Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: 50 sati bez kake- ??

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    17

    Početno 50 sati bez kake- ??

    Moj bebac od dva mjeseca evo vec 50 sati a da se ne pokaka. Hranim ga iskljucivo mojim mlijekom, pa procitah u onoj knjizici od ministarstva zdravstva da je u takvim slucajevima sve normalno, ali malecki ima grceve, trbusic mu je napet, i htjela bih mu nekako pomoci.
    Dati caj za probavu ili ne?
    Rode, savjetujte!

  2. #2

    Početno

    Karlo ima to isto ponekad, kad se ne pokaka po dva dana i onda odjednom napuni pelenu skoro da mu procuri...Ja ti ne bih preporučila čaj...masiraj mu trbuh i mazi ga što više možeš, eventualno ti probaj popit nešto što bi kroz tvoje mlijeko moglo pomoći i njemu...

    Mi mu ne damo ništa, samo ga nosimo i držimo uspravno...

  3. #3
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    reja, probaj malo cesce dojiti, i da svakako isprazni jednu dojku do kraja, prije nego prijedje na drugu - zbog masnog mlijeka.
    2 mj. je otprilike neka granica do koje se jos u m.mlijeku moze naci kolostruma koji je prirodni laksativ.
    Koliko je do sada (tj. do ovog "zastoja") imao kakica dnevno?

    Provjeri polozaj na dojci da li je dobar - los polozaj moze uzrokovati gutanje zraka za vrijeme dojenja, sto moze rezultirati napuhnutoscu, pojacanim vjetrovima... jednom rjecju moze bebi smetati.

    Caj moze djelovati kontraproduktivno - tj. umjesto da doji cesce, vjerojatno ce produziti razmak izmedju podoja

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    17

    Početno

    Bebac dobija moje mlijeko iz boce (kršitelj koda), jer je u prvih par dana nakon poroda on izgubio previse na kilazi a ja dobila upalu dojki -sve zbog uvucenih bradavica. Pumpa od (kršitelj koda)a nas je spasila, ali se bebac navikao da iz boce fino fino ide pa je tako i ostalo.
    Kaka jednom na dan (inace), ali jako obilno, zna i preskociti dan pa nadoknaditi sutra toliko da tata zbrise kad ga presvlacim, ali ovo je sad vec preko 2 dana, i vidim da ga to muci.
    Jede otprilike svaka 3 i pol do 4 sata, osim po noci kad napravi pauzu od 6 sati - spontano.
    S mlijekom vjerujem da je sve ok jer mi je na kontroli od 2 mj imao kilu i cetristo vise nego mjesec dana prije. :wink:

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    93

    Početno

    imas na starom forumu neka nasa jadanja... http://www.roda.hr/phpBB2/viewtopic....708&highlight=
    nama se normaliziralo nakon cca mjesec i pol...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    17

    Početno

    Hvala Martha, sad mi je lakse pri srcu kad vidim da ima rekordera od 14 dana a ja panicarim odma.
    Odlucujem se onda ipak za tjesenje i cekanje zasad.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    17

    Početno

    Hvala Martha, sad mi je lakse pri srcu kad vidim da ima rekordera od 14 dana a ja panicarim odma.
    Odlucujem se onda ipak za tjesenje i cekanje zasad.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Evo samo da dodam nama se jednom desilo 10 dana bez kake.Isto samo na mom mlijeku.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    93

    Početno

    Mi smo bili nekoliko puta po 10ak dana bez kakanja pa cepici i sl... Dobra stvar je kaj su te uzastopne masaze i bavljenje kakicom rezultirale 'kontroliranim' kakanjem, odnosno kakanjem na poticaj (u 99 % slucajeva), tak da sad Maksimuša u principu kaka kad mama hoće odnosno ne u pelenu.
    Sretno

  10. #10
    putnica

    Početno

    Ja sam isto na starom forumu vapila za pomoć na tu temu. Naime moje dijete nije kakalo 13 dana, a isto je bila samo dojena, i tako je to bilo sve dok je nisam počela nadohranjivati(sada smo već prešli 6 mjeseci),tada se sve normaliziralo. Zaista nemaš razloga za brigu.

  11. #11
    aninamama

    Početno

    Unazad mjesec i pol dana Ana kaka svakih 5-7 dana. Boja i oblik se čine OK, ali se "štedljivo" kakanje poklopilo sa uzimanjem D vitamina. Da li to može imati veze?Inače, masiranje pomaže samo kod vjetrova-kako vam bebe kakaju pomoću masaže?! :shock:

  12. #12
    dorena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Crikvenica
    Postovi
    470

    Početno

    moja je bebica u prvih nekoliko mjeseci znala ne kakati po 10-ak dana. kada bi se to oduzilo na vise od 7 dana ja bi joj stolicu provocirala sa djecjim toplomjerom za guzu. iako to nije dobro, nisam znala sto drugo napraviti. s vremenom se samo od sebe reguliralo. doktori kazu da dijete na majcinom mlijeku ne treba kakati svaki dan, tolerira se do 7 dana bez stolice. a to sto mu je trbusic napet, mozda ima grceve. to je isto normalno u prva (kazu) 3 mjeseca jer CNS nije razvijen. pokusaj promijeniti polozaj dok ga nosis. meni je pomagalo kada bi lezala potrbuske na mojoj ruci.

  13. #13
    aninamama

    Početno

    Znam da tih 7 dana ulazi u normalu,ali ja svejedno nakon trećeg dana bez kake počinjem brinuti, masirati,piti i jesti sve što bi moglo djelovati i na Anu-bezuspješno... Sa toplomjerom sam i ja dva puta izazvala stolicu ali mi je žao prčkati je po guzi i ne želim je naviknuti da kaka samo kad je stimuliram.Ona očito čeka da crijeva budu puna da bi ih ispraznila-štedi pelene... :wink: Potrbuške je nosim kad treba podrignuti ili kad ima grčeve i vjetrove. Kad je nosim na ramenu, jedna mi je ruka slobodna pa ipak mogu nešto i raditi(napr.kucati na PCu kao sad). Naime, jako se volimo nositi Pogotovo zato jer joj treba dugo da podrigne i često je muče vjetrovi i onda ne može ležati.Pokušavam ne jesti stvari koje nadimaju ali svejedno moja cura ima buran unutarnji život, tako da sam sad odlučila jesti sve (izuzev slane i začinjene hrane i fažola...) Inače je super cura:mala radoznala smijalica! :D :D :D

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •