Stranica 3 od 9 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 436

Tema: imena - vasa i vase djece

  1. #101

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    1,609

    Početno

    Svoje ime volim, za svoj curetak sam htjela imena Marta, Leona, Katja (kad sam ju dobila na ruke u rodilištu, zamotanu u pelenu, baš je izgledala kao mala ruskinja - Katja i par mjeseci mi je baš bila Katja, nisam ju nikako mogla zazvati pravim imenom koje je odabrao MM - ne znam to objasniti i neću prežaliti što nisam bila ustrajnija kod izbora imena).
    Kad smo birali imena upleli smo se u numerologiju i ime koje nam se sviđalo nije baš bilo "sretno" i tako je MM birao - ovaj put. Slijedeće ja biram

    Sada, kada pogledam svoju Lenu - ime joj baš odgovara i ne mogu zamisliti da se drugačije zove.

    Sviđa mi se i ime Nora ali već vidim kako bi nas gledali da imamo djecu - Lena i Nora

  2. #102
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Mi smo godinama birali ime, počeli smo davno prije nego je beba i bila u planu. I sva sreća da smo krenuli na vrijeme jer smo se složili tek nešto prije trudnoće. A komplicirali smo strašno... jer nije smio biti netko koga poznamo, moralo je biti kratko zbog prezimena, nije smjelo imati slovo R (ja sam Lara i kad sam bila mala mrzila sam to ime jer nisam znala reći R i svima sam govorila da sam Iva), ni S ili Z (jer ih MM nepravilno izgovara), nije se smjelo baš prelagano rimovati... ma čudim se da nam dijete ima ime Na kraju smo se složili - dečko je Tin što je mali kompromis MMa, a curica Tea gdje sam popustila ja. Sreća pa je prvo dečko i moja pobjeda. Inače, meni je prvi izbor za dečka bio Vid, ali je MM rekao da će ga onda svi zvati sluh

  3. #103

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ispred monitora
    Postovi
    353

    Početno

    Citiraj Mama Natasa prvotno napisa
    Sviđa mi se i ime Nora ali već vidim kako bi nas gledali da imamo djecu - Lena i Nora
    oprosti, moram, riknut cu!

  4. #104
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    mi se nikako nismo mogli složit oko imena maloj. dosta rano smo otkrili da će bit curica i onda je krenila borba. ja bi svaki dan smišljala novo ime, a mm je na svakom našao zamjerku.

    meni je jedini uvjet bio: neće se zvat ni po kakvim pokojnim članovima ni moje, a još manje njegove obitelji, nikakve babe, tetke, daljnja rodbina. nema šanse.

    i nikako se mi složit. mm-u svako ime bljak, fuj, ružno, neće, to je ovakvo, to je onakvo, to ga podsjeća na ovo ili ono. a u biti je gospodin želio da njemu sine lampica i da on izabere maloj ime. ali kako sam ja pametnija od njega, taj mu naum nije upalio

    ok, kad nećeš niti jedno ime koje ja predložim, imam ja rješenje (a onda ćemo vidit oće li bit na diku ili sramotu i to mm-a).
    fino uzmem 30 komadića papira, na svaki napišem slovo i u zdjelu. i vadimo točno 5 papirića. nema izvadit šesti. i od tih 5 triba sklopit ditetu ime. srića i bog pa nismo izvukli č, ž, š ali zato jesmo čak tri samoglasnika i vrti ovako, vrti onako, misli, mozgaj i sklopimo princezi ime Lorea.

    da još sto puta imam curicu uvik bi ona bila lorea. ja sam doslovno zaljubljena u to njeno ime, jer ga do nje nitko nije imao. unikatno. jedinstveno, nama predivno. doduše ljudim triba malo vrimena za zapamtit ga, ali ako ništa drugo, pamte je po imenu koje ne mogu ili zapamtit ili izgovorit

    ja sam gorana, mm je marko. moje mi je užas živi i tiha jeza. mm-ovo mi je lipo skroz. prezime (iako normalno) meni je tako-tako. ja sam i dalje zaljubljena u svoje djevojačko i ne mogu prižalit što njemu nisam nadodala ovo bračno nego sam uzela muževo. ipak mi je moje djevojačko nekako zvučnije nego ovo udato prezime.

  5. #105

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    ja sam oduvijek bila ponosna na to što sam jedina mihaela u kvartu/školi.
    kad sam s 15-tak godina upoznala prvu, od kasnijih nekoliko baš sam bila tužna ...

    Rok je trebao biti Rocco (upućeniji u švedsku kinematografiju znat će po kome ), ali je Roko danas svaki drugi klinac i nisam dala .

    kompromisnom Rok-u je kumovalo i to što se Rok Petrović utopio u uvali ispred kuće Rok-ovog tate...

  6. #106
    keska avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    66

    Početno

    U razgovoru s majkom o izboru imena kaže mi ona:"što nedaš jedno lijepo ime kao npr. Ivan? A ja :shock: tata mi je Ivan, ja Ivana, a muž Ivica!
    Kako imamo vrlo učestala imena (a i prezime je jako često) htjeli smo djetetu dati neko slavensko zaboravljeno ime pa nam je prva varijanta bila VJEKOSLAV i VESNA.
    Kada smo već znali da će biti dečkić još smo malo razmišljali. Meni se sviđalo i Nikola, a MM Gabrijel...
    Onda jednog dana nazove MM s jednog puta i kaže "a što kažeš na TADEJ?" Svidjelo mi se jer nije često i jednostavno je.
    Ipak je ispalo biblijsko.
    Premda T. čisto izgovara svoje ime svaki put ga upitaju "kako?" Nadam se da će i poslije biti zadovoljan imenom. Sad kaže da mu se sviđa.
    Pretprošlo ljeto razgovarala sam s jednom mamom slovenkom u parkiću na moru i kaže kako je Tadej često ime u Sloveniji, a da je ona htjela dati sinu neobično ime pa je izabrala Luka.

  7. #107

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj miha prvotno napisa

    kompromisnom Rok-u je kumovalo i to što se Rok Petrović utopio u uvali ispred kuće Rok-ovog tate...
    :shock:

  8. #108
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    Citiraj miha prvotno napisa
    kompromisnom Rok-u je kumovalo i to što se Rok Petrović utopio u uvali ispred kuće Rok-ovog tate...
    meni bi ovo isti tren bio razlog za odustat od imena :shock:

  9. #109
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Ja sam Lejla, MM Lutfi. Djetetu smo (odnosno sam) htjeli dati isto neko ime na L, ali je Emina bilo jedino oko kojeg smo se iste sekunde složili nakon prijedloga. Ima lijepo značenje, znamo par finih Emina, i Šantić je bio oduševljen jednom (ne da je to imalo nekog uticaja, ali eto). Eto to je to, nije neka romantika. Ja vjerujem da Ime samo pomalo odabere osobu koja ga ponese.

  10. #110
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    joj ja sam cijeli zivot isfurstirana zbog svog imena
    naime moje ima je Nadia, dobila sam ga po gimnasticarki Nadii Komaneci
    SVI ga uvijek krivo pisu uglavnom Nadija ili Nadja, uz to imam neobicno prezime koje moram izgovarati 5x da ga netko razumije, pocinje sa V a svi cuju B, sadrzi slovo R koje nepravilno izgovaram i onda je to kaos
    jadnom sam cak na nekom salteru rekla frendici "ajde molim te ti objasni zeni"

    zato sam htjela dati dijetetu neko ime gdje nece imati problema (naravno puno ljudi ga zove Marin ) i pase uz prezime
    drugi kriterij je bio da ne znam nikoga sa tim imenom jer me to uzasno veze za karakter osobe
    to je bio moj prijedlog, a ime mi se svidjelo kad sam ucila za ispit umjetnost 20 st. i procitala Marino Tartaglia, splitski slikar

    da je bio curica bila bi Pia, to nam je ime i dalje u opciji ako slijedece dijete bude zensko, a razlog je to sto smo bili na jedrilici Pia kad sam ostala u drugom stanju

  11. #111

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Dia prvotno napisa
    uz to imam neobicno prezime koje moram izgovarati 5x da ga netko razumije, pocinje sa V a svi cuju B, sadrzi slovo R koje nepravilno izgovaram i onda je to kaos
    jadnom sam cak na nekom salteru rekla frendici "ajde molim te ti objasni zeni"
    Joj, da znaš kako te dobro razumijem

  12. #112

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj Loryblue prvotno napisa
    Citiraj miha prvotno napisa
    kompromisnom Rok-u je kumovalo i to što se Rok Petrović utopio u uvali ispred kuće Rok-ovog tate...
    meni bi ovo isti tren bio razlog za odustat od imena :shock:
    zašto :? ? dati ime u čast nekom velikom, tko nas je prerano napustio...

    a da znate tek koliko je marija, ivana, marta, vjekoslava ... da ne nabrajam dalje - do sada poginulo !

    prije bih pomislila da ćete se 'uhvatiti' za ono Rocco ...

  13. #113

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    Citiraj Veronik prvotno napisa
    Citiraj Mama Natasa prvotno napisa
    Sviđa mi se i ime Nora ali već vidim kako bi nas gledali da imamo djecu - Lena i Nora
    oprosti, moram, riknut cu!

  14. #114

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj miha prvotno napisa
    Citiraj Loryblue prvotno napisa
    Citiraj miha prvotno napisa
    kompromisnom Rok-u je kumovalo i to što se Rok Petrović utopio u uvali ispred kuće Rok-ovog tate...
    meni bi ovo isti tren bio razlog za odustat od imena :shock:
    zašto :? ? dati ime u čast nekom velikom, tko nas je prerano napustio...

    a da znate tek koliko je marija, ivana, marta, vjekoslava ... da ne nabrajam dalje - do sada poginulo !

    prije bih pomislila da ćete se 'uhvatiti' za ono Rocco ...
    jes vala i Marko Orešković Krntija je poginuo 41 tj ubijen ,al nisam svom Marku dala ime po drugu Krntiji ,već zato što mi se sviđa

  15. #115
    Leina mama avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    550

    Početno

    Citiraj miha prvotno napisa
    kompromisnom Rok-u je kumovalo i to što se Rok Petrović utopio u uvali ispred kuće Rok-ovog tate...
    Ja sad prvi put čujem da je Rok Petrovič mrtav :shock:

  16. #116
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    samo na brzinu,ja sam Ivana MM je Ivan,bilo bi smješno da je mala Iva!

    Uglavnom svađali smo se,htijeli smo nešto između tradicionalnog i modernog,ja sam htijela židovska imena kao Noemi,Ruth,Rahela....

    Ema,Ela,Ena,Laura,Paola,MiaRahela,Judita,Marta,Mar e,Meri,Ameli,Emili,
    CROATIANA......itd

    na kraju smo dali ime o kojem nikada nismo razmišljali,Emanuela što znači s nama Bog,a u imenu ima i Ela i Ema.....

    Ako ikad više rodim i dobijem curicu biti će Noemi,A MM neka si rodi ako hoće birati ime

  17. #117

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Citiraj bubimira prvotno napisa
    vita=život
    i to nam je na kraju bilo presudno da se odlučimo za ovo ime

    ima puno puno lijepih imena sa još ljepšim značenjima, a meni je ipak od izbora domaće-strano nekako najvažnije da ime paše uz prezime.
    može ime biti najljepše na svijetu al ak je u kombinaciji tipa neko strano ime sa našim -ić prezimenom onda mi je to :shock:
    ovisno koje prezime sa ić smatraš našim

  18. #118

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    moje npr mikšić

  19. #119
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Citiraj miha prvotno napisa
    prije bih pomislila da ćete se 'uhvatiti' za ono Rocco ...
    ovo je 100% bila tvoja žalja

  20. #120

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj Frida prvotno napisa
    Citiraj miha prvotno napisa
    prije bih pomislila da ćete se 'uhvatiti' za ono Rocco ...
    ovo je 100% bila tvoja žalja
    koliko god to apsurdno zvučalo - nije !

  21. #121
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Kako sam se sad nasmijala

    Kad sam ostala trudna rekla sam MM: Ova će se beba roditi
    Imena su bila Antun za dečka (po našem prijatelju kojem je to srednje ime i baš mi zvuči nekako kao dobar čovjek) i Kaja za curu. Jedno jutro sam se probudila i "dobila" to ime.
    Ja nisam željela znati spol, a dr. je MM rekao da je dečko.
    Ipak, odjećicu smo birali u neutralnim bojama, da ja ne bih naslutila spol
    Ja sam znala da je cura, jednostavno sam znala i to sam svima govorila, da ne znam ali da mislim da je cura. Papirologiju za veleposlanstvo napravila sam na oba imena.(ali sam na polasku skoro otputovala bez papira za Antuna :/ )
    Dugo sam pokušavala naći značenje imena. I jednom sam u trudnoći naletjela da Kaja (pisano s y, doduše) znači ona koja je došla da ostane
    I znala sam da je Kaja.

    I tako je MM bio iznenađen kad je na posljednjem pregledu dr. koji mu je cijelu trudnoću govorio dečko ( i ne samo taj dr, nego su i drugi dr. vidjeli dečka) rekao da je ipak cura, 100 % Ja izađem iz garderobe, a on faca u kez i gleda me tupavo
    Ja ga gledam i pitam: Što je?
    On: Ono drugo od onog prvog
    Je l cura? Ja znam da je cura. Kupila sam joj haljinu i trakicu za kosu (tad sam mu tek priznala, a do tada sve žuto, zeleno, bijelo)

    I rodila se cura. Prava pravcata s plavim očima i kosicom za šnale

  22. #122
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Ja sam Tajana i meni je bilo super jer sam bila jedina u osnovnoj školi i jedina u srednjoj . Tek poslije sam upoznala jednu Tajanu stariju od mene (u istom gradu), a nakon toga njih nekoliko mlađih i jednu vršnjakinju na forumu

    Mišonjino ime sam čuvala valjda 7 godina - naime, tako se zove frend mog frenda i to ime mi je bilo pregenijalno otkad sam ga prvi put čula (doduše, to je njemu prvo ime od dva koja se fantastično slažu) i nisam imala nikakve negativne konotacije uz to ime (kao što često imam uz neka druga imena). MM nije baš bio presretan (i još uvijek nije, pogotovo kad malog u tramvaju bakice ispituju kak se zove pa onda ponove pitanje par puta jer em ne čuju dobro, em ne vjeruju da dobro čuju, em on promrmlja, a kasnije i vikne glasno pa one opet ne vjeruju da su dobro čule... ), ali bio je dogovor da ja dajem dečku ime, a on curki.

    Htjela sam da ime bude neobično, ali bez nehrvatskih slova i da paše uz prezime (koje zavrčava na -večki i označava iz kojeg mjesta potječe) i ovo mi je savršeno odgovaralo.

    MM i ja smo totalno različiti - on se htio imenom utopiti u masi (a ime mu je malo neobično, Bernard - u biti, bio je Bernad dok ga nije s nekih 12tak godina promijenio), dok je meni pasalo da sam jedina I sad ima sina kojeg je zbog imena teško utopiti u masi

  23. #123
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    mama_jos_malo - preslatka priča

  24. #124
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    josie

  25. #125
    clio180 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    908

    Početno

    Citiraj ivana zg prvotno napisa
    Ako ikad više rodim i dobijem curicu biti će Noemi,A MM neka si rodi ako hoće birati ime

    odvalila sam od smijeha, ali kad malo bolje razmislim, ful imas pravo!!!

  26. #126
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Citiraj Veronik prvotno napisa
    Citiraj Mama Natasa prvotno napisa
    Sviđa mi se i ime Nora ali već vidim kako bi nas gledali da imamo djecu - Lena i Nora
    oprosti, moram, riknut cu!
    Meni je trebalo 5 sekundi da skuzim..a onda sam..

  27. #127
    ruby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    387

    Početno

    Ja sam dobila ime po nekoj maloj curici koja je oduševila moju mamu: Paula. Mrzila sam to ime i uvik sam se htjela zvat Marina (nemam pojma zašto). Danas ga jako volim, a MM mi je dodao neobično i prekrasno prezime i jedina smo obitelj u Hrvatskoj s tim prezimenom.
    MM je Dražen, i on je birao ime za našeg dečka. Sad 99% nosim curicu i zvat će se Anđela, malo po mojoj mami, malo po najdražem mi liku iz najdraže mi serije "I to mi je neki život".
    Paula lat. znači mala, Dražen nemam pojma što znači, Filip znači prijatelj konja, a Anđela mislim da znači glasnik.

  28. #128

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    119

    Početno

    Evo i mene s mojom ne tako kratkom pričom....mm je Marijo a ja sam Maja(hvala Bogu da jesam a sad ćete imati priliku i pročitat zašto)....Imam stariju sestru koja se zove Ines i moja majka je imala želju mene nazvati Nives al onda su svi na nju navalili da bu totalna zbrka s Ines i Nives....moj tata i baka su imali prijedloge poput Zvjezdana ili Svjetlana a onda je moja seka uletila nek bude ko pčelica Maja...i dobro je ispalo, ja volim svoje ime i nikad nije bilo ni prečesto ni prerijetko i nekak je uvijek in ime....a mm je druga priča....njega svi cijeli život pišu bez j, čak je on i sam mislio da je bez j jer vidim da se u osnovnjaku bez j potpisivao a onda sam mu ja objasnila koliko je ime bitno i nek izvoli ubacit j kad ga već ima....
    E sad priča o dječjim imenima... meni su se u srednjoj školi sviđala ful neobična imena i to kratka, tipa Heda, Nora, Bria i sl....dok sam za dečka govorila da bude Šandor i to mi je baš bila fora jer mi se mm tak i preziva a onda sam odrasla, sazrela i stvari su se promijenile...i tako sam ja cijelu svoju trudnoću mislila da nosim sina i da će bit Šandor a mm je navijao za curicu i želio je da bude po njegovoj pokojnoj mami Marija(iako sam ja bila rađe za Maru al ipak sam mu popustila)....i tako se umjesto Šandora rodila Marija al sad kad nosim sineka definitivno bude Gabriel(to je ime mog pradjeda a i super mi ide uz Mariju) ili Gašpar (super mi je ime jedino kaj neznam kak bu išlo uz prezime).....

  29. #129
    sasana avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    493

    Početno

    Citiraj tatek prvotno napisa
    A kaj se tice izgovora i konotacija, ajmo sad uzet moje ime (vanja) kao primjer, tesko je naci vecu zbrku. Em to ime moze biti i musko i zensko (imao sam u osnovnoj skoli u razredu i curu Vanju, pa su uvijek nas svi prozivali "muski vanja" i "zenska vanja"),


    Cesto puta me traze osobnu u uredima jer ne vjeruju da sam to ja zbog imena,:D
    Da i ja imam isti problem kao Sasa. Vrlo cesto traze gospodina Sasu. Pa onda zbunjeno se ispricavaju.

    Ali najfora mi je bila kada sam diplomirala. Nakon promocije, mi na rucku i ja konacno otvorim svoju diplomu, a na njoj lijepo pise: S.B
    diplomirani ekonomist završio, diplomirao.
    Vratim se na faks,a u referadi prodekan. Ja kazem evo imam problem sve kao musko mi pise na diplomi. A on ce meni: E draga kolegice vama bi brze bilo da promijenite spol. Rece covjek istinu, trebalo im je pola godine da mi izdaju ispravnu diplomu,

    Inace MM je Damir (njih je bilo puno o to vrimeje ). A bejbe je iz potpisa.

  30. #130
    sanja74 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb - Trešnjevka
    Postovi
    1,578

    Početno

    Ja sam Sanja (tek u zadnje vrijeme sam se pomirila s imenom), a MM Davor (to mi je lijepo ime).

    A kako je moje maleno dobilo ime...
    Jedno od upečatljivijih sjećanja iz moga djetinjstva (imala sam 10tak godina).. ponekad mislim da sam se zacoprala tom prilikom i da zato ne možemo imati biološko dijete (kad bolje razmislim.. to UOPĆE nije loše ispalo).
    Išla sam prema muzičkoj školi i mozgala o smislu života..
    Moja baka (koju sam obožavala) zvala se Katarina i imala tri kćeri. Jedna od njih nije imala djece, druga je imala sina (koji nema djecu), a treća mene.. jedva, nakon 20 godina braka i nebrojeno izgubljenih trudnoća. I tad sam odlučila, da ako ću ikada imati dijete (podrazumjevalo se nekako da bude curica :D), dobiti će ime po mojoj baki.
    Kad smo saznali da ćemo postati roditelji naše malene, nije bilo dvojbi oko toga kako ćemo je nazvati. Razmišljala sam i o "proširenoj" verziji Katarina Zoja, ali..

  31. #131
    ruby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    387

    Početno

    Vanja i Saša su mi prekrasna imena, i u muškoj i u ženskoj verziji ! Volim ruska imena.

  32. #132
    YoungMummy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    243

    Početno

    Koliko lijepih i neobicnih imena... al mene fascinira kako se neko ime jednoj osobi neopisivo svidja, a druga ga se grozi. Kad kupis neku lijepu majcu svi ce ti reci da je lijepa, cak i ako nije u njihovom stilu (a je mi neka usporedba ), a ime... nema univerzalno lijepog imena!

    Ja sam Marina a MD je Marko, onako prilicno obicna imena, ja svoje ime volim jer me podsjeca na more, ali nisam nikad bila posebno odusevljena s obzirom da je u drustvu uvijek bila bar jos jedna Marina.

    Kriterij kod davanja imena za naseg malisana nam je bio da bude kratko, neucestalo, bez x,y i slicnih slova, i da ima lijepo znacenje. Nakon sto smo danima pretrazivali sva moguca imena na internetu, meni padne na pamet Val (sto za cudo nije nigdje pisalo na netu). Jos davno sam upoznala jednog Vala cije mi se ime ful svidjelo ali sam s vremenom zaboravila na njega, i eto tad se sjetila, MD-u se svidjelo i eto imamo malog Vala. Kao sto vec rekoh, volim imena sa asocijacijom na more (valjda mi fali kad sam s mora dosla u ove kontinentalne krajeve i malo zaglavila )

  33. #133
    Leina mama avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    550

    Početno

    Citiraj Mama Natasa prvotno napisa
    Sviđa mi se i ime Nora ali već vidim kako bi nas gledali da imamo djecu - Lena i Nora
    Ja na ovo odvaljujem već nekoliko dana

    Evo i našeg elaborata: otkad smo saznali da je curica, MM i ja se nismo mogli dogovorit oko imena. Ja sam htjela da bude Korana, Renata, Tatjana, Lena, ali je MM sve to glatko odbio. On je pak htio nešto kratko - Ela, Lea, Mia (već se vidi tko je presudio ). Na kraju smo se dogovorili da će biti Lara i dobar dio trudnoće tako smo ju zvali. Ali kako su nas ljudi ispitivali kak će se zvati, a mi govorili - Lara - uvijek je ispadalo da se tako još netko zove i na kraju se ispostavilo da postoji bezbroj Lara, pa smo odustali. I tako je došla Lea, jer sam ja s vremenom ipak zavoljela to ime (a sad vidim da i s tim imenom ima jaaako puno djece :/ ).

  34. #134
    Ariana avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    418

    Početno

    Dario+Ariana=Dariana

  35. #135
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    I ja sam nakon deset godina čekanja silno željela curicu i pošto smo vrlo rano saznali spol krenuli su razgovori o imenu.Meni su se sviđali:Barbara,Iris,a moj muž veli na Barbaru:nitko je neće tako zvati,dok bu mala,bit će Barbi,a kad ostari Bara,Barica,Barek...,a Iris?Nesvakidašnje,imat će problema ko i ti,a kaj veliš na Andrea?Svidjelo mi se odmah,onako na prvu loptu..i tak je moja Reica dobila ime u polovici trudnoće.Ime je međunarodno,lako se izgovara i piše,paše uz prezime,jedino kaj svake godine na moru obavezno upoznamo nekog Talijana koji se zove Andrea i onda se on,jadan sav polomi da nam objasni kak je to u Italiji muško ime
    MM je Stjepan,a ja Tanija,uh cijeli život imam probleme,ljudi krivo čuju,krivo pišu,krivo me zovu,grozno.Za to je kriva moja mama koja je to ime srela u nekom časopisu,tako se,naime zvala neka glumica,ali njeno ime se pisalo Tanya,a moja mama je taj ipsilon preokrenula u i j,pa tako ispada da je moje ime čista gramatička pogreška.Nekima se sviđa,neki me čudno gledaju,svi vele Kakoooo?Neki me zovu tako da naglase prvi slog,pa onda ime dobije muslimanski štih.Da poludiš...pol ljudi me zove Tanja,iako znaju kak se zovem,a mama mi je već milijun puta rekla neka ga mijenjam u Tanja,a ja neću,bezveze mi je to.Kod prezimena,slična priča,tamo mi pak,uvaljuju j,iako ga nema.
    Prije par godina sam upoznala jednu mamu iz Njemačke,njena kćer se zvala Pia-Sharin i to ime mi se jako dopalo,iako sumnjam da bi ga dala svom djetetu.Ako ikad budem imala sina,zvati će se Vedran,to je davno tako odlučeno.

  36. #136
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    I ja sam nakon deset godina čekanja silno željela curicu i pošto smo vrlo rano saznali spol krenuli su razgovori o imenu.Meni su se sviđali:Barbara,Iris,a moj muž veli na Barbaru:nitko je neće tako zvati,dok bu mala,bit će Barbi,a kad ostari Bara,Barica,Barek...,a Iris?Nesvakidašnje,imat će problema ko i ti,a kaj veliš na Andrea?Svidjelo mi se odmah,onako na prvu loptu..i tak je moja Reica dobila ime u polovici trudnoće.Ime je međunarodno,lako se izgovara i piše,paše uz prezime,jedino kaj svake godine na moru obavezno upoznamo nekog Talijana koji se zove Andrea i onda se on,jadan sav polomi da nam objasni kak je to u Italiji muško ime
    MM je Stjepan,a ja Tanija,uh cijeli život imam probleme,ljudi krivo čuju,krivo pišu,krivo me zovu,grozno.Za to je kriva moja mama koja je to ime srela u nekom časopisu,tako se,naime zvala neka glumica,ali njeno ime se pisalo Tanya,a moja mama je taj ipsilon preokrenula u i j,pa tako ispada da je moje ime čista gramatička pogreška.Nekima se sviđa,neki me čudno gledaju,svi vele Kakoooo?Neki me zovu tako da naglase prvi slog,pa onda ime dobije muslimanski štih.Da poludiš...pol ljudi me zove Tanja,iako znaju kak se zovem,a mama mi je već milijun puta rekla neka ga mijenjam u Tanja,a ja neću,bezveze mi je to.Kod prezimena,slična priča,tamo mi pak,uvaljuju j,iako ga nema.
    Prije par godina sam upoznala jednu mamu iz Njemačke,njena kćer se zvala Pia-Sharin i to ime mi se jako dopalo,iako sumnjam da bi ga dala svom djetetu.Ako ikad budem imala sina,zvati će se Vedran,to je davno tako odlučeno.

  37. #137

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    348

    Početno

    Ne znam zašto, ali puno prije nego što sam ostala trudna svi su mi govorili "Ti nema šanse da rodiš kćer, ti ćeš imati sina" Bez veze, ali s vremenom sam se i ja u to uvjerila.

    Kad sam ostala trudna - dakle vjerujući da će to biti sin - uopće nismo smišljali imena za curicu.
    Sin je od prve bio Roko i stvar je kao bila riješena.
    Čak je gin na prvim mogućim pregledima rekao da on misli da bi to mogao biti jedan frajerčić.

    Kad tamo s 4 mj. na pregledu, kaže on - Tata, niš od sina. Ovo je kćer.

    Tata presretan, a ja u čudu. (pazi gluposti!!!)

    E, sad treba smislit ime. MM je Marko, ja sam Marina (tako tipično za 70 - sete).

    Ja bi Maju, Tamaru, MM bi Tanju.

    A ideja je bila - kratko i domaće.

    I sjetim se ja onda priče mm - ove bake o jednoj ženi koja je nju i mm - ovog djeda dočekala u Kanadi kad su oni putovali u Ameriku (sve je to bilo ranih 60 - tih) brodom.

    Žena se zvala Tia i bila je s Hvara.

    MM nije bio oduševljen, ali je argument - pa to je bakina priča i činjenica da je kratko ipak bila presudna.

    Tia na grčkom znači princeza. Doduše moja kćer prije ima temperament jednog malog fakina, nego li princeze, ali nema veze....

  38. #138

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    1,609

    Početno

    Liebe - maloj princezi

  39. #139

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    348

    Početno

    Mama Natasa - hvala.... i mi vama saljemo big

  40. #140
    mamaineven avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Veliko Trgovišće
    Postovi
    1,253

    Početno

    Ja sam Vesna, i cijelo djetinjstvo sam mrzila to ime. Ne znam zašto, sad mi je čak OK. Neven je trebao biti Filip, ali su nas svi od toga odgovarali pa sam ja u kalendaru pronašla Neven a MM se složio. To nam je super ime, ali nismo ni znali kaj bu se desilo, kako je MM Nenad sad ih svi miješaju . Čak se i on sam ponekad zabuni.

  41. #141
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Nadia odavno nisam čula tako lijepo ime

  42. #142
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    ..meni su se u zadnje vrijeme počela sviđati imena kao cvijeća/voća: Iris,Dunja,Višnja...

  43. #143
    Annar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    264

    Početno

    mama_jos_malo, MM i ja smo nedavno zaključili kako je Kaja prekrasno ime...
    Nušu je ime čekalo davno prije začeća, MM i ja smo ga odabrali 4 dana nakon početka veze . Kada sam ostala trudna bila sam sigurna i u bebin spol i u datum rođenja (a nitko mi nije vjerovao ). Nuša je oblik imena Ana i sviđa mi se što u Hrvatskoj nije često ime. Inače su ga Vlasi dosta upotrebljavali, a mi smo ga "posudili" iz serije Prosjaci i sinovi.
    Dečko bi se vjerovatno zvao Grga ili Vilim. A svidjaju mi se i staroslavenska - Perun, Svebor...
    Ja imam neobična imena, Tijana-Annar. Uvijek mi se to sviđalo, nije bilo šanse da me pobrkaju s nekom drugom curom u školi. MM je Bruno, čist okej.

  44. #144

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Ja sam Sara.
    Ovaj moj je Mitar.
    Imamo Nevu, po Nevi Nevičici, ženstveno, staro, primorsko, knjiško. Muška inačica je bila, naravno, Jagor.

    Sad čekamo još jednu bebu.
    Ako bude djevojčica, bit će Nuša, Cvijeta ili Zora. Ako bude dječak, ne znamo, Jagor ili Toma.

    Meni se nekako sviđaju hrvatska i arhaična imena jer su moji roditelji Gilda i Aldo, sestra Silvia, a prezime nam je Meszaros (čita se 'mesaroš', ali čula sam i 'portugalsko? mežaroš?'). Tata je dobio Aldo jer je rođen za vrijeme Italije u Opatiji, pa je bilo poželjno dati neko talijansko ime, mama valjda po filmu.

    Neva nosi prezime(na) Matić Meszaros, pa mi se ne sviđaju dugačka ili lelujajuća imena na to.

  45. #145
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    baš si mi falila ovčice

  46. #146

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    1,241

    Početno

    Citiraj LeeLoo prvotno napisa
    ..meni su se u zadnje vrijeme počela sviđati imena kao cvijeća/voća: Iris,Dunja,Višnja...
    jednom je Đorđe Balašević provalio foru: Moj prijatelj ima ženu Dunju, kćeri Jagodu i Višnju i sad je dobio sina. Zvat će se, vjerojatno, Mladi Luk.

  47. #147
    silvy avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    188

    Početno

    ja sam SILVANA- volim svoje ime bas zato sto nije uobicajno...

    Natalie je bilo jedino ime koje nam se svidjelo i MM i meni...prijedlozi su bili jos: ana, anja (MM)-julia, ela (OD MENE)...znacenje nam nije bilo bitno...sto je bilo bitno je da je ime internacionalno jer smo i MM i ja dosta svog zivota proveli zivjeci u stranim drzavam pa imamo losa tj. dobra iskustva..ja naravno imam dobra, a muz mi se zove MLADEN i u francuskoj nitko nije moga da izgovori njegovo ime pa su ga zvali MISEL..

  48. #148
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno

    Ja sam Ana...i nikada, baš nikada nisam razmišljala o svom imenu...da li je obično ili ne...jednostavno sam ga prihvatila (to je valjda jedina stvar o kojoj nisam razmišljala a koja se tiče mojeg života)...upravo zato Nila NIJE proizvod frustracija.... ja sam htjela da se zove Puma (opet, nije proizvod frustracije upravo zato što ja nikada nisam imala problema sa svojim imenom i nisam ga valjda "doživljavala" iako su me mnogi "napadali" zbog mojeg izbora i govorili da mi nisu sve na broju...)...htjela sam da se zove i Tara, Lia, Rubra (cvijet), Panda, Tigra.... (cijeli ZOO)... Ali eto...Nila je bila slučajan izbor a i nekako se poklopilo da baka od mojeg decka (Alex) koja živi u Ukraini se zove Nila....slučajno je ispalo tako da ja nisam to ni znala....

    Inače Ana&Alex (točnije Aleksej)=Nila

  49. #149

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    277

    Početno

    Ana i Nikola= Lana i Nika

  50. #150

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    443

    Početno

    Mi o imenima nismo puno raspravljali - htjeli smo da je kratko i po mogućnosti da nas na nikoga ne asocira.

    Kad smo saznali da će biti dečko, MD je rekao što on ne bi bio ko ti (a ja sam Maja od MArijan i JAsna) - i tako je naše dijete TO(mislav)MA(ja)

Stranica 3 od 9 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •