Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Par glupih i pametnih pitanja o porodu i poslije

  1. #1
    bluebird

    Početno Par glupih i pametnih pitanja o porodu i poslije

    1. Da li se smije dojiti dijete odmah nakon što se rodi ( nacula: mora proci neke preglede prije )?
    2. Kada dobijete dijete ( nacula: bez obzira na rooming in dijete dobijete oko5 sati nakon poroda, valjda radi odmora )?
    3. Na koliko vremena vam daju dijete kad se rodi? Da li je sa vama dok ste na promatranju?
    4. Kako izgledaju stolovi za porođaj ? Da li su kao kod ginekologa, onako više kao stolice, nešto polusjedece ( ma valjda znate kak izgledaju )? Ili ležite skroz ravno na stolu samo sa podignutim nogama :? ?

    Ispricavam se na sitnicarenju ali meni je to sve novo i ocaravajuce!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    259

    Početno

    1. Da
    2. Ja sam ga dobila 2 sata nakon što smo se smjestili na odjel
    3. Promatranje traje 2 sata i odvojeni ste
    4. Kao veliki bolnički krevet (s pomičnim naslonom); noge su na krevetu. Na kraju se pri tiskanju držiš rukama za gležnjeve - privučeš noge sebi

    Ovako je u Dubrovniku.
    Meni je porod bio divan i nisam ga doživjela kao traumatičan događaj. Tebi želim barem isto

  3. #3
    renci avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    n. zagreb
    Postovi
    485

    Početno

    ja sam majka dvije djevojčice i iz vlastitog iskustva odgovorit ću ti na tvoja pitanja
    1. dijete se smije, dapače jako je poželjno, dojiti odmah nakon poroda, iako, e tu su sad dvije stvari koje bih ti napomenula. Prvo, u bolnici, Petrovoj, bebu ti daju na prsa samo tren nakon što si rodila, a toliko je tamo i ostave, tako da to nije dovoljno da bi je podojila, ali ne želim te obeshrabriti- ti pitaj da li smiješ, ja ću to svakako sljedeći put ućiniti. A drugo, da se ne bi odmah prepala ako beba primi bradavicu i "ne najede se" ( to ti govorim za prvo dojenje, a i nekoliko prvih puta u prvih par dana) da ne pomisliš da nešto nije u redu, jer beba će prvo primiti bradavicu da se umiri, da se opet osjeti sigurnom, da joj bude lijepo a onda će tek poćeti utažavati glad; a naravno, sve su bebe različite tako će neka vrlo brzo početi vuči ko gladan vuk, a druga će se još odmarati nakon poroda.
    2. Dijete dobiješ, kako gdje, nekada brzo (ako je sve u redu, pedijatrica ga je stigla pogledati, ti se dobro osječaš) onda ti ga mogu donijeti najbrži nakon što te smjeste u sobu, ali nije neobićno ni da se to oduži jer je pedijatrica baš negdje otišla, ne znaju kada će doći, pa baš je noć pa nema nijedne u blizini..., e onda kad ti se posreći, ali ti ne budi ljena- traži da ti bebu što prije daju, zamoli ih, pa to je tvoje dijete, a ko je beba pored tebe sestre imaju brigu manje
    3. Na vrlo kratko, zavisno o bolnici, par minuta, ne duže. Dok si ti napromatranju oni sređuju bebu, kupaju je, vade joj krv, rade prve preglede.
    4. Dok ćekaš da ti kažu da je došao čas kada smiješ početi tiskati, još ako imaš sreće da si cijelo vrijeme na stolu prikopčana na CTG, tada ležiš na ravnom stolu okrenuta na bok, a u trenutku kada dr. ocijeni da će poćeti porod tada spuštaju donji dio stola i on dobiva oblik polu sjedalice tako da rađaš u jednom lagano sjedećam položaju, noge povlačiš prema gore, svojim rukama, a svu snagu iz tijela pokušavaš kontrolirano usmjeriti na istiskivanje bebe prema dolje u ruke porodničara.
    Eto, ako sam ti pomogla, super!
    Ako te zanima još što - pitaj slobodno!

  4. #4
    Sanjica avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Moslavina
    Postovi
    919

    Početno

    Mislim da bi ti bilo lakše da napišeš u kojoj bolnici planiraš roditi. To bi ti bio najbliži pokazatelj onoga što možeš očekivati. Ovako ćeš dobiti svu silu različitih odgovora. Ja ti nakon tri različita poroda i tri različite bolnice imam isto toliko verzija za odgovoriti.

  5. #5
    bluebird

    Početno

    Pa ja namjeravam rodit u merkuru. pa mame iz merkura ( a mogu i druge ) pišite.

  6. #6
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    elem, ovako je u merkuru...
    1. bebu dobiješ odmah ali samo nakratko, mene su ruke boljele zbog potrganih vena od infuzije pa se nisam snašla da andrejčeka brzo stavim na ciku - i tako su mi ga odnijeli. ali ti budi brža ili pitaj.
    2. da, dosta je prošlo dok su mi ga donijeli - moraš se prvo dići i otići na wc, pa pod tuš - za to moraš čekati da te sestra ima vremena otpratiti - pa kad vide da nećeš zveknuti u nesvijest, dobiješ bebu.
    3. 2 sata nakon poroda ležiš na hodniku i telefoniraš a beba je u dječjoj sobi.
    4. u boksovima ima novih stolova koji se mogu podići i slično, mene je zapao onaj jedan jedini stari, obični, ravni, nikakav. za sam porod su me zbog zatka premjestili u onaj zadnji boks sa ginekološkim stolom kojeg su mi podigli u polusjedeći položaj.
    5. ako ćeš ići tamo na tečaj vidjeti ćeš i rađaonu pa pitaj sve kaj te zanima. a pitaj i nas!

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Evo mame jos jednog Andreja iz Merkura :D :

    nakon poroda dali su mi ga samo na trenutak, a uopce se i ne sjecam jesam li ga ja drzala ili mi ga je sestra priblizila da ga vidim. Onda su ga isto tako pokazali mm koji je cijelo vrijeme sjedio tamo, i brzinom munje su ga odnijeli na preglede. Sljedeci put vidjela sam ga tek sutradan (rodila sam u 17.30, da je bilo jutro, mozda bi mi ga donijeli isti dan). O stavljanju na prsa, dakle, nije bilo ni govora (mozda im se zurilo svima skupa, bila je nedjelja). A kad sam nakon poroda pitala sestru nesto u vezi dojenja, odgovorila mi je "A sto ce to vama, ionako nemate mlijeka". Njezina procjena bila je naravno vrlo strucna - evo, dojim ga cijelo vrijeme i nemamo nikakvih problema.
    Sto se tice stola za porod, bio je grozno neudoban, tako da sam kasnije uzivala na onom klimavom bolnickom krevetu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •