Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Porodiljna naknada samohranih majki?

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    46

    Početno Porodiljna naknada samohranih majki?

    Da li netko možda zna da li samohrana majka ima pravo na još neku vrstu naknade kada prima drugi dio porodiljne naknade (mislim na 2500kn drugih 6 mjeseci) s obzirom da su prihodi po članu kućanstva dosta niski u tom slučaju? Znam da se dječiji doplatak može dobiti kada prihodi ne prelaze nekih 1600kn po članu kućanstva, znači li to da se u periodu porodiljnog isto može dobivati dječiji ili ne?

  2. #2
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno Re: Porodiljna naknada samohranih majki?

    Citiraj Alone prvotno napisa
    Da li netko možda zna da li samohrana majka ima pravo na još neku vrstu naknade kada prima drugi dio porodiljne naknade (mislim na 2500kn drugih 6 mjeseci) s obzirom da su prihodi po članu kućanstva dosta niski u tom slučaju? Znam da se dječiji doplatak može dobiti kada prihodi ne prelaze nekih 1600kn po članu kućanstva, znači li to da se u periodu porodiljnog isto može dobivati dječiji ili ne?
    i ja sam samohrana majka pa dobivam samo 1600kn (kao porodiljna naknada na temelju redovnog studiranja) + 300kn dječjeg doplatka....

    kako ti dobivaš 2500??? jel to ovisi o poslu kojeg si prethodno radila, o gradu u kojem tražiš naknadu ili o nećem trećem?????

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    46

    Početno Re: Porodiljna naknada samohranih majki?

    Citiraj abonjeko prvotno napisa
    kako ti dobivaš 2500??? jel to ovisi o poslu kojeg si prethodno radila, o gradu u kojem tražiš naknadu ili o nećem trećem?????
    Ovisi o iznosu plaće koju si primala dok si radila.
    Dobivaš dječiji doplatak na osnovu porodiljne naknade ili kako?

  4. #4
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno Re: Porodiljna naknada samohranih majki?

    Citiraj Alone prvotno napisa
    Citiraj abonjeko prvotno napisa
    kako ti dobivaš 2500??? jel to ovisi o poslu kojeg si prethodno radila, o gradu u kojem tražiš naknadu ili o nećem trećem?????
    Ovisi o iznosu plaće koju si primala dok si radila.
    Dobivaš dječiji doplatak na osnovu porodiljne naknade ili kako?
    dobivam na osnovi samohrane majke (nisam vjenčana) :D

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb- Velika Gorica
    Postovi
    261

    Početno Re: Porodiljna naknada samohranih majki?

    Citiraj abonjeko prvotno napisa
    Citiraj Alone prvotno napisa
    Citiraj abonjeko prvotno napisa
    kako ti dobivaš 2500??? jel to ovisi o poslu kojeg si prethodno radila, o gradu u kojem tražiš naknadu ili o nećem trećem?????
    Ovisi o iznosu plaće koju si primala dok si radila.
    Dobivaš dječiji doplatak na osnovu porodiljne naknade ili kako?
    dobivam na osnovi samohrane majke (nisam vjenčana) :D
    Znaci li to da i ja imam pravo na taj iznos jer moj sin u rodnom listu nema navedeno ime oca a i ne zivimo zajedno :?

  6. #6
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno Re: Porodiljna naknada samohranih majki?

    Citiraj abonjeko prvotno napisa
    dobivam na osnovi samohrane majke (nisam vjenčana) :D
    ja za ovo još nisam čula.
    koliko znam izračun se radi samo na osnovu redovnih primanja.

  7. #7
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno Re: Porodiljna naknada samohranih majki?

    Citiraj tweety prvotno napisa
    Citiraj abonjeko prvotno napisa
    dobivam na osnovi samohrane majke (nisam vjenčana) :D
    ja za ovo još nisam čula.
    koliko znam izračun se radi samo na osnovu redovnih primanja.
    a cuj, ja ga dobivam 299kn mjesecno (nije Bog zna sto ali pomogne)+1600 porodiljne naknade....valjda zato sto sam ja redoviti student, jos i samohrana + ni decko nije zaposlen u stalnom radnom odnosu (radi na crno nesto za jako malo novca) tako da ni on nema nikakve zabiljezene prihode.... :/

  8. #8
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    abonjenko, daj se raspitaj na osnovu čega dobivaš taj dodatak. ovdje su se javljali jednoroditeljci koje je zanimalo postoji li osnov po kojem bi mogli dobiti neke novce, ali nitko nije imao info da je to moguće.
    moje je saznanje da samo na osnovu bračnog statusa ili činjenice da otac djeteta nije upisan u rodni list, ne možeš dobiti dodatne novce.
    ono što ja znam:
    a) porodiljna naknada (koja se izračunava na već znani nam način)
    b) dječji doplatak/dječji dodatak (za zg)
    c) eventualno neka socijana pomoć ili jednokratna pomoć (czss-a) s obzirom na primanja po članu kućanstva

    ajde neka ti ne bude teško izvidjeti, možda nekom pomogneš

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    89

    Početno

    Jednokratna pomoć od czss se sigurno dobiva,već sam to pisala jerznam po mojoj susjedi,samo ona nije bila u radnom odnosu pa je dobivala 740 kn svaki mjesec dok nije počela radit!!!!!Mislim to je socijalna pomoć u ovom navedenom slučaju,ali ima i jednokratna pomoć 100% i to 4 puta godišnje se ima pravo pitat!!!!Samo se javite svom socijalnom radniku

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    1

    Početno

    saohrrana sa majka dvoje djece živim u podstanarskom stanu prijavljena sa na 4 sata tj prima 1500 kn plaće i neA PRAVO NA NIKAKVU POOĆ ZA UZDRŽAVANJE POSTOJI LI NEKIDRUGI OBLIK SOCIJALNE POMOĆI BARE 1000 KN DA MOGU PRIMAT

  11. #11

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    39

    Početno

    Drage dame, sva se prava temelje na osnovi primanja a ne vasem obiteljskom statusu, iako pomalo pomaze kada kazes socijalnom radniku da si podstanar zivis sam s djecom.
    Zivjeti sam znaci da na mjestu gjde ste prijavljeni nije prijavljen nitko drugi poput vasih roditelja, decka, BM itd.

    Pravo na djecji doplatak se ostvaruje tj izracunava na temelju projeska primanja po clanu domacinstva koji koliko se sjecam mora biti negdje ispod 1630 kn ili tako nesto.
    Vise o tome mozete procitati ovdje:
    http://www.roditeljski.info/magazin/...ko-sto-i-gdje/
    http://www.roditeljski.info/magazin/...ecji-doplatak/

    Dodatna prava su jednokratna pomoc, privremena alimentacija, naknada za nezaposlene, jenokratna pomoc za opremanje novorodjenog djeteta, porodiljski doplatak (isto se izracunava na temelju ostvareni prihoda).

    Vise o tome mozete procitati na stranicama HZMO CZSS ZZZ itd

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •