Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Kada početi s platnenim?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    259

    Početno Kada početi s platnenim?

    Komplet od 30 pelena čeka na upotrebu, ali mi se Niki čini još premalen za platnene (imao je 4100 u utorak)
    Imate li kakav savjet?

  2. #2
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    A zbog kojeg razloga ne bi mogao odmah??? :?
    Moj mališa je bio na platnenima od 16.og dana starosti...

  3. #3
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Moj paket isto još uvijek čeka, iako bi mi po kilama beba sada već mogla koristiti platnene Jednostavno ih ne stignem oprati. Plus, bojim se da će joj biti preglomazne.

  4. #4
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Nece biti preglomazne. POgotovo malcu od 4kg.
    A ako bas jesu velike, ubacite unutra jos jednu gazu ili tanku tetra pelenu.

  5. #5
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    OT Sireno ti si jednom pitala kako zamotat vecu bebu u tetra pelene. Jesi nasla nacin? Ja sam probala jedan nacin na Lovri i cini mi se super dobar.

  6. #6
    svjetlana

    Početno kopčanje za malene

    Za novorođenče zakopčajte pelenu tako da one trakice zakopčate ispod krila pelena. Onako, jednu iznad druge. Kada pelenu tako zakopčate, trakice se neće vidjeti, a krajevi krila biti će jedan uz drugog na sredini pelene. Nadam se da sam dobro objasnila. Tako zakopčana pelena pristaje i novorođenčadi.

  7. #7
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    OT Sireno ti si jednom pitala kako zamotat vecu bebu u tetra pelene. Jesi nasla nacin? Ja sam probala jedan nacin na Lovri i cini mi se super dobar.
    Sad to rijetko radimo jer je jednostavno prenemiran i dok ga ja umotam, on se iskobelja, ali par puta tjedno mu uvalim platnenu na najobičniji mogući način, tj. tanku stavim u trokut, a onda ispod deblju u pravokutnik i gore zaštitne gaćice. Inače sam ga omatala na način kako mi je poslala stray-cat, tak da se koristi samo jedna pelena koja se složi da ima i trokut i pravokutnik, ali to više ne mogu koristiti jer mi je tak složena pelena premala.

  8. #8
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Mi smo kortistili nase od prvog dana nakon dolaska iz bolnice. Obje bebe oko 3.5 kg tada.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    259

    Početno

    Hvala.
    Recite mi što kad maleni spava npr. 4 sata. Da li ga trebam obavezno promijeniti svako 2 sata?
    Čitala sam da iritacija guze počinje u 3. mjesecu tako da bih do tada svakako prešla na platnene.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Sanjo, kako mislis da iritacija pocinje u trecem mjesecu? :? Pa beba koja nosi pelene je vec od prve stavljene pelene izlozena mokraci i kakici, dakle i potencijalnoj iritaciji. Ili? :?

  11. #11
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Sanja ne trebas mijenjati bebu dok spava.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ja sam mijenjala pelenu i nocu prvih dva mjeseca jer je doslovno svaka dva tri sata bila pokakana. Kasnije samo ako se pokakala, inace ne.

  13. #13
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Sta cu kad sam brzopleta...
    Ima Zorana pravo, treba bebu presvuci ako je ukakana bez obzira na to jel dan ili noc. Al ono kad ti spava 4 sata, tu ju nemoras dirati.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    259

    Početno

    Hvala na odgovorima.

    Ma to za iritaciju s 3 mjeseca sam pročitala u onoj knjizi što se dobije u rodilištu. Inače, Niki je došao doma s iritacijom i patronažna mi je rekla da ne koristim maramice nego vlažnu tetru i da dobro posušim. Stvarno, za par dana sve je prošlo i više nije imao osip.
    Ovo je dobar savjet mamama koje ne koriste platnene.

  15. #15
    hildegard avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    769

    Početno

    Koristimo platnene od kad je Jakob imao mjesec dana (čim su stigle na kućni prag - bilo je ludilo ostaviti ih i čekati da upiju tekućinu, pa oprati i osušiti). Moram priznati da po noći ima pampersicu (iako ponekad pred jutro zna biti mokar do pazuha), jer je u platnenima nakon par sati bio jako nemiran (bile su premokre pa se stalno nervozno vrpoljio). A ne da mi se ga po noći maltretirati i prematati. Ne koristimo one vlažne maramice, već samo vodu (osim kada idemo negdje pa nosimo sa sobom). Do sada guza nije imala nikakve nepoželjne reakcije.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    259

    Početno

    Prije tjedan dana smo počeli s platnenim i jako smo zadovoljni. :D

    Moram vam i priznati razlog za hitno prebacivanje jer sam sve odugovlačila

    Niki je prešao na pampersice broj 3. Nevjerojatno je koliko te pelene smrde po nekoj kemikaliji kad su neupotrebljene. Kad su upotrebljene još gore za razliku od platnenih koje uopće nemaju miris kad se beba popiški. Sjela sam u auto i hitno kupila kantu za odlaganje platnenih. Nama to nije nikakva tlaka jer umjesto maramica upotrebljavamo vodu i tetre, pa tako mašina svakako pere. Obzirom da Niki spava 10-12 sati u komadu, po noći nosi pampersicu.

    Nadam se da ću uskoro dodati i prigodnu sličicu. :D

  17. #17

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    296

    Početno

    Svjetlana je u postu iznad objasnila kako staviti kamaris pelenu novorodjencetu, ali jos nisam rodila i nemam u opce percepciju koliko je dijete kad se rodi, a kupili smo paket kamarisa i ja sijem na veliko po kroju kamaris pelena i sve mi se to cini jaaaako veliko.Imam osijecaj kad ih gledam da ce pelena doci do grla.Naglasavam da stvarno ne znam kolika je beba kad se rodi, a jako bi voljela od prvoga dana staviti pamucne pelene.

  18. #18
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    pa, bit ce malo vece ali mislim da bih ipak mogla staviti i kamarisove pelene na novorodjence. na pelenama imas one gumbice za podesavanje velicine. a ako sam te dobro razumjela, ti i sijes pelene. pogledaj onda Kissaluvs pelene za novorodjence kako izgledaju, malo su nize tj. plice kako ne bi prekrile pupak koji jos zarasta
    http://www.cottonbabies.com/product_...roducts_id=283

  19. #19

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    296

    Početno

    Hvala ti momze, mislim da cu sasiti bar 10-tak manjih tako da ne bi prekrile pupak, jer kamarisove cak i kad se stave na najmanji br, zadnji drukeri, opet mi je to nekak glomazno. I jos cemo kupiti bar 20 tetri da se nadje ako niti jedna pelena ne pase dok beba malo ne poraste. Ali si moram malo obnoviti na intern stranicama kak se stavljaju tetre, ima neka stranica sa medekom, koeak po korak.Thx!

  20. #20
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Bila nam je patronažna i pita koje pelene koristite, ja velim babylove samo par dana, koristit ćemo platnene kad nam stignu. A žena zinula od čuda, kaže, ja sam rekla da treba ljubiti onoga koji je izmislio pampers, a vi ćete na platnene... Dala sam joj rodin letak i pokazala moju probnu sašivenu... Vraća se teta danas i kaže kopirala sam letak svim mojim suradnicama, jedva čekam da vidim i to čudo :D :D :D
    A ja više iskreno ne mogu čekati da te pelene stignu!!!
    Nestrpljivaaaaaaaaa

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •