Stranica 1 od 9 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 436

Tema: imena - vasa i vase djece

  1. #1
    Hana_Sara avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    539

    Početno imena - vasa i vase djece

    samo ime topika kaze vam sto me zanima. izgleda da budem jos jednom mama( jos neprovjereno, ali to se ja sve nesto nadam hehe) pa malo razmisljam o djecjim imenima... zasto ste nazvali djecu tako kako jeste? da li se muz odma slozio ili je imao neki drugi prijedlog? jeste li zadovoljni vlastitim imenom... ako ne, zasto?

    moji se zovu:

    Sara
    Hana
    Luka
    Josipa

    mozda ste polovicu i sami pogodili

    eto sva zavrsavaju na "a", ali je Luka ipak decko .

    ja se inace zovem Mia

    imena do sada su mi dosla kako koje, prva dva imaju veze jedno s drugim i to su bile dvije osobe koje su mi jako obiljezile zivot, Luka je ime koje mi se jos iz djetinjstva svida, a Jozy je moj muz predlozio, a meni se svidilo. sad stvarno vise nemam ideja ... pa pomozite

    ps. nije samo zato sto mislim da bu nesto bilo, i inace zelim jos jedno dijete kad tad pa se samo pripremam

  2. #2
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    ...Karlo isto u sebi sadržava simboliku imena-moglo bi se reći da je dobio ime "Kao R i L" tj. kao početna slova imena tate i mame. 8)
    he he..a opet ima jedno tipično Istarsko ime.

  3. #3
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    uopće ne znam kako, ali MM i ja smo se već odavno, puno prije braka i trudnoće, "dogovorili" da će naš dečko biti Patrik. Kad nas netko pita tko je birao ime, uopće nemamo pojma, jednostavno nam je kliknulo i kad smo dobili dijete nismo uopće razmišljali o muškim imenima jer smo ga već odavno "imali".
    e a da smo kojim slučajem dobili curicu, tu bi se lomila koplja

  4. #4

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    Citiraj Stijena prvotno napisa
    e a da smo kojim slučajem dobili curicu, tu bi se lomila koplja
    Ovako je bilo kod nas! Nikako se nismo mogli odlučiti za žensko ime. Ali kada sam rodila Ledu, MM je bio prisutan, rekao mi je "ajde, reci kako se zove". Iako mu se to ime baš i ne sviđa posebno (podsjeća ga na jednu curu), prihvatio ga je.

    Za sina smo se odavno bili dogovorili da će se zvat Lovro.

    Ja sam Paula, MM je Denis. Zadovoljni smo imenima, iako sam ja kao mala uvijek bila tužna jer nemam neko "obično" ime kao Ana, Iva i slično.

  5. #5
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Moji su Erik i Ira, ja se zovem Iris, a MM Robert. Svi smo nekak sa R.
    Sad nikako da smislim ime za dečka. Trebalo bi biti kratko i imati R.
    Da je curica, bila bi Lara.
    Ja sam isto ko mala bila žalosna što nemam neko obično ime.

  6. #6
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    Ime Ema je odabrao MM. Moj apsolutni hit je bio Sela
    Popustila sam uz uvjet da drugo dijete imenujem ja
    Definitvno sam za simboliku i značenje...
    Ema mi (osim što mi je lijepo ime, dolazi kao skraćeno Emanuel (Bog s nama)), pa sam se složila.
    Sela znači Stijena
    Lijepo mi je i Zara - mislim da znači svitanje?
    Da, i Noa - čak i za curicu...

    ima puno pretražnika na webu (stranih), samo ukucač baby names i eto puno posla pre tobom...

    čestitam na dječici i mogućem +!

  7. #7
    mirje avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    763

    Početno

    Kod prve bebe (I.)unaprijed je postojao (usmeni) dogovor ako bude cura, biti će po mom starom, a ako bude dečko, po sverku. Prihvaćeno, jer imaju, hvala Bogu, normalna imena. Ipak, KS nas je malo "zeznuo" jer se drznuo roditi na sv.Stjepana a igrom slučaja njegov predviđeni istoimeni kum zatekao se kod nas u gostima upravo kad su me uhvatili trudovi, pa, osim što je proživio uobičajenu pretporodnu proceduru pospremanja kuće i slaganja robe u perilicu (a čak je samoinicijativno i dograbio metlu i pomeo kuhinju ), vozio nas je u bolnicu i strepio s MM ispred vrata dok se naš dečko rađao (neš´ti, rodio se za 8 min! ). Tako je riješena enigma imena. M. je dobila hibridiziranu inačicu imena svog tate, na moj zahtjev tj. naredbu! 8)

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj Eci prvotno napisa
    Ja sam isto ko mala bila žalosna što nemam neko obično ime.
    Sto ljudi, sto ćudi. Ja sam cijeli život isfrustrirana što sam uvijek bila jedna od pet Martina u razredu, društvu... Moja frustracija običnim imenom vidljiva je u potpisu.

  9. #9
    Hana_Sara avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    539

    Početno

    hvala Riana!

    da , jos sam zaboravila reci: ta simbolika i imena koja vuku korijene jos iz Biblije mi je bila vrlo vazna... sva djeca mi imaju imena u skladu s tim!

  10. #10
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    Kaleb mi je također divno ime! Nosi ga maleni od mojih prijatelja!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj Riana prvotno napisa
    Kaleb mi je također divno ime! Nosi ga maleni od mojih prijatelja!
    Hvala. Jesi li znala da je i to biblijsko ime? U mom slučaju, doduše, to nije namjeran izbor

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    I, zaboravila sam - H_S, čestitam unaprijed na mogućem plusiću!

  13. #13
    Hana_Sara avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    539

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    I, zaboravila sam - H_S, čestitam unaprijed na mogućem plusiću!
    hvala , bas si draga Martina

  14. #14
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    Moje je ime Feodora. Ne Fedora, niti Teodora, kako me često preimenuju.
    Kao dijete nisam bila zadovoljna tim imenom (dobila sam ga po baki), a sad mi je baš ok.
    Jedina je nezgodacija što je predugo pa su ga skratili na Fea ili Fi.
    Djeca mi se zovu Tihana i Sandro. Sa ovim posljednjim smo se prilično namučili. To je bilo jedino ime s kojim smo se složili i mm i ja.
    Mi smo zadovoljni izborom, a hoće li oni biti - tko zna.

  15. #15
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Ja sam cijeli život isfrustrirana što sam uvijek bila jedna od pet Martina u razredu, društvu...
    A ja nikad neću zaboraviti svoje pitanje postavljeno mami s nekih deset godina- "Zašto se ja ne zovem Martina ili Ivana kao sve normalne curice?"
    Sjećam se da sam bila jako isfrustrirana kao jedina Vedrana u cijelom osnovnjaku. U srednjoj ih je bilo nekoliko, ali tad sam već ušla u fazu da želim biti originalna, pa opet nisam bila zadovoljna.
    Mm je Dominik- danas jako in ime, a dobio ga je po djedu.

    Oko cura smo se odmah složili, eno ih u potpisu!

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Citiraj Eci prvotno napisa
    Ja sam isto ko mala bila žalosna što nemam neko obično ime.
    Sto ljudi, sto ćudi. Ja sam cijeli život isfrustrirana što sam uvijek bila jedna od pet Martina u razredu, društvu... Moja frustracija običnim imenom vidljiva je u potpisu.


    A ja sam htjela neko "normalno" ime, nigdje nije bilo ni jedne Martine osim mene...

    MM je Mario.

    Da sam nosila curu, imali bi veliki problem, jer ja hoću Mirtu ili Cvitu, a MM je Zagorac, pa mo'š mislit komentara (Mirta- to nije ime, Cvita - to je ime za kravu). Oko cure bi se teško dogovorili.

    Za dečka nismo imali ideja (osim hrpe imena koja nećemo), MM-ov deda je bio Andrija i on ga je jako volio, a meni je ime ok, pa eto...

  17. #17
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Jako dugo smo čekali naše dečake i kad je napokon postalo izvesno da će se i roditi krenulo je smišljanje imena. Kopiraću sa jednog drugog foruma kako je to izgledalo kod nas:

    ******************
    Nama su u opticaju bila sledeca imena: Andrija, Aleksa, Boris, Filip, Urosh, Nemanja, Nikola, Veljko, Ilija, Luka, Matija...ima josh ali ko ce se sad setiti.

    Elem, imamo knjizhicu sa imenima i njihovim znachenjem pa je nash dijalog svakog popodneva uz kafu izgledao odprilike ovako:

    JA: Andrija?
    ON: Artukovic? Ne dolazi u obzir. De vidi shta kazhe objasnjenje
    JA: Nema potrebe, verovatno pishe Andrija- upravnik konc. logora . Aleksa?
    ON: Mislish Aleksandar? Kako beshe bilo pravo ime onom tvom bivshem pre mene?
    JA: Sasha . Boris?
    ON: Razmislicemo. Dalje?
    JA: Filip? Verovatno ne dolazi u obzir zbog komshije?
    ON: Vidish kako si pametna?
    JA: Urosh?
    ON: Brat iz Slovenije. Dalje?
    JA: Nemanja?
    ON: A brat da mu se zove Nikola? Ne mozhe a i ne svidja mi se
    JA: Nikola znachi otpada u startu
    ON: Dva puta pametna u istom danu? Darling, popila si neshto danas?!?

    ETC, ETC... Da poludish sa njim

    ******************

    Na kraju je odluka pala na Matiju i Borisa. Matija je dobio ime po sv. Mateju (na taj dan smo mm i ja krenuli sa Hilandarskim postom za nerotkinje i 3 meseca kasnije dobili plus na testu) a Boris simboliše našu borbu za njih i borbu za nas dvoje.

    Bilo kako bilo, imena se nikome sem nama nisu svidela. Eventualno bi im jedno bilo OK (ako su komentatori živeli na zapadu Boris je bio favorit, a ako su živeli u Srbiji prolazio bi Matija s tim što bi ga 90% ljudi zvalo MatEja). Bilo je i onoga:"Pa blizanci su, zašto takva imena (različita potpuno)?"

    Inače, ja sam Dragana, jedna od 4 u osnovnoj i jedna od 3 u srednjoj školi. A ni prezime mi nije baš nesvakidašnje :/ . Kod davanja imena svojoj deci vodila sam se prostom logikom da im se životu u jednom periodu neće dopadati njihova imena - ako su dugačka zašto su dugačka, ako su kratka zašto su kratka.

  18. #18
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Mi smo znali da ne zelimo nikakvo biblijsko, nikakvo povijesno niti ikakvo strano ime vec neko lijepo narodno ime, po mogucnosti neko koje bas nije u cestoj upotrebi (kako mi se cini, u zadnje vrijeme su u opticaju samo biblijska, povijesna i strana imena ).

    I eto, iazbrali smo Vedrana i Zrinku i ja sam i sada jako sretan sa tim imenima i nadam se da ce biti i oni.

  19. #19
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    Lukas je teški kompromis između mene i dragog. Ja sam htjela da bude Grga, a imala sam ih i još nekoliko u pričuvi, njemu se ni jedno nije sviđalo, a nije ni sam znao koje bi mu se svidjelo! Osim Geronimo
    I tako je moje sunce jedino u rodilištu bilo bez imena a službenica ljuta na mene jer ona kakti mora poslati podatke općini (ili kom se to već šalje..)

  20. #20
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Citiraj tatek prvotno napisa
    eto, iazbrali smo Vedrana
    A ja kao Vedrana odlučila sam se ipak za ovo:
    Citiraj tatek prvotno napisa
    u zadnje vrijeme su u opticaju samo biblijska, povijesna i strana imena
    Strano iz razloga što stranci uvijek lome jezik na moje ime i zovu me svakako, samo ne kako treba, dok mm uvijek super prođe.
    A Magdalena ne toliko iz vjerskih razloga, nego po Runjićevoj pjesmi. A i nadimak Megi mi je oduvijek sladak.
    I da, ja sam prof. jezika, pa možda zato naginjem stranim imenima.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    U našem slučaju ja sam navijala za Andreja, a MM nije bio oduševljen, ali je na kraju pristao bez otpora. A zašto Andrej... hm, recimo da ima inspiraciju u ruskoj književnosti 19. stoljeća kao i moje vlastito ime.

    MM i ja smo se relativno lako dogovorili ime za eventualnu curicu (Marta, iako bih ja i o tome još malo razmišljala), ali oko dečka... jedva je pristao na Andreja, oko imena za bracu bi se definitivno lomila koplja!

    Inače mi se sviđaju slavenska imena (uključujući i hrvatska), a ime biram i tako da po mogućnosti ne poznajem nikog tko se tako već zove, zbog možebitnih krivih asocijacija.
    I ja sam nekad bila razočarana što se ne zovem Ana ili Ivana kao većina curica u vrtiću i školi , ali zato sam od srednje škole pa sve do faksa i poslije stalno imala neku imenjakinju u blizini... čini se da mi ime uopće nije rijetko kako sam to nekad naivno mislila.

  22. #22
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    Citiraj clumsy mom prvotno napisa
    JA: Andrija?
    ON: Artukovic? Ne dolazi u obzir. De vidi shta kazhe objasnjenje
    JA: Nema potrebe, verovatno pishe Andrija- upravnik konc. logora . Aleksa?
    ON: Mislish Aleksandar? Kako beshe bilo pravo ime onom tvom bivshem pre mene?
    JA: Sasha . Boris?
    ON: Razmislicemo. Dalje?
    JA: Filip? Verovatno ne dolazi u obzir zbog komshije?
    ON: Vidish kako si pametna?
    JA: Urosh?
    ON: Brat iz Slovenije. Dalje?
    JA: Nemanja?
    ON: A brat da mu se zove Nikola? Ne mozhe a i ne svidja mi se
    JA: Nikola znachi otpada u startu
    ON: Dva puta pametna u istom danu? Darling, popila si neshto danas?!?

    super ti je muz

  23. #23
    Nice avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    Ja sam Miljenka po tati i makar mi se to nije sviđalo sada mi je sve draže i draže ( baš zato jer sam ga dobila po tati)
    Dijete je Ivo - po najboljem prijatelju MM i mojem - koji nam je promijenio živote i nažalost prerano nas napustio.
    Ivo - bio je ljudina od čovjeka , veelik i dobar ko kruh (bio je odgajatelj) - ja vjerujem da i ime daje određenu osobnost čovjeku.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj Nice prvotno napisa
    Ja sam Miljenka.
    Moja sestra se zvala Miljenka i promijenila si je sa 16 godina ime.
    Eto, to samo dokazuje kako jedno te isto ime nekom može biti prekrasno, a drugom grozno - recimo, moje se ime ljudima uglavnom sviđa. :shock:

  25. #25
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    Citiraj tatek prvotno napisa
    Mi smo znali da ne zelimo nikakvo biblijsko, nikakvo povijesno niti ikakvo strano ime vec neko lijepo narodno ime, po mogucnosti neko koje bas nije u cestoj upotrebi (kako mi se cini, u zadnje vrijeme su u opticaju samo biblijska, povijesna i strana imena ).

    I eto, iazbrali smo Vedrana i Zrinku i ja sam i sada jako sretan sa tim imenima i nadam se da ce biti i oni.
    a sto cu nego opet potpisati tateka.
    samo nasi nisu vedran i zrinka, nego antun i tonka. Eto time :D

    odlucili smo se vec u prvoj trudnoci: da ce decko biti a. (po muzevom djedu kojeg je jako volio), a curica t.
    u drugoj trudnoci se vise oko niceg nismo mogli sloziti, pa smo se odlucili za prethodno neiskoristenu opciju.
    Ja sam jedno vrijeme imala fiks ideju da cemo imati dva decka s imenima - kombinacijama imena djedova: Alfons Vinko i Antun Zvonko. Srecom, proslo me.
    Sad mi se jos svidjaju: Gustav, Zvonko, Marta, Sonja, Olga... a muz samo prevrce ocima. (ne, nisam trudna... ali nikad se ne zna).

    Moje ime mi se svidja - kratko je i prilicno cesto, iako sam odrasla u uvjerenju da je rijetko (u osnovnjaku nas je bilo jako,jako malo, ali u srednjoj pet u razredu).
    Muzevo je isto precesto, ali nije ruzno, i on ga dobro nosi

  26. #26
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    MM Igor
    ja Mandica
    bebonja Mihael (sviđa nams e Slovenska verzija Miha al tak će ga svi zvat Miha pa smo ostavili Mihael)

    Ako sljedeće bude cura bit će Laura.....za dečka smo jedva i ovo smislili..neznam kako ćemo ako drugo bude dečko

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj tatek prvotno napisa
    biblijska, povijesna i strana imena
    i troslovna za curice

    mislim da sve više ljudi vodi računa da ime bude prihvatljivo ako se ode "van", mi smo odmah eliminirali sve sa čćšžđ i Tvrtko, Hrvojka itd...

    meni je bilo važno da imaju imendane Ana i Helena

    Vedran i Zrinka su mi super, dovoljno neobična za njihovu generaciju ali ne previše egzotična kao, ne znam, Mirjana i Vladimir

  28. #28
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    mm i ja imamo vrlo uobicajena i obicna imena.

    za prvo dijete smo imali musku verziju od cetiri slova, zensku od tri. kako se rodila curica i dobila ime od tri slova (ida), tako su dalje dobili i ostali (noa i leo).

    nismo im davali imena po znacenjima, vec da su nama lijepa, da se medjusobno lijepo slazu, (prezime je obicno, kratko - pet slova), da ne budu "ostra", vec - mekana

  29. #29
    mala laia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    648

    Početno

    mm Laia (Sv. Eulalia zaštitnica Barcelone, ali Katalonci vole zvati Laia- prvi puta se spominje 3.400 g.pr.Kr. u Grčkoj i označavala je nekoga tko mudro zbori, dobrog govornika...)
    ja (osim Laia) Bruno... iz očitih razloga nije tako nazvana

  30. #30

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Ailish prvotno napisa
    ne previše egzotična kao, ne znam, Mirjana i Vladimir
    Meni je Vladimir nekad bilo super ime i bila sam uvjerena da će mi se sin tako zvati... sve dok nisam počela raditi tu gdje sad radim, a gdje imamo jednog vrlo osebujnog tehničara Vladu. Nakon što sam njega upoznala, nema šanse da svom djetetu ikad dadem to ime!
    (i još da ga zovu "Vladek"... brrrrrr!)

    (e da, u užoj konkurenciji uz Andreja bio je i Stjepan, ali to je ime otpalo zato da ga ne bi zvali "Štef" ili "Stipe" )

  31. #31
    Ana :-) avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,386

    Početno

    Mi smo imali dogovor, mm bira ime za dečka a ja za curu

    Došao je David...MM se uvijek sviđalo ime David jer je moćno i jako (svi znamo za Davidovu zvijezdu i da je David kralj... )

    Ja sam Ana, a MM Igor

  32. #32
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    Citiraj a zakaj prvotno napisa
    Eto time :D
    ovo je trebalo pisati evo rime

  33. #33
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Zasto bi morali ici na ruku strancima kaj se imena tice? :?
    Ja sam inace veliki pobornik upoznavanja raznih kultura i znam puuuno stranaca i veselim se svakom kontaktu sa svijetom oko nas, ali sto se tice imena tu sam veliki pobornik nasih domacih imena.

    A kaj se tice izgovora i konotacija, ajmo sad uzet moje ime (vanja) kao primjer, tesko je naci vecu zbrku. Em to ime moze biti i musko i zensko (imao sam u osnovnoj skoli u razredu i curu Vanju, pa su uvijek nas svi prozivali "muski vanja" i "zenska vanja"), em je u nekim kulturama to samo zensko ime (Svedska), u nekima se cudom cude kako to moze biti musko ime (Austrija gdje sam zivio 6 godina i svu postu dobivao kao "Frau Vanja") jer kako moze musko ime zavrsavati na "a" (a meni je tata recimo AndrijA!) ...

    Kad sam bio u Kini kinezi su me cesto zvali Vandža, a u Spanjolskoj je bilo pokusaja da me zovu Vanha pa je opet sve bilo OK, objasnio sam da se to ne cita tako vec kao da se pise Vanya i sve 5.

    Cesto puta me traze osobnu u uredima jer ne vjeruju da sam to ja zbog imena,a jos kad cuju prezime (podugacko i ne jako cesto) onda bude zabavno ... ali sve je to dio identiteta, ne vjerujem da je nekoj Ani Horvat ili Ivanu Horvat bolje u zivotu, dapace, vjerojatno ih nitko nece odmah zapamtiti po imenu, dok mene recimo hoce.

    Ako netko nije jos skuzio, bas sam sretan sa svojim imenom! :D

  34. #34
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Citiraj tatek prvotno napisa
    Zasto bi morali ici na ruku strancima kaj se imena tice?
    Ne radi se o podilaženju strancima, ali nisam sretna kad me Španjolci zovu "Bedrana", Talijani "Veranda", Ameri "What did you say...?"
    Htjela sam poštedjeti svoju djecu takvih objašnjavanja.

  35. #35
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Otkad znam za sebe, ja sam Maruška.
    Zapravo se zovem Marija: obje bake su mi bile Marije. I naravno, Marija mi je uvijek bilo ime za stare babe. Koristim ga 'samo' u službene svrhe, tako da se ponekad ni ne odazovem na Marija.

    Moja sestra je Ana i oduvijek sam joj zavidila. Mislila sam da nosim curicu - bila bi Ana. Par dana prije poroda, 'sjetili' smo se da bi možda mogao biti i dečko. Kriteriji: kratko i domaće. Iako je Lovre bila samo back-up varijanta (pa naravno da nosim curicu?!), odmah se 'primilo'.

    MM je Ivica (da, da... mi smo kao Ivica i Marica )

  36. #36
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj Linda prvotno napisa
    Citiraj tatek prvotno napisa
    Zasto bi morali ici na ruku strancima kaj se imena tice?
    Ne radi se o podilaženju strancima, ali nisam sretna kad me Španjolci zovu "Bedrana", Talijani "Veranda", Ameri "What did you say...?"
    Htjela sam poštedjeti svoju djecu takvih objašnjavanja.
    Ja mislim da je to bas dio šarma - tako ce, ako nista drugo, zapamtiti ta imena koja su morali ponoviti 5 puta.

  37. #37
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj Linda prvotno napisa
    Citiraj tatek prvotno napisa
    Zasto bi morali ici na ruku strancima kaj se imena tice?
    Ne radi se o podilaženju strancima, ali nisam sretna kad me Španjolci zovu "Bedrana", Talijani "Veranda", Ameri "What did you say...?"
    Htjela sam poštedjeti svoju djecu takvih objašnjavanja.
    Ja mislim da je to bas dio šarma - tako ce, ako nista drugo, zapamtiti ta imena koja su morali ponoviti 5 puta.

  38. #38
    ~lex~ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    794

    Početno

    Citiraj Linda prvotno napisa
    Citiraj tatek prvotno napisa
    Zasto bi morali ici na ruku strancima kaj se imena tice?
    Ne radi se o podilaženju strancima, ali nisam sretna kad me Španjolci zovu "Bedrana", Talijani "Veranda", Ameri "What did you say...?"
    Htjela sam poštedjeti svoju djecu takvih objašnjavanja.
    Umirem

  39. #39
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    a stalno si sa španjolcima, pretpostavljam

    ja volim naša imena, a najvažnije mi je da su ime i prezime u sprezi.
    i nikada bratiću neću oprostiti što mu se dijete zove Stefani S......vić :shock:

  40. #40

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Linda prvotno napisa
    Ne radi se o podilaženju strancima, ali nisam sretna kad me Španjolci zovu "Bedrana", Talijani "Veranda", Ameri "What did you say...?"
    Htjela sam poštedjeti svoju djecu takvih objašnjavanja.
    He-he, mene nitko nije mogao poštedjeti objašnjavanja - prezimena! U školi i na faksu uvijek je moje prezime bilo s najviše tipfelera. A obično ga moram slovkati da ga ispravno napišu.
    I onda, umjesto da ga promijenim udajom, ja sam si prišila još i muževo prezime, da bude još dulje i kompliciranije
    Dakle, kod mene nema "What did you say", nego "Kakoooo?!?"

  41. #41

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj Maruška prvotno napisa
    mi smo kao Ivica i Marica
    a ja znam bračni par - Marija i Josip

    OT: tatek, znaš li da imaš ime- i prezimenjaka u Puli?

    isto OT: tanja_b i ja volim Ruse iz 19. stoljeća

  42. #42
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Ja sam Željka - bezveze, mm je Goran - sviđa mi se. Naša princeza je Nina-meni je to ime tako nježno, ženstveno, sexy i univerzalno. Mislim da će curka biti zadovoljna. Izbor je bio moj, jer mm nije mogao pronaći odgovarajuću zamjenu pa se na kraju složio. Za dečka smo htjeli Luka. Meni se ne sviđa ali zbog mm. Meni se sviđalo Mata.

  43. #43
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Citiraj tatek prvotno napisa
    Citiraj Linda prvotno napisa
    Citiraj tatek prvotno napisa
    Zasto bi morali ici na ruku strancima kaj se imena tice?
    Ne radi se o podilaženju strancima, ali nisam sretna kad me Španjolci zovu "Bedrana", Talijani "Veranda", Ameri "What did you say...?"
    Htjela sam poštedjeti svoju djecu takvih objašnjavanja.
    Ja mislim da je to bas dio šarma - tako ce, ako nista drugo, zapamtiti ta imena koja su morali ponoviti 5 puta.
    Iako imam internacionalno ime, u zadnje se vrijeme stalno susrećem s problemom koji je upravo ovaj kojeg Linda spominje.
    Govornicima španjolskog ja sam Mariha. Bez obzira na broj ponavljanja, rijetko tko zapamti....

  44. #44
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Citiraj tatek prvotno napisa
    Ja mislim da je to bas dio šarma - tako ce, ako nista drugo, zapamtiti ta imena koja su morali ponoviti 5 puta.
    Mo'š si mislit, ima ih koji me i nakon x godina i dalje krivo zovu.

    No, nema veze. Meni to smeta, tebi ne i nema tu ničeg čudnog. Gdje bi stigli da svi imamo isti ukus i da smo svi identični?
    Neki misle da se zezam kad velim da mi je mala Linda, neki se pak oduševe.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Odlučili smo se za djetetovo neobično ime zato što mm i ja imamo neobična imena..tata mi je Roman pa sam trebala bit Romana ili Ramona ali moja mam je bila luda za Rominom(pjevačica) i eto.MM je dobio ime po nekom danskom kraljeviću(lik iz bajke ) koji se zvao Olsen ali su svekiji to čitali Elsen.MAureno se trebao zvati Moreno,Mauro,Rene....i od te kombinacije imena smo došlo na ime Maureno....(između ostalog neka od tih omena imaju značenje crn,tamnoput) a on se rodio i sad je još uvijek plavokos sa plavim okama,i svijetle puti......eto

  46. #46
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj anima prvotno napisa
    Naša princeza je Nina
    nije Sunčica?!

  47. #47

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    MM i ja smo se odavno dogovorili (još dok smo hodali prije nekih 7-8 god) da ce nam dijete bit Nika ili Tin.
    Nika kao božica pobjede, a Tin zbog Ujevića koji nam je *** ***

    AAALI, dok sam išla u bolnicu rodit na radiu je svirala ona 'Djevojke u ljetnim haljinama volim...' to me toliko nekako razveselilo i podiglo mi raspoloženje da uopće više nisam bila nervozna/zabrinuta/u panici...
    I cijeli porod (3,5 sata) u glavi mi se vrtilo : '...moj je grad večeras dobio luku...' Čak sam i pjevušila između trudova (ludaa!) tak da sam MM prije onog glavnog tiskanja pitala šta on misli o imenu LUKA. Valjda je bio totalno zblenut i nije se snašo što sad hoću pa se jadan složio
    i eto Luka!
    Poslije sam skužila da su još dvojica Luka u kvartu njegove dobi, ali meni ne smeta. A ni njemu - skroz su dobri frendovi. Citat: 'Znaš mama, mi smo ti svi Juka!' Šta će dalje bit, vidjet ćemo...

    Ja imam dugačko i (u doba mog djetinjstva) vrlo neobično ime - Ingeborg - pa su me svakako zvali: Inge, Inga, Binga, Ingač, Ingica(mama i tata). Nije mi baš smetalo, sviđalo mi se biti drugačija od drugih...

  48. #48
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj Ailish prvotno napisa
    OT: tatek, znaš li da imaš ime- i prezimenjaka u Puli?
    Nevjerojatno!
    Imam i jednog ime-i-prezimenjaka i u Zagrebu, i oba se bavimo pomalo fotografijom i, na kraju, oba smo uzeli kredit kod iste banke (tako sam saznao za njega).

    Ovo mi je zaista iz rubrike "vjerovali ili ne".

  49. #49
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Citiraj anima prvotno napisa
    Naša princeza je Nina
    nije Sunčica?!
    Nakon njezinog rođenja razmišljali smo da se zove Sunčica jer nam je bila kao sunčica, ipak je Nina prevladalo...Ali mi ju danas iz milja ponekad zovemo Sunčica A na forumu sam kao anonimna pa zato

  50. #50

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    179

    Početno

    ja Tamara, najbolja prijateljica takodje Tamara.... (vazda problem bio koju tracaju )

    djeca Ran i Ben (ja htjela da se zovu Mak i Otto al' eto nije bilo prihcvaceno)

Stranica 1 od 9 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •