Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: (ne) tiskanje

  1. #1
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno (ne) tiskanje

    Vezano za ono da se beba ne tišće vani i prodisavanje trudova itd, mene zanima kada se dobije nagon za tiskanjem a kao žena nije dovoljno otvorena.
    Meni je nekako logično da se u tom trenutku treba skoncentrirati na opuštanje mišića, jer, kako kažu da su trudovi jako slični menstrualnim, ja imam jako velike bolove koji su još jači kada se stisnem, znači jedini lijek mi je koncektriranje na opuštanje stomaka, guze, nogu, leđa i bolovi su puno manji (sada se više ne zezam s tim, popijem ketonal forte :D) i čitala sam da je dosta vas samim prodisavanjem došlo do toga da se vidi glavica.
    Pa pošto sam zbrkala, zanima me da li je moguće dobiti prerani nagon za tiskanje i KAKO prodisavati trudove?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    378

    Početno

    Maslačkice , pozdravi mi Bosnu
    Ne znam hoću li u potpunosti odgovoriti na tvoje pitanje al evo... Ja sam u porodu dobila nagon za tiskanje kad sam već bila dovoljno otvorena ali je Nola bila malo nakrivo, nije se bila namjestila kako treba. Znala sam da ne smijem tiskati već prodisavati i probati se opustiti koliko mogu (mada ne računaj da ćeš moći 1oo%, nekad se tijelo samo "lomi"). Babice i dr. su na kraju rekle da tiskam a da će bebu probati rotirati uz tiskanje i tako uz još par trudova N izleti van ka čep
    Taj nagon dobivaš kad se dijete skroz spusti i počne pritiskati debelo crijevo, do tada se trebaš opuštati i prodisavati trudove, ako i sama budeš u grču teže će to sve ići.
    Što se tiče prodisavanja, dišeš jako plitko i brzo tako da ti se dijafragma diže i ne stigne spustiti do kraja da pritišće stomak pa će i trudovi biti manje bolni (bar tako kažu ) Ja sam se recimo koncentrirala na N otkucaje srca na ctg-u, kako bi njoj srce kucalo tako i ja disala i to me opuštalo, i još plus to što je MM bio uz mene... veeeeliki +
    Želim ti sve naj, opusti se i slušaj svoje tijelo i bebanu

  3. #3
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Izgon je meni najbolji dio poroda. Puno me manje bolilo kad sam tiskala nego kad sam prodisavala trudove. Jednom mi je babica rekla ne još tiskati, a ja sam imala nagon i koliko god sam se trudila nisam mogla ne tiskati. To tijelo radi samo.

  4. #4
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    ja nisam imala nagon za tiskanje, sve dok moj mali mis nije bio skroooz nisko - ali to tiskanje je doslo nekako samo od sebe. nisam bas mogla kontrolirati, bol je bila tako jaka, da su se meni svi misici stezali i tiskanje je doslo "automatski".

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    1,610

    Početno

    Ja uopce nisam imala nagon za tiskanjem, tiskala sam kad bi mi rekli da treba, ali ipak je sve zavrsilo nalijeganjem na trbuh.

  6. #6
    ivanche avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    454

    Početno

    Ja sam imala nagon za tiskanjem i glavica se već vidjela, ali pošto nisam bila u bolnici suzdržavala sam se do nje.
    Znači da sam 15 min. koiko je trebalo hitnoj da me dovuče u predrađaonu izdržala.
    I na kraju nekako baš i nisam tiskala nego je on više "iscurio".

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Citiraj Eci prvotno napisa
    Izgon je meni najbolji dio poroda. Puno me manje bolilo kad sam tiskala nego kad sam prodisavala trudove. Jednom mi je babica rekla ne još tiskati, a ja sam imala nagon i koliko god sam se trudila nisam mogla ne tiskati. To tijelo radi samo.
    Ovako je bilo i kod mene, jedva sam docekala da kazu tiskaj!!

  8. #8
    devet_mjeseci avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    679

    Početno

    Meni se stalno tiskalo... Na kraju su mi oči bile krvave i imala sam po tijelu modrice od popucalih kapilara jer ("pametna" ja) nisam otišla ni na kakav tečaj i nisam vježbala nikakvo disanje. No, drugi ću puta biti pametnija...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •