Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Stručnjaci protiv zanrzavanja majčinog mlijeka

  1. #1
    Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    1,317

    Početno Stručnjaci protiv zanrzavanja majčinog mlijeka

    Ovo je objavljeno na Plivinom portalu. Za one mame koje se izdajaju.
    Stručnjaci protiv zamrzavanja majčinog mlijeka
    Držanje majčinog mlijeka u hladnjaku više od 48 sati ili njegovo zamrzavanje smanjuju mu zdravstvenu korist koja je posebno važna za prerano rođenu djecu.

    Novo istraživanje koje su proveli američki znanstvenici pokazuje da majčino mlijeko držano u hladnjaku sadrži manje antioksidansa od svježeg majčinog mlijeka ili zamjenskih dječjih formula.

    "Utvrdili smo da svježe majčino mlijeko ima najviše antioksidansa, koji se s vremenom držanja u hladnjaku smanjuju", rekao je profesor Thomas Hegyi iz Robert Wood Johnson Medical School u New Brunswicku, New Jersey.

    Antioksidansi su molekule koje smanjuju štetu koju stanicama nanose slobodni radikali.

    Hegyi i njegov tim testirali su antioksidanse kod 5 vrsta zamjenskog mlijeka, svježeg majčinog mlijeka i mlijeka koje je stajalo 48 sati odnosno 7 dana.

    Svježe mlijeko imalo je najviše antioksidansa - što je duže stajalo i što je niža bila temperatura to je tih molekula bilo manje, dodaje se u izvješću objavljenom u listu Archives of Disease in Childhood.

  2. #2
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Joj sto ne volim te bombasticne naslove. Ko da je zamrznuto majcino mlijeko u najmanju ruku toksicno....

    Imam osjecaj da bi doticnoj ekipi trebalo reci da sve namirnice zamrzavanjem gube na kvaliteti i da nije ni majcino mlijeko iznimka.
    Al je svejedno cak i zamrznuto najbolja hrana za bebe.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    187

    Početno

    Al je svejedno cak i zamrznuto najbolja hrana za bebe.

  4. #4
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    definitivno.
    cak i da nema zastitnu funkciju, najbolji je omjer hranjivih tvari, najbolje prilagodjeno probavi dojenceta, neusporedivo s bilo kojim adaptiranim mlijekom.
    Imam osjecaj da bi doticnoj ekipi trebalo reci da sve namirnice zamrzavanjem gube na kvaliteti i da nije ni majcino mlijeko iznimka.
    pa da, ipak su to ameri

  5. #5
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Joj sto ne volim te bombasticne naslove. Ko da je zamrznuto majcino mlijeko u najmanju ruku toksicno....

    Imam osjecaj da bi doticnoj ekipi trebalo reci da sve namirnice zamrzavanjem gube na kvaliteti i da nije ni majcino mlijeko iznimka.
    Al je svejedno cak i zamrznuto najbolja hrana za bebe.
    super si to rekla, marta, nema se sta dodati :D

  6. #6
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    ja bih jos nesto dodala

    jel su zamrzli i adaptirano pa provjerili njegov sastav?

    treba usporedjivati u istim uvjetima, ne?

  7. #7
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Citiraj litala prvotno napisa
    ja bih jos nesto dodala

  8. #8
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj litala prvotno napisa
    ja bih jos nesto dodala

    jel su zamrzli i adaptirano pa provjerili njegov sastav?

    treba usporedjivati u istim uvjetima, ne?
    Jako dobro

  9. #9

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    Pa da, point je u tome da ako mama ne doji direktno, tada je bolje uzeti frisku formulu nego svoje zamrznuto mlijeko.
    A buduci da je vijest na Plivinom portalu, vjerojatno je suptilna sugestija da je onda najbolje uzeti neko Plivino mlijeko (kad se vec mora....)

  10. #10
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    mislim da pliva od prije nekoliko goidna ne proizvodi vise nista drugo osim lijekova, odnosno, sve njene prehrambene grane tipa cedevita i sl su se odvojile.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    Vuk dlaku mijenja,ali cud nikada....
    Sto manje iskljucivo dojene djece, tim bolje za prodaju njihovih lijekova!

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    422

    Početno

    Uopće ne vidim vezu prodaje Plivinih lijekova i teze da nije dobro zamrzavati majčino mlijeko :?
    Koliko mi je poznato, Pliva ne proizvodi nikakva adaptirana mlijeka.

    A za zamrznuto mlijeko slažem se sa Martom. Niti jedna hrana zamrznuta sigurno nije kvalitetna kao svježa, pa je ipak jedemo. Jer bolje je da pojedem zamrznuti grašak kojeg sam ubrala na svom vrtu (naravno da ga skuham 8) ) nego da jedem neki genetski modificirani grašak ili onaj iz konzerve.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    Ja sam se malo nasalila...
    Veza bi mogla biti slijedeca: ako je frisko adaptirano bolje od zamrznutog majcinog, poruka je: koristite adaptirano ako ne dojite direktno.
    A ako koristite adaptirano (ovo je moja posalica), vise ce vam trebati Plivini lijekovi (jer ce vam beba vjerojatno biti bolesnija).
    Tako je Plivi bolje objaviti takav clanak, nego na primjer clanak kako je majcino mlijeko superduper proizvod i nista ga ne moze nadomjestiti , unatoc svim zamrzavanjima, oneciscenjima okoline i slicno.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Amsterdam
    Postovi
    547

    Početno

    Hi hi sa veseljem primjecujem da ima gorih paranoid androida nego sto sam ja. :D

    Ja sam kad sam procitala ovo prvo klimnula glavom kao naravno. Znala sam to odavno. A kad sam pocela citati vase reakcije, umjesto da mi razmisljanja vuku na vasu stranu, ja sam razmisljala o tome kako bi se mamama moralo olaksati dojenje. Znaci, da zbog posla ne moraju zamrzavati mlijeko nego da se sve da skombinirati tako da mogu bez izdajanja raditi i dojiti.

  15. #15
    hildegard avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    769

    Početno

    zašto naslov članka ne glasi "AMERIČKI znansvenici upozoravaju na pad kvalitete zamrznutog majčinog mlijeka". Ipak bolje ikakvo nego nikakvo. Ja se izdojim kad su mi cice prepune i imam ga već podosta u škrinji. Bit će za kašice ako ja neću imati.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •