Stranica 2 od 8 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 359

Tema: hitno trebam podršku za vježbanje!

  1. #51

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    Citiraj yasmin prvotno napisa

    najmanje sam imalla 52 i gledam te slike...kost i koža, a tvojih 50?! mislim d aje to ipak premalo
    valjda ovisi o građi :/
    ja sam s 50 sama sebi SUPER, ali nikako premršava. općenito imam bucmasto lice, i građena sam tako da imam uži struk, a jače bokove i noge, tako da ni s manje od 50 (uuuh, kad je to bilo.... :shock: ) nisam izgledala loše ili podhranjeno. sad su, naravno, od moje 'građe' ostali (još širi) bokovi i noge, a od struka ni s !

  2. #52

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    Citiraj NANNE prvotno napisa
    kupit ću ja neke tanđerine al malko veći broj pa ću se švercat da mm nezna
    sorry.......al ovo zvuči tako poznato.....

  3. #53
    clio180 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    908

    Početno

    Ja sam isto malo u komi. Jucer sam gledala fotke od prije 3 godine, SUPERRRRRR!!!A ja onda mislila da sam debela.
    Visina 174 tezina 70 - prije 3 godine;
    Visina 174 tezina 89 - sada nakon skoro godinu dana nakon porodjaja.
    Neki dan me teta u slasticarnici upita: sta si opet trudna?
    Bilo me sram, i od onda ne jedem sladoled.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Žu
    Postovi
    156

    Početno ajmo mame! na parove razbroj se

    Prvo 10 trbušnjaka onda 3 put gore-dole uz stepenice i više nisam uspjela jer mi trebalo umjetno disanje - sad odo guzičicu izmasirat i tenfat nekim starim masažerom- možda nagovori mm da pomogne

    sutra povećavam brojke i da litricu vodice uz sve to - tako veli cindy

  5. #55
    clio180 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    908

    Početno

    I da stvar bude jos smjesnija, neki dan sam isla u grad da si kupim neke hlace koje nisu trenerka ili rifle, i nakon neuspjelih pokusaja da udjem u razne xxl-ove, na kraju sam si kupila trudnicke hlace !!!
    za poludit!

  6. #56
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    pričekat ću još malo da vidim hoće li ovaj topic dobiti ikakav drugi smisao osim kuknjave zbog trbušnih ili nožnih naslaga 8)

    dobrodošli su savjeti o vježbama, ali ovo...

  7. #57

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    pričekat ću još malo da vidim hoće li ovaj topic dobiti ikakav drugi smisao osim kuknjave zbog trbušnih ili nožnih naslaga 8)

    dobrodošli su savjeti o vježbama, ali ovo...
    mislim da svi čekamo sbuczkow...

    trbušnjaka jučer četiri pol i umrla (od dosade i pritiska u glavi, haha), pa me konkretno zanima- gdje kupiti dobar top i/li grudnjak za vježbanje tj meni za trčanje? ili, mogu li grudi nekako 'povezati'?
    imam steznik (gaćice) - preporuča li se u njemu vježbati?
    koja je dobra kazeta za vježbanje-iz iskustva-tipa cindy c. i sl....?
    jel išao tko na anticelulitne masaže i pomažu li?
    što učiniti sa rukama i listovima? ima li i za njih neka praktična a ne-dosadna vježba? (sport?)
    žvače li se lgg stvarno ili je to bila šala?jer ja sam probala, malo je prerijedak i 'izgubi' se u istom vremenu kao da sam ga progutala
    koliko treba puta tjedno npr trčati po pola sata, da bi postigla nekakve rezultate do ljeta (uz laganu dijetu, i prema svom opisu želja koji sam dala)??
    povremeno patim od zadržavanja vode u tijelu - što u tom slučaju sa ispijanjem tekućine kao što se preporuča? trebam li piti više, manje...... :?

    evo, to su moja pitanja. apricot, nadam se da nisu baš sasvim besmislena

  8. #58
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ne, super su

  9. #59

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    Citiraj babyiris prvotno napisa
    Ranije sam hodala u teretanu, sad mi predaleko. Povremeno se bacim na duga pješačenja (po 10km) ili biciklizam.
    Sto to znaci povremeno? U biti za skidanje masnoca moras imati redovitu aktivnost umjerenog intenziteta koja traje najmanje 40 minuta. Znaci, odredis si nesto sto te (psihicki) najmanje opterecuje. Biciklizam i dugo (ali malo brze) hodanje su idealne aktivnosti jer su to ciklicke i aerobne aktivnosti. Aerobne znaci da se uz prisutnost kisika pocinju trositi natalozene masnoce. Ako radis neku eksplozivnu aktivnost koja traje kratko potrositi ces samo šećer koji trenutno imas u zalihama i masnoce ni taknuti neceš. Takodjer, bitno je da tempo bude dovoljno visok da potakne sagorijevanje ali da ne bude prevelik da te ne odvrati od vjezbanja. Pocni tako da ti bude ugodno (recimo samo malo brza setnja), s vremenom (u istom tom treningu) pocni s ubrzavanjem i dodji do te mjere da i dalje mozes disati ali da ti se puls ipak malo digne. Puls si mozes cak i izmjeriti da vidis jesi li blizu optimalne vrijednosti da dodje do potrosnje masti. To napravis tako da od 220 oduzmes svoje godine. 220 je nekakav najvisi maksimalni puls (teoretski) i na taj nacin se odredjuje (isto otprilike) maksimalno opterecenje koje mozes podnijeti. Trening kojim potices trosenje masti iz organizma se krece ozmedju 60 i 80 % tvog maksimalnog pulsa. Dakle: 220 minus tvoje godine i izracunas koliko je 65% od toga za pocetak. Ako imas 30 god, racun je sljedeci. 220-30=190. Izraacunas od toga 65% i to je 123. Dakle, trebala bi zapoceti vjezbajuci s pulsom od 123 otkucaja u minuti. Dakako, ovo je okvirna vrijednost jer ces ti ako ti to bude previse tesko smanjiti intenzitet a ako budes mogla brze dignes se na onih 80% od tvog maksimalnog opterecenja. Puls je najbolje mjeriti na vratu tako da lagano pritisnes karotidu ili pak na onoj žili ispred šake. Uglavnom, cilj ti je dosegnuti za pocetak ovih pocetnih 65% a ako mozes tako piciti odmah, onda lagano ubrzavaj sve dok ti onih 85% postane pis of kejk i onda takav tempo drzis cijeli trening, dakle najmanje 40 min. Naravno, na pocetku uvijek kreces sporije (zagrijavanje), pri kraju isto tako malo usporis i na kraju lagano istegnes misice. Nemoj forsirati ni istezanje, mora biti ugodno.
    Da rezimiramo, aktivnost mora trajati min 40 min (same aktivnosti u onoj zoni gore opisanoj), neka bude nesto cemu si najsklonija, od aktivnosti koje tu jos pašu ide: dugo plivanje, brzo hodanje, trčanje, biciklizam, planinarenje, rolanje (isto ako je puls dovoljno visok), aerobik, ples i sl.
    Sad, sto se tice debelih nogu, problem je taj da na onim mjestima koja su ti inace kriticna, tu se naslage najteze i skidaju. I najcesce kad zelis smrsavjeti tocno na nogama, noge ce ti zadnje "otici". Ali nemoj ocajavati i nemoj previse "misliti na noge". Pocni lagano s vjezbanjem, cisto da se pocnes bolje osjecati pa ces vidjeti kako ce se stvari kretati.
    Osim ovih aerobnih aktivnosti, mozes raditi i vjezbice snage, za učvršćivanje mišića. Mozes ih raditi doma pod uvjetom da ih pravilno izvodis. Trbuh se da srediti trbusnjacima iako je pilates znatno efikasniji. Koju knjigu imas o pilatesu?
    Ova pravila važe za sve one koji žele smršavjeti, nažalost nema nekog sretnog, ležačkog rješenja.
    Ako nesto nije jasno pitajte.

  10. #60
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    Citiraj k2007 prvotno napisa
    Citiraj yasmin prvotno napisa

    najmanje sam imalla 52 i gledam te slike...kost i koža, a tvojih 50?! mislim d aje to ipak premalo
    valjda ovisi o građi :/
    ja sam s 50 sama sebi SUPER, ali nikako premršava. općenito imam bucmasto lice, i građena sam tako da imam uži struk, a jače bokove i noge, tako da ni s manje od 50 (uuuh, kad je to bilo.... :shock: ) nisam izgledala loše ili podhranjeno. sad su, naravno, od moje 'građe' ostali (još širi) bokovi i noge, a od struka ni s !
    da, iimaš pravo, sa 52 kile su mi stražnjica i noge onak ... ima malo viška taman koliko mi fali na grudima, rebrima zbog kojih sam uvijek izgledala neuhranjeno, a strukić 63...

    moja sestra ima 1. cd od renate sopek i kaže da joj je super, nisam vidjela...doduše seka nije nikada bila trudna

    svakako sam ti htjela još reći da ćeš još sigurno i sama od sebe izgubiti par kila (pa tek si rodila!!!), meni je za zadnjih 5 trebalo pola godine...a onda me ćopila neka viroza i imala sam 3 danna čišćenje...i vratila se na pretporođajnu (54), no naravno kak to ni bilo kakve dijete nisu dugok daha začas sam došla na 56 gdje sam bila do nedavno dok nisam počela dobivati zbog trudnoće
    no moje tijelo i s istim brojem kila prije i poslije trudnoće nije isto, svejedno sam nekako okrupnila :/

  11. #61
    Ana :-) avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,386

    Početno

    sbuczkow stvarno si se potrudila ali ja više ništa ne kužim

    Ajmo pojednostaviti, koliko trebam dnevno vježbati na orbitreku da ode salo oko struka i da se guza učvrsti (vježbam na najvećoj brzini, ali krenem od manje prema većoj)

  12. #62
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Citiraj sbuczkow prvotno napisa
    ples i sl.
    Ides..!!!
    Jedino se uz ples mogu nagovoriti da se redovito pokrenem.
    Znaci pitanje..mogu li se onda tim plesom topit masne naslage oko trbuha?
    Jerbo fakat mi ovi trbusnjaci ne pomazu..misici su se povecali..ali su nazalost ispod blesave masne naslage..i zivcira me to.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    Citiraj Ana :-) prvotno napisa
    Ajmo pojednostaviti, koliko trebam dnevno vježbati na orbitreku da ode salo oko struka i da se guza učvrsti (vježbam na najvećoj brzini, ali krenem od manje prema većoj)
    Vjezbaj za pocetak 2-3 puta tjedno po 40 min. Izracunaj si onaj gore puls da znas otprilike kojim tempom vjezbat. Znaci oduzmi od 220 svoje godine i od dobivenog broja izracunaj koliko je 65%. I piči tim tempom oko 30 min, a prije toga kreni lagano kako ti paše. Za kraj isto malo uspori, istegni se i šlus. Ako ti nije jasno ovo oko pulsa, reci koliko imas godina pa cu ti ja sve izracunati i objasniti bolje.
    Guzu možeš učvršćivati posebno (iako je i orbitrek ok za taj misic). I to tako da nakon orbitreka radiš čučnjeve do pola (tako da ti linija koljena ne prelazi liniju stopala gledajuci odozgo) ii ležeći na leđima s pogrčenim nogama i stopalima oslonjenim na pod odizati kukove. Nema bolje vjezbe za guzu od te. Kako je to veliki misic treba i veliki broj ponavljanja. Nemoj previse da ne dobiješ upalu. Jedno 3-4 serije po 20-40 komada ako uspiješ. Istegni tako da noge privučeš prema bradi (kao kad beba stavlja stopala u usta ) i zadrzi dok ne osjetis da se misic opusta. Slično ovoj vježbi, mozes zadrzati kukove u najvisoj točki i tu raditi "titraje" guzom gore- dolje uz to da drzis guzu "zategnutu", stisnutu. Isto istegnuti.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    Citiraj retha prvotno napisa
    Jedino se uz ples mogu nagovoriti da se redovito pokrenem.
    I ja isto.
    Citiraj retha prvotno napisa
    Znaci pitanje..mogu li se onda tim plesom topit masne naslage oko trbuha?
    Jerbo fakat mi ovi trbusnjaci ne pomazu..misici su se povecali..ali su nazalost ispod blesave masne naslage..i zivcira me to.
    Dakle, kao sto napisah, najteze je otopiti salo tamo gdje ga ima najvise. Zato, najprije pleši i onda radi trbušne. Trbusne radi pola- pola, tuj.dvojeno za donji i gornji dio trbuha.

  15. #65

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    Citiraj sbuczkow prvotno napisa
    tuj.dvojeno
    treba stajati: "tj. odvojeno"

  16. #66
    babyiris avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    1,013

    Početno

    :D :D :D Hvala ti! E, dala si mi toliko snage i poticaja svojim odgovorom!

    Citiraj sbuczkow prvotno napisa
    Citiraj babyiris prvotno napisa
    Ranije sam hodala u teretanu, sad mi predaleko. Povremeno se bacim na duga pješačenja (po 10km) ili biciklizam.
    Sto to znaci povremeno?
    Povremeno je značilo nekad dvaput tjedno, a nekad ništa mjesecima. Išla bih od točke A do B i natrag (s kolicima), a sad s curom na biciklu.

    Znači, sve je u pulsu, redovitom vježbanju i dovoljno dugom vježbanju.

    Za početak, danas idem po curu u vrtić biciklom. To je blizu 10km u oba smjera zajedno. Do tamo mi treba 12 minuta, a doma više od pola sata (zbog prirode ceste).
    Znači, pazim na puls. Imaš još koji savjet za biciklizam?

  17. #67
    babyiris avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    1,013

    Početno

    O pilatesu imam: Pilates tijelo, Pilates obećanje i DVD Osnove pilates body tehnike. Ana-Marija Jagodić Rukavina.

  18. #68

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    Citiraj babyiris prvotno napisa
    :D :D :D Hvala ti! E, dala si mi toliko snage i poticaja svojim odgovorom!
    cool!
    Citiraj babyiris prvotno napisa
    Znači, sve je u pulsu, redovitom vježbanju i dovoljno dugom vježbanju.
    Tako nekako
    Citiraj babyiris prvotno napisa
    Za početak, danas idem po curu u vrtić biciklom. To je blizu 10km u oba smjera zajedno. Do tamo mi treba 12 minuta, a doma više od pola sata (zbog prirode ceste).
    Znači, pazim na puls. Imaš još koji savjet za biciklizam?
    Ajde mjerni si danas kad budes isla prema tamo koliki ti je puls pa ga usporedi s onom racunicom pa mi javi i onda cemo dalje. Izmjeris ga kad stanes u prvoj minuti nakon zaustavljanja (dakle, skoro odmah) i zapamti broj. Najlakse je izmjeriti u 15 sec i onda puta 4.

  19. #69

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    Citiraj babyiris prvotno napisa
    O pilatesu imam: Pilates tijelo, Pilates obećanje i DVD Osnove pilates body tehnike. Ana-Marija Jagodić Rukavina.
    Rukavinu zaboravi. Vjezbe su preteske. Ok su one pocetne za zagrijavanje stopala i sl. ali nisu toliko bitne. Pilates tijelo je dobra knjiga, ova druga isto. Da vidis kako to izgleda mozes si skinuti filmic od Winsorice, iako se meni ona ne sivdja ali njenih ima najvise na netu. Skini si neki njen filmic s pocetnog stupnja.

  20. #70

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    Citiraj Ana :-) prvotno napisa
    sbuczkow stvarno si se potrudila ali ja više ništa ne kužim
    Ajmo ovako. Izmjeri si opseg struka (ako ti je ostao veliki trbuh nakon poroda onda nemoj) i tezinu, ujutro prije jela. Vjezbaj kako sam ti tamo napisala u zadnjem postu. Za 3 tjedna ponovi mjerenje tezine i opsega i javi rezultate. Izmjeri se u isto doba dana nataste. Nemoj preskakati treninge, dakle radi 3 puta tjedno. Malo konkretiziram zadatak da se ne mozes izvlaciti.

  21. #71
    suzyem avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    620

    Početno

    Bravo Starzbuckow!
    Ovako, ja sam jučer optrčala 2 kruga na stadionu i nisam se onesvjestila
    Danas krećem na tri kruga, pa mi poželite sreću
    :D

  22. #72
    Ana :-) avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,386

    Početno

    Citiraj sbuczkow prvotno napisa
    Vjezbaj za pocetak 2-3 puta tjedno po 40 min
    Ova ti je dobra, jučer sam izdržala jedva 10 min

    Kila imam 54 na 165 cm, najbolje mi stoji kada imam 50-51 jer ovako sam ko neka buhtlica, u struku opseg 73-74, oćeš i opseg guze

  23. #73

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    336

    Početno

    Citiraj Ana :-) prvotno napisa
    Citiraj sbuczkow prvotno napisa
    Vjezbaj za pocetak 2-3 puta tjedno po 40 min


    Kila imam 54 na 165 cm, najbolje mi stoji kada imam 50-51 jer ovako sam ko neka buhtlica, u struku opseg 73-74, oćeš i opseg guze
    a moj opseg struka je 80 :shock: ,visoka 164 trenutno kg 65

  24. #74

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    neva, join the club! skoro smo iste



    sbuczkow, hvala i od mene na preciznom odgovoru. trebalo mi je nešto 'konkretno' da me pokrene... (a hoću li se pokrenuti, javim do sutra )

  25. #75

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    Citiraj Ana :-) prvotno napisa
    Citiraj sbuczkow prvotno napisa
    Vjezbaj za pocetak 2-3 puta tjedno po 40 min
    Ova ti je dobra, jučer sam izdržala jedva 10 min
    Onda kreni s pola sata i bilo kakvim tempom samo da izdrzis pola sata. ocito si krenula prenaglo. Ajde onako lagano da ti bude ugodno. Nakon par treninga cemo malo jače. Aj probaj ovih pola sata pa javi jel mozes. Mozes slusat muziku, bilo sta...
    Citiraj Ana :-) prvotno napisa
    Kila imam 54 na 165 cm
    a ja mislila da si ti debela.

  26. #76

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    Citiraj suzyem prvotno napisa
    Ovako, ja sam jučer optrčala 2 kruga na stadionu i nisam se onesvjestila
    To je 800m. Neka ti to bude zagrijavanje.
    Jesi trcala brzo?

  27. #77
    Ana :-) avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,386

    Početno

    Ma lako za kile malo po malo pa će otići i one...meni je taj šlauf oko trbuha grozan :/

    Javim ti navečer kako je bilo na orbitreku

  28. #78

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    Citiraj Ana :-) prvotno napisa
    Javim ti navečer kako je bilo na orbitreku
    Aj super.

  29. #79

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    Citiraj k2007 prvotno napisa
    a hoću li se pokrenuti, javim do sutra )
    Ne moze! Pokrenula si topic, mi smo se potrudile, sad se i ti potrudi. Moras to odraditi.

  30. #80
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Ana :-) prvotno napisa
    Kila imam 54 na 165 cm, najbolje mi stoji kada imam 50-51 jer ovako sam ko neka buhtlica, u struku opseg 73-74, oćeš i opseg guze
    :shock: :shock:

    drga moja - s 50 na tu visinu možeš samo izgledati anoreksično... koja idealna kilaža!!!!

  31. #81
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Ana :-) prvotno napisa
    meni je taj šlauf oko trbuha grozan :/
    1 LGG dnevno .

  32. #82

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    Citiraj k2007 prvotno napisa
    trbušnjaka jučer četiri pol i umrla (od dosade i pritiska u glavi, haha),
    Kao prvo, kriv ti je pristup. Ti bi sve odjednom, pa pocnes malo jedno , malo drugo a zapravo ti se nista ne da i najradije bi da ti netko kaze da ne vjezbas. Najprije moras odluciti sto zelis. Ako zelis vjezbati, onda zapocni s necim sto te bar donekle veseli. Ako je to trcanje onda trci. A ne malo trcanja, malo trbusnjaka a na kraju nista. Kakav ti je to bio pritisak u galvi? Dok si radila trbusne?
    Citiraj k2007 prvotno napisa
    imam steznik (gaćice) - preporuča li se u njemu vježbati?
    nema potrebe
    Citiraj k2007 prvotno napisa
    koja je dobra kazeta za vježbanje-iz iskustva-tipa cindy c. i sl....?
    ako si riknula sa 4 trbusna onda ce ti cindy biti preteska.
    Citiraj k2007 prvotno napisa
    što učiniti sa rukama i listovima? ima li i za njih neka praktična a ne-dosadna vježba? (sport?)
    Mislis na jacanje ruku?
    Za listove je najbolji balet. pa bicikla. Sve gdje se dizes na "prste". Mozes to raditi i doma: podizanje na "poluprste" ali to nije zanimljivo. Dobro je i trcanje, btw.

  33. #83
    suzyem avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    620

    Početno

    Citiraj sbuczkow prvotno napisa
    Citiraj suzyem prvotno napisa
    Ovako, ja sam jučer optrčala 2 kruga na stadionu i nisam se onesvjestila
    To je 800m. Neka ti to bude zagrijavanje.
    Jesi trcala brzo?
    Ma kakvi, sasvim laganica, prije toga sam napravila 30 trbušnjaka, malo sklekića i zagrijavanje....
    Uglavnom, bitno da sam počela :D

  34. #84
    Ana :-) avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,386

    Početno

    Sorciere nisam dala opseg guze... .

    Vjeruj mi da 50 kg izgleda super....taman su raspoređene tamo di trebaju biti....a ove 54 ko da su u cicama, guzi i trbuhu pogotovo :/

  35. #85
    Ana :-) avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,386

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    1 LGG dnevno
    I kremenadla u mislima

  36. #86

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    Citiraj suzyem prvotno napisa
    Ma kakvi, sasvim laganica, prije toga sam napravila 30 trbušnjaka, malo sklekića i zagrijavanje....
    Onda radije napravi najprije krug zagrijavanja-ako ti je tesko trcati onda mozes i brzo hodanje, zatim vjezbe snage, pa istezanje i onda odradi ta dva kruga.
    Koliko ti je vremenski trebalo za to istrčati? Izmjeri si puls nakon ta dva kruga pa da vidimo u kakvoj si formi. Onako kako sam napisala babyiris da to napravi. Ajde

  37. #87
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Ana :-) prvotno napisa
    Citiraj sorciere prvotno napisa
    1 LGG dnevno
    I kremenadla u mislima
    uz to može i kremenadla na tanjuru .

  38. #88
    suzyem avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    620

    Početno

    Onda radije napravi najprije krug zagrijavanja-ako ti je tesko trcati onda mozes i brzo hodanje, zatim vjezbe snage, pa istezanje i onda odradi ta dva kruga.
    Koliko ti je vremenski trebalo za to istrčati? Izmjeri si puls nakon ta dva kruga pa da vidimo u kakvoj si formi. Onako kako sam napisala babyiris da to napravi. Ajde [/quote]

    E, jesi tiranin
    Neka, neka, samo nas tjeraj
    Meni nije cilj skinuti kile (imam 55 na 160 visine, možda bi kila dvije trebale dolje al nije mi neophodno), nego samo steći kondiciju, da se ne vučem ko krepani miš, da nisam umorna stalno... i malo učvrstit mišiće i kožu trbuha.
    Misliš da su mi te vježbe što si nabrojala neophodne?

  39. #89

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    jesam,l pokrenula sam topic, i nema odustajanja!!! baš zato sam vikala 'help!' u prvom postu jer poznam sebe, treba mi netko tko će me svako tolko poduprijeti, kritikom ili pohvalom!

    'video vodstvo' bi mi dobro došlo jer meni je glavni problem što mi sve uvijek dosadi. jesam uporna, ali nemam osjećaja, ni za vrijeme ni intenzitet. primjerice, krenem vježbati, po dvije serije od svake vježbe (kolko se prisjećam tjelesnog, aerobica i sl.) - vježbam ja, vježbam... umorim se, i mislim si - kako sam zadovoljna, pa vježbala sam sat vremena! a kad ono, prošlo tek 10 min :shock:
    te kazete me bar prisile da buljim u nekog, ko glupan ponavljam, vrijeme mi proleti jer moram pratiti=razmišljati o tome što radim, i imam točan 'tajming' kad krećem, kad prestajem.

    često mi se već dogodilo da osjetim pritisak, ustvari mi se zavrti u glavi. to je vjerojatno problem kondicije, iako nije mi teško recimo dok radim trbušnjake zato što me mišići bole, već zato što mi u glavi postane užasno 'naporno'... išla sam svojedobno na pilates, i kod nekih vježbi takav sam pritisak osjećala (posebno u malom mozgu) da sam morala stati i izaći na zrak. instruktorica je rekla da je vjerojatno zbog niskog tlaka koji me povremeno uhvati :? ...kod sportova, i druge rekreacije, primjerice trčanja, to mi se nikad ne dogodi.

    večeras - obećajem sama sebi, prvo ću se izvagati, zatim vježbati. čim završim javim se s rezultatima. ako se javim s nekom glupom isprikom zašto nisam vježbala, molim adminicu da me izbriše s foruma

  40. #90

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    Citiraj suzyem prvotno napisa
    Misliš da su mi te vježbe što si nabrojala neophodne?
    Pa ti si napisala da si radila te vjezbe pa sam racunala da ih zelis raditi. U biti ako zelis steci kondiciju onda ti je dovoljno malo trckarati ali ako zelis ucvrstiti trbuh onda moras raditi trbusne.

  41. #91

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    Citiraj k2007 prvotno napisa
    'video vodstvo' bi mi dobro došlo jer meni je glavni problem što mi sve uvijek dosadi.
    A probaj onda sa cindy ali ipak malo uspori jer ona radi to prebtzo, prebrzo prelazi s vjezbe na vjezbu i opcenito je tamo sve nabacala. Ali dobra je za iznojiti se. Svojedobno mi je prijateljica vjezbala po tom dvd-u i bila je zadovoljna.
    Citiraj k2007 prvotno napisa
    često mi se već dogodilo da osjetim pritisak, ustvari mi se zavrti u glavi. to je vjerojatno problem kondicije, iako nije mi teško recimo dok radim trbušnjake zato što me mišići bole, već zato što mi u glavi postane užasno 'naporno'... išla sam svojedobno na pilates, i kod nekih vježbi takav sam pritisak osjećala (posebno u malom mozgu) da sam morala stati i izaći na zrak. instruktorica je rekla da je vjerojatno zbog niskog tlaka koji me povremeno uhvati
    Da, to se najcesce desava kod niskog tlaka i pilates je posebno problematican za ljude s niskim tlakom jer ima puno tih gore- dolje pomicanja. Kod mene je dolazila jedna zena koja je morala iz istog razloga odustati. Moze biti jos i vezano uz vratnu kraljesnicu. Jel imas s tim problema? A mozda ti samo smeta zatvorena prostorija i manjak kisika...?

  42. #92

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    zatvorena prostorija? možda, ne znam... :/ ...najgore mi bude kad radim (koje li slučajnosti ) trbušnjake, ili recimo čučnjeve... bit će da je zbog 'gore-dolje' ritma! a što onda, da izbjegavam takve vježbe, da ne forsam?

    inače... ne morate me brisati s foruma, naime probila sam led večeras. od 21:30 do 22:00. skakutanje, nalik plesu ali sa svakim pokretom pojačanim (glupo zvuči, ali totalno mi je 'sjelo' jer je jako zabavno :D )...između plesa ubacivala sam serije po 10-20 vježbi (malo za guzu, ruke, noge, struk itd), jer stvarno ne mogu više (bar ne za početak). nisam stajala tih pol sata, i zbilja sam se iznojila
    sad pod tuš, i sretno u krevetac! (nisam mogla dulje od pol sata, al prvi mi je dan, morate mi oprostiti...hi-hi)

    još nešto... našla sam doma od prije sto godina nekakvu plastičnu spravu s gumicom, koja se prisloni na trbuh i povlači prema sebi. na taj se način kao vježbaju ruke i trbušni mišići....nije baš lako, al da se... da odustanem od tog ili...?

    cure pusa i laku noć!

  43. #93
    suzyem avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    620

    Početno

    Citiraj sbuczkow prvotno napisa
    Citiraj suzyem prvotno napisa
    Misliš da su mi te vježbe što si nabrojala neophodne?
    Pa ti si napisala da si radila te vjezbe pa sam racunala da ih zelis raditi. U biti ako zelis steci kondiciju onda ti je dovoljno malo trckarati ali ako zelis ucvrstiti trbuh onda moras raditi trbusne.
    Sorry, krivo sam skužila Mislila sam da govoriš o nekom brdu vježbi, a ja više nabrijana na trčkaranje...
    Idemo dalje, sutra mjerim puls :D

  44. #94

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    336

    Početno

    Vidjela sam u dućanu (sportskom)spravicu za vježbanje a izgleda kao nekakav krug,stane se nogama na njega i vrti lijevo-desno.
    Da li je netko možda imao tu napravicu isplati li se to kupovati.

  45. #95

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    Citiraj neva prvotno napisa
    Vidjela sam u dućanu (sportskom)spravicu za vježbanje a izgleda kao nekakav krug,stane se nogama na njega i vrti lijevo-desno.
    Da li je netko možda imao tu napravicu isplati li se to kupovati.
    joooj, pa sad sam se sjetila! imala je moja mama prije 10-15 god nešto slično, naravno ovo što si ti vidjela sigurno je usavršeno
    ono što je ona imala bilo je poput vage, staneš kao i kad se ideš vagat -noga do noge, pa lijevo desno... znam da je ona vježbala s tim često, navodno je super za struk :?

  46. #96

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    336

    Početno

    e kad je super za struk ,kupujem

  47. #97
    babyiris avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    1,013

    Početno

    Citiraj sbuczkow prvotno napisa
    Ajde mjerni si danas kad budes isla prema tamo koliki ti je puls pa ga usporedi s onom racunicom pa mi javi i onda cemo dalje. Izmjeris ga kad stanes u prvoj minuti nakon zaustavljanja (dakle, skoro odmah) i zapamti broj. Najlakse je izmjeriti u 15 sec i onda puta 4.
    Nisam se mogla do sad javiti. Puls 148/26god. ali mjerila sam kad sam se vraćala kući uz prilične uspone, ovaj put nisam sišla s bicikla, nego sam lagano centimetar po centimetar. Prema vrtiću nisam jer nije bilo prilike, a i onako mi do tam nije nikakav napor, samo jurim.

    Navečer krećem opet. :D Inače, u zadnje vrijeme pokušavam jesti po Montignacu. Imaš kakav komentar na taj segment u odnosu na tjelesnu aktivnost?

  48. #98
    suzyem avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    620

    Početno

    Meni danas nikako nije išlo Jedva sam optrčala jedan krug, neće pa neće... to mi se uvijek dešava kad počnem vježbati, imam i ja kazetu od Cindy, i prvih dva puta pratim je u stopu, onda treći put se ne mogu pomaknuti... zašto to? Ne dobijem neku upalu mišića pa da zbog toga ne mogu vježbati....

  49. #99

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    Citiraj suzyem prvotno napisa
    Meni danas nikako nije išlo Jedva sam optrčala jedan krug, neće pa neće...
    hoće, hoće, nema sad odustajanja! gle mene lijenu, ipak sam se pokrenula!


    prvih dva puta pratim je u stopu, onda treći put se ne mogu pomaknuti... zašto to?
    i meni se to događa. nabrijana prvi put, stvarno se namučim, sretna. slijedeći put se ne mogu pomaknut. valjda se isforsiramo prvi put pa nam se podsvjesno 'zgadi' vježbanje. ne znam... :?

    treba se boriti protiv samih sebe ponekad!

  50. #100

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    neva
    daj pliz reci gdje si vidjela ono okruglo za vježbanje (za struk)? ono od moje mame prastaro se strgalo još prije o-ho-ho. pa me zanima gdje ima i kolko košta? thx

Stranica 2 od 8 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •