Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 55

Tema: Nova trudnica s blizancima

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Donji Miholjac
    Postovi
    217

    Početno Nova trudnica s blizancima

    Drage mame! Ja sam nova trudnica (16 tjedana) i cekam blizance. Tesko se moze naci nesto o trudnoci i svemu poslije poroda o blizancima, pa bi htjela razmijeniti iskustva s vama.
    [/i][/b]

  2. #2
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Čestitam i dobrodošla!

    Tu smo - pitaj!

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Donji Miholjac
    Postovi
    217

    Početno

    ma, stalno pricaju o pobacajima, o komplikacijama, doktorica mi kaze da je sve u redu, zatvorena sam i bebe su visoko, ali ne mogu se opustiti. Nisam mogla imati djecu 2.5 godine, pa sam isla na inseminaciju, prije toga na laparoskopsku operaciju i sada sam sva u oanici. Citam casopise, linkove...trazim savjete o opremi za njih kad se rode, koliko dudiica, bocica, pelena i sve me zanima. Kolica ne mogu pronaci a da su neke normalne cijene. Buduci da zivim blizu madzarske granice, nasla sam jedna u Pecuhu, ali nisu mi bas naj...

  4. #4
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    helloooouuuu
    samo se ne nerviraj i nemisli i ne čitaj o ružnim stvarima....viruj mi!!!!!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    336

    Početno

    Cestitam i dobrodosli

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Donji Miholjac
    Postovi
    217

    Početno

    Hvala vam svima na dobrodoslici! Znam da trebam biti ciste glave, ali svega se bojim. No, uz vas ce mi biti lakse. Dolazim u napast kupovati krevetice i ostalu djecju opremu, suprug mi ne da, kaze da je jos prerano, i on se boji, ocito. Zanima me jos vase misljenje o graco kolicima iz turbo limaca, ima li ih tko i kakva su uopce? Ja sam nasla jedna slicna, puno bolja u Madjarskoj, ne znam cija su i gdje ih mogu naci na netu. Vidjela sam vase prijedloge o kolicima, ne svidaju mi se ona gdje bebe sjede jedna iza druge, a i trokolice isto. Imate jos savjeta?

  7. #7
    twinmama avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    207

    Početno

    Mi imamo graco duorider(kupili u turbo limachu)
    Prošla su sve i svašta i još nas izvrsno služe.Izuzetno sam zadovoljna budući su vrlo lagana,prolaze kroz gotovo sva vrata i lako su sklopiva,a stanu bez problema i u gepek malog automobila.
    A platila sam ih samo 1500kn :D

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    82

    Početno

    Dobro nam došla marice! Ima nas puno koji smo blizance dobili uz pomoć MPO i znamo za te strahove. Nadam se da ćemo ih ovim razgovorima odagnati. Pročitaj ovdje "iskustva", naći ćeš dosta informacija. Sretno!

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Donji Miholjac
    Postovi
    217

    Početno

    Proucavala sam tjednima ovaj forum, sve dok se nisam odlucila i sama logirati i tako biti dio svih vas. Vidjela sam ta kolica iz turbo limacha, nasla sam jedna slicna njima, samo mi se cini da su na ovima mojima sjedalice ipak malo udobnije (meksa je postava). Inace, kako stoje stvari s bocicama, dudicama, izdajalicama? KOliko toga moram kupiti prije njihovog rodenja? Hvala vam svima sto ste tako dobre prema novoj clanici. Marija

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    157

    Početno

    dobro dosla marice
    ne znam sta da ti kazem sta bi sve trebalo kupiti unapred. Ja nisam uopste kupovala ni bocice ni cucle, nego tek kad se ukazala potreba. Nisam ni pomisljala da cu im davati adaptirano, a cucle su sami odbili. Cak, devojcica od rodjenja sisa prst samo kada finisira ulazak u san, ali nije prihvatila lazu. Neko kaze da sve treba imati spremno, ali, ja sam sve po prekoj potrebi. Apoteka i opreme imas svuda, vise nego ikad.

  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Donji Miholjac
    Postovi
    217

    Početno

    :? Iskreno, ja svoje bebe ne planiram hraniti nicim drugim, osim dojiti. Ali sam citala u (kršitelj koda)ovom katalogu da je velika pomoc izdajati se da netko drugi moze pomoci u hranjenju. Planiram ih dojiti istovremeno, ako sve bude ok. Takodjer znam da moj necak nije htio ni vidjeti dudu, niti jedan jedini dan. Ali htjela bih sve imati pripremljeno za veliki dan, jer kad se rode, tko zna hocu li moci otici do kakve trgovinice...

  12. #12
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    marice, draga, ne sekiraj se - budi sretna, pa imaš najveći Božji dar u sebi! I to dvaput!
    Samo hrabro, može se dojiti i te kako dupliće, gledaj svih nas, i nema razloga da se izdajaš, vjeruj mi imam duplo iskustvo. Možeš imat koju bocu da si mirnija, ali najbolje da uopće ne krećeš s adaptiranim, to je zamka. CIca i cica pa će bit dosta mlijeka.
    Što se kolica tiče, i ja imam Graco duorider, izvrsna su mi bila i prvi put i sada, najlakša, okretna, djeci komotna - ma meni su zakon! Evo, twins mama, pa kad se nađemo na Korzu još i s istim kolicima (moja su stara, doduše) bit će smjeha

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Donji Miholjac
    Postovi
    217

    Početno

    Duplice, kako ti je uspjelo dobiti dvoje twinse? Znas, mene je iskreno doktor sokirao kada mi je rekao da imam twinse. Pogotovo kada je rekao da jedna beba ne raste i da je sto posto siguran da cu je izgubiti, ali, hvala Bogu, dostigla je drugu bebu i nadam se da ce biti happy end s njih oboje. Znas, divim ti se sto si dvaput odradila taj tezak posao. MM radi svaki dan do 17h i pitam se kako cu ja sama sa njih dvoje, a prva trudnoca, totalno neiskusna. Pokusavam upijati sve price iz svih casopisa za bebe, sa svih web stranica za bebe, ali to je samo teorija. Od tebe mogu dobiti iskustva iz prakse. Koliko mi treba robice, pelena prije rodenja? I kad uopce mogu ocekivati rodjenje? Termin mi je 24.10., ali sam u vasim iskustvima citala da se radjaju od 34-38 tj. Zar nije rizicno roditi u 8.mj?

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Donji Miholjac
    Postovi
    217

    Početno

    I jos nesto duplice, pogledala sam fotke tvojih + i mogu ti reci da sam se od miline i dragosti tog prizora Boze, nisam ni slutila koko to carobno izgleda. Sada jos vise volim ova moja bva bica u meni i stvarno sam jako sretna zahvaljujuci tebi. Pusu saljem tebi i tvojoj djecici!!!

  15. #15

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Donji Miholjac
    Postovi
    217

    Početno

    Duplice, imam jedno pitanje. Jesu li tvoji dragi bebe blizanci u casopisu Mama i bebe od proslog mjeseca? Danas sam po ne znam koji put listala stare casopise gledajuci jesam li nesto preskocila i vidjela dva bebaca, Matiju i Niku u kadici? Preslatki su... Pusu vam saljem

  16. #16
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    joooj, marice, dosta s komplimentima...
    da, to smo mi u kadici.
    ajde opusti se, imaš još vremena (aBd) polako se pripremiti i sve doznati, a u međuvremenu mislim pozitivno i tipkaj tu s nama!

  17. #17

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Donji Miholjac
    Postovi
    217

    Početno

    Sada sam usla u osamnaesti tjedan i jos ne osjecam kretanje niti jedne bebice. Kad bi se to moglo dogoditi? Da nosim jednog bebaca, predvidaju da bi ga vec osjetila. Kako je vama uspjevalo lezati? Ja za sada uspjevam biti i na ledima i na boku, ali mi trnu ruke kad sam na boku i nekako me trbuh zaboli. Sada mi se trbuh vec jako vidi, puno vise nego trudnicama s jednim bebacem u tom periodu.

  18. #18
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    ja sam ih osjetila tek s punih 18! i ti slabašno, kao leptiriće, s 21 sam bila potpuno sigurna da ih osjetim.

  19. #19
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    ja se ni ne sjećam s koliko sam ih prvi put osjetila, drugi put već sa 16 tjedana, ali to je zbog iskustva - ma još koji dan se strpi marice i bit će leptirići!

  20. #20

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Donji Miholjac
    Postovi
    217

    Početno

    Malo sam nestrpljiva s tim leptiricima, ali nadam se da necu biti zakinuta. Toliko sam zbunjena u vezi cijele trudnoce, citam forum svakih par sati, ali me ne smiruje. Vec sam puna informacija, zanima me jos nesto, kad se rode, spavaju li u isto vrijeme ili ce biti bavljenje svakom bebom posebno?

  21. #21
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    Bolje ti je da im čim prije pomogneš da uhvate red istovremenog spavanja, tako je lakše jer možeš i ti odmoriti. Ali ja nisam da se to radi na silu - lagano ih usmjeravaš prema tome, uglavnom duplići to ulove i sami. Ako su nekad raspareni, to ti je pak dobra prilika da s jednim imaš vrijeme na samo. Ma vidit ćeš sve, nestrpljivice naša slatka!

  22. #22
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    Bolje ti je da im čim prije pomogneš da uhvate red istovremenog spavanja, tako je lakše jer možeš i ti odmoriti. Ali ja nisam da se to radi na silu - lagano ih usmjeravaš prema tome, uglavnom duplići to ulove i sami. Ako su nekad raspareni, to ti je pak dobra prilika da s jednim imaš vrijeme na samo. Ma vidit ćeš sve, nestrpljivice naša slatka!

  23. #23

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Donji Miholjac
    Postovi
    217

    Početno

    Imam jos jedno pitanje. Autosjedalice. Naime, preskupo mi je kupovati dvije autosjedalice za period do 9 mj., pa onda dvije do 2,5 god, pa dvije za junior bebe. Svjesna sam da ce mi vec sa par mjeseci biti lakse nositi ih po kuci u sjedalicama i ici s njima u savjetovaliste, s obzirom da mi dolaze prije zime pa kolica nisu zgodno rjesenje. Morat cu ih strpati u auto ako zelim bilo kuda poci. Takoder se te autosjedalice koriste jos vise u kuci kao kosare. E sad, znate li neke u kojima bi mogli biti duzi period od par mjeseci, a da nisu bas preskupe. S obzirom da MM nije za stalno zaposlen, a ja radim u skoli iako sada primam samo dio od hzzo koji je dosta manji od moje place, a s obzirom na trosak za pelene i ostale potrepstine...Ne smatram da u bebe ne treba ulagati, ali, oni ce brzo narasti, a bitnije je da imaju puno ljubavi, zar ne?

  24. #24

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Donji Miholjac
    Postovi
    217

    Početno

    Jos pitanja za duplicu ili nekoga tko ima graco duorider kolica. Mozete li mi reci koliko su siroka i koliko je jedno sjedalo siroko, jer sam vidjela na drugom forumu da takva dupla kolica znaju biti neudobna, da bebe vec sa 6 mjeseci ne stanu u njih.

  25. #25
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    peg perego su dosta uska.tako da se i ja mislim da li da ih kupim.

  26. #26

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Donji Miholjac
    Postovi
    217

    Početno

    Kada su vam mogli odrediti spol bebaca? Ja idem na 3Duzv sljedeci tjedan, to je 19,1 trudnoce i zanima me hoce li mi moci vidjeti spol ako su bebe pravilno okrenute?

  27. #27
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    naravno.meni su rekli tako negdi oko tog tjedna.

  28. #28

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Donji Miholjac
    Postovi
    217

    Početno

    :? Imam tremu. Naime, sutra idem na pregled, sada sam 21/1 trudna i osjetim kretnje jedne bebe, ali drugu ne osjecam, pa se jako bojim. Nadam se da ce mi doktorica reci da je sve ok, ali ipak imam ogromnu tremu...

  29. #29

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Donji Miholjac
    Postovi
    217

    Početno

    Kada se moze sa sigurnoscu razlikovati micanje pojedine bebe? Mislim, meni se lijeva puno krece, ali dosta toga osjetim u sredini trbuha

  30. #30
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    ma nebrini...evo meni sada jedan cilo vrime divlja a drugi je kao bubica.čak je doktor poludija jer mu je tribalo 20 minuta da izmiri jednog a drugog je izmirija za minutu.

  31. #31
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    Citiraj marica prvotno napisa
    Kada se moze sa sigurnoscu razlikovati micanje pojedine bebe? Mislim, meni se lijeva puno krece, ali dosta toga osjetim u sredini trbuha
    tako mi je bilo cijeli kraj trudnoće (2 mjeseca)...G se javljala i lupkala i gnjiezdila, a N tu i tamo nešto malo malo...ludila sam od brige...znala sam ju ne osjetiti po cijeli dan.

    znala sam kako su postavljene pa sam točno mogla procijeniti koja lupka, a koja ne lupka, nava je samo glavu upirala u moj želudac, a gita ručicama boksala mjehur :shock:

  32. #32

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Donji Miholjac
    Postovi
    217

    Početno

    Dosla s pregleda, kaze moja dr., sve je u redu, zatvorena sam, nosim ih visoko, nije radila uzv, tako da jos ne znam spolove, ali kao sve je ok. A pa onda cu se sad mozda opustiti par dana... Dobila sam 4 kg do sada u trudnoci, a sada je 21/2

  33. #33
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    Super, hvala Bogu da je sve dobro! Uživaj!

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    263

    Početno

    A ja tek sad vidla da si nam se pridruzila , al tako ti je to dok imas blizance heheheh. Drago mi je da je sve ok, samo se opusti i uzivaj

  35. #35

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Donji Miholjac
    Postovi
    217

    Početno

    Eh bibi, pozdrav. Vec sam ti ja dugo tu, radoznala i znatizeljna, nestrpljiva i uplasena. Prezivjet cu ja sve to, uz vas dobre drage mame koje mi puno pomazete. Hvala svima koji mi olaksavaju trudnocu!

  36. #36
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    marice ma slobodno ti pitaj šta te god zanima...

  37. #37

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Donji Miholjac
    Postovi
    217

    Početno

    Nećete vjerovati što mi se događa. Budući da živim u malome mjestu, radi samo jedna ginekologinja i ona je na godišnjem čitavu vječnost. A prije me slala u Osijek u bolnicu kod mog dr na preglede, ali, i on je na godišnjem čitavu vječnost. I znate li koliko dugo nisam bila na pregledu??? 7 tjedana. A naručena sam sljedeći tjedan kad se vrate s godišnjeg. Zamislite, ja ću dakle do sljedećeg pregleda imati 8 tjedana - 2 mjeseca bez pregleda. I onda kako se mogu opustiti? A uz sve to, sada su bile i ove vrućine, tlak jako nizak, bolovi u trbuhu neopisivi, pogotovo u donjem dijelu. Ne mogu dočekati još tih tjedan dana, valjda će mi reći i spolove bebica...

  38. #38
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Zar ne možeš otići u neku veću bolnicu i tražiti barem da ti naprave UZV (ako treba i platiti, mislim da nije preskupo)?

  39. #39

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Donji Miholjac
    Postovi
    217

    Početno

    U Slavoniji nema veće od osječke, a za nju mi treba uputnica koju mi daje moja ginekologinja iz doma zdravlja a koja je na godišnjem. Ma, nema veze, ako sam mogla čekati do sada, strpit ću se još tjedan dana. Postoje privatnici u Osijeku, ali također na godišnjem, a i po onim abnormalnim temperaturama nije mi preporučljivo voziti se, kuhati bez klime u autu, a, hm, strogo mirovanje naglasili su da se ne smijem drmuckati u autu. Tako da nikako nije valjalo. Ali, kao što sam rekla, brzo će srijeda i valda ću je dočekati...

  40. #40
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Hm, da, sorry , mi u Zg smo malo out of perspective što se tiče ustanova po Hrvatskoj, valjda smo navikli da možemo birati, iako ni tada nije uvijek kako bi trebalo biti...

  41. #41

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Donji Miholjac
    Postovi
    217

    Početno

    Imat ću SINA! Druga bebica se nije htjela odati, ali nema veze. Bebe su mi zdrave, velike, 1400 i 1200 grama sa 29 tjedana trudnoće. Doc.kaže da sam zatvorena, bebe okrenute prema dolje, dobila 10 kg do sada...

    Ma, sretna sam. Petar mi je osiguran, e sad, hoće li biti Lucija ili Ivan?

  42. #42
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Bravo za Maričinog sina i seku/bracu!!! :D :D

  43. #43

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Donji Miholjac
    Postovi
    217

    Početno

    Fala najljepša...

  44. #44
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    bravo, bravo...

  45. #45

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    293

    Početno

    Ma odlične vijesti s pregleda! :D

  46. #46

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Donji Miholjac
    Postovi
    217

    Početno

    Nisam ostala u bolnici :D :D :D :D :D :D :D :D :D

    Doktor me htio zadržati, ali sam ga uspjela nagovoriti da dođem tek u srijedu, što znači još 6 dana kod kuće.

    Dečki su veliki, procijenjeni na 2760 i 2460 g i visoko su, zatvorena sam, ma sve za 5. A kao...da sam redovito dolazila u bolnicu na preglede, a ne u dom zdravlja, bila bi na ležanju od 30.tjedna...dakle, uštedjela sam si 5 tjedana muke plus još jedan na varku...kao, pa vikend je, pa onda imam godišnjicu braka...i doc se smilovao i kaže, dobro, sve to proslavi pa dođi u srijedu, ali bez odgađanja...

  47. #47

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    293

    Početno

    Odlične vijesti, ti si spremna. Dečki su stvarno fino narasli.
    Znači uskoro ćemo čitati tvoju priču s poroda. :D

  48. #48
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    Citiraj tea2 prvotno napisa
    Odlične vijesti, ti si spremna. Dečki su stvarno fino narasli.
    Znači uskoro ćemo čitati tvoju priču s poroda. :D
    x :D

  49. #49

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Citiraj marči prvotno napisa
    Citiraj tea2 prvotno napisa
    Odlične vijesti, ti si spremna. Dečki su stvarno fino narasli.
    Znači uskoro ćemo čitati tvoju priču s poroda. :D
    x :D
    x :D

  50. #50

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    326

    Početno

    Sad kad sam sve pročitala možda se uspijem opustiti. Ja imam blizance i u 11 sam tjednu. Imala sam jedan prijevremeni porod i sad umirem od straha. Nadam se da će biti sve ok.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •