Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Vinogradska ili Merkur

  1. #1
    mia28

    Početno Vinogradska ili Merkur

    Evo, ja sam se danas priključila na ovaj forum, pa da odmah nešto i pitam. Dvoumim se između Vinogradske i Merkura, pa me zanima slijedeće: - Da li je netko od vas možda kontrolirao trudnoću kod dr. Hermana iz Vinogradske bolnice. Čula sam da ima i svoju privatnu ordinaciju, pa ako je netko bio kod njega neka mi nešto napiše. Može preporuka i možda za nekog drugog liječnika iz iste bolnice. Također, ako se odlučim za Merkur kod koga je tamo najbolje ići. Znam da ima već dosta tekstova o tim bolnicama i doktorima, ali svjedno molim nekog sa najsvježijim iskustvom da mi napiše par riječi. Zahvaljujem se.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    69

    Početno

    Herman je meni vodio zadnja 3 mjeseca i porodio me. Prenjela sam, dosla sam nakon 14 dana i rekla mu: doktore ja hocu sutra rodit, ovo vise nema smisla."
    Sve sto ti mogu reci je da sam ja zadovoljna s njim. Kakvo je danas stanje na odjelu u bolnici, to ti ne mogu reci. Kad sam ja bila imali su poplavu i pol soba je bilo zatvoreno, pravi kaos ) al meni nije bilo grozno.

    Inace imam uzasno veliki PIK na doktore i svi mi od reda idu na zivce. Pogotovo dok sam bila trudna. Kad me netko samo malo krivo pogledao, dobili bi minus kod mene.

    Sto se tice MERKURA, nemam iskustva.

  3. #3

    Početno

    Evo ti iz skoro prve ruke - kod Hermana možeš zaboravit vođenje trudnoće, eventualno ti se može zalomit da ti bude na porodu...čovjek je divan, ja sam kontrolirala kod njega cijelu trudnoću, ali je on dva mjeseca nakon što sam rodila postao ravnatelj cijele bolnice i to više ne radi...za privatnu praksu ne znam, par puta sam bila na UZV u klinici Bates na Sveticama, a tamo povremeno radi prim. Končar koji mu je kolega...s tim da je on službeno u mirovini pa dođe tu i tamo za neki rizični porod ili carski...

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    2,299

    Početno

    odi u Vinogradsku - meni je bilo super, Herman inače ima ordinaciju u ul. Račkoga, ali imaš i drugih o.k. dr.-a tamo, npr. doktorica Košec, dr. Kuna...sretno!

  5. #5
    †marival avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    685

    Početno

    i ja ti preporučam Vinogradsku, dr. Bates- kliniku na Sveticama i Dr. Končara .... i cijelu ekipu u Vinogradskoj

  6. #6
    Sanjica avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Moslavina
    Postovi
    919

    Početno

    Vinogradska definitivno! Rodila sam prije četiri mjeseca i Herman još uvijek prima i pacijente, četvrtak je bio njegov dan. Ja sam osobno gotovo obožavala dr. Kunu, ali koliko sam shvatila Herman je ipak glavni za sve odluke. Što se tiče svega ostalog u toj bolnici - sve 5!!!

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    33

    Početno Vinogradska

    Ja jos nisam rodila, sad sam u 29. tjednu, ali sam prosli vikend zavrsila na hitnoj u vinogradskoj i provela tamo tri dana. I inace vodim trudnocu tamo kod dr. Kune. Ovo mi je prva trudnoca i prvo hospitaliziranje opcenito.
    Dakle ja sam (a pogotovo slusajuci raznorazne price) totalno odusevljena s citavim odjelom (vizualno), s sestrama, doktorima i svime ostalim (osim s hranom, al i to se da prezivjet).
    Svi su maksimalno i pazljivi i ljubazni ( s tim da nisam imala neku vezu il nekog podmicivala il nekaj slicno). U razgovoru s drugim zenama na odjelu (a neke od njih su tamo vec mjesecima) shvatila sam da je svima OK. Niti jedna od bar 10 zena s kojima sam pricala nije imala niti jednu losu rijec.
    Sve u svemu preporucam i jako sam zadovoljna sto sam se odlucila bas tamo roditi, nadam se da se nebum razocarala za koji mjesec

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    25

    Početno

    I ja sam prvorodilja u 32 tjednu i dvoumim se između dviju bolnica Vinogradske i Sv. Duh. Lječim se privatno i neznam u koju bi bolnicu isla roditi. Na sv. duhu sam narucena na trudnicki tecaj i na pregled kod dr. Ujevica, a sad vidim da ima dosta dobrih iskustava sa Vinogradskom.
    Po mjestu stanovanja spadam u Vinogradsku pa sad neznam i dvoumim se??? :? :?

  9. #9
    mia28

    Početno

    Evo ponovno aktiviram ovu temu. Mislim da ću dalje nastaviti kontrole u Vinogradskoj pa bih molila ako mi netko može odgovoriti na slijedeće:
    - koje je radno vrijeme trudničke ambulante,
    - da li se zajedno sa pregledom može obaviti i ultrazvuk ili se za ultrazvuk naručuje posebno (to je navodnbo praksa u većini bolnica pa mi frendica kaže da ju je to izludilo),
    - da li rade probleme ako se ne spada u njihovu bolnicu po mjestu stanovanja,
    - da li se mogu naručivati svaki put kod točno određenog doktora odnosno htjela bih da mi jedan doktor vodi trudnoću do kraja,
    - i naposljetku kojeg doktora tamo najviše preporučujete htjela bih čuti vaše mišljenje.
    Kao što vidite lista pitanja mi je podugačka pa ako netko ima volje bila bih jako zahvalna da mi odgovori.
    Mia

  10. #10
    mama_i_vjeko avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    330

    Početno

    Mia,svaki doktor ordinira jednom tjedno u trudničkoj ambulanti,ambulanta radi od 7(mislim) do 14h ali knjižice možeš predati do 11h.Dr.Kuna radi petkom a dr.Košec ponedjeljkom tako da u određene dane možeš dolazioti kod određenog doktora.Za ultrazvuk se moraš naručiti posebno. Meni je dr.Košec Vesna fenomenalna a i Kunu svi hvale pa ti vidi.I ne , ne rade probleme ako ne spadaš u njihovu bolnicu samo uvjek moraš imati uputnicu od svog ginekologa(bez obzira na mjesto stanovanja) ili dogovoren pregled preko privatnog osiguranja.Sretno!

  11. #11
    mia28

    Početno

    Mum to be, znači za ultrazvuk se posebno naručuje, a da li mi onda ultrazvuk radi moj doktor ili onaj koji se zatekne.

  12. #12
    mama_i_vjeko avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    330

    Početno

    Mia,za ultrazvuk ti nisam sigurna,mislim onaj koji te zatekne jer se UVZ radi u drugoj ordinaciji ali vjerovatno se možeš dogovoriti sa doktorom pa da vidiš kako to ide. Ja sam u Vinogradskoj radila samo jedan CTG i to kod dr.Košec ( uglavnom sestra me priključila, praktikantice isključile uz dilemu" di se to gasi ? " ali dr.Kuna je bio u blizini pa nije bilo strašno(šala ali stvarno su međusobno raspravljale o tome). Inaće sam do nedavno vodila trudnoču privatno tako da nije bilo potrebe da u Vinogradskoj radim UVZ.

  13. #13

    Početno

    UZV se posebno naručuje, ja sam ga na kraju radila privatno jer u bolnici moraš nazvat broj od-do, u kojem vremenu je ili stalno zauzeto ili se nitko ne javlja, a kad sam išla osobno me sestra prvo špotala jer sam se usudila kucat kad sam vidjela da niti ima pacijenata unutra, niti se nešto radi, nego piju kavu i zezaju se, i onda mi je rekla da imaju otvoreni termin tek kroz tri tjedna, a meni je UZV trebao u roku 2 dana. Nakon dva tjedna zivkanja ('a kako to da niste telefonom naručili' )

    Naravno da je 5min kasnije došla cura koju je doktorica dovela preko veze i ne da nije imala dogovoreno nego nije imala ni uputnicu koju je najavila donijet 'ovih dana'...Primljena je odmah i sa širokim osmijehom na licu...

  14. #14
    mia28

    Početno

    Cure, ovo sa ultrazvukom je stvarno komplicirano a ja sam ionako već razmišljala da dalje trudnoću nastavim pratiti privatno.
    Da li mi barem možete preporučiti nekog doktora iz Vinogradske koji radi i privatno jer mi je stvarno bitno da tamo imam svog doktora budući da kod njih mislim roditi.

  15. #15
    mia28

    Početno

    Danas sam čula jedno tako strašno iskustvo sa poroda u Merkuru da me strah i pomisliti da ću za nekoliko mjeseci roditi. Kako uopće nemam iskustva sa bolnicama svaka loša priča baca me u depresiju. Svi mi toplo preporučuju da si nađem "debelu" vezu (naravno popračenu novčanim davanjima) ako želim da prema meni postupaju na dostojan način. Sada mislim da mi je najpametnije izabrati i bolnicu i doktora s kojim mogu dogovoriti da mi bude na porodu. Da li imate koga za preporučiti tko je stvarno spreman u svakom trenutku doći u bolnicu i poroditi me, naravno ako se tako dogovorimo. Ako ne želite javno pisati pošaljite PM

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •