nemaju kome povjeriti starije dijete kod poroda pozvani da dođu k njoj. Kod nas je (4,5 g staro dijete) bilo tako da je malo bio s nama u sobi za rađanje, a poslije je otišao u našu sobu crtati. Porod je trajao kratko, pa je bio iznenađen kad se tata tako brzo pojavio s bebom u krilu. Rekao je: "Ali ja još nisam nacrtao!"
    Inače, da je porod bio dulji, a dijete manje samostalno, valjda bi se netko našao da ga pričuva... treba pitati.

Stranica 4 od 7 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •