Stranica 4 od 22 PrviPrvi ... 2345614 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 1066

Tema: odvikavanje od pelena

  1. #151

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    402

    Početno

    Hm... i ona je kakala po kući a sada neće ni to. Bojim se da ne štopa namjerno pa da se stvarno ne zaštopa... :/

  2. #152
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    Danas neuspjeh...
    Popiškio se 2 puta u gaćice(ja da min prije pitala da li mu se piški-NE, 1 pokakio u gaćice, u tutu ništa. Kad ga dovedem do tute i kažem, ajde malo piški, on stane i kaže, Uh ne mogu, okrene se i ode.
    Ne forsiram, skužit će pametna glavica, al me zato moja mama nervira svojim izjavama i komentarima

  3. #153
    Leina mama avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    550

    Početno

    Mi još nismo skroz odustali

    Počela je tražit tutu kad joj se piški, al kad ju onda dovedem do tute, neće sjesti na nju, već se popiša pored nje

    Danas, dok je sjedila na tuti čekajući da se popiški, iznenada je počela kakati (po prvi put, do sad se pokakala svako jutro u pelenu, još prije nego bismo se ustali iz kreveta), i to ju je valjda toliko šokiralo, da je prekinula u pol kakanja i ustala s tute šokirana šta je napravila i počela plakati i pitati šta je to. Nije bila baš zadovoljna s mojim objašnjenjem :/ i nije se htjela vratiti na tutu i završiti kakanje. Budući da je to bilo neposredno prije dnevnog spavanja, krenula sam joj staviti pelenu za spavanje i ona je počela plakati i napinjati se, a ja vidim da guza "radi" al ništa ne ide van. I veli ona da ju boli guza, al nije više kakala. Baš se prekinula u pola i šta sad :?

  4. #154

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    377

    Početno

    Evo Petru sam danas (kao i puno puta dosad) skužila da joj se kaka, sjedila je na tuti, ništa obavila i nakon par sekundi se digla s tute sakrila iza trosjeda i pobjedonosno pokakala
    Nema šanse u tutu, a točno zna i osjeća da joj se kaka i koliko je promatram dugo može trpjeti dok joj se ne ukaže idealna prilika za kakanje (npr. ispod tobogana u parku, ili doma sakrivena).
    Ja sam joj i tutu stavljala ispod bracinog stola, iza fotelje, da se ona kao sakrije i ima svoju privatnost, ali neće odsjediti do kraja na njoj, digne se i obavi u gaćice.
    A bude i to valjda došlo na svoje...
    S piškenjem je bolje, ali moram je tempirati i stavljati na tutu-ponuditi joj otprilike svakih pola sata.
    Ujutro uvijek uredno ide na tutu nakon kaj se probudi i lijepo piški.
    Sad upravo spava popodnevno spavanje bez pelene...baš me zanima kaj će biti- malo riskiramo

  5. #155

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    322

    Početno

    Leina mama, mi smo pre nogo sto smo krenuli sa odvikavanjem, nekoliko dana svak put kad menjamo pelenu, davali komentar da li je piskio ili kakao. Pa kad je bila kaka, onda smo je bacali u wc skolju zajedno i niej imao problem sa tim sta je bilo u peleni.
    Medjutim, evo mi smo pre nekoliko dana skroz odustali, jer odbija tutu iz nekog razloga. Zapravo, boji se da sedne na nju, ili ne ume da sedne. Krene nogom da udje u nju,i onda se nekako postidi ili sta vec, i odustane. Ako ga pitamo da proba opet, onda nas gura ili zaplace. Tako da za sad, odustajemo. :/

  6. #156

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    377

    Početno

    U toku spavanja Petra nije piškila, kad se probudila išla je na tutu, popiškila se i evo suha je danas već 5 sati u komadu :D

  7. #157
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Mi smo danas prvi put kakali u tutu! :D :D :D
    Kod none smo u Rijeci, dijete je uzelo tutu, otišao na verandu i sam skinuo gaćice. Nismo ni znali gdje je. I vrati se dijete noseći malu kobasu u tuti. Jako smo svi bili ponosni.... A on se samo smijao od uha do uha 8)

  8. #158
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    Citiraj Lukina mamma prvotno napisa
    Mi smo danas prvi put kakali u tutu! :D :D :D
    Kod none smo u Rijeci, dijete je uzelo tutu, otišao na verandu i sam skinuo gaćice. Nismo ni znali gdje je. I vrati se dijete noseći malu kobasu u tuti. Jako smo svi bili ponosni.... A on se samo smijao od uha do uha 8)
    ČESTITAMO!!!!!!!Pa to je velika stvar...koju i mi željno iščekujemo
    Danas, drugi dan odvikavanja, od nekih 15-ak piškenja 6 se piškio u gaće. Ali, jedan od tih puta počeo je trčati i vikati mama piški mi se,al se netom prije toga popiškio u gaćice...i to smatram uspjehom i idemo hrabro dalje.

    Pitanje? Što djeci dajete jesti prije spavanja kao prevenciju ne-piškenja u krevet?
    J. prije dnevnog spavanja jede juhu, prije večernjeg pije 2ipo dcl mlijeka...čini mi se ne baš idealna kombinacija, što mislite?

  9. #159

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Svugdje pomalo
    Postovi
    201

    Početno

    Moja cura je normalno jela i pila 'na odvikavanju'
    Mozda bi bilo lakse da probate piti manje, ali dijete treba nauciti kontrolirati svoje potrebe bez obzira na kolicinu unosa tekucine, a po noci svakako piski, pilo dijete ili ne pilo pred spavanje.
    Mi smo sa J. muku mucili sa nocnom pelenom, za dnevnu joj je trebalo desetak dana da pocne pitati svaki put tutu, prije pipija ili neposredno nakon pocetka I nezgode su bile rijetke, ali ipak tu.
    I danas joj se zna desiti da pusti koju kap kad se zaigra, i to je normalno.

    Sto se tice kakice, ja ne bih forsirala, da se ne desi zatvor, sto moze biti jako traumaticno za dijete, a rjesavanje je dugotrajno. Neka obave gdje zele, a na nama je da svaki put objasnimo, napomenemo gdje bi trebalo Shvatit ce kad budu spremni.

    Moja M. se na godisnjem skoro odvikla dnevne pelene, ali sad odbija i tutu i wc i nece. Pa smo odustali, do daljnjeg.

  10. #160

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    402

    Početno

    I mi smo danas prvi put kakali u wc!! :D
    Više nije mogla trpiti, već je cijeli dan prošao i onda se počela plakati i crveniti i tiskati i brzo sam je odnjela na wc i ... :D

  11. #161
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Citiraj Happy prvotno napisa
    I mi smo danas prvi put kakali u wc!! :D
    Više nije mogla trpiti, već je cijeli dan prošao i onda se počela plakati i crveniti i tiskati i brzo sam je odnjela na wc i ... :D
    Bravo, mali kakanci!!! :D

  12. #162
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    ...Karlo se danas PRVI PUTA popiškio u,pazite-poklopac od tute!!!!! :D ..aj' dobro,barem nešto..... 8)

  13. #163

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    377

    Početno

    Petra je jučer kakala na tutu i još uz to prvi put rekla "kaka" :D

  14. #164

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    402

    Početno

    Mi smo i jučer kakali u wc, na vlastiti zahtjev, bez suza, samo je sjela stisnula i gotovo!!! :D :D I pljeskala si je i pokazala da je veelika!
    Nadam se da smo sad prošli barijeru kakanja!

    Sad nam preostaje noćno piškanje ali mislim da je za to premala, da će potrajati... jučer je bila skroz suha pelena ujutro, a danas puna. Nema veze, glavno mi je da smo se preko dana riješili pelene.

  15. #165
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    Citiraj LeeLoo prvotno napisa
    ...Karlo se danas PRVI PUTA popiškio u,pazite-poklopac od tute!!!!! :D ..aj' dobro,barem nešto..... 8)
    ..e danas je uočljiv napredak:
    -kronološki 8) :

    1. popiškio se van tute,u vrtu-posvuda
    2. malo kasnije kakao u -tutu----bio s nonetom kad ovaj skuži da se Karlo nešto stišće i priupita "Karlo kaka?"..a Karlo ponovi "kakaaaa..tutaaa!!!"---što će značit u prijevodu-ma čovječe šta pitaš vadi tutuuuuuuuu........
    3. popiškio se u kuhinji,po podu...čak malo i po loncima ( poludim!...-baš je nešto čačkao unutra kad skužim ja nešto curi...ajmeeee... )
    ..eto,uglavnom-u ova dva dana bitan napredak od prije kad nije htio ni čuti za gaće/tutu i sl.

  16. #166
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    Jure danas dva puta sjeo na adapter za Wc i popiškio se, do sad se WC-a bojao da će upasti u njega,...ostala piškenja uz mislim 4 nezgode.
    Kaki u kućicu za alat, sam uđe, zatvori vrata i pokaki se u gaće. Sutra ću mu tamo odnijeti tutu pa dsa vidim, al došli su rođaci koje obožava(5g) pa su "obećali pokazati Juri kako se kaki u zahod"

  17. #167
    Leina mama avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    550

    Početno

    Može li mi netko reći šta da ja radim:

    Ovako, pojednostavljeno, Lea je u tjedan dana napravila pomak samo utoliko što bi tu i tamo rekla da joj se piški. Ali to je sve. Gaćice ni u ludilu nije dala skinuti, a na tutu ili WC bih ju uspjela staviti samo da joj polomim kičmu. Čim bi rekla da joj se piški, počela bi plakati i na sva moja nagovaranja da se skinemo i sjednemo na tutu, ona bi padala samo u još jaču histeriju. Na kraju bi se popiškila u gaće. Nakon tjedan dana takvog mučenja, zaključila sam da nije spremna i odustala sam.

    Eeee, saaad, otkad sam odustala gotovo svaki put kad joj idem presvuć pelenu, vidim da je pelena suha i tad ju pitam hoće li na tutu, a ona sva oduševljena prihvati i odmah se popiški u tutu :/

    I šta da ja sad radim :?

  18. #168

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    377

    Početno

    Pa skini joj pelenu ponovno
    ja bi tako napravila pa vidjela kako dalje...

  19. #169
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    evo i naše iskustvo:

    skinuli pelene prije 14 dana
    1. dan piškio posvuda
    2. dan bez ijedne nezgode, traži tutu, čak i kakao u nju, bili u šetnji 2 sata
    vratili se suhi
    3. dan 2 nezgode,
    4. dan opet bez nezgode, kad osjeti poriv za kaknje uznemiri se, dolazi
    do tute, sjeda, ustaje, sjeda i tako puno puta, čak i kad mora prducnut t
    traži tutu
    5. dan bez nezgode
    stavljala sam mu pelenu za spavanje, uvijek suha
    6- 10. dan bez nezgode
    10-14 dan sveukupno 2 nezgode, jedna za vrijeme spavanja, spavao bez
    pelene, i u šetnji došli do malog vodopada i valjda ga ta šušteća voda
    ponukla da i on ispusti mlazić
    zadnjih 4 dana je bez dnevne za spavanje, noćas sam ga stavila na
    spavanje i bez noćne, zadnjih 5 dana ide isključivo na wc na moje zaprepaš-
    tenje jer mu prije nije htio ni blizu, nemam nikakva pomagala za wc
    držim ga dok ne obavi, ne zna piškiti stoječki, sve obavljamo
    sjedečki
    danas je 1. dan rekao kakati, do sada je koristio riječ piškiti
    i za kakanje i piškanje

    ivan nije pokazivao niti jedan tipičan znak da je spreman za skidanje pelene a ipak teče prilično glatko...
    danas kad sam ja obavila 1. jutarnje piškanje nakon njega mi je aplaudirao riječima:" Bravo, bravo, ti si pravi dečko!"

  20. #170
    Točkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    978

    Početno

    Uh....
    Jučer piškenje u tutu, piškenje na cesti (tražila sama) ali od kakanja ništa dva dana do navečer kad se pokakala u gaće a tuta pored nje.
    Noćna pelena teška 2 kg, da bude gora stvar i probudila se pokakana valjda prvi put unazad 1,5 god.,.... Najgora mi je što vidim da joj se piški a ona sama kaže "tupim" - trpim.

  21. #171
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    :D :D :D nosom param nebo pa da se pohvalim sunce mamino :D
    nakon samo jednog dana - moja Nina piški i kaka u tutu ko velika :D
    jučer (2 dan) nije niti jednom pobjeglo - sama traži tutu trči da je nađe i još gušta to samnom izbacivati u školjku :D tako sam happy, i ponosna :D
    U pon ću ju odvesti u vrtić bez pelene pa ću reći teti da joj pokaže gdje joj je tuta i da ju podrži u tome :D

  22. #172
    Leina mama avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    550

    Početno

    za Ninu.

    I mi se dobro držimo, već par dana bez ili sa samo jednom nezgodom...

  23. #173
    babyblue avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    305

    Početno

    Imam jedno mozda blesavo pitanje. I moj veliki decko se zadnjih tjedan dana odvikava od pelena, sve ide bez problema, sam trci do tute kad osjeti da je frka. Jednom smo se usudili izaci vani bez pelene na 2 sata i proslo je bez "nezgoda", nije mu se ni piskilo. Ali sto da jest? Kako onda? Kaze MM - u zbunje (posto obicno idemo vani u park gdje nema zahoda).

  24. #174
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    i meni je sad to palo na pamet, i vrtić i ostalo, pa ako smo vani lijepo ću joj skinut gaćice i nek se popiški na travu, kaj sad
    a ak smo u trg centru lijepo idemo na wc - valjda bumo stigli, ak ne, presvući u rezervnu robicu

  25. #175
    paci avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    752

    Početno

    Citiraj babyblue prvotno napisa
    Jednom smo se usudili izaci vani bez pelene na 2 sata i proslo je bez "nezgoda", nije mu se ni piskilo. Ali sto da jest? Kako onda? Kaze MM - u zbunje (posto obicno idemo vani u park gdje nema zahoda).
    Tako je - mi smo sa starijom curkom ispočetka isto mislili što i kako i onda je sirota jednom tiskala da dođe do kuće ali nije jednostavno više mogla izdržati, pa se popiškila u živicu između dva auta ali to je sve cijena odvikavanja

  26. #176
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    moj isto piški po žbunju, a na plaži u pličak, ne vidim ništa loše u tome

  27. #177
    Leina mama avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    550

    Početno

    Citiraj yasmin prvotno napisa
    moj isto piški po žbunju, a na plaži u pličak, ne vidim ništa loše u tome
    Ni ja ne mislim da je to nešto loše ili nekulturno.

    Samo mi se čini da je to "tehnički" lakše izvedivo s dečkima nego s curama. Pitam se kako će Lea reagirat ak ju budem htjela držat u zraku, a da ona piški, jer dosad je piškila samo na tutu, pa je donekle konforna. A od javnih WC-a se ježim, i niti ja ne volim ići na njih ak baš nije sila. Uopće ne znam jel izvedivo dijete držat nad školjkom, a da ju ne dodirne.

  28. #178
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    da li da odustanem?

    skinula sam maloj pelenu, pa je gologuza čitav dan, do jučer bi se samo popiškila i rekla o, sad dođe do mene lupka nogicama i pokazuje piku, ali kad je sjednem na tutu (usput se igramo, prolijevamo vodu...) neće da piški
    i ona tako trpi, trpi do krajnjih granica i onda kad joj krene niz nogu ,teška panika, plač, trči mi u naručje ... ne smiri se dok se ne popiša skroz (isto je i s kakanjem)

  29. #179

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Italy
    Postovi
    41

    Početno

    I mi smo počeli sa odvikavanjem prije nekoliko dana pa imamo par pitanja. Trenutno smo u fazi da je ja stavim na tutu kad otprilike mislim da bi mogla piskiti, i ona obavi odmah, ili je dižem. Ona sama mi traži tutu kad joj je sila, ali uglavnom i gaćice budu malo mokre, a ostatak u tutu. E sad, pitam se da li ju i dalje trebam nuditi da je stavim na tutu, i do kad, ili da je pustim da sama traži. Pitam to jer smo već šesti dan na odvikavanju, a po onome da je dovoljno 7 dana ako je dijete spremno, rekla bih da moje nije u stanju baš sama tražiti.
    Inače sad imam strpljenja, i žao mi je prekinuti kad mi je zgodno, ljeto je i sve lakše ide. i ona sama kaže da hoće gaćice, neće pelenu.
    Do kad bi trebala sa pitanjima, hoćeš li na tutu? Da li dok imam strpljenja, pa makar to trajalo i 15 dana, ili joj to može škoditi?
    Još da kažem da u prosjeku svakih sat-dva, joj ponudim. Nekad neće, i ok. a nekad hoće i onda se odmah popiški.

  30. #180
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    naše odvikavanje je teklo ovako: 1 dan piša svugdje, kuži što bi trebala raditi ali ne uhvati tajming. Tad je se prvi put susrela s tutom. Ja odustajem jer nemam vremena ni živaca. Od tada prošlo mjesec dana. Neki dan mm ju uspio naučit za pola dana. Sljedeći dan pa nadalje dijete piški i kaka u tutu ko velika :D Možda da uzmete tajmaut a nakon tjedan dva opet probate?

    Danas joj je prvi dan u vrtiću bez pelene baš me zanima kako će proći
    javim

  31. #181
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    da li da odustanem?

    skinula sam maloj pelenu, pa je gologuza čitav dan, do jučer bi se samo popiškila i rekla o, sad dođe do mene lupka nogicama i pokazuje piku, ali kad je sjednem na tutu (usput se igramo, prolijevamo vodu...) neće da piški
    i ona tako trpi, trpi do krajnjih granica i onda kad joj krene niz nogu ,teška panika, plač, trči mi u naručje ... ne smiri se dok se ne popiša skroz (isto je i s kakanjem)
    tako i moje kumče koje je iste dobi kao i tvoje dijete
    ja bih odustala na kuminom mjestu (kuma ne želi)
    nakon 10 dana nema nikakvog pomaka osim da je primjetila da dijete trpi, kaže da piki i kaka, ali kad već počne obavljati u gaće, još niti jednom na tutu

    ja s ivanom nisam niti pokušavala tako rano pa ne znam

  32. #182
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    Mi smo uspjeli! Nakon 7 dana odvikavanja super pišamo u kahlicu! Samo da još uspijemo i kakati i riješimo se noćne pelene.
    Jučer je zadnje pišala u pola 9 navečer i to na školjku, jer smo bili u posjeti i onda opet tek u 11. Naučila je 'zadržavati' i pišati onako dosta, a ne kao u početku kad je bilo svako malo po malo. bili smo vani na koncertu Belana i Bana.

    Mi smo teško sjedili na kahlici. I nikak nije išlo. a kad bi je stavila u kadu na kupanje, odmah se popišala. Pa smo napunile lavor toplom vodom, posjele je na kahlicu i za par sekundi, pišala je.

    Nego muči me ovo, ja fakat nigdje osim na svojoj školjki ne sjedim. I ne znam što s malom. Da brišem vlažnim maramicama prije svakog odlaska na wc?
    Kako to vi rješavate?

  33. #183
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    i ja sam u tim mukama, brijem da ću ju lijepo uzet s leđa i postavit ju da se popiški, valjda ćemo preživjeti 8)

  34. #184
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj Riana prvotno napisa
    Nego muči me ovo, ja fakat nigdje osim na svojoj školjki ne sjedim. I ne znam što s malom. Da brišem vlažnim maramicama prije svakog odlaska na wc?
    Kako to vi rješavate?
    pa neka stane nogama na dasku odškoljke i u čučanj, kasnije prebrišeš otiske cipela

  35. #185

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    120

    Početno

    ili tako, ali mioja seka je nabavila one jednokratne umetke za na dasku od wc-a. uvijek joj je u torbi kao i maramice, pobrišeš, staviš i to je to...

    moje dijete se toliko oduševljava s govnom u noni da je to strašno, ali više ne kaka, nego što kaka.
    netko je rekao da je 7 dana dovoljno ako je dijete spremno? otkud to? nikad čula? :?

  36. #186
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    netko je rekao da je 7 dana dovoljno ako je dijete spremno? otkud to? nikad čula? :?[/quote[/quote]

    ja sam čula od apricot da je dovoljno 4 dana ako je dijete spremno. Nakon mog iskustva (pročitaj gore) apsolutno vjerujem u to

  37. #187
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    mi se odvikavamo duže, ali 7 dana intenzivno, i veliki je pomak, istina moram ju pitati, sama još ne veli na vrijeme.

  38. #188
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Josipova_mama prvotno napisa
    ilinetko je rekao da je 7 dana dovoljno ako je dijete spremno? otkud to? nikad čula? :?
    Mislim da se tim "pravilom" zeli reci da ukoliko i nakon 7 dana, cca. tjedan dana, pokusavanja od odvikavanja, dijete ne pokazuje nikakav napredak, da je onda bolje odustati i pricekati. Naravno da ce neka djeca uspjeti za 3 dana, neka za 9...Ovih 7 dana je rekla bi neki okvir za roditelje da procijene napredak.

  39. #189

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Italy
    Postovi
    41

    Početno

    Sigurna sam da je ovdje negdje na forumu neko to napisao, bilo je govora o tjedan dana. i upravo to sam i pitala, sta je potrebno postici za tjedan dana: bilo kakav pomak, ili potpuno odvikavanje.
    Ako je skoro svaki put moram pitati da li bi na tutu, onda po meni to bas i nije da se odvikla. Zato i pitam, da li da odustanem za sad ili ne?
    A pomaka ima, jer govori da piki i da ide ona na tutu, sam sto uvijek malo zakasni, malo u gacice a vise na tutu.
    Riana, vidjeh da su nam cure rodjene isti dan. Jel je svaki put pitas da li bi isla na tutu ili ti i ona sama nekad kaže?

  40. #190
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    Citiraj milicica prvotno napisa
    Sigurna sam da je ovdje negdje na forumu neko to napisao, bilo je govora o tjedan dana. i upravo to sam i pitala, sta je potrebno postici za tjedan dana: bilo kakav pomak, ili potpuno odvikavanje.
    Ako je skoro svaki put moram pitati da li bi na tutu, onda po meni to bas i nije da se odvikla. Zato i pitam, da li da odustanem za sad ili ne?
    A pomaka ima, jer govori da piki i da ide ona na tutu, sam sto uvijek malo zakasni, malo u gacice a vise na tutu.
    Riana, vidjeh da su nam cure rodjene isti dan. Jel je svaki put pitas da li bi isla na tutu ili ti i ona sama nekad kaže?
    kod vas ima pomaka, mislim da je to najbitnije, probaj još tjedan dana pa odluči

  41. #191
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    Sama veli dok kaka (u pelenu), dok počinje ili kad je gotovo. A ja ju uvijek pitam svako malo.
    Kahlica nam je u kupaoni, kad su vrata otvorena i ona ju spazi, tad se sjeti da bi ona išla

  42. #192
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Citiraj anima prvotno napisa
    Danas joj je prvi dan u vrtiću bez pelene baš me zanima kako će proći
    javim
    super prošlo u vrtiću :D , pelena samo za dnevno spavanje :D

  43. #193
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Citiraj Riana prvotno napisa
    Kahlica nam je u kupaoni, kad su vrata otvorena i ona ju spazi, tad se sjeti da bi ona išla
    kud Nina tu i kahlica

  44. #194
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    -na tutu neće..samo ako inzistiramo tj. praktički ga natjeramo
    -na školjku neće,ni pod razno
    -u tuti obavi pi-pi ali samo ako sjedimo neko vrijeme i stalno zapitkujemo oće.oće?...mora se s nečim igrati
    -kake u tutu obavio samo jednom u vrtu ispred kuće i to malo,opet na inzistiranje
    -sam kaže ponekad oće pi-pi..ali uglavnom kad je u vrtu oko kuće i tada samo raširi nogice i obavi to,bilo gdje-kad je gol..a kad ima gaćice-u gaćice
    -kad smo na kupanju i vidi prijatelja da pita da piša u more ( 6 mj je stariji od karla)-pita i karlo da oće pi pi i uredno to obavi u plićaku...
    -svako jutro na moje pitanje oće u tutu-počne kao da će plakati i veli neće tutu,neće gaće-oće pelenu
    -kad obavi u pelenu-kaže ni kake,ni kake
    -kad me pusti, ujutro mu stavim gaćice a kad ne-onda vratim pelenu
    -ja imam fleksibilniji stav od moje mame koja veli-u gaćice,u gaćice-ja smatram da on možda ipak još nije spreman pa planiram vratiti pelenu-tako i tako ne ide u vrtić ove godine,tek slijedeće-bit će doma s mojom mamom pa možda "imam vremena"-ŠTO VI MISLITE:NASTAVITI ILI ODUSTATI S ODVIKAVANJEM???
    :? :/

  45. #195

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    120

    Početno

    ja pitala jel moje dijete je čudo.
    on zna već jedno 3 mjeseca kad kaka. zadnjih mjesec dana zna kada piški. i to kaže par sekundi prije.
    ali na nonu, nikako.
    kad je počeo govoriti da kaka, ja sam ga probala staviti na nonu, on nije htjeo i ja nisam forsirala. reko, šta ću si dijete istraumatizirati...
    ali sad kad je lijepo, stavljamo gaćice preko dana, kaka više manje uvijek u nonu, piški više manje uvijek po nogama, ali ne zato što neće sjesti (nona je uvijek u blizini) nego, imam osjećaj, što nema on vremena sad ti sjediti na noni i odraditi posao.
    on recimo sjedne, govance krene, on se diže - pola "posla" poleti oko none.
    kada izmislim priču oko kakanja (knjiga, kockice, crtić) onda sjedi i par minuta (što je uspijeh ) ali inače ne.
    zato mi nije jasna ta spremnost i tih 7 dana. jer nama ovo traje mjesec dana.

  46. #196

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    123

    Početno

    Vidim da ovdje ima sličnih problema kao što su i naši.
    Moja P. dobro zna kad joj se piški ili kaka, jednom se pokakala u tutu i ja sva sretna mislila da je to - to, krenulo je.
    Ali gadno sam se prevarila. Nakon toga više nije htjela biti bez pelene niti sjesti na tutu. Na wc neće ni u ludilu. To je bilo negdje u 6. mj.
    Prije par dana skinem ja njoj pelene i stavim gaćice, sve bez problema, voli biti u gaćicama.....ali.....kad treba piškiti ili kakati hoće pelenu. Sjedne ona na tutu, ali neće ništa da obavi, kad joj se počne piškiti paničan strah, skoči sa tute i ne obavi ništa
    Stalno trpi, jednom je pola dana trpila i onda više valjda nije mogla pa se popiškila u stoječem stavu, sva panična, prestrašena....ma grozno.

    Uglavnom da zaključim, hoće gaće, hoće sjediti na tuti, ali neće da obavlja nuždu (ni u kojem slučaju) osim u pelenu.
    Usput u 9. mj. ide u vrtić, a osnovni uvjet je da je bez pelene. To mi je dodatni stres, jer će ju ispisati iz vrtića (rekli su mi kod upisa).

    Dakle, što bih tebala napraviti? Da ju pustim još u pelenama i molim se Bogu da sama odluči ili da ju skinem i pustim ......

    Inače ima 2 god. i 7 mj.

    Zahvaljujem na svakom savjetu

  47. #197
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    I mi vapimo za konkretnim savjetima!

    S odvikavanjem smo počeli prije mjesec dana, krenulo super, za par dana piškio u tutu/zahod, kakio u gaćice (samo 2 puta u tutu).
    I onda...urnebes.

    Unazad nekoliko dana (kad su nam se na vikendici pridružili i rođaci od 5 god), počeo je NAMJERNO piškiti u gaćice. Ja ga pitam dfa li mu se piški: NE i nakon par minuta se popiški u gaćice-pa to i ponosno zaključi i objavi.
    Stvarno sam i ljuta i zbunjena, što napraviti, što mu reći, kako pristupiti?!
    Da li to ignorirati ili mu reći da nije lijepo...
    Dajte,pomagajte.

  48. #198
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Citiraj wana prvotno napisa
    I mi vapimo za konkretnim savjetima!

    S odvikavanjem smo počeli prije mjesec dana, krenulo super, za par dana piškio u tutu/zahod, kakio u gaćice (samo 2 puta u tutu).
    I onda...urnebes.

    Unazad nekoliko dana (kad su nam se na vikendici pridružili i rođaci od 5 god), počeo je NAMJERNO piškiti u gaćice. Ja ga pitam dfa li mu se piški: NE i nakon par minuta se popiški u gaćice-pa to i ponosno zaključi i objavi.
    Stvarno sam i ljuta i zbunjena, što napraviti, što mu reći, kako pristupiti?!
    Da li to ignorirati ili mu reći da nije lijepo...
    Dajte,pomagajte.
    ja bi mu lijepo vratila pelenu pa da vidim što će biti, a nakon tjedan/dva probala opet. Vjerojatno mu se neće svidjeti pelena pa će htjeti tutu

  49. #199
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    Misliš :? :? :?
    Nemam pojma,nekako ga ne bi željela zbunjivati, iako, s vremena na vrijeme poludim.
    Sjetih se da "protest" može biti povezan i sa povratkom tate koji je s nama bio 2 tjedna na GO-raditi,a mi ostali na Šolti. Kad bolje razmislim, garant je to u kombinaciji s rođacima.

    :/ Pričekat ću još neko vrijeme-do povratka u St(za 20 dana) pa što bude...Šta mislite :?

  50. #200
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Ja mu ne bi vratila pelenu, Jure je od početka dobro prihvatio lonku ili wc,a nešto ga je očigledno naljutilo,jer si pisala da je i ponašanje promijenio,čekaj još malo,ako mu vratiš pelenu,mogao bi opet biti neki revolt,pa tek onda nisi ništa postigla! Samo naprijed draga i ljubi nam Juru!!!

    A malo da se i mi pohvalimo....2 tjedna bez pelene...sve ide bez problema,jedna nezgoda na tepih, uglavnom bolje nego sam mislila :D
    Još da nam je i noćnu makniti...no to ćemo se načekati

Stranica 4 od 22 PrviPrvi ... 2345614 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •