Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Grčevi i dojenje

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    412

    Početno Grčevi i dojenje

    Eh dugo sam razmišljala gdje da smjestim ovo pisanje, ali mislim da sam na pravom mjestu. Naime, dođe meni sinoć moja draga prijateljica i kaže da je njena rodica rodila prije nekih mjesec dana... I super, divno krasno... Cura doji... ALI svako veče vodi klincezu u HITNU!!! :shock:
    I naravno, raskopuša kakva jesam, pitam ja nju zašto. I kaže ona meni zato što beba ima grčeve. I sad dolazi - RODICI SU U HITNOJ REKLI DA JOJ JE PREJAKO MLIJEKO I DA ZATO BEBA IMA GRČEVE, ALI TO NISU OBIČNI GRČEVI VEĆ NEKI NEOBIČNI KOJI PROĐU ZA 3-5 MJESECI. OK, kažem ja i moj Džan je imao strašne grčeve do 3. mjeseca koji su nestali kao da ih nikad nije ni bilo. I kažem ja u takvim slučajevima treba dojiti, da je majčino mlijeko najlakše probavljivo, i prenesem joj sve što sam naučila od RODA, da bi ona meni rekla (mislim nakon mog izlaganja) - JA ĆU NJOJ REĆI DA ONA PREKINE DOJENJE, BOLJE DA NE DOJI, NEGO DA SE BEBA PATI... I ja tu ostanem PAFF, upitnici iznad glave i pitam se kome sam ja pričala proteklih sat vremena i tako...
    Mislim fakat mi nije jasno kako da je ubjedim da nije u pravu... pa na kraju krajeva ko je ona da predlaže prekid dojenja bilo kome i iz bilo kojeg razloga. Dajte kakav pametan savjet

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Mayah tvoja recenica da tko je ona da ikome savjetuje da prestane dojiti je stvarno na mjestu a opet vrlo su male sanse da ju uvjeris da to ne napravi. Reci joj upravo sto si rekla nama da mislis da nije u redu da savjetuje ako nema dovoljno informacija i ponudi joj da toj novij mami pomogne tako da je poveze sa toboma ti onda mozes preko maila ili foruma opisati detaljnije situaciju pa mozemo svi zajedno probati mladoj mami pomoci

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    412

    Početno

    Samo update situacije... cura je izgleda pametnija od moje frendice i odlučila je nastaviti sa dojenjem bez obzira ne sve, a i grčevi su se smanjili i ne maltretiraju dijete po hitnoj.
    Hvala još jednom

  4. #4
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Mayah - ljudi stvarno svasta lupetaju, a najgore je kada to rade ljudi koji nemaju nikakvog iskustva, ali se ponasaju kao da su progutali svu pamet svijeta.
    Cini mi se da oni to nekako osobno uzimaju - kao, trudnica/mlada majka pojma nema, a oni ce joj "objasniti" kako sve to ide - a ako ta trudnica/mlada majka misli drukcije - uvreda do neba...

    I ja sam imala slicnu situaciju, samo kao trudnica - moja "prijateljica" (koja vise to nije jer se uvrijedila zato sto sam odlucila napraviti po svom instinktu umjesto po onome sto je ona govorila bez apsolutno ikakvog iskustva ili znanja, pa se vise ne javlja) je meni napricala da ce moja beba biti ogromna pa cu ici na carski rez ili se u najmanju ruku tesko poroditi (Erin rodjena po doktorima u rodilistu ss 39+6 i 3.63 kg, porod brz, sasvim ok!), pa da ce sva robica sto sam kupila biti premala, pa da - e, ovo me je stvarno iznerviralo pa sam joj malo cvrsce odgovorila (inace sam sutila i trpila) - zbog klokanice beba nece htjeti spavati u kreveticu, da klokanica nije zdrava za bebu i da ce mene boljeti ledja , itd. Taj puta sam joj - ispred MM i NJM - rekla da sam se ja o tome informirala, procitala misljenja pedijatara i ortopeda i iskustva drugih majki koje to koriste, tj. da je moje misljenje bazirano na znanju, iskustvu i instinktu.
    E, nakon toga su pocele uvrede, a kad sam se ja oglusila - tajac. A bile smo super prijateljice.

    Sva sreca, izgleda da je ta cura pametnija nego tvoja prijateljica.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •