Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 72 od 72

Tema: Štipa me - noću ludim

  1. #51
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Nesto sam htjela pitati (skusnije).

    Razumijem da je najbolje govoriti djetetu kad nesto krivo radi, ali mi imamo gadan problem kad se radi o dojci. Naime, Patrik se na Ne! ili na recimo moj uzvik Au! kad me ugrize, ili cak na ozbiljni izraz lica dok govorim da me boli - rasplace! I to gorko, uvrijedjeno i tuzno plakanje sa suzama. Fakat ne znam kako da tome doskocim.

  2. #52
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Tiwi, ne mora dijete biti upozorovano samo kad napravi "štetu". Najbolje je o tome govoriti kad su djeca naspavana i spremna na učenje...vidiš da usvajaju stvari...najbolje ujutro nakon doručka...onda govoriš...uzmi nekakvog plišanu igračku ili lutku i objašnjavaj.

    Kad izlaze zubi onda znaju zagristi nesvjesno kao da vježbaju dojenje s novim zubom...
    Osim riječi "NE" smisli još nešto kao PAZI to boli ili PUSTI!

    Uglavnom razgovaraj s njim koliko ti god zvučilo uzaludno jer se čini još premali, razgovaraj i razgovaraj.

    Možda on plače jer si uzviknula NE ili AUA pa se prestrašio pa je u šoku...i ne povezuje...jer strah nadvladava...

    Ako te gricne, otkači ga prstom i budi žustrija u pokretima,ali ne pretjeruj... Nagli uzvik ga možda zbunjuje i učiniti da ne povezuje...

  3. #53
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Hvala Samaritanka

    Jucer mu je izasao novi zubic i tocno se vidi da kako si rekla "vjezba" dojenje s novim zubom, nije me gricnuo, bar ne da zaboli, vec samo kao da nesto isprobava ali jako pazljivo. Ja sam ipak pazljivo reagirala, nije se rasplakao ni naljutio - mislim da je shvatio sto mu zelim reci. Da mamu boli

  4. #54
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    samaritanka, vrlo mi je interesantno to sto pises.

  5. #55
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Hvala Seni...

    Vremenom se uoči kako postoje sitne razlike u nijansama, a samo prava nijansa daje željeni učinak gdje su svi zadovoljni. U biti puno toga leži u komunikaciji mame i bebe i interpretaciji situacija.

  6. #56
    Furešta

    Početno

    Moj se sinčić (2,5 god.) dojio do prije 20ak dana. Osim dnevnog dojenja, uredno je tražio i noćno - tješenje na cici. Dakle, pune 2,5 godine, svake noći, buđenje i njemu i meni. Kako će uskoro u vrtić, kako se ovisnost o cici povećavala, odlučila sam prestati dojiti. Apstinencijska kriza je prošla relativno bezbolno. A mali je ovisnik tijekom 3 noći počeo spavati cijelu noć!

  7. #57

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Evo nas opet u ovoj fazi.
    Dakle, sad ima 18 mjeseci i razrađenju taktiku maltretiranja svoje jadne matere - prvo mi bjesomučno gura prstić u pupak, svaki put ga maknem, pa ga on ponovo stavi. Nakon nekog vremena omotam se dekom oko trbuha. Ok. Prelazimo na madež na cici. Stavljam ruku preko madeža. Pokušava mi maknuti ruku, uz negodovanje. Mičem njegovu ruku i opet stavljam svoju. On miče moju ruku. Odlazim u kuhinju po flaster. Stavljam flaster. Kaleb skida flaster. Opet stavljam ruku, MD stavlja ruku preko moje. Kaleb odustaje od borbe s duplom preprekom i nastavlja sisati štipajući područje oko bradavice noktićima. Mičem mu ruku. Lagano me gricka. Sviće zora. Zavjesa pada, završetak trećeg čina.

    Što mi je činiti, osim poludjeti?

    Btw, po danu to ne radi, pa mu ne mogu tada objasniti da to ne radi.

  8. #58
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    probaj mu dati neki neživi predmet da maltretira dok doji, možda uspije!

  9. #59
    Furešta

    Početno

    Obuci majicu.

  10. #60
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    uzmi sisu svaki put cim krene s tim, znaci odmah s pupkom. reci mu da ne zelis da ti radi i da moze gnjaviti medu, zeku, whatever, pa mu vrati sisu.

    i tako u krug cijelu noc.

  11. #61
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    nastavlja sisati štipajući područje oko bradavice noktićima.
    mmm, omiljeno...

    Btw, po danu to ne radi, pa mu ne mogu tada objasniti da to ne radi.
    ovo je i meni bio problem.
    jednom mi je ipak puknuo film, i odlucila sam ne popustiti citavu noc. Uopce nisam dozvolila da rukama prilazi cicama. Tu noc nismo puno spavale ni ona ni ja, ali dalje se sve manje opirala, i s vremenom zaboravila. Sad vec dugo ni ne pokusava.

  12. #62
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    i kupi mu kupusica, oni imaju pupak.

  13. #63
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    e da, podsjetila me marta, mislim da sam i ja tonki gurala stalno u ruku nekog plisanca. nju je to naravno razdrazivalo, ali se meni cinilo ljepse nego da joj jednostavno odgurujem ruku.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Majicu imam (čak i grudnjak), nije mu problemi zavući ruku pod nju. Plišance mrzi i vitla ih u zid dok kažeš "evo ti pliš...", kaj su to kupusice? :? Micanje sise u polusnu rezultira scenom kakve bi se i Mamić postidio. :shock:

  15. #65
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Kupusići su ti one slatke lutkice bebe.

    Sad sam, čitajući vaše probleme, baš hepi kaj moj Patrik ima dekicu mazilicu i iako mu ne služi kad me nema nego bez nje ne idemo sisati ni spavati (a ponekad se s njom i kupamo) - super je jer nju cijelo vrijeme navlači, meće prek noge, pa preko glave, pa nježno po ličeku a moje tetrapake pusti na miru.

  16. #66
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Luna, tak i tak ne spavas po noci. Nis te nekosta da probas izvlaciti sisu na svaku neugodnost.

  17. #67

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Plakat će i bit će jako nesretan. :/ Ovako je bar on ok...

    Bit će da mi još nije došla voda do grla.

  18. #68
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Luna nemam pojima kaj napraviti po noći.

    Al po danu imam razvijenu taktiku.
    Naime kad Lea krene sa ružnim cicanjem kroz zube onak da žulja, kažem joj uvijek istu rečenicu "LEA, mama će spremit cicu i nema više!".

    U početku, svega par puta sam fakat pospremila cicu i nisam joj je dala, na što bi ona plakala i bila nesretna kak i sama veliš.

    No sad samo veli u pol glasa: ne, mama, cica. I nastavi lijepo cicati.

    Ponekad vidim da uopće nije svjesna da je počela kroz zube vuć, no evo našla sam način kako da je upozorim.

  19. #69
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Plakat će i bit će jako nesretan. :/ Ovako je bar on ok...

    Bit će da mi još nije došla voda do grla.
    Al ovako si ti nesretna, a postoji nacin da oboje budete ok. A to je da mu jasno das do znanja sta smije a sto ne s tvojim tijelom.

  20. #70
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Plakat će i bit će jako nesretan. :/ Ovako je bar on ok...

    Bit će da mi još nije došla voda do grla.
    Luna, ja mislim ovo "jako nesretan" i nije baš tako. Djeca su u stanju jednostavno gurat svoje, s puno žara i predanosti.

  21. #71
    india avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    383

    Početno

    nisam sve čitala ali jesi li mu pokušala išta reći dok krene rovarit po tebi? i h ima ruke 100% u pogonu po noći, ja ludila isto. zamatanje u poplun, skrivanje druge cice i tak... sve dok joj nisam strogim glasom rekla da prestane jer mamu to smeta, primila joj rukicu i tako držala. sad samo kažem da me smeta i ona (većinom) smiri rukicu.

  22. #72
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    mi imamo dudu pa to nekako s njom rjesavamo, ali samo ako se radi o cicanju za uspavljivanje. kod obicnog cicanja ne trazi nista, samo me ponekad malo tuce po cicama, primim mu ruku i nekako uspijem proci bez veci posljedica.

    zna me ponekad i gristi, ali cisto iz zezancije, to ne dam nikako, izvadim cicu i kazem 'ne gristi' navucem majicu i kazem nema cice. to donekle razumije.

    kod nocnog dojenja nema problema, ali kad bi bilo mislim da bih pokusavala srezati ih u korijenu. maltretiranje cice i mene je jedina navika koju ne zelim stvoriti, sve ostalo do sad sto je htio sam mu dopustila dok ne bi bio spreman da sam odustane. sad je vec dovoljno veliki da shvati da i ja imam poneku potrebu.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •