Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: MOLIM MIŠLJENJE

  1. #1
    fortress

    Početno MOLIM MIŠLJENJE

    Sastavila sam svoj plan poroda i željela bih biti sigurna da će se ispoštovat. Pa me zanima dali bi bilo PAMETNO poslat ga šefu ginekologije i zamolit ga da mi pismeno zajamci da će mi te želje biti ispunjene? Neznam kako će reagirati na to. Možda ima koja mama tu koja je to napravila...? Bojim se da će me poslat u p.m. pa da ću morat ići rađat u neki drugi grad. Ali tješi me to što bi onda sve na mom planu bilo ispoštovano. Inace nemam nikakove fix ideje već nešto osnovno ( ne epiziotomija, rezanje pupkovine kad prestane pulsirat, ne dripu i još neke sitnece ( ili možda je fix?)). Molim Vas za savjete.

  2. #2
    mio-mao avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    226

    Početno

    Mislim da ti niti jedan sef ginekologije to nece potpisati. Ako si jucer slucajno gledala "Medju nama" na HTV u, bilo je bas govora i o ispunjavanju tih zahtjeva rodiljama, pa je bas jedna lijecnica naglasila,da ukoliko je potrebno, oni ce napraviti i epiz., klizmu, dati drip, bez obzira na zahtjev trudnice. Mislim da unaprijed nitko ne moze znati kako ce teci porod, pa ti neke stvari ne moze ni garantirati.
    Moj ti je savjet da se pokusas dogovoriti sa doktorom na porodu da pokusa napraviti ono sto zelis. Ja sam imala srecu da me poradjao super doktor, koji je pustio da sve ide svojim tokom, bez dripa, ali epiziotomiju nisam mogla izbjeci, jer je beba bila stvarno velika, a ja prvorotka.
    Nadam se da ces naici na razumijevanje i da ce sve super proci. Sretno!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Fortress, potpuno te razumijem. Ja bih svoj prvi porod opisala idealnim, da nisam imala tu vražju epiziotomiju od koje sam se oporavljala mjesec dana.
    Damn!

    Nažalost, rijetko će ti koji liječnik izaći u susret, jer "što mi uopće imamo filozofirati, valjda su oni liječnici i bolje znaju..." Sretno u svakom slučaju!

    P.S. Na ovom site-u, među pričama s poroda ima jedna priča s planom kakvog želiš i njoj je uspjelo pa...

    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...D=145&Show=732

  4. #4
    dorena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Crikvenica
    Postovi
    470

    Početno

    pitaj nasu maju, ona je rodila na Sv. Duhu, imala je plan poroda koji je na kraju ispostovan. mozes ju pitati savjet na pp. sretno!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    I ja sam bas htjela preporuciti Maju. A cini mi se da su Domagoj i njegova zena, isto tako i Davor i njegova zena imali planove poroda. Nadam se da ne grijesim.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Backa Palanka
    Postovi
    131

    Početno

    Uf izgleda da nas muce isti problemi. Mislim da bi i nasi dr poslali u persun da im se obratis sa takvim zahtevom,a to bi trebalo biti osnovno zeninino pravo SVUDA, bez obzira na nivo standarda.

  7. #7
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    bas pratim, fortress, tvoje raspitivanje o kontroverzama poroda u Hrvata :D
    Dosta ovisi o tome gdje si planirala roditi. Ja sam rodila na SD u zagrebu, evo moje price:
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...D=145&Show=732

    a Domagoj i njegova Maja u rijeci, evo njihove prekrasne price:

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=4263

    procitaj si, pa pitaj jos svasta sto te zanima.

    Inace, plan poroda bi trebao biti nesto sto lijecnici uvaze kao zenine zelje i kao takvo bi to trebali postovati. Nigdje se to ne moze ovjeriti kao dokument, kao nesto sto ce se sigurno postovati jer, iako vrlo rijetke, ima situacija kada se zaista ne smije provesti plan jer bi to bilo opasno. Kod nas je problem sto su lijecnicima apriori nasi planovi smijesni, pa mi pokusavamo unaprijed traziti garancije da ce ih postovati, ali po meni, najveca garancija je u tvojoj glavi, i u tvom uvjerenju i, nista manje, u uvjerenju tvog partnera. Zajedno mozete vise nego vam se cini. Mislim da je u hr trenutno, bez podrske partnera (izmedju ostalog jer on je taj na vasem porodu kojeg se ne smatra pacijentom, dok si ti najcesce smatrana "zenom, ludom od bolova i neuracunljivom") nemoguce provesti imalo "drukciji" plan poroda.
    Zelim ti svu mogucu srecu

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •