Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: adj da pitam nešto...

  1. #1
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno adj da pitam nešto...

    osim čestih upala...nismo imali problema s dojenjem....ni položaj, ni soor, ni prirast...al,sad....kakva je to tehnika kojom se beba služi dok doji?? jel obavezno mora ić LD il može i bez njega??? pitam, jer mi je malo prije cvilio, pa potegne,pa cvili, pa potegne....da sam na počecima mislila bi nema što jest...vako sam MM-a zašpricala sa više malzeva na lijepoj udaljenosti ...mlijeka ima....kako to da ja stisne ide, a on jede pa ne ide...sve dok ne krene LD...jelo LD obavezno mora bit??? nadam se da ste skužili što pitam (ono ja stišćem i ide bez LD...)

  2. #2
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    il bi to bilo neš kao sporiji LD?? opet jel obavezan LD ??

  3. #3
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    LD je nesto sto se normalno javlja, i to vise puta u toku podoja. Samo, ne mora ga majka uvijek osjetiti. Osim toga, ima majki koje cijeli dojeci staz prodju bez da su ga ikad osjetile.

    I - ne kuzim bas problem. :?

  4. #4
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    ma mislim i nije neki problem...neg me zanima dal je LD obavezan (bilo da ga osjetiš il ne)?? jer, mi se ponekad mačak ljuti kao da ne dobiva mlijeko, a mlijeka ima...kažem par put potegne, pa cvili, pa opet, pa cvili...kao da ne potegne mlijeko....a mlijeka ima, jer ja sm stisnem rukom i ide... zato me zanima tehnika dojenja... dakle, bebe "ne stiskaju" (kao mama kad se recimo izdaja), neg vuku dok ne krene LD a onda jedu??!! jel tak??....ja sam kod par izdajanja izdajala bez LD, a dok on jede većinom osjetim LD....jel imalo jasnije ??? ono mislim da bi mlijeko išlo u bebina usta morala bit LD?? s obzirom da meni nije LD kad stisnem rukom... ajme majko komplikacije!!!!

  5. #5
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    Kad beba pravilno uhvati dojku, lijepo napravi vakuum i onda vuce (usisava) i stiska (donjom celjusti). Ponekad guta brze, ponekad sporije. To kad beba guta brze i mlijeko brze tece i to je ono sto majka (ponekad, i ne svaka majka) osjeti.

    Let-down je ustvari samo engl. naziv za refleks otpustanja mlijeka.

  6. #6
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    dijete prvo par puta povuce malo neujednaceno i brzo i kada sisanje postane ujednaceno, vidis da se vilica i dio oko uha ritmicki mice i cujes da guta znaci da je zapoceo let down tj da mlijeko curi. mozda ga ne osjecas ali on je tu.

  7. #7
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    aha tek sad kuzim sto pitas! pa beba vuce, nije ista tehnika kao kad ti stiskas rukas ali vuce mlijeko sisanjem, nije da stalno samo od sebe curi kao sto bi curilo iz boce.

  8. #8
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    neke majke mogu i izdajanjem potaknuti LD.
    nekima on krene sam od sebe, dovoljno je da majka pomisli na bebu, cuje plac ili nesto sto je asocira na bebu.
    nekim majkama curi mlijeko iz dojki kada se uzbude.
    to je zato sto se hormon oksitocin koji je odgovoran za LD otpusta i za vrijeme orgazma, a takodjer sudjeluje i u trudovima, kontrakcijama maternice pa zbog toga neke zene osjete "bol" u trbuhu prvih dana kada doje. a zapravo dojenjem "pomazu" da se maternica vrati u predporodjajnu velicinu.

    a bebi je potreban LD da bi ono doslo do onog masnijeg mlijeka koje ga cini sitim.

    znaci, moze nastati problem da majka ima mlijeka ali ima problem sa refleksom otpustanja mlijeka, ima preslab LD.
    u tom slucaju dobro je procitati tekst Slabi ili zakašnjeli refleks otpuštanja mlijeka

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •