Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 72 od 72

Tema: Apaurin, Normabel.....prije začeća i u T?!

  1. #51

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb, trešnjevka
    Postovi
    103

    Početno

    dora 13
    tek sam sad skužila da si me pitala za M. Da u zadnjih 2 tjedna je super.
    Pedijatrica je skužila da mu glavica ostaje otraga kad ga je dignula u sjedeći položaj. Fizijatar i vježbe svaki dva tjedna. Bili smo prije cijepljenja na ultrazvuku mozga. Na zadnjoj kontroli je fizijatar rekao da sve ok (odmah mi je laknulo), a na vježbe i dalje idemo ali više preventivno jednom mjesečno.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Međimurje/Varaždin
    Postovi
    188

    Početno

    tryxy, jako mi je drago da se situacija popravil!!
    znači biće sve ok :D
    čuvaj malog draga!

    moj zaključak: vidim da se trudnicama većinom daje po 2mg, i većina ih pije samo kad je najnužnije, tako da vjerujem, ako ih ne pijemo pre često, da neće uzrokovati neke veće smetnje u razvoju bebe.....
    neznbam dal bi ih ja uzimala da sam T, mislim da nebi, al ovisi o situaciji okolnostima!
    ja sam ih ove dane popila ukupno 2 apaurine (po 2mg i nisu nimalo djelovali!) i ukupno 3 Normabela, od utorka do jučer po jednog od 2 mg)
    danas, nadam se, da mi neće više trebat, jer osjećam kako sam totalno psihički opuštena sada, smijem se stvarima zbog kojih sam se nervirala (poslovno) jer sam skužila da to nema nikakve veze samnom! :D


  3. #53
    inikaaaaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    444

    Početno

    čekaj malo .. nije mi jasno zašto bi i bilo nužno to piti u trudnoći?? za opuštanje? smirenje?? đizs!!!!!!!! Pa postoje i druge stvari za opuštanje i smirenje koje ne štet bebici .. npr. autogeni trening .. malo lavane .. i slično!! ne?? :shock:

  4. #54
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Jedna sam od onih koje izbjegavaju lijekove bilo koje vrste dok god je to moguće. Čak i glavobolju trpim dok ne postane sasvim jasno da bez pomoći neke tabletice neće proći.

    U cijelom svom nekratkom životu popila sam 1 (slovima: jedan) normabel od 2 mg, i to navečer prije operacije. Jer sam se jako bojala ishoda operacije (hoću li se probuditi s maternicom ili bez nje) i nisam mogla zamisliti da bih tu noć proležala u tjeskobi, bacakajući se po krevetu... i drago mi je što sam ga popila, jer sam, tako nenavikla na tablete, i od tog slabašnog normabela sva bila haj ... odspavala sam, kilstiranje doživjela kao da se događa nekome drugome i shvatila da na operaciju idem tek kad su me gurali na kolicima prema operacijskoj dvorani.

    Sljedeća dva normabela popila sam prije drugog AIH. Moj ginić je, čuvši da su mi na prvome morali raditi dilataciju (a to je, svi ginići i njihove med. sestre su mi rekli, onaj najbolniji dio kiretaže, tj. širenje cerviksa) sugerirao da uzmem normabel, jer da uz takav stres prilikom postupka smatra da su još manje šanse uspjehu. A da povećam šanse, popila bih... ma ne znam šta... I ta ukupno 4 mg normabela su mi olakšala pentranje na stol, jer sam se bojala ponovne boli. Bili su mi utjeha da će me manje boljeti...

    Međutim... na otpusnom pismu mi sada piše da uz utrogestane trebam uzimati i jedan aspirin od 100 mg i jedan normabel od 2 mg dnevno. Nakon prvog AIH sam trebala samo koristiti utrogestane.

    Koliko god mrzila lijekove, uzimat ću ga, svih ovih dana dok eventualno ne dobijem m. Moj uterus je u lošem stanju nakon operacije, moj cerviks je također neuobičajen a normabel djeluje i na opuštanje mišića. Ako će to pomoći, ako ima i 1% šanse pomoći, pit ću ga. Također, iako nemam nikakvih problema sa spavanjem (štoviše ), pit ću ga i zbog njegovog umirujućeg djelovanja, jer ako će i moja manje burna reakcija na stresore doprinijeti ma i 1% povećanju šanse, pit ću ga.

    I iako i dalje ne volim lijekove, točnije rečeno, grozim ih se, pokušat ću i još jednim lijekom koji me, u stvari, ne veseli. Ali ne veseli me ni bromergon, ni dabroston, ni klomifen, ni utrogestan, ni ovitrelle... pa sam ih, ili ih upravo sada, s nadom uzimam. I koliko god vjerovala u to da se psihički, emocionalni itd. problemi ne rješavaju tabletama, ovaj normabel ne pijem zato što želim ići linijom manjeg otpora, nego zato što vjerujem da mi je potreban.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Shanti

  6. #56
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno Normabela ;)

    Charlie

    Ono što hoću reći... općenito... naravno da ne treba koristiti lijekove bez liječničkog nadzora i bez njihove preporuke, ali bez obzira na vlastite stavove o lijekovima, kad doktor preporuči neki lijek, svaka treba odlučiti sama za sebe hoće li ga poslušati ili ne.
    A ja ne želim pomisliti za koji tjedan da nisam napravila sve što je doktor smatrao da bih trebala, i ostaviti si mogućnost pomisliti da bi možda, možda ipak bilo drugačije, da bih možda ugledala taj plus da sam pila i taj normabel.

  7. #57

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Okolo, naokolo
    Postovi
    11

    Početno

    Od mog brata žena treba svaki čas roditi, njoj je doktor preporučio Apaurin kad je imala nekakve kontrakcije, a pošto je s prvom trudnoćom imala lažne trudove, nakon što ju je pregledao rekao joj je da se to ne bi ponovno dogodilo, kad je uhvate trudovi, tj. ona prva stezanja da popije apaurin ako se smanji onda su lažni, jer pravi trudovi ne prestaju, a ukoliko su pravi onda će joj apaurin pomoći da se bolje otvori jer nema previše stezanja mišića i sl.
    Pa kako tko voli. Iako me osobno živciraju doktori jer jedni govore jedno, a drugi drugo, pa daj ljudi dogovorite se više, riječ je o ljudskim životima.

  8. #58
    bijeli ljiljan avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    270

    Početno

    shanti, potpisujem sve od rijeci do rijeci. Nema toga sto ne bih napravila za

  9. #59

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Lucina mama, kužim te ali ipak, medicina nije crno-bijela i stvari nisu uvijek jednoznačne...kao što ni mi nismo jednaki i ne reagiramo jednako na iste stvari!

  10. #60
    Pepe2 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    362

    Početno

    Tek sam sad svratila na ovaj topic...
    Naime, nije mi jasno zašto se ne preporuča uzimanje normabela ako tek želiš zatrudniti kad ga trudnice mogu uzimati ( po preporuci liječnika)...
    malo ste me sad prestrašile jer je mene prošlu subotu ukočilo u leđima ( nikad mi se to nije dogodilo) i morala sam piti brufen i normabel ( jer on opušta živac) ..nisam ih popila tko zna koliko, jedno tri dana po dvije ( ujutro i uvečer) ...moram još samo reći da to na mene nije imalo nikakvog djelovanja tipa da me uspavljuje ili umiruje...osjećala sam se kao da ga i ne pijem...

  11. #61
    Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sverige
    Postovi
    577

    Početno Re: Normabela ;)

    Uh , meni je ovo gadna tema ,jer sam protiv uzimanja tih vrsta tableta .
    Za mene su tablete za smirenje nesto strasno iz subjektivnog razloga , jer sam zivjela u blizini tabletomana , a posto znas da sam veoma iskljuciva - odatle i moj otpor prema takvim vrstama tableta i veliki strah .
    Ne znam odoh sa ove teme da vas ne zivciram , previse sam subjektivna

  12. #62

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Citiraj Shanti prvotno napisa
    ...normabel...
    Draga, potpuno razumijem o čemu pričaš. Ali svi mi na svoj način proživljavamo i shvaćamo ovaj svijet. Istina da je većina toga samo u "glavi", ali i da svi doktori nisu psiholozi i da nisu dužni nas "shvatit". Imaju "rutinu" koju odrade, prepišu lijekove i čekaju izhod...

    Nego nešto da ti pojasnim. Korištenje te vrste tableta je jako širokog spektra. Ne radi se samo o "opuštanju" živaca u glavi već o opuštanju kompletnig živčanog sustava u tijelu, te također o opuštanju mišića, te može biti jako djelotvorno u terapiji za koju ti je doc prepisao...
    Ako ti smetaju, iz bilokojeg razloga jače "kemijske tablete", konsultiraj se sa docom, da koristiš prirodne tipa Persen. Nisu teška kemija kao Normabel. Ali pomažu isto.
    Šteta da se kljukaš kemijom ako ćeš zbog iste biti lošeg raspoloženja, a s obzirom da ti je prepisao N. to mi je malo kontraproduktivno.

    Budi OK sa samom sobom, s odlukom da ga koristiš... Shvati da ti N. može jako puno pomoći. Ako možeš naći alternativu, probaj, ne košta ništa...
    Ali budi uvjek OK sa samom sobom, sa svojom odlukom... To najviše pomaže...


    Pusa i ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  13. #63
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Sweety, hvala

    Tvoje misli su na tragu načina na koji razmišljam sada, suočena s napisanom preporukom doktora da pijem Normabel. Pročitala sam sve o lijeku, i sedativno djelovanje je samo jedan od efekata, drugi meni bitniji je opuštanje mišića. I smatram da mi je i jedno i drugo (a posebno drugo) potrebno.

    Negativne posljedice ne osjećam, osim što sam malkice troma i kao lagano uspavana, ali kako uz to uzimam i utrogestan 3 x 2 dnevno, bez obzira što je vaginalno, u sva tri ciklusa kad sam ga koristila bila sam isto onako... njonjava.

    Ne volim kemiju, ali normabel mi se čini bezopasniji od klomifena, ovitrelle-a, bromergona... Sasvim sam OK. sa svojom odlukom, u miru sama sa sobom zbog nje.

  14. #64
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Samo ću nešto reći. Moja sestra kad je bila trudna 2 mj. prokrvarila je. Dr. joj je dao tablete za učvršćenje ploda i normabel. Rekao je da pije normabel kako bi bila što smirenija, jer je joj to bilo prijeko potrebno, a od normabela se maternica manje grči. A kada sam ja jedan put išla na AIh bilo me užasno strah, onda mi je dr. rekao da popijem slobodno nešto.

  15. #65
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    Citiraj rebeca prvotno napisa
    Samo ću nešto reći. Moja sestra kad je bila trudna 2 mj. prokrvarila je. Dr. joj je dao tablete za učvršćenje ploda i normabel. Rekao je da pije normabel kako bi bila što smirenija, jer je joj to bilo prijeko potrebno, a od normabela se maternica manje grči.
    kod mene je bilo identično ko kod tvoje sestre.
    ginić mi dao dabrostone i normabel od 2mg.
    i popila ja par puta taj normabel i sva nekako komirana.
    a onda izračunam da sam ja malo prokrvarila točno na datum kad sam trebala dobit menstruaciju da nisam trudna. i okanim se normabela, ali nastavim s dabrostonom.

  16. #66
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Pa da, u svakom slučaju je bolje bez njega ako se može

  17. #67

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    u blizini Zagreba
    Postovi
    80

    Početno

    Drage moje,
    dižem ovu temu kako bi pronašla malo podrške i dodatnih savjeta. Prije nekoliko mjeseci pod utjecajem stresa, doktori su mi dijagnosticirali anksioznost ( imala sam napade gušenja od alergijske astme) i nakon toga sam pala u depresiju. Duga priča uglavnom pila sam helex 2 puta dnevno po 0.50 mg i zoloft 1 dnevno po 0.50 g. Pila sam nekoliko mjeseci i u desetom mjesecu ove godine smo odlučili da želimo bebicu. Morala sam se skinuti sa svih tableta.Već 3 mjeseca ne pijem tablete, ali me užasno stišće u prsima, knedla u grlu i gušenje mi je svakodnevno, borim se svaki dan s tim i nije lako. Doktorica mi je rekla kad me uhvati jako da popijem normabel oo 0.5 mg. U ovih par mjeseci popila sam možda 5 puta kad sam imala jaki napad i mislila sam da ću se ugušiti. Pijem i čaj od gospine trave kažu da smiruje. Želja za trudnoćom je jača od svega ali radi toga nekad nisam u stanju uopće funkcionirati i samo želim doći doma i odmoriti se. Psiholog bi me stavio na tablete možda godinu dvije, ne želim, moram izdržati sama!!!!! Jel ima netko sličnu situaciju?

    Hvala na svim savjetima šaljem pusu!

  18. #68
    MMK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    498

    Početno

    Citiraj Mordana prvotno napisa
    Drage moje,
    dižem ovu temu kako bi pronašla malo podrške i dodatnih savjeta. Prije nekoliko mjeseci pod utjecajem stresa, doktori su mi dijagnosticirali anksioznost ( imala sam napade gušenja od alergijske astme) i nakon toga sam pala u depresiju. Duga priča uglavnom pila sam helex 2 puta dnevno po 0.50 mg i zoloft 1 dnevno po 0.50 g. Pila sam nekoliko mjeseci i u desetom mjesecu ove godine smo odlučili da želimo bebicu. Morala sam se skinuti sa svih tableta.Već 3 mjeseca ne pijem tablete, ali me užasno stišće u prsima, knedla u grlu i gušenje mi je svakodnevno, borim se svaki dan s tim i nije lako. Doktorica mi je rekla kad me uhvati jako da popijem normabel oo 0.5 mg. U ovih par mjeseci popila sam možda 5 puta kad sam imala jaki napad i mislila sam da ću se ugušiti. Pijem i čaj od gospine trave kažu da smiruje. Želja za trudnoćom je jača od svega ali radi toga nekad nisam u stanju uopće funkcionirati i samo želim doći doma i odmoriti se. Psiholog bi me stavio na tablete možda godinu dvije, ne želim, moram izdržati sama!!!!! Jel ima netko sličnu situaciju?

    Hvala na svim savjetima šaljem pusu!
    Draga Mordana
    Ja sam laik i nisam zagovornik sumanutog korištenja tableta, voljela bih ti ukratko predočiti moju situaciju, pa da eventualno imas neke predstave i o onima koji se ne libe popiti apaurin, o drugim lijekovima koje si spominjala nista ne znam
    Urađena mi je totalna tireodoktomija i prilično se ok osjećam ( apaurin propisan pp), uz povremena lupanja srca, gdje mi fali zraka, osjećam tjeskobu i srklet. U tim situacijama ja lijepo popijem 1 ili 2 mg apaurina ( 6 mj. radimo na bebi). Po mojoj vlastitoj procjeni vise bi nastetila sebi, svom srcu, maternici i eventualno bebi da ne popijem. Probala i odgovorno tvrdim da nikakve autosugestije, kamilice, lipe i perseni nedjeluju.
    Mislim da ću se u trudnoći truditi sto ređe popiti apaurin, ali ga ukinuti neću
    želim ti da nađes vlastiti mir i sigurnost u ispravnost svog misljenja.
    ~~~~~~~~~~~~~~~~ za tvoje želje i

  19. #69

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    u blizini Zagreba
    Postovi
    80

    Početno

    Draga MMK,
    puno, puno mi je lakše kad s druge strane pročitam da nisam sama. Ne volim opterećivati ljude oko sebe, nisu navikli da sam depresivna, uvijek sam prva kud god treba i za veselje i za posao. Sama na sebe sam ljuta i nervozna uz sve što mi se dešava. Kako imam 31 god i radimo na prvom djetetu 3 mjeseca , nadam se da ću pronaći neki mir. Nisam tabletoman, ali kad ne mogu izdržati pritisak moram popiti tabletu.
    Izašla bi van malo se opustila ali mi se pojave svi simptomi i ostanem kod kuće jer ne mogu funkcionirati.

    Hvala ti na savjetu, želim ti da ubrzo ljubiš svoju bebicu i da zajedno otvorimo odbrojavanje

  20. #70
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Mordana da te i ja malo ohrabrim.

    Nemam problem s anksioznošču al imam problem sa srcem i ne smijem se uzrujavati. Tako da ti ja pijem normabel od 5 mg več godinama al po potrebi, prije trudnoće to je znalo biti i svaki tjedan bar jednom. Nekad u teškim situacijama (neke osobne tragedije i problemi) znala sam popiti i 2 samo da zaspim i da dan prođe.

    Jedno 3 mjeseca prije nego smo planirali počet raditi na bebici, i mm i ja smo se detoksicirali, on od cigareta a ja sam rekla da ču pokušati što manje normabela piti. Nažalost još uvijek je to bio bar jedan tjedno. Na sreću ostala sam trudna pri prvom pokušaju i to duplići. I nečeš vjerovati, al nervoze više nisu uzrokovale aritmije i probleme tako da sam potpuno prestala s normabelom....do kontrakcija...sad ga uzmem 2.5 mg (pola od 5) kad mi se stegne maternica i osječam da mi treba opustiti mišiće. Doktorica govori da je to puno manje opasno za bebu nego kontrakcije, nervoza ili bilo što slično, tako da ti mogu reć da kad uzmem, uzmem bez neke grižnje savjesti jer mi zaista pomaže kod kontrakcija.

    Malo sam odužila, ali nadam se da sam ti pomogla bar malo. I želim ti što skorije jedan veliki + na testiću i sretnu trudnoću

  21. #71

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    u blizini Zagreba
    Postovi
    80

    Početno

    Curke hvala Vam,
    mislim da onaj tko nije nikad prošao kroz takvu fazu nezna kako je to teško i mučno. Evo sad me drži takva knedla u grlu da se borim sama sa sobom. Doktorica opće prakse mi je rekla da slobodno popijem normabel kad ne mogu izdržati, dok mi je ginekolog rekao nikako. Nisam znala šta da radim. U razgovoru s nekim osobama kažu da simptomi anksioznosti i depre mogu nestati s trudnoćom, još se sad uz neke općenite probleme koje danas svi imamo ( posao, obitelj...) i iščekivanje trudnoći da svoj danak kod nervoze.

    Lakše mi je kad s nekim to podjelim hvala, vam puno, puno!

  22. #72
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Mordana sve će to proći.

    Ne znam koje si metode olakšavanja provala. Ja sam nakon gubitka naše curice prije 2 godine, krenula u Englesku na hypnoterapiju (ima toga i u Hrvatskoj u Zagrebu, Istri...) jer sam se osječala užasno depresivno, a najviše ljuto. Bila sam jako negativna i ljuta na cijeli svijet. To stanje je trajalo dosta dugo, preko godinu dana. Bila sam sve skupa 3-4 puta u Engleskoj u tom periodu i odradila dosta tretmana. Puno mi je pomoglo, stvarno sam se nekih mjesec dana nakon zadnje terapije počela osječat nevjerovatno! Cijeli mi se život promjenio, postala sam puno sretnija, veselija, nisam više ljuta na nikog, i največi problem koji sam imala a to je da sam krivila sve i svakog za našu nesreću, je skroz nestao. Od tad smo se vjenčali, proputovali pola svijeta, i kao šečer na kraju napravili ove dvije srečice u trbuhu. I ja sam sigurna da je sve to tako jer sam promjenila stav, i oslobodila se.

    Nisam sad postala neki anđeo al sam sebe oslobodila tereta koji me je gušio, negativnosti depresije i ljutnje. Tvoj mi problem zvući kao nešto što bi se rješilo takvom metodom.



    Ps: hypnoterapija nije hipnoza, to puno ljudi mješa

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •