Pokazuje rezultate 1 do 36 od 36

Tema: hrana i pice nakon poroda?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Gothenborg-Sweden
    Postovi
    559

    Početno hrana i pice nakon poroda?

    ja kad sam rodila bila sam gladna ka vuk. u radaonu mi je nakon sat ipo od poroda donila babica 4 sendvica, kavu, caj i bezalkoholni cider za nazdraviti ( ovo 4 sendvica je bilo 2 meni 2 muzu) ali ja sam imala toliki apetit da sam sve to slistila dok si okom trepnija da bi nakon par sati od poroda setala ( oko kl 17) jedva docekala ( citaj bila prva u redu)hranu u rodilistu i tada navalila ka sivonja a na pijatu sam imala toliko hrane da je i moj zakoniti blenija :shock: ( a sta cu kad imam apetit 8) )
    sve se nesto mislim da bi ja bila veliki problem u npr splitskom rodilistu ako bi bila tamo gladna jer sam tada opsna za okolinu
    kad ste dobile pice i jice nakon poroda ?

  2. #2
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Ja sam rodila na carski, i znam da sam na intenzivnoj sanjala o Milki od 300g
    No, hranu, i to strogo dijetalnu, sam dobila tek drugi dan nakon poroda, sto znaci da sam 2 dana bila bez hrane, samo na infuziji. Poludila sam od gladi.
    A za one koji rode vaginalno, znam da ovisi u koje vrijeme su rodile, odnosno ako su rodile nakon vecere onda nista do jutra, al ne da ne smiju nego se u bolnici vise ne sluzi hrana, al netko od rodbine moze poslat po sestrama. Barem na Svetom Duhu.

  3. #3
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    fortuna, zar se ti vise icem cudis u nasem rodilistu?

    ja sam dosla u predradjaonu u 9 ujutro, a rodila sam u 18.20 navecer, cijeli dan bez pica i hrane a nakon sto sam 2 sata nakon poroda bila jos u radjaoni, kad su me doveli u sobu (na pomocni krevet visine 20tak cm od poda) naravno da je proslo vrijeme vecere (koju dijele u 19 h ) pa sam ostala bez icega.....
    srecom da sam u torbi ponijela petit beure i tetrapak mlijeka pa su mi cure iz sobe uspjele to dodati da malo popijem i pojedem...
    sjecam se kako me je to uzasnulo, da nisam ponila nista, nista do ujutro ne bi dobila ni jesti ni piti

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Kratko nakon sto su mi pregledali bebu pitali su kako se osjecam. Znam da sam ko iz topa izvalila da sam gladna. Oni su mi odma donili koju snitu kruha i necega za namazat, plus nesto za pit. Napominjem da je bilo nesto iza dva po noci.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Gothenborg-Sweden
    Postovi
    559

    Početno

    zrinka nisam rodila doli pa me svaka ova prica iznenadi... ono taman mislim da sad znam sve otprilike kako je kad zena ide roditi u hr kad ono dode jos jedno iznenadenje.
    isto tako sjecam se kad je prva od mojih prijateljica isla roditi u st ja mislim 90-e da je dosla sa pricom o tarantelama i zoharima po sobi, o tome kako su joj rekli nek se popenje na krevet a ona metar i zilet+ skoro 30 kila nije ni mogla pa joj je cistacica pomogla.. ista ta cistacica ju je pokrivala i okrecala i slicno i viruj mi da mada me to tada iznenadilo i zvucilo je vise nego uzasno ipak sam sada nakon jednog normalnog poroda kroz koji sam prosla tek skuzila koliko je to ponizavajuce i koliko su stvari koje su zapravo besplatne kod nas jos uvik duboko sakrivene a sve pod nekom izlikom kako nisu isti uvjeti doli i vani i blablabla.

  6. #6
    happy mummy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ST
    Postovi
    661

    Početno

    ja dosla u predradjaonu u 7 navecer. rodila sutradan u 11. pribacili me na odjel u 1 i po, taman u vrime rucka. necu nikad zaboravit onu juhu od kupusa.....

  7. #7
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Rodila taman u vrijeme ručka pa sam dobila komplet ručak. Nisam bila gladna, pojela sam samo juhu da malo dodjem sebi od uzbuđenja.
    Inače u bolnici sam slabo jela.

  8. #8
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    "ajmeeeeeeee nemojte ništa ostavljat po podu...skupljaju se žohari oko toga" :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
    to su vam riječi čistačice koje sam čula 15.9 ujutro kad je došla prebrisat sobu....

    a to da nemaš di torbu ostavit...to je druga priča...jedino moguće mjesto je ispod kreveta a onda ti čistačica onom prljavom krpom gura torbu dok briše pod

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Ja sam pitala dok me doc šivao dal ću stići na ručak i taman sam stigla-bila sam gladna ko zvijer a provela u rađaoni svega 3 sata, al sam za svaki slučaj imala u torbi vodu, sok, 5 cornyja i napolitanke. Za vrijeme poroda sam malo guckala vodu, svoje cornije sam počela mažnjavat dok sam čekala ona dva sata nakon poroda.
    Ja nisam izbirljiva pa mi je u bolnici bilo bitno samo da je hrana topla i da ima dovoljno, a doma sam onda birala i naručivala...

  10. #10
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    u sobu sam došla malo prije doručka - sretna slučajnost. a imala sam sa sobom i kekse i vodu koje sam slistila u roku odmah, pa su moji redovno dopunjavali zalihe. majko mila, te gladi, te žeđi..! da sam ovisila o bolničkoj hrani i šalici čaja dnevno ne bi živa izašla iz rodilišta. ne kužim kako zamišljaju da žena kojoj dnevno treba 5-6 litara tekućine preživi na šalici čaja. naravno da na hodniku nema automata s vodom. možda da pijemo onu splačinu iz pipe..? hranu neću ni spominjati... ni kvalitetu, ni količinu koja mi je bila otprilike 15% dnevne potrebe.

  11. #11
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Nakon poroda mi hrana na pamet nije pala, a nisam jela 12 sati prije i 12 sati poslije poroda (u međuvremenu sam i ono što sam prije pojela ispovraćala). Ono što su mi dali u rodilištu sam jela (naravno, ribu nisam ), ali nisam imala apetita još nekoliko tjedana (jel si možete zamisliti da sam kutiju VIC krekera imala po tjedan dana, a to mi je skoro bio glavni obrok, uz juhu ). Eh, gdje su ti dani

  12. #12
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ja sam imala carski pa nisam niti smjela jesti, a hrana mi tijekom boravka u bolnici baš i nije bila bitna - ali bi zato MM koji je više, manje cijelo vrijeme bio kod mene sa velikim zadovoljstvom pojeo moj ručak i večeru i bio je jako zadovoljan bolničkom kuhinjom

  13. #13
    †marival avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    685

    Početno

    nakon nitijednog od moja tri poroda nisam bila gladna ... samo me žeđ uništavala ...
    mužić bi mi donio 2 l soka od jabuke i litru jane ... to sam miksala i pila ... a nakon 2-3 sata mužić bi mi donio maminu juhicu od piletine u termosici ( i tako svaki dan ) i to je bilo jedino što sam jela ta 2-3 dana u bolnici
    njihova klopa bila mi je bljaaaaaaaak :shock:

  14. #14
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    U nasem rodilistu (Kingston, Kanada) na odjelu ima mala kuhinjica koja je uvijek opskrbljena sladoledima u frizeru i kockicama leda za osvjezavanje tijekom poroda, muffinima, keksima, kruhom, tosterom, namazima, mlijekom, sokovima a kolko se sjecam i jogurtima. Pa se posluzis kad ogladnis/ozednis (ako nemres ti dogegat do tamo, netko ti donese). Ovo je sve za gablanje izmedu glavnih obroka. Ah, da, i besplatno

    A od svega sam najvise voljela litarske salice pune vode (s ledom ako hoces) koju bi svaka trudnica/rodilja dobila i koja bi se punila na zahtjev. Ne sjecam se da sam ikad u zivotu toliko pila :D

  15. #15

    Početno Merkur

    Pozdrav svima!
    24.08. ove godine moja obitelj je postala bogatija za jednu preslatku curicu Nikolinu. Rodila se je nakon 17 sati i velikog truda.
    Na žalost moram istaknuti da je situacija po nas dvije mogla vrlo lako biti kobna. U porod sam ušla s dobivenih 15 kg i odličnom kondicijom. (172 cm, 80 kg) Došavši u Merkur za mene je počela prava noćna mora.
    povišeni tlak ( tri Kordipina ), ne otvaram se, anitko mi ne govori što se događa. Ne žele mi dopustiti da idem na WC, strašno su bezobrazni i bahati. Nakon solidnih 10 sati dolazi mi jedan ( nazovi doktor) i na 6cm otvorenosti želi mi dijete progurati van bez provjere njene pozicije, pulsa , ničeg. Jedva sam ga uspjela spriječiti. Vrijeđa me s glupačo što se dereš, i sestri u novoj smjeni govori da histeričnoj babi ( tj. ja) da nešto protiv bolova. Dolazi nova doktorica, nešto sasvim novo i pita me da li sam imala kakvih problema. Ja joj govorim za tlak, a ona ne može vjerovati. Ništa u mome kartonu nije evidentirano. Dobro da je supruga pustila na porod tek nakon našeg razgovora. Uz njen veliki napor i suradnju babice u 17: 25 nakon dvanaest sati ležanja u boksu na svijet dolazi moja Nikolina. Savjetujem svim budućim mamama da se jako dobro raspitaju za uvjete u bolnicama jer na žalost medicinsko znanje i eitka su najmanje ono što su liječnici spremni danas pružiti.
    Topli pozdarv

  16. #16

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Ja od doručka (nekog jadnog) do 18h nisam ništa jela, jer sam trebala ići na carski. Srećom rodila sam vaginalno i kako nisu za mene naručili večeru u rađaonu su mi donijeli zdjelicu griza! Danima sam doma jela griz jer mi je bio jako mljac! A kada su me napokon odveli u sobu, pojela sam sve što sam našla u torbi!
    Da zaključim: bila sam gladna kao vuk, dobro da nisam i cimericu pojela!
    I ostalih 7 dana u bolnici sam dobro jela (posljedice se još vide ) iako je hrana bila groooooooooooozna!

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Gothenborg-Sweden
    Postovi
    559

    Početno

    nikica pa to je uzas kako se taj ponio prema tebi, zeni koja ima porodajne bolove :shock:

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    19

    Početno

    Ja cijeli dan nisam ništa jela i rodila u 6 popodne. Jela sam tek sutra. Imala sam u svojoj torbi kekse ali nisam bila gladna. Samo sam popila sokić.

  19. #19
    MarijanaB

    Početno

    Ja rodjeni zderonja, sladokusac i svastojed kojem samo geni ili kakva luda sreca nisu dali 100 kg - u porodilistu NISTA nisam jela. Dosla sam u ponedjeljak oko 4 sata popodne i receno mi je da nista ne pijem ni ne jedem jer mi moze biti muka na porodjaju. David je rodjen narednog dana u 5.25 popodne. Dakle - vise od 24 casa bez hrane sam bila. Od uzudjenja nisam ni osjetila glad i zedj. Narednih 24 casa - opet nisam nista jela - od cistog uzbudjenja i euforije. Pa cinilo mi se da sam ja jedina u istoriji covjecanstva - RODILA DIJETE. Samo sam pila mlijeko koje inace uopste ne volim i jako rijetko pijem. Bolnicku hranu nisam ni okusila a i niko nije rekao kada su obroci i gdje. Od kuce su mi donosili neke gomile posudja koje, uglavnom, nisam ni otvarala. Boze, kad se samo sjetim kako sam bila u oblacima tih dana.

  20. #20
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Rodila sam na carski i 2 dana nam nisu ništa dali za jesti. Treći dan smo dobili čaj i juhu
    Sva sreća da mi nije uopće bilo do jela. Nisam bila gladna valjda od silnog uzbuđenja

  21. #21

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Meni nista nisu dali ni jesti ni piti, jer sam bila potencijalna za carski
    Naravno, ja sam ih sve presisala pa rodila brzinom svjetlosti
    Moram reci da sam bila uzasno gladna jer osim kockice cokolade nista nisam jela cijeli dan i noc nakon poroda. Tokom cetverodnevnog boravka u bolnici bila je sasvim solidna hrana, samo sto ja nisam imala apetita. Jos me nerviralo sto uz sve donose meso, a ja nisam neki mesaros. Uglavnom sam mazala i pila sokove...


    Fortuna, meni ova zenska koja zivi u Svedskoj kaze da se svo ono pice, sampanjac, vina, zasebne sobe... debelo placa :?
    Ja sam rodila u Austriji, drzavnoj bolnici, odusevljena sam bolnickim sistemom, ali sampanjac i sl. nisam dobila

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    Ja rodila u 7 do ponoci. U NL je obicaj da se sretni roditelji i posjeta odmah (direktno nakon poroda) ponude prepecencem namazanim putenom i posutim sjemenkama komoraca koje su obojene roze ili plavo i naravno necim da popiju.

    Mi smo izabrali sok, caj i hladnu vodu. Ako hoces nesto vise jesti/piti onda trazis od sestre!! Meni nesto nije bilo na umu tog trenutka, ali frizider sa hl****m, mlijekom, namazima postoji na odjeljenju.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    989

    Početno

    ONO S TARANTELAMA JE ISTINITA PRIČA
    Meni je sestra rekla da neka se ja ništa ne bojim jer da su to dobre beštijice i da će me štititi od komaraca

  24. #24
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    mi u RI dobijemo jesti 8) ako nije obrokna redu, doceka te caj i pettit keksi i jos dodju vidjeti da li si i koliko pojela :D nije mozda ko u Fortune, ali prema drugima - prava gozba

  25. #25

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    146

    Početno

    20.07.2004. u 14 sati moj muž i ja stigli u bolnicu. cijeli dan i noć u trudovima (nisam se otvarala) da bi konačno rodila 21.07. u 7 ujutro.

    umirala sam od žeđi doktora u rađaoni sam zamolila da mi da vode, a on mi je velikodušno donio namočenu gazu da si mažem po ustima. a ja ju pohlepno si iscjedila u usta :D al nemrem reć da nisma bila zadovoljna. tada!
    no kad me sestra dopeljala u sobu već sam bila na rubu života i smrti
    zamolila sma ju da mi da čašu vode, a ona mi velikodušno (opet!) natoči vode iz pipe u sobi. teperatura cca 25 stupnjeva. (sve one žene koje su rodila u petrovoj po ljeti znaju o čem pričam). no ja sam siroče bila tolko žedna da sam ju molila još. omda znate kolko sam bila očajna.
    no tada je stigao MM, koji se otišel doma nakon pododa istuširat, i vratil k meni u bolnicu, jer sam ga ja već panično zvala na mobitel da mi donese nekaj piti.

    eto... to vam je kod mene tak izgledalo. no sljedeći put bum znala.
    sljedeći put ista postava... ja, muž i 5 litri vode!!!!!!!!!

  26. #26

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    146

    Početno

    20.07.2004. u 14 sati moj muž i ja stigli u bolnicu. cijeli dan i noć u trudovima (nisam se otvarala) da bi konačno rodila 21.07. u 7 ujutro.

    umirala sam od žeđi doktora u rađaoni sam zamolila da mi da vode, a on mi je velikodušno donio namočenu gazu da si mažem po ustima. a ja ju pohlepno si iscjedila u usta :D al nemrem reć da nisma bila zadovoljna. tada!
    no kad me sestra dopeljala u sobu već sam bila na rubu života i smrti
    zamolila sma ju da mi da čašu vode, a ona mi velikodušno (opet!) natoči vode iz pipe u sobi. teperatura cca 25 stupnjeva. (sve one žene koje su rodila u petrovoj po ljeti znaju o čem pričam). no ja sam siroče bila tolko žedna da sam ju molila još. omda znate kolko sam bila očajna.
    no tada je stigao MM, koji se otišel doma nakon pododa istuširat, i vratil k meni u bolnicu, jer sam ga ja već panično zvala na mobitel da mi donese nekaj piti.

    eto... to vam je kod mene tak izgledalo. no sljedeći put bum znala.
    sljedeći put ista postava... ja, muž i 5 litri vode!!!!!!!!! HLADNE!!!!

  27. #27

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    146

    Početno

    evo.. čim se toga sjetim odmah fulavam u pisanju. i odmah sam žedna!

  28. #28
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Ja sam Hannu rodila u Rijeci i vec sam tokom poroda pila vodu u sitnim gutljajima, a nakon poroda me cekao u sobi bokal caja kojeg sam popila ko od sale 8) .
    Tek nakon par sati me uhvatila i glad, ali je zato zedj bila enormna, mislim da sam taj dan popila 4-5 l tekucine :shock: .

  29. #29
    blondie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    249

    Početno

    Mene su u "obradu" uzeli u 15,00, rodila sam u 00,30 i zabranili su mi i jesti i piti. Bila sam toliko žedna da sam u 2,30 kad su mi napokon dozvolili da nešto popijem, popila litru vode skoro na eks.
    Danas mi je frendica rodila na Svetom Duhu i njoj su tokom cijelog poroda dali da pije. E, sad mi to nije jasno. Zašto negdje daju a negdje ne? Naime, to bi mi uvelike bilo olakšalo muke.Ovako je MM svakih 5 sekundi močio gazicu s kojom bi mi ovlaživao usta a sam sisala gazu ko manijak.

  30. #30
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    blondie, da je to jedina stvar koja nema logike... ali ima jos toga kolko hoces ...
    na "zapadu" najnormalnije zena pije, cak i jede tokom poroda ako zeli (male, visoko energetske obroke), jer se smatra da joj treba snaga, pogotovo ako se porod otegne, a o rutinskom brijanju i klistiranju da ne pricam-to se u zapadnim zemljama i SADu vise nigdje ne radi rutinski, ali zato nasi lijecnici sigurno znaju bolje ...

  31. #31
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    U bolnicu (petrovu) došla u 2 po noći, rodila u 5 i 20. Šivali me, pa odležala dva sata, pa ponovo šivali + ležanje i na odjel otišla tek negdje blizu jedan. Dobila sam ručak....debelu masnu kobasicu i krumpir i kupus salata... :shock: (a hodala ko Herr Flick...)..ne moram reći da sam jela samo malo krumpira jer je bio PFULJ..

  32. #32

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    53

    Početno

    Ja sam rodila u 15.30, a jesti sam dobila tek drugi dan za ručak. Samo ću reći da sam imala transfuziju u ruci, a nitko se nije ponudio nahraniti me. Sva sreća da mi mama ima uniformu pa je došla van posjeta i nahranila gladno si dijete.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    53

    Početno

    Zaboravila sam reći da sam u bolnicu došla u 6.30 i nisam do poroda ništa jela.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    split
    Postovi
    254

    Početno

    Meni su rekli da obavezno ponesem sendvič-inu , vodu sa sobom u boršu jer u St ak je zatvorena kužina moš i krepat!Stoga nosite spizu sa sobom!

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb-Vrbani
    Postovi
    144

    Početno

    Moja sestra je rodila izmedju obroka koji se daju (Vinogradska) i odmah kad je rodila izjavila je da je gladna. Donijeli su joj kompletan zadnji obrok, bez obzira sto je bilo gluho doba noci.

  36. #36

    Početno

    Meni su rekli da NE SMIJEM ni jesti ni piti dva sata iza poroda, a naravno da sam onda morala čekat doručak jer je bilo pola 3 ujutro kad su me napokon odveli u sobu...mislim da druge dvije cure nisu mogle zaspat kako mi je krulio želudac...

    Da stvar bude tužnija, neki dan sam čitala 'Zameo ih vjetar' po ne znam koji put, i posebno me se dojmio ovaj put dio u kojem Scarlett u jednoom trenutku promisli 'pa ja sam nakon svakog od svoja tri poroda pola sata kasnije jela piletinu, rižu, krompir'...i tako nabraja, a meni sline cure lagano...mislim, smiješno da je radnja smještena prije 150 godina i da su bili svjesni da žena treba vratit snagu nakon poroda (autorica je pošteno istražila svaki aspekt knjige) a mi u 21 stoljeću gladujemo ko budale... :?

    Ja ću si za slijedeći put nešto pripremit doma i kad dođem da odjel pojest s guštom...nek me pokušaju zaustavit...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •