Stranica 14 od 14 PrviPrvi ... 4121314
Pokazuje rezultate 651 do 674 od 674

Tema: Otvorena? - 1. dio

  1. #651

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Citiraj emira prvotno napisa
    Citiraj maksi prvotno napisa
    Serklaža super držala do kraja, ali mi je zato pukao vodenjak u 32 tjednu i to uz strogo mirovanje! :shock:
    To je jedna od kontraindikacija serklaže! Cervix drži ali dođe do preuranjenog pucanja vodenjaka.

    Ja sam se počela otvarati u 26 tj. Prvo se na UZV vidjelo kako se otvara un. ušće i kako se cerviks skratio. Ležala sam kao letva, WC i nazad. Jela sam ležeći. Sa 29 tj. otvorena već 2 cm, hospitalizirana. STROGO mirovanje, tokoliza. Sa 34 tj. otvorena 6-7 cm, puknuo vodenjak i uslijedio porod.

    Moje mišljenje je da mirovanje jako negativno djeluje na psihu. Ja sam bila jako prestrašena i opterećena zbog toga. Gotovo sam uvjerena da sam koji put i prošetala da mi ne bi ništa naškodilo, dapače.
    Potpisujem :D Sada od 30 tjedna, do kada je stanje unazad zadnjih 6 tjedana, ostalo nepromjenjeno, odem na kavu svaki 3, 4 dan, doma slobodnije živim, prošetam pola sata oko zgrade ili me netko odveze do dućana za bebe (vrijeme mi je da počnem kupovati)...osjećam se puuuuno bolje i čak ne razmišljam o svakom žaganju, stezanju, i sl. Čini mi se da su mi i kontrakcije manje. Ali, kod mene je samo vanjsko ušće uloživo, a uu je cijelo vrijeme bilo zatvoreno. Jedni problem mi je povišen ogtt (ja mislim da je uzrok mirovanje i neaktivnost)

  2. #652

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    7

    Početno

    Citiraj peso prvotno napisa
    Serklaža super držala do kraja, ali mi je zato pukao vodenjak u 32 tjednu i to uz strogo mirovanje! :shock:
    Čitam što ste pisale na ovu temu zadnjih dana, i upala mi u oko ova rečenica posebno. Naime, 32 tjedna je jako malo... Kako je tvoja bebica i da li je sve bilo ok???

    Ja i dalje pokušavam što više mirovati, iako se svako malo uhvatim kako usput onako obrišem prašinu ili stavim robu prati, a ne bi smjela. Nadam se sretnom i ne preranom završetku trudnoće...

  3. #653

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    326

    Početno

    Kod mene je bila u pitanju blizanačka trudnoća pa nije ni čudno. :D Ali mirovanje sam ozbiljno shvatila i sada uživam u dečkima. :D

  4. #654

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    393

    Početno

    da se i ja jvim! u 23.sed. doktor mi je rekao da sam uloživa za vrh prsta i da mi je cerviks skraćen. zbog toga mi je dao da pijem ginipral uz apaurin. sada sam u 27. sed.i on i dalje insistira na terapiji. ono što mene brine jest to što niko nije spominjao od vas ovu terapiju.
    još jedno pitanje: da li vam se napnu i zategnu mišići kada ležit na leđima?

  5. #655

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    326

    Početno

    Citiraj tiara prvotno napisa
    Citiraj peso prvotno napisa
    Serklaža super držala do kraja, ali mi je zato pukao vodenjak u 32 tjednu i to uz strogo mirovanje! :shock:
    Čitam što ste pisale na ovu temu zadnjih dana, i upala mi u oko ova rečenica posebno. Naime, 32 tjedna je jako malo... Kako je tvoja bebica i da li je sve bilo ok???

    Ja i dalje pokušavam što više mirovati, iako se svako malo uhvatim kako usput onako obrišem prašinu ili stavim robu prati, a ne bi smjela. Nadam se sretnom i ne preranom završetku trudnoće...
    Dečki su odlično, bili su 4 dana u inkubatoru. Nije bilo nikakvih problema. Slika pluća im je bila super. Ostali su u bolnici dok nisu dostigli kilažu. Sada imaju 2,5 mjeseca.
    :D :D

  6. #656
    s i e

    Početno

    evo i mene, ja sam od 24. tjedna prst otvorena, cerviks skracen na 16 mm i beba nisko nisko.. na strogom sam mirovanju, samo wc i tus, ostalo lezanje... jos 2 dana pa cu bit punih 30 tjedana... lijekove ne uzimam nikakve jer nemam bas bolova, samo lezanje i lezanje...

    kako vi cure izdrzavate to strogo mirovanje??? ja sam vec lagano luuuuuda...

  7. #657

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    326

    Početno

    Ja sam strogo mirovala od 16 tjedna pa do poroda. Kad sam se navikla nije bilo teško. Na kraju se sve mirovanje isplati, a sada mi se čini da je to bilo jaakkooo davno!

  8. #658

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    12

    Početno Jos jedna u klubu otvorenih?

    Evo sjedim sama u dnevnom i razmisljam o danasnjem pregledu...u 25.sam tjednu..doktorica mi je rekla da joj "se cini da sam uloživa za vrh prsta i da nosim bebu nisko" i dala mi uputnicu za hitni ginekoloski da odem ujutro na pregled pa da oni dole vide sto da radim:da me siju,da mi da lijekove,da me naruci za 10 dana na kontrolu,....cijeli dan sam se trudila ne misliti o tome,...al eto dosla vecer i moji otisli u krevet a ja se bacila na trazilicu....i pronasla vas..i malo sam se umirila citajuci ove poruke........mene zanima kad se radi serklaza jel se to radi ambulantno il moras ostati dan dva u bolnici?Meni se ne stojiiii u bolnici....ovo mi je inace 2.trudnoca i sa mojom Lucijom sam se pocela otvarat u 7.mjesecu trudnoce,pola prsta otvorena da bi se otvarala svaki put po pola prsta ali izgurala sam do termina na kraju ..zato sam i rodila u tri truda......al sad mi je beba nisko,vidim ja to i po stomaku....i po pritisku,em sam nonstop na wc em osjecam pritisak.....pila sam tada Prepar i ormidol......i svi oni stalno govore o lezanju na lijevi bok.....e mogu vam rec da kad lezim na lijevi bok da me jos vise zateze stomak i dole osjecam ko da mi neko kopa po uscu.....e moj sveti Dujko pomagajjjjjjjjjj...........

    P.S. Dosad sam dobila 7 kila....kilo na pocetku i onda po 2 svako 4 tjedna....jel to puno?

    PUNO POZDRAVA

  9. #659

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    237

    Početno

    Draga Taja.St,kod mene situacija potpuno ista,otvorena za vršak prsta,cerviks smekšan,i to od 25 tjedna.Ne mirujem,sto na sat sam,beba je jako nisko i uz to je za dva i po tjedna veća od tjedana trudnoće.Sad sam u 34 tjednu,sutra idem na kontrolu,dr.mi je rekla usporiti,no spomena nikakvog strogog mirovanja nije bilo,a kamoli serklaže.

  10. #660

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    263

    Početno

    pozdrav Taja
    Serklaža barem u Zgb se radi u bolnici i ostaješ 7-10 dana ovisno da li dobiješ upalu i trudove.

    Moguće da nećeš ići na serklažu već da ćeš morati "samo" strogo mirovati, sve ovisi o doktorima u bolnici.

    Ako ćeš htjeti više vidjeti kakve smo ja i cure imale nalaze otvori ponovno post pod nazivom serklaza

  11. #661

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    393

    Početno

    nemoj se brinuti-nećeš ići na serklažu! također, i ja sam uloživa za vrh prsta i beba je jaaaaaaaako nisko, ali samo sam na strogom mirovanju. nemoj dizati ništa teško, lezi, smanji kretanje na minimum i tako 2-3 sedmice dok se stanje ne normalizuje. meni je mama pričala kako je bila otvorena čitav prst u 6.mjesecu i nije čak ni uradila serklažu-samo su joj doktori rekli da se malo smiri

  12. #662

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    12

    Početno jos jedna u klubu otvorenih

    Evo opet ja,dosla sam malo sebi i da vam javim novosti....Jutros sam bila na ginekologiji i pregledala me mlada ljubazna doktorica koja mi je rekla da je nalaz puno losiji nego je moja ginekologica mislila...otvorena sam 2/3 clanka oliti 2 prsta i idem danas tokom dana u bolnicu jer imam i trudova i da se ne desi porod i jako sam tuznaaaaaaaaaaaaaa i zbunjena i molim boga da bude onaj malo bolji scenarij kako mi je rekla;da mi uzmu briseve,smire intravenozno trudove i zashiju te kroz par dana posalju kuci....a ostanem li 'duze ....ja ne znam kako cu to,evo sjedim za stolom,gledam mog dragog i moju princezu i vec mi nedostaju....najradije bi vukla laptop sa sobom ha ha ha pa da budemo in touch al nemam pojma ........ pa da uhvatim ciji signal u bolnici i nakacim se i tako ja danas popodne il uvecer put putujem jer me je doktorica htjela odmah ostaviti a onda mi je rekla da na svoju odgovornost dodjem najkasnije veceras...da nije pametno da prespavam ....... ojooooojjjjjjj najmanje mislim na sebe,mislim na bebu mislim na muza i dijete i mislim na starce koji ce shok dozivit.......uf luda sam luda.......drzte mi fige i nadam se da cu vam se uskoro javiti.........baj baj...

  13. #663

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    393

    Početno

    nemoj biti tužna!!! mi smo uz tebe i dajemo ti podršku!!! najgore što se može desiti jeste da urade serklažu, ali nakon sedam dana si kod kuće sa svojim ljubljenima i sa nama. počni odmah danas odbrojavati dane! a i u bolnici možda upoznaš neke super prijateljice, pa ti neće biti dosadno i strašno! puuuuunnnnnnnoooooo pusa! sretno! javi se čim prije

  14. #664
    s i e

    Početno

    tako je i meni moja ginekologica rekla da nije strasno, a kad sam dosla zadrzali su me u bolnici, i ja sam u bolnici vec 5 tjedana, a izgleda da cu bit i do kraja.. samo wc, tus (na brzinu) i lezanje... i nije lako ali vrijeme ide... nadam se da tebe nece dugo zadrzat!!!

  15. #665

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    326

    Početno

    Ma nije serklaža ništa strašno. Ja sam drugi dan nakon serklaže išla doma. Glavno je da su brisevi uredni inače se ne može napraviti. Ja sam i navijala da mi ju naprave! Radi se u općoj anesteziji i kratko traje. Sretno!

  16. #666

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    12

    Početno

    Dobar dan drage mame,usla u 23tj.Nosim blizance ivf.Na proslom ginekoloskom ginekolog mi je reka da mi je cerviks 3,5cm te da se moran vise odmarat.Po njegovom jos je triba bit 4cm.Zanima me oce li se sad cerviks rapidno skracivat ili ne? Kako to ide?Je li sad to strasno opasno ili to nekako normalno ide?Ajme zbunjena san skroz jer mi je ovo prva trudnoca nakon nekoliko godina bezuspjesnih pokusaja.Unaprid hvala na svim odgovorima.A bebe se ritaju strasno.

  17. #667

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    326

    Početno

    dfranul kojeg ti je oblika cerviks? Meni je bio oblika slova y. Nažalost kod nas sa blizancima se često cerviks skraćuje. Prekontroliraj ga još jednom da se vidi ima li promjene.

  18. #668
    ivanche avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    454

    Početno

    Meni su u prošloj trudnoći počeli trudovi s otvaranjem u 6.om mjesecu.

    Sad su mi takvi trudovi počeli prekjučer navečer, ali ih je bilo samo par.
    Popila sam magnezij pa su se malo smirili i nadam se da ih sad opet neće biti duuugo. :/

  19. #669
    s i e

    Početno

    Citiraj ivanche prvotno napisa
    Meni su u prošloj trudnoći počeli trudovi s otvaranjem u 6.om mjesecu.

    Sad su mi takvi trudovi počeli prekjučer navečer, ali ih je bilo samo par.
    Popila sam magnezij pa su se malo smirili i nadam se da ih sad opet neće biti duuugo. :/
    i jesi izdrzala do kraja u prvoj trudnoci??

  20. #670
    evita avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Podravina
    Postovi
    639

    Početno

    I ja sam se u oba dvije trudnoće otvorila u 6. mj i izgurala do 40. tjedna. Bez puno mirovanja....

  21. #671

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    12

    Početno Vratila sam se

    Drage moje,
    evo jutros sam procitala sto ste mi pisale i velika vam hvala na rijecima utjehe i podrske.Pa da podjelim iskustvo s vama.Dakle,pocetak price znate,...primljena sam u bolnicu jer sam bila otvorena 2 prsta i imala sam cesto kontrakcije , sto naravno pogoduje daljnjem otvaranju....zaprimili su me uvecer,izvadili krv,odveli na ultrazvuk,...sa bebicom je bilo sve ali i posteljica i beba su jaako nmisko sto s razvojem trudnoce postaje sve rizicnije....dobila sam iglu u ruku,bocu sa partus systemom na stalku i spremili su me u krevet....prvi dan mi je protekao tesko jer nisam nikako mogla prihvatiti tu cinjenicu da sam jma u bolnici,odvojena od mojih najblizih,najvise sam bila tuzna zbog moje kcerkice i muza.....a s druge strane bila sam u iscekivanju jutra da vidim sto ce s mojom bebom biti dalje.Ujutro nako jutarnje vizite doktor me pozvao na pregled i rekao mi da zbog svega skupa trebam na serklazu....samog zahvata me nije bilo strah,zashije te dole i to je to,...ali nikako mi se nije svidjala ta anestezija....sto me trebaju uspavatiiii.....do serklaze sam nonstop bila na partus systemu,...malo me izbockalo,jedes jednom rukom,samo krevet,wc,krevet,wc,....ali vrijedilo je,...to je sve za moju malu bebu koja mora puno jos rasti u stomaku....sad csam trudna 26.tjedaZa serklazu sam morala biti na tashte i dosla sam na red tek oko 12,30 jer u bolnici je uvijek ludnica....pripremili me , uspavali, i dok si rekao keks ja sam se probudila..........nista me nije bolilo,ja nisam dobila savove od konca nego neke cvrste trakice,da jako dobro drze sav,....poslije operacije sam jis tri dana bila na partusu i onda jedan dan bez partusa i dan poslije na pregledu mi je lijecnik rekao da mogu kuci....eeeejjj plakala sam od srce sto idem kuci,plakala sam sto napustam nove prijateljice,....o tome cu drugi put...U bolnici su mi radili briseve....pozitivna na ureaplazmu pa sam danas odmah pocela terapiju sa sumamedom....2 dana...pa betadine vaginalete,....uglavnom,10 dana strogog mirovanja i onda kontrola pa cemo vidjeti sto dalje......CURE,MOJ SAVJET......MIRUJTE I ODMARAJTE STO JE VISE MOGUCE JER LAKSE JE MIROVATI KOD KUCE NEGO U BOLNICI...to je prestrashno,toliko komplikacija da ti pamet stane,toliko zena cuva trudnocu,.....prestresno,....
    TOLIKO ZA OVAJ PUT...IDEM MALO ZASPATI PA SE VIDIMO,....PUSA
    [/quote]

  22. #672

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    237

    Početno

    Draga TajaSt. samo hrabro,drži se i sad miruj i odmaraj.

  23. #673

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    12

    Početno Dobro sam

    Evo me....11.dan mirovanja,2.dan kod kuce....osjecam se bas nemocno,ne mogu niti carape obuci,osjecam ogroman pritisak jer moja beba bas voli biti nisko,...i jos k tome me lupa po cijele dane...muz odusevljen sto se beba javlja, i ja sam, ali booooliiii ha ha ha,...moram zbilja ishvalit svog muza,preko vikenda na njegovoj sam njezi i skrbi...preko tjedna pola dana ce biti mama pola dana on....pomaze mi uci u kadu i otusirati se a tusiram se dvaput dnevno sto zbog ove vec sada nesnosne vrucine sto zbog ureaplazme....samo cista voda i to je to....eto ljubim vas....

  24. #674
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    možete nastaviti na topicu Otvorena? - 2. dio

Stranica 14 od 14 PrviPrvi ... 4121314

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •