Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: porod na zadak

  1. #1
    anja na putu

    Početno porod na zadak

    Iako me tješe da ima vremena (u 33.sam tjednu), moj nešto krupniji bebač nikako da se okrene glavom prema dolje, nego sjedi sa ispruženim nogama. Već se psihički pripremam za porod na zadak (točnije, umirem od straha).
    Je li neka od vas prošla takav porod? Može li se ikako izbjeći ogromna epi ili carski?

  2. #2
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Ne znam odakle si,ali kod nas u osječkoj kliničkoj bolnici postoji liječnica koja akupunkturnim ubodom okreće bebicu iz položaja na zadak.

  3. #3
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ima takva akupunktura i u Zagrebu.
    Ja sam rodila vaginalno drugo dijete na zadak. 3650g.
    Epi zarasla brze nego prva. Nazalost kod zadka je epi obavezna.
    a ako ti je prvo dijete mozda i carski. Mozes pokusati traziti vaginalni porodjaj.

  4. #4
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    moj se djecak pravilno namjestio tek negdje mozda tjedan dana pred porod. rodio se sa 4.670gr...

    mojoj se frendici beba okrenula noc pred dogovoreni carski rez. rodila nakon par dana vaginalno...

  5. #5
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    anp, NEMOJ umirati od straha! istina, moj je mišić bio mali, ali porod mi je bio super. carski nije obavezan, veeelika epiziotomija nažalost jest. na koliko procjenjuju bebu? jesi išla na pregled u bolnicu gdje misliš roditi? to ti nije loša ideja, da te malo "snime" i naviknu se na tvoj zadak, pa te neće nepotrebno plašiti carskim.

  6. #6
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    mojoj se frendici beba okrenula noc pred dogovoreni carski rez. rodila nakon par dana vaginalno...
    tocno tako - probaj spavati s jastukom ispod guze i s nogama prema gore, cesto sam i tv gledala u toj pozi i ono sto smo najvise radile- pricale jako puno mazili trbuh i nas dvije se dogovarale da bi bilo ok da se namjesti u bolji polozaj
    nikad nije kasno...

  7. #7
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    meni je doc preporučio kotrljanje po krevetu, pa probaj i to. no ja sam znala da se mališa neće okrenuti pa ga nisam puno ni nagovarala. dijete odlučilo, pa nek mu bude.

  8. #8
    malinica

    Početno

    Da li po lupkanju mozete da zakljucite kako beba lezi?
    Meni je na zadnjem pregledu isto usatnovljeno da ide na zadak ali da ima vremena da se okrene.
    Ja sam pomalo i vjezbala te neke vjezbice koje pomazu okretanje bebe.
    Nijednom do sad nisam osjetila pokret bebe ispod rebara i gore visoko. Obicno je to sasvim nisko, ili u predjelu pupka. Ponekad lijevo i desno od pupka, skoro kod struka

  9. #9
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Obiscno se osjecaju pokreti nozicama. ako se namjestis u neki polulezeci polozaj i opustis se dovoljno, moci ces napipati kako beba lezi.

  10. #10
    mirjana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    997

    Početno

    Meni je D. bila na zadak pa sam rodila carskim rezom. Na svu sreću, jer je imala pupčanu vrpcu omotanu oko vrata 2 puta i tko zna kako bi završilo da nije bio carski rez. Nije to tako strašno, bitno je da je to za bebu najbolje.

    Kod tebe još ima vremena i da se beba okrene.

    Nemoj se previše brinuti i slušaj svog dr.-a

  11. #11
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    i moja d je imala pupcanu oko vrata i to dva puta, ali isfederirala se prirodno
    ona je jako puno mijenjala polozaje - u pocetku poprecno, pa zadak, pa poprecno ali na drugu stranu, pa glavica dolje, pa poprecno i rukama prema dolje, pa opet zadak i na kraju glavica dolje - takva je i sada zvrk od glave do pete

  12. #12
    Mama123

    Početno

    Nema veze s porodom na zadak nego pozdravljam flower iz ekipe pupoljaka sa foruma mame i bebe!
    Flower kao što vidiš ja imam duple novosti, ne stignem na jedan i drugi forum, ali tu i tamo škicnem i vidim da su svi pupoljci OK! Molim te prenesi moje i Karlove poljupce svim pupoljčićima i mamama!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    Ne znam je li netko to vec spomenuo, za okretanje bebe preporucuje se sjeciti u polozaju u kojem su koljena nize od linije kukova; one velike lopte koje se mogu koristiti kao pomoc u trudovima su dobre stolice u zadnjim tjednima trudnoce (a i ranije).

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •