Stranica 2 od 9 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 436

Tema: imena - vasa i vase djece

  1. #51

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    179

    Početno

    ja Tamara, najbolja prijateljica takodje Tamara.... (vazda problem bio koju tracaju )

    djeca Ran i Ben (ja htjela da se zovu Mak i Otto al' eto nije bilo prihcvaceno)

  2. #52
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Moje ime znate, dobila sam ga po baki, to sam ja, sviđa mi se.

    Mom M. je ime dala biološka majka, ali kao da ga je birala za mene. To mi je najljepše muško ime, naše je, kršćansko, završava na n i na najljepši je način povezano s onim čime se ja bavim. Lijepo ime koje odlično stoji mom lijepom sinu.

    Pridružujem se pristalicama naših imena - ako se svijet globalizira pridonesimo i mi njegovom bogatstvu.

  3. #53
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    A ja vam baš neću reć!

  4. #54

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    vertex, tvojeg imena se i sjećam, iz starog nicka

  5. #55
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Eto, žena napravi jednu grešku, i odmah joj to zapamte!

  6. #56
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    moj se Filip zove po jednom malom bebaču kojeg sam čuvala sa 18 godina, i tolko mi se podvukao pod kožu da sam rekla da će mi se dečko zvati po njemu. Ivi je Filip dao ime kad sam bila trudna 4 mjeseca, do tada nismo još o imenu niti razmišljali, a pogotovo ne o Iva. Svaki dan nam se sve više i više sviđalo i u kombinaciji s njegovim imenom i u kombinaciji s prezimenom. MM se zove Darko, a ja se zovem Suzana. pošto je moj tata sudanac htio je da se zovem nekako gdje će svima biti lako izgovoriti i odmah je odabrao žensko i samo žensko ime, iako nisu znali da sam curica.

  7. #57
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    LR, znam za to ime.

    ja sam Gabrijela i sve do srednje škole sam bila Gabi, tak dok su me ovi počeli zvati punim imenom, bilo mi je i čudno i nekak :?
    MM je Ivica


    kolegica se zvala Đurđica i to joj je smetalo pa si je promijenila ime u Rujana

    Riana mi je lijepo ime, ali mi nekak nije išlo za moju curu...

  8. #58

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    1,292

    Početno

    Ja sam ova Jadranka iz nicka MM je Marko.
    Djeca su nam u potpisu.
    Duju sam jaaako teško prihvatila. Čak i nekoliko mjeseci nakon rođenja.
    Luka je odma bio dogovoren i prihvaćen.
    A zašto ta imena?
    Ja sam dobila ime koje mi je nadjenuo stric koji nije mogao imati djece. Svima se svidilo, pa sam tako postala jedina Jadranka koju znam dok se nisam udala i dobila ime (i prezime) moje svekrve (kad se javljamo na telefon i netko traži za nas pitamo "jel trebate stariju il mlađu" bude zbrke ponekad al riješimo stvar)
    Duje je dobio ime po djedu.
    Doduše kad sam čula da će se mali tako zvati (MM mi je rekao "moš' se nasadit na trepavice i prošetat gradom moj sin će se zvati po mom ćaći jer san ja tako zacrta kad san ima 15 godina") prvo šta sam rekla: nema šanse da se moje dite zove DUŠAN :shock: ...našli smo kompromis u Duji i sad mi je jedno od lipših imena.
    Luka mi je krasno ime...
    A ako bude cure...Bit će ili Lucija (prekrasno ime-povezano sa prekrasnom osobom) ili Maja (izvedenica prvih slova MM-ovog i mog imena)

  9. #59

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj jadranka605 prvotno napisa
    Svima se svidilo, pa sam tako postala jedina Jadranka koju znam dok se nisam udala i dobila ime (i prezime) moje svekrve (kad se javljamo na telefon i netko traži za nas pitamo "jel trebate stariju il mlađu" bude zbrke ponekad al riješimo stvar)
    Ja bih ostavila svoje prezime.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    mm je Kristijan, ja Sanja a Vita je trebala biti Lu, Luna, Erin ili Vita i na kraju smo se odlučili za Vita (ne od Vito, već od vita(život)). MM je od milja zna zvati Cedevita ili Vitaminka (njemu najdraži ajvar ) a ponekad i Vinko :?

  11. #61

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Ja sam jelena i kad sam bila mala bilo mi je to grdo i bezvezno ime jer su se tak zvale samo neke stare babe, a u to vrijeme su bile popularne sandre, andreje i sl. i onda mi je bilo žao kaj nemam neko "moderno" ime.
    Sad mi je moje ime baš super i nikad ga ne bih mijenjala.

    Sad kad biramo ime za bebu, za dečka mi je bitno da ime ima neko značenje i da je starinsko jer mi tak zvuči jače i muževnije. Nije baš neki pametan razlog, ali ne mogu si pomoći, jednostavno mi neka moderna imena zvuče malo previše pederski. Npr. sviđaju mi se stara narodna imena kao Gabrijel, Andrija, Mihael, Jura, Toma...Nikad ne bih mogla nazvati dečka Lino, Nino i sl. jer mi to nikak ne paše. Sorry ako se neko tak zove nije mi bila namjera nikog uvrijediti.

    Za curu mi je bitno da ime zvuči nježno i ženstveno, pa mi ne dolaze u obzir imena poput Barbara, Katarina i sl. jer mi zvuče pregrubo. Za sad mi prevladava Paula ali imam se još vremena predomisliti do jeseni.

  12. #62
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Mi smo Olivija i Miljenko i puno prije trudnoće smo zabrijali na Gabrijela. I ja i mali imamo "j" u imenu i oko toga smo dosta razmišljali. Odluka je ipak pala na pohrvaćenu verziju...
    A razmišljanja o ženskom imenu nam pak stalno uključuju slovo R!

  13. #63
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,598

    Početno

    Ja i MM smo isto htjeli za bebu hrvatsko ime. Tri najbolja prijatelja su me odgovarali, govorili kako je bitno da je ime internacionalno - jedan je predlagao Toni, ali obavezno sa y na kraju jer je to u UK (gdje on zivi) inace zensko ime (!?!). Bio bi mi sin ko neki mafijas.
    I mi se odlucili za Kreso. Ne svidjaju mi se imena na -mir, ionako bi ga svi ovako zvali. Ja sam bas u to ime

    A i sama sam zivjela vani i radim sa strancima i lome jezik oko mog imena - pa mi nista nije bilo: za Francuze sam bila Gzeniža i Gzena, a za Engleze i Amere Kendžia, Zinia i svasta nesto... Meni to bas zabavno

    Btw, Luna - tek nedavno sam upoznala svoju prvu Martinu u zivotu. I nije iz Dalmacije.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    336

    Početno

    Ja sam Slavica, MM nemam bio nekada, nije vrijedan spomena, ups zasto uopce pisem o njemu. Cure Iva i Sara, eto dopale su nam se imena iz prve, jednostavna, lako pamtljiva

  15. #65

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb, trešnjevka
    Postovi
    103

    Početno

    Kod nas je MM birao ime, da je bila curica bila bi Zara (bili smo 100% sigurni da je curica), ali stigao je Marko. MM je birao ime, to je bio kompromis jer sam ja zadržala svoje prezime i dodala njegovo. Inače je je htio još i Max. Mislim da je ovako super ispalo. Tata Milan, mama Sanja i mali Marko.

    Meni je ime birao tata i zadovoljna sam. MM je lošije prošao on je trebao biti Željko, no kako to već ide stari mu se napio i prijavio Milan.

  16. #66

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Ja sam Nina,a MM je Ivan.
    Djecu vidite u potpisu,prezime sam uzela muževo,šibensko,što mi je odlično jer je totalno originalno u gradu gdje živim.

    Samo mi se svi smiju jer imam inicijale NN

  17. #67
    deedee avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    NZ
    Postovi
    321

    Početno

    MM i ja smo par godina zivjeli u USA. Njega su zvali Đurajka, Đurika, a kad bi se polako potrudio objasniti da se zove Jurica, ostao bi, uz najbolju volju sugovornika, Jurika.
    Ja sam bila Dajđana, Dižana i sl. i to samo zato sto su moji starci stavili j u Diana, dakle Dijana.
    Nakon par godina prekrstavanja i od najboljih prijatelja, prioritet nam je bio da nam dijete ima
    1.takvo ime da se na bilo kojem jeziku moze izgovoriti normalno i
    2.bez ikakvih stranih znakova
    3.i ne precesto.
    Fiona je jedino ime s kojim smo se i mm i ja slozili. Ja sam ga predlozila, no danas mm tvrdi da se on toga sjetio prvi. U to vrijeme je crtic Shrek vec bio davno prosao, a drugi jos nije ni dosao, pa smo ime dozivljavali kao standardno britansko ime (znaci plavokosa na keltskom, i pogodili smo).
    Familija je tada gundjala (deda je poznavao neku nesimpaticnu irkinju Fionu), no svi predskolarci misle da je ime cool.
    Prosle jeseni, drugi dan vrtica, jedan mali mi je prisao i pitao: A kad ce doci Shrek?
    Kako ce joj kasnije biti s tim imenom, tko zna...

  18. #68
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Oduvijek sam htjela kratko ime za svoje dijete ( valjda zato jer je moje dugačko-Tamara),a i htjela sam da je lako za izgovoriti )
    E onda sam se udala za bosanca (Samir) i odmah dala do znanja da ja biram ime ( da me ne zapadne neki Mujo ,bez uvrede,naravno)
    E onda sam ja rekla da će se sin zvati Max , na što su SVI u našoj blizini počeli padati u nesvijest i rekli da sam poludila,a meni je to najljepše ime na svijetu
    A onda smo postigli kompromis sa Rokom,iako su naši starci do samog rođenja jaako negodovali,ali kao što se vidi iz potpisa , ovaj put nisam odustala,i nije mi žao,kao da je oduvijek trebao biti Roko i tako je i bilo....

  19. #69

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    Ja volim imena s 3 slova (kao što se vidi u potpisu)! Za Miju su alternative bile: Luna, Nika, Ema, a za Tina: Neo.

    Moji su Erik i Ira, ja se zovem Iris, a MM Robert. Svi smo nekak sa R.
    Sad nikako da smislim ime za dečka. Trebalo bi biti kratko i imati R.
    MiRan? MiRon? Rio?

  20. #70
    babyblue avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    305

    Početno

    Ovdje pise kako je nas malac dobio ime Za musko ime fakat nismo imali nikakve inspiracije.

  21. #71
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno

    Ja sam Fanita. Neobicno , zar ne? Prezimena , djevojacko i sadasnje nitko nije uspio tocno napisat jer su preslicna onim poznatijim. Mm je Vicko, meni bas lijepo ime. Moje bebeline se zovu Frane i Kate. Za Katu su jedno vrijeme u opciji bili Lucija i Perina ! Perina nije mm dozvolio , a sad cekamo necakinju Luciju ( nadam se da je cura) . :D

  22. #72
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa
    A ja vam baš neću reć!
    potpisujem.

    osim sto cu reci da mi zxuja ima dva imena. prvo prema najpoznatijoj bos. izbjeglici, drugo je bilo predvidjeno za djecaka, nakon amnio-testa odlucili se oba imena joj dati. razmisljala sam i o trecem (sofija il ana), nije beg cicija. mm rekao dosta su dva.

  23. #73

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    ja sam bila jedina Maša u svojoj generaciji i to mi je išlo jako na ......živčeke

    ono samo veliš Maša i svi znaju tko je ,prezime mi ne treba

    katastrofa i sada me svi zovu po imenu

    i zato je moj sin Marko ,a kad naraste nek si mijenja ime u Getriba ako mu se sviđa

  24. #74
    renci avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    n. zagreb
    Postovi
    485

    Početno

    mi smo Ivo i Renata, jednostavno i nekako obično.
    Ema je naš zajednički izbor, ali i skraćeno od Emilija- moje dvije prabake, Ćehinje, uz koje sam odrasla.
    Iva je po tati, a i da bude kratko kao seka.
    Andrija nije po nikome, ali bit će on ljudina i pol pa će se već netko zvati po njemu :D
    Sve u svemu, jako volim imena svoje djece i baš su mi skladna-onako-oduvijek i zauvijek! Ema, Iva i Andrija!

  25. #75
    Rency avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    tu negdje...
    Postovi
    601

    Početno

    meni se nasa imena svidaju,cesta su ali ne precesta(Renata i Slaven) ,htjeli smo kratko ime za dijete s obzirom da je prezime dugo ,tako je nasa mala bebica dobila ime Mia, izbor je bio moj a MM se slozio s tim imenom,
    da je bio decko onda bi bilo malo teze, ja sam htjela Jan a MM-u se bas i nije svidjelo to ime ,a nije imao neku ideju( u biti je ali je to duga prica),al eto dobili curku pa je bilo sve puno jednostavnije

  26. #76

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    ja sam bila jedina Maša u svojoj generaciji i to mi je išlo jako na ......živčeke

    ono samo veliš Maša i svi znaju tko je ,prezime mi ne treba

    katastrofa i sada me svi zovu po imenu

    i zato je moj sin Marko ,a kad naraste nek si mijenja ime u Getriba ako mu se sviđa
    Ti imaš obrnutu frustraciju od moje.

  27. #77
    Engls avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    549

    Početno

    Erika je dobila ime po ženi koja je brata i mene udomila tijekom rata.
    Da smo dobili sina,zvao bi se Fabijan ili Grgur. Prezime nam je neuobičajno,pa se ime slaže sa prezimenom. Glupo mi je strano ime i domaće prezime npr.Chyara Mišiković.

  28. #78
    clio180 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    908

    Početno

    Ja sam Sonja, a MD Kristian. Nase zlato se zove Jan, a u djiru su bila jos dva imena: Gabriel i Ian. Gabriel je bio na prvom mjestu, ali kada sam mojoj sveki i njenoj mami rekla, onda su obe slozile facu i pitale "pa kako cemo mu tepati? pa to je predugacko ime!" i slicne gluposti. Bas sam bedasta sto sam ih poslusala, tako da sam odlucila ako drugo bude musko, biti ce definitivno Gabriel. Kada su prvi puta vidjele Jana, krennule su tepati mu; "Janko mali" a ja sam skocila: "pa ne zove se Janko, vec Jan, molim lijepo." Od onda mu tepajusa sunasce, zlato i slicne stvari!
    Da smo imali curicu, svakako bi bila Fiona. MD se to ime jako svidjelo, pa dalje nismo niti razmisljali.

  29. #79
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Mi imamo NURU ( od milja ju zovemo ceca , da pojasnim Nur=svjetlost, ar. , pa bi to u našem materinjem bilo kao Svjetlana).

    A zašto Nura? Pa imali smo svakakvih opcija, uglavnom za curku nam se sviđalo Tanija, Sarah. Za dečke nismo previše mozgali, kao da smo imali feeling da će biti žensko. Kako do samog poroda nisam znala da li nosim curu ili dečka, nismo se opterećivali ni imenom. Svoje drago djetešce sam prvi put vidjela tek treći dan po porodu i to kada sam se onako u obliku polumjeseca (nakon carskog) odšetala sa babinjača do pedijatrije gdje je malena ležala jer je bila nedonošče. Pozvonila sam i onako plačući zamolila da mi pokažu moju bebu. Iako nije bilo vrijeme pokazivanja beba, a ja sam mislila da ću umrijeti ako ju odmah ne vidim, sestre koje inače strepe od doktorice K., ipak su se smilovale... Taj trenutak nikada neću zaboraviti!!! Povele su me do sobe i tada je jedna donijela malu bijelu štrucu.Vidjela sam samo prelijepu glavicu sa puno crne kosice, malenu kao jabuka i lijepu kao iz bajke o Snjeguljici. I imala je svoju svjetlost!!! Tu svjetlost po kojoj je dobila i ime. Došla sam u sobu, legla na krevet, zaplakala i samo mi je u glavu došlo: Bit će NURA!!!

    To je moja patetična priča, moje dijete ima ime kakvo ima i ja sam happy jer je mogla biti i Snjeguljica!

    A ako Nura bude imala brata, zvati će se MAK!

  30. #80

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Mi smo se otprilike vodili tatekovim idejama Pa nismo htjeli ni strana ni biblijska imena. Zorka je dobila ime po baki, Jasena se svidjelo muzu, kao asociralo ga je na jedan jasen koji je rastao blizu njegove kuce...jos smo u fazi smisljanja imena za trece dijete.
    Ja sam Ilka, dobila ime po baki. Muz je Samobor, simbolika njegova imena dolazi otuda sto su ga roditelji dobili u poodmakloj dobi...pa kao vjerovatno ce ostati mlad bez njih, morat ce se sam boriti kroz zivot itd. (tako je, nazalost i bilo )

  31. #81
    Amelie32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    839

    Početno

    Kad sam se udala uzela sam muževo prezime koje je tipično zagorsko (ono il po bilju, il po životinji, eventualno po nekom zanimanju), a uz njega niti jedno ime ne zvuči dobro. I tako je bio problem kad sam rodila sina. meni niti jedno muško ime nije bilo dovoljno lijepo, a u kombinaciji s problematičnim prezimenom još i više. Sviđalo mi se Luka, ali je tad svaki drugio bebač bio Luka. A mene to užasava, htjela sam ime koje nije tako često. I onda sam mužu predložila da malome damo ime Lucian i to bez j jer mi se činilo suvišnim. Ovaj je naravno bio u šoku i niti čut jer se u Zagorju nitko tak ne zove ( pa u tome je i bila poenta.) Onda sam pribjegla lukavstvu, obradila sam svoju sveki kojoj s eime jako svidjelo, a ona je onda obradila svoga sineka i tako sad ja imam svoga Luciana.
    Sad kad sam trebala roditi curicu, Lucian je izabrao ime Lorena po svojoj teti iz vrtića. I tako sam ja mislila kako ću dok rodim to promijeniti jer sam ja htjela Amelie ili Erin, ali su se svi urotili protiv mene i nisu dali da bude drugačije nego Lorena. Dobro lijepo mi je ime, ali ono to mi je lik iz sapunice. Moja curica je stalno nasmijana i baš je dobrica prava Amelie, šmrc.
    Ja sam Mirela i to mi je najljepše ime na svijetu, jako sam sretna kaj ga nosim. A ja sam ga dobila nakon što se moji roditelji nisu mogli dogovoriti oko toga. tata je predlagao Ana Marija, mama Morana, a sestra Jorgana. :shock: Moji starci su tada obožavali francusku pjevačicu Mireille Matheu i onda im je to tak palo na pamet. Sve opcije imena su napisali na papiriće ubacili u zdjelu i dali mojoj sesetri da izvlači. Izvukla je ono najbolje za mene, a ja nikad nisam saznala kaj bi bilo da je izvukla Jorganu.

  32. #82
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    zanimljiva tema...
    ELA - dobila je ime na nasem piru, svirala je ona pjesma od dvornika di se spominje ela... onda je moj muz reka ako bude curica (nismo znali spol tada) nek se zove ela a ja sam se slozila....
    JOSIP - po didu

    nema slicnosti sa nasim imenima JURE I MAJA

  33. #83

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    odjavljena s foruma
    Postovi
    793

    Početno

    ja sam kad sam bila mala mrzila svoje ime - zovem se Deša. Ali sad sam nekako zaživjela s njim a i Dubrovniku ih se počelo javljati sve više.
    Moj muž je Petar, a Petra je dobila ime po njemu.
    Za drugo dijete, sviđa mi se Luka i Toma - i to kao žensko i kao muško ime.

  34. #84
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    vita=život
    i to nam je na kraju bilo presudno da se odlučimo za ovo ime

    ima puno puno lijepih imena sa još ljepšim značenjima, a meni je ipak od izbora domaće-strano nekako najvažnije da ime paše uz prezime.
    može ime biti najljepše na svijetu al ak je u kombinaciji tipa neko strano ime sa našim -ić prezimenom onda mi je to :shock:

  35. #85
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    i zaboravih napisati da mm i ja imamo klasična hrvatska imena sa klasičnim hrvatskim prezimenom (bez -ić )


    dal sam zadovoljna? nisam se nikad s tim opterećivala. nosim to ime takvo kakvo je.

  36. #86

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    131

    Početno

    Starci su nama troje dali za 70te čudna imena Nives , Ivona i Dorian.
    Baka (od starog) koja na selu živi godinama nije mogla zapamtiti kako se zovemo... a i danas joj nije jasno otkud ih je mama vadila.
    Kad sam prvi put ostala trudna valjda svih 9 mjeseci sam razmišljala o imenu i neznam ni sama kako smo se uspjeli dogovoriti oko imena Duje... jer sam ja htjela da se zove Natko ili ako bude curica Bruna...

    A Lari je Duje dao ime... Od dana kad je Gin rekao da je curica on ju je zvao beba Lara.

  37. #87
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    ja sam silno zeljela curicu i oboje smo se slozili da ce se zvati Ayla, po djevojcici tj. zeni iz knjige "Pleme spiljskog medvjeda"... htjela sma da moja curica bude takva - hrabra, ponosna, snalazljiva i neustrasiva... Ayla

    medjutim - rodila sam sina 8), a za musko ime sam samo ja imala ideju i htjela sam da se zove Benamin (bas tak - bez j - Benamin) jer sam u ta doba citala jako puno knjiga o zidovima i to mi je ime bilo predivno jer znaci "sin svog oca", ali MBM se s tim nije slozio jer "ne bu niko njegovog sina zval fikus" i kak to bez j, gluposti...
    a ako nije moglo Benamin htjela sam da bude drugacije od ostalih... Svi su u to doba bili Luka, Filip, Jan, Mateo, Matej... Oskar je trebao biti klinac od mojih frendova, ali to ime se nikako nije svidjelo njezinom muzu... al mojem i meni je... :D :D ... i sad, nakon 7,5 godina znam da Oskaru ni jedno ime ne bi bolje odgovaralo od ovoga koje ima

    a Melita... takodjer ukradeno... tako se trebala zvati kcer od frendova... al oni nikako da sloze trece dijete pa rekose, a nis, nazvacemo vikendicu Vila Melita... mi ma daaj nemojte se zezat.. bas je dobro ime za curicu, onak frckavo... bas mi je bilo genijalno u taj cas.... i padne dogovor, ak ona ne ostane trudna dok ja rodim - nazvacemo mi nase dijete, ak bu curica - Melita

    i bi tako
    frendica zatrudnila nedugo nakon sto sam ja rodila... i sad se njezina mala zove Frida.. i moram reci da joj to ime pase 100% bolje nego da se zove Melita

    a kad sam rodila Melitu, kad sam je vidjela... pa dobrih nekoliko mjeseci se nisam mogla naviknuti da joj je to ime.. kad god bi je pogledala pomislila sam Ana... moja mala Ancica... stalno sam je tako zvala i jos dan danas je cesto znam zvat Ancica... prijavili smo je na opcinu zadnji dan jer sam ja do zadnjeg casa htjela da promjenimo Melita u Ana, al MBM nije htio ni cut tipa pa VEC SVI znaju da je Melita... pa kaj bumo sad ljudima rekli.. pa ti nisi normalna... aj bumo joj dali krsno ime Ana... i oke... reko ja... tuzna, al sam popustila

    a kud je nestala moja Ayla... ne znam... nevjerovatno, ali nikada, ni u jednom trenu nisam pomislila da bi mi se drugo dijete moglo zvati Ayla ak bu curica...


    i sretna sam sad sto Oskar nije Benamin, bas zbog znacenja tog imena

  38. #88
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    ja sam silno zeljela curicu i oboje smo se slozili da ce se zvati Ayla, po djevojcici tj. zeni iz knjige "Pleme spiljskog medvjeda"... htjela sma da moja curica bude takva - hrabra, ponosna, snalazljiva i neustrasiva... Ayla

    medjutim - rodila sam sina 8), a za musko ime sam samo ja imala ideju i htjela sam da se zove Benamin (bas tak - bez j - Benamin) jer sam u ta doba citala jako puno knjiga o zidovima i to mi je ime bilo predivno jer znaci "sin svog oca", ali MBM se s tim nije slozio jer "ne bu niko njegovog sina zval fikus" i kak to bez j, gluposti...
    a ako nije moglo Benamin htjela sam da bude drugacije od ostalih... Svi su u to doba bili Luka, Filip, Jan, Mateo, Matej... Oskar je trebao biti klinac od mojih frendova, ali to ime se nikako nije svidjelo njezinom muzu... al mojem i meni je... :D :D ... i sad, nakon 7,5 godina znam da Oskaru ni jedno ime ne bi bolje odgovaralo od ovoga koje ima

    a Melita... takodjer ukradeno... tako se trebala zvati kcer od frendova... al oni nikako da sloze trece dijete pa rekose, a nis, nazvacemo vikendicu Vila Melita... mi ma daaj nemojte se zezat.. bas je dobro ime za curicu, onak frckavo... bas mi je bilo genijalno u taj cas.... i padne dogovor, ak ona ne ostane trudna dok ja rodim - nazvacemo mi nase dijete, ak bu curica - Melita

    i bi tako
    frendica zatrudnila nedugo nakon sto sam ja rodila... i sad se njezina mala zove Frida.. i moram reci da joj to ime pase 100% bolje nego da se zove Melita

    a kad sam rodila Melitu, kad sam je vidjela... pa dobrih nekoliko mjeseci se nisam mogla naviknuti da joj je to ime.. kad god bi je pogledala pomislila sam Ana... moja mala Ancica... stalno sam je tako zvala i jos dan danas je cesto znam zvat Ancica... prijavili smo je na opcinu zadnji dan jer sam ja do zadnjeg casa htjela da promjenimo Melita u Ana, al MBM nije htio ni cut tipa pa VEC SVI znaju da je Melita... pa kaj bumo sad ljudima rekli.. pa ti nisi normalna... aj bumo joj dali krsno ime Ana... i oke... reko ja... tuzna, al sam popustila

    a kud je nestala moja Ayla... ne znam... nevjerovatno, ali nikada, ni u jednom trenu nisam pomislila da bi mi se drugo dijete moglo zvati Ayla ak bu curica...


    i sretna sam sad sto Oskar nije Benamin, bas zbog znacenja tog imena

    a ja sam Renata i svidja mi se moje ime

  39. #89

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa

    Ti imaš obrnutu frustraciju od moje.
    da

  40. #90
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Citiraj petra prvotno napisa
    ja sam kad sam bila mala mrzila svoje ime - zovem se Deša. Ali sad sam nekako zaživjela s njim a i Dubrovniku ih se počelo javljati sve više
    Neki dan mi je jedan jako simpatičan gospar ispričao kako se njegova mama zvala Deša i da bi volio da mu se unučica tako zove. Curicu su ipak drukčije nazvali, ali mene se baš jako dojmilo to ime. Prvi put sam ga čula, ali totalno mi je originalno, arhaično i lijepo.

  41. #91
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Mukica, Zorana, Amelie, emira... kako prekrasne priče

  42. #92
    lara01 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,734

    Početno

    Leon je IVF bebica, jako dugo smo ga čekali i njegovo ime se nekako samo nametnulo. Lav, naš mali-veliki borac, rođen u horoskopskom znaku lava. Jednostavno morao je biti Leon i ništa više. I savršeno mu paše to ime.
    Kada se sada sjetim drugih opcija (Roman, Gregor, Patrik, Janko) ovo je bio najbolji izbor za naše dijete.
    Da je bila curica bila bi Lara , iako sam ja jedno vrijeme navijala i za Jaka.
    Neobično ime koje nosi jedna prekrasna curica, a mislim da bi i mojoj savršeno odgavaralo.

    A za razliku od Marie, meni je moje ime uvijek bilo super i nije mi nikada smetalo što sam jedina u školi.
    Trebala sam se zvati Monika (što mi se nikako ne sviđa, a Monika je 70-tih bilo puno i previše), a onda je par tjedana prije poroda mama dobila na poklon cvijet mog imena. Mama i tata se oduševili i ja ispala eto, biljka.

  43. #93

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    1,241

    Početno

    hm, kako zanimljivo, Emira - i ja imam svoju Snjeguljicu. U stvari, dok još nismo znali hoće li biti curica ili dečko, govorili smo: Snjeguljić - jer uz nas dvoje ovakvih i naša beba je mogla biti samo crnokosa, crnooka i bjeloputa. Još smo u to doba dobili od prijatelja sliku-grafit na kojoj je jedan snjegović koji se spušta prema nama - kako je samo pogodio našu viziju bebe koja nam dolazi.
    Kako se približavao porod, tako je bilo sve jasnije da bebu nećemo baš upisati kao Snjeguljicu, pa je trebalo smisliti ime. Meni su se sviđala imena Judita i Sofija, mm se nije mogao odlučiti. Onda smo se složili da bi naše dijete, budući da je dijete dvoje knjiških moljaca, trebalo nositi ime nekog junaka iz knjiga. MM se tad duboko zamislio i rekao: A što mogu kad je moj omiljeni junak Ježurka Ježić!
    Jednog dana sam reka mm-u: A da bude Eva Marija? On je skoro pao u nesvijest i rekao: Vjeruješ li mi da sam ja to tebi htio reći?
    I bi Eva Marija.
    Vida smo dobili kad smo se preselili u Krk, a na Krku postoji mjesto Sveti Vid. I nosi staroslavensku simboliku Svevida, Svarožića, Božanskog. Meni su sva staroslavenska imena posebna i lijepa i mislim da bi ljudi, da bolje poznaju našu tradiciju, možda češće davali imena djeci: Perun, Neva, Potjeh, Svebor, Stribor, Jaglenac... ne zvone li nekako posebno?

  44. #94
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj aleta prvotno napisa
    Perun, Neva, Potjeh, Svebor, Stribor, Jaglenac... ne zvone li nekako posebno?
    Sad su i meni baš nekako posebno zazvonila... Sva sreća da ih planiram još dvoje!

  45. #95
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Hmmmm, ja bih pred koju godinu spremno potpisala tateka, da u medjuvremeno nisam saznala da mi se djeca zovu po apostolima, a takomimlijekauprahu i po svecima.

    Naime, kad sam bila prvi put trudna jedno duze vrijeme sam nagovarala mm-a da se dogovorimo oko imena. I ti su razgovori uglavnom tekli slicno ko i oni od clumsy_mom...
    ---
    Ja bi da se zove Rok.
    Susjedov mali se tako zove, ne moze.
    Pa sta onda?
    Ne svidja mi se.

    Jel moze Marin?
    To mi je ujac....

    A Dino?
    I to mi je ujac...
    Hebo vas tolko vas ima da ste sva dobra imena potrosili....

    A Sven?
    Jel Vatt? (... mm je pusco tekno u KSET-u prije 10 godina...)
    ---

    Njegov caca je naravno ocekivao da ce se mali zvat ko on. Reko, u tom slucaju, ja cu ga zvat Tuna. To je muzu bilo dovoljno da izbaci ime totalno iz razmatranja ikad i zauvijek. Naime to mi je bivsi, dugogodisnji... I tako je sveki osto uskracen, buahahahaha...

    Uglavnom kad mi je dosadilo, jedno jutro sam sjela u krevetu i rekla, znam! Mali ce se zvati Nebojša.

    Nakon :shock: smo se dogovorili da bude Andrija i to je fakat bilo jedino ime koje je u tom trenutnku bilo prihvatljivo i meni i njemu.

    Kad sam bila trudno drugi puta, imala sam spremno zensko ime. Maša.
    I za svaki slucaj imali smo i Bartola. Ali kad sam rodila decka, Andrija je inzistirao da se brat zove Lovro. :? Nismo se otimali.

    Kad sam bila treci put trudna, opet sam imala spremno zensko ime. Lara.
    A onda se opet rodio decko. Pa smo u rodilistu prosli cijelu abecedu. Krenuli smo od A i kad smo dosli do V, kaze mm, ma nek bude Vid, kad smo u takoitako u Rijeci.

    Uglavnom, imena smo davali potrenutnoj inspiraciji i stanju duha i tijela. Tek kasnije bi saznali simboliku koju ime nosi.

  46. #96

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZG-Dubrava
    Postovi
    243

    Početno

    Za Saru sam i prije nego se rodila znala da će se tako zvati. I svi oko mene. Jednostavno, to je bilo to.

    Silno sam htjela curicu i za dečka uopće nisam imala ime.

    Za Martu dugo nismo imali nikakvu ideju.
    Imala sam verziju za dečka, za curu se nismo mogli dogovoriti.
    Ono što se sviđalo meni (npr Mirta) MM baš nije prihvatio .
    Onda smo uzeli svako svoj papirić i udri pisati imena koja nam se sviđaju.

    I tako, jedino Marta se našla na oba papirića.

    I sada mi se čini da joj to ime baš odgovara :D .

    Ja sam Marijana, tata i mama su slavonci, i nikada mi neće biti jasno odakle im ideja da mi daju takvo ime (mislim, meni se ime sviđa i nije baš bilo puno Marijana kada sam se ja rodila prije ohohoooooooo godina)


    Čudim se da nisam Kata, Mariiiija (s naglaskom na i), Anka, ili Reza.

    U slavoniji se ime Tereza skraćuje, pa budeš Reza ili Tera (ovo Tera mi se u stvari i sviđa i kada bih morala birati neko od tih imena, ovo bih najprije izabrala).

    Kada sam bila u Engleskoj, neki tip me cijelo vrijeme zvao Marijuana , pa sam mu objašnjavala da se zovem k'o ona Merien iz Robin Huda!

    A moja susjeda je svojoj djeci dala imena : Jurek i Katica ( u stvari službeno Juraj i Katarina, ali ih nitko tako ne zove)

  47. #97
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Citiraj MARCY prvotno napisa
    Ono što se sviđalo meni (npr Mirta) MM baš nije prihvatio .
    Onda smo uzeli svako svoj papirić i udri pisati imena koja nam se sviđaju.

    I tako, jedino Marta se našla na oba papirića.

    I sada mi se čini da joj to ime baš odgovara :D .
    Ovo je baš dobra ideja. Večeras ću je isprobati, pa vam javim rezultat.

  48. #98

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    254

    Početno

    Ja i MM volimo neobična i neprečesta imena.
    Tako smo za sina smislili Bjorn ili Emory. Ali smo ipak ga nazvali Adrian.

    Sada nosim kćer i najvjerojatnije će biti Stella(lat.zvijezda) to si želim od srednje škole kada sam učila latinski.

  49. #99
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Citiraj MARCY prvotno napisa
    Kada sam bila u Engleskoj, neki tip me cijelo vrijeme zvao Marijuana
    Tak je MM htio nazvat curicu..nikad nisam skontala jel se on to sali il ozbiljno.
    Po meni je curica trebala bit Esa, Leonarda, Lila..
    Bila je bezimena tjedan dana i na kraju dobila dva potpuno razlicita imena.. nama prekrasnih.

  50. #100

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Nizozemska
    Postovi
    43

    Početno

    Mi se nikako nismo mogli sloziti oko imena...znali smo da ce biti musko...opcije su nam bile Kyran i Raoul ali nekako nisam bila bas 100% sigurna. Nakon 8 mj. trudnoce bili smo u bolnici i sjedili u cekaonici dok je doktor prozvao jednog djecaka: Darnell...mi smo se pogledali i bili odusevljeni imenom.
    Ja sam Emina a MM Arjan (Nizozemac).

Stranica 2 od 9 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •