Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: 2-godisnjak, kako se igrati?

  1. #1
    BP avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    863

    Početno 2-godisnjak, kako se igrati?

    Moj 2 godisnjak je povucen i voli "mirne" igre. Istina je da i nemamo bas njegovih vrsnjaka za igru, mozda je i to razlog, a ja i MM vise nemamo ideje kako se zabaviti. Imate li kakav prijedlog? Crtanje i listanje slikovnica nam je pomalo dosadilo...Kad se i nadje u drustvu druge djecice, najcesce se izolira i igra sam....

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    92

    Početno

    Možete zajedno praviti kolačiće od slanog tijesta (kila brašna+pola kile sitne soli+voda), igrati se vodom, raditi kućicu od kartona (koju on na kraju oboji vodenim bojama ili temperama), igrati se lovice, tražiti skrieni predmet,...

  3. #3
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    nemam ti pametan prijedlog, ali sam samo došla uzdahnit jedan duboki ahhhh jer mi još nismo doživili niti jednu "mirnu" igru dulje od 3 minute
    moja je toliko živo dite da kod nas pale i igraju se samo živahne igre koje ne uključuju mirno sjedenje, čitanje, crtanje. odnosno igraju se svega te tri minute i onda je opet sve na mlazni pogon.

  4. #4
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    jednostavne slagalice (od 2 ili 3 dijela, npr. imaš razne glave i razna tijela, pa ih kombiniraš)
    prve puzzle (velika ploča s raznim oblicima, npr. razne životinje)
    lego duplo
    lego figurice ili schleich životinje

  5. #5
    BP avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    863

    Početno

    joj cure super, bas vam hvala. ako jos nekom padne nesto napamet - WELCOME!!

  6. #6
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Lutonjica me prestigla...
    Mi obožavamo puzzle već dugo (sad smo većna onima od 30 pa i više kom).
    A LEGO je bio dobitna kombinacija u hladnijim danima, a i sad se (rijetko jer juri van i vani smo saattiimma) poigra s njima. Imamo kocke (oko 250 kom ) i cijeli životinjski vrt, Bob graditelja i Traktorka i ni sama ne znam što.
    Nama je sada glavno dječje igralište, malo pijeska i tobogan ili neizostavni NOGOMET.
    Možda da nađete društvo negdje u parkiću, pa čak ako se do parkića morate i voziti (kao mi) jer je mami sad već teško pješačiti pola sata i onda se igrati dva sata i onda natrag...

  7. #7
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    nasa dvogodisnjakinja najvise voli 'pretend play' - kuhanje (po mogucnosti s pravim namirnicama), hrani lutke, vozi ih u kolicima, igra se doktora, 'posprema' stvari po kuci po vlastitoj inspiraciji (npr. brise zidove vlaznim maramicama), igra se muzickim instrumentima (bubnjevi, ksilofon, klavijaturice...) i plese i pjeva, izradjujemo 'suskalice' od PET ambalaze i rize/tjestenine/graha...
    voli play-dough i piku-sliku.
    neki dan se prekrasno igrala u malom satoru.
    jucer joj je cuvalica oko nogu od stola porazapela niti od spage, i to je bila paukova mreza. Dan prije napravila joj je strik za ves, u odgovarajucoj visini, pa je vjesala ves.
    Sad kad je vruce, voli provoditi vrijeme u kadi. S raznim kanticama, casicama, ribicama, PET bocama, lopticama. U kadi je zgodno dati djetetu spuzvu, i napraviti pjenusavu kupku - zabava je beskrajna. Zgodne su i one jednokratne gumene rukavice napunjene vodom.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno Re: 2-godisnjak, kako se igrati?

    Citiraj BP prvotno napisa
    Moj 2 godisnjak je povucen i voli "mirne" igre. Istina je da i nemamo bas njegovih vrsnjaka za igru, mozda je i to razlog, a ja i MM vise nemamo ideje kako se zabaviti. Imate li kakav prijedlog? Crtanje i listanje slikovnica nam je pomalo dosadilo...Kad se i nadje u drustvu druge djecice, najcesce se izolira i igra sam....
    I moj skoro-pa-3-godišnjak voli "mirne" igre, a volio ih je i kao "čisti" 2-godišnjak, i najvažnija igračka su nam već godinu dana, naizmjence, drvena željeznica (pruga, vlakići) i puzzle različitih težina (od najlakših pa do onih malo težih, postupno ih je svladavao).
    Kako raste, tako si i sam smišlja zabavu po svom ukusu, trenutno je glavni hit mali kalkulator s kojim se u stanju dugo igrati da mu ne dosadi.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    evo mame jos jednog "mirnog" dvogodisnjaka (koliko to oni mogu biti Kazem "mirnog" upravo iz razloga sto nikad nije volio igre pune fizickih aktivnosti (ni doma ni u parku) - nema nekih pretjeranih juranjava, skakanja, igri s loptom: doma je najradije u beskrajnom prelistavanju slikovnica (Piko u svim varijantama i Tigrić Jakov, sve iz te serije, su nam ovosezonski favoriti!), i negdje nakon navršene 2. god. - legići! Moze po 1-1 1/2 slagati te kocke na tepihu (naravno da dobar dio tog vremena zeli da i ja s njim slazem) pa gradi, gradi, rusi pa opet gradi... Prve je dobio za poklon a kad smo vidjeli da ga to stvarno zabavlja onda su mu i mi kupili jos lego-duplo ali onih "rifuzo" da ima vise materijala za gradit (do tada je imao te vatrogasce i postara). A vani isto mirnije varijante igre: kantice i lopatice i to sve do nedavno solo a od prije 2 mjeseca (na moje opće odusevljenje!) sa jos 2-3 djece iz kvarta, slicnog karaktera - bas ih je prekrasno gledat kako se bez puno vike (suza gotovo nikad!) zaigraju i kako ide prema njima kad ih vidi u parkicu
    Uglavnom preporucam legice u svim njihovim varijantama!

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Eno tatin alat razasut po dnevnom boravku, da mu nešto teško il oštro ne padne po nozi nosi tatine gojzerice, povremeno i djedovu pravi kacigu kakve se nose po gradilištima...ah...ne preporučam, samo olakšavam dušu

  11. #11
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Mi se obožavamo ljuljati na ljuljački i sad se ne skidamo s nje otkad smo je instalirali u stanu. Inače, trenutno je najslađe igrati stvarima koje koriste odrasli (pegla, usisivač, alat). A kad se igramo zajedno, volimo crtati, pjevati.... Ustvari, sad smo u fazi da već sam Luka izmišlja neke aktivnosti i tako sam diktira igru. Samo što mu je koncentracija kratka pa često mijenjamo rekvizite.

  12. #12
    bobaibeba avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    760

    Početno

    Citiraj makita prvotno napisa
    Eno tatin alat razasut po dnevnom boravku, da mu nešto teško il oštro ne padne po nozi nosi tatine gojzerice, povremeno i djedovu pravi kacigu kakve se nose po gradilištima...ah...ne preporučam, samo olakšavam dušu
    Omiljena zabava-pravim čekićem po betonu ili nečem željeznom da što bolje zvoni...užas,ali kod susjeda čim uđe u garažu uzima čekić i pola sata sam bez brige s njim

    I ja forsiram knjigice,pa malo bojanja,slaganje kockica ali to ga sve jako kratko zanima.

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    326

    Početno

    mi nismo dvogodisnjaci, ali nam je isto napet tatin skromni alat. kad snimi kacavidu, nosi je do prve vide na lajsni od parketa i zavidava do besvijesti

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    138

    Početno

    A zašto ne pokušate loptu ili balon? To ne mora biti divljanje i jurnjava i skakanje, sjednete na pod i kotrljate loptu jedan prema drugome i natrag, ili balon (neki manji) lagano gurkate preko poda, pa onda višlje (iznad poda, ali ne previsoko). Korisno je jer se ipak malo razgiba, a možda ga to navede i na neku bržu, žešču igru (koje volim jer M nakon toga spava "ko beba")

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    507

    Početno

    Mi damo Tei vani hrpu posudica i vodu i pjesak i ona se time može igrati cijelo popodne. Ona i sestrična beru travu, cvijeće traže kamenčiće i to kuhaju u vodi. Najdraže im je kuhati suhu pseću hranu i to dok ima, uvijek ukradu psu i odmah u vodu s tim.
    Ako je jako toplo, onda naravno u obzir dolazi bazen i hrpa gumenih igračkica i loptica unutra.
    Zatim jurnjave na bicikliću po dvorištu, ljuljačke.
    Unutra se slabo igramo otkada je toplo jer smo unutra samo za doručak, ručak i večeru. Eventualno navečer pogledamo koji crtić i pročitamo slikovnice.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    507

    Početno

    Sad mi je palo na pamet da sam zaboravila jednu od Teinih omiljenih igara. Damo joj kist za farbanje i kanticu s vodom i onda ona "boja" garažna vrata jer ostaje onak tamno dok se namoći. Onda je sva sretna jer je "majstor".

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •