Stranica 8 od 8 PrviPrvi ... 678
Pokazuje rezultate 351 do 386 od 386

Tema: Odgoj u duhu vjere

  1. #351

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    963

    Početno

    hehehehe......cuj ne znam ko bu kaj i u kojoj vjeri potpisivao-ali poslije mene bu rekel-dragi Boze

  2. #352

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    Citiraj jassi prvotno napisa
    potpis
    to buš obavila kad ti mgrubi isporuči rođaka...

  3. #353
    Hana_Sara avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    539

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    Citiraj sorciere prvotno napisa
    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    moliti boga da ona radi kako ja mislim da je ispravno, tj. moliti da je "prosvjetli" jer JA sudim da griješi .... zapakirana osuda u lijepe riječi ništa drugo
    zar HS ne radi upravo to?
    jep, tako ja vidim, i to mi smeta
    evo da i ja potpišem necjepušu mgrubi.
    a ja i opet pitam: osuduje li onda i Biblija? jer u Bibliji jer to vrlo politicki nekorektno receno, kako i gdje homoseksualnost spada. vec sam se jednom pozvala na konkretna mjesta gdje o tome pise, pa vise ne zelim, osim sto cu jednu stvar citirati, iz poslanice Rimljanima:

    Zato ih je Bog po pohotama srdaca njihovih predao nečistoći te sami obeščašćuju svoja tijela, 25 oni što su Istinu - Boga zamijenili lažju, častili i štovali stvorenje umjesto Stvoritelja, koji je blagoslovljen u vjekove. Amen. 26 Stoga ih je Bog predao sramotnim strastima: njihove žene zamijeniše naravno općenje protunaravnim, 27 a tako su i muškarci napustili naravno općenje sa ženom i raspalili se pohotom jedni za drugima te muškarci s muškarcima sramotno čine i sami na sebi primaju zasluženu plaću svoga zastranjenja. 28

    ako vjerujem Bibliji, za takve ljude itekako treba moliti.... a za djevojcicu koja se nasla usred takvog grijeha molim jednako kao sto bih molila za dijete u obitelji gdje neki drugi grijeh vlada, bio manji ili veci. NARAVNO da ona nije kriva za stanje stvari niti odgovorna, ali molitva kao pomoc joj je uvijek dobrodosla, pogotovo jer zivi u "otezanim uvjetima" kad se radi o spoznavanju vjere.

    Ako H_S misli da te žene žive u grijehu i želi moliti za njih to je osobno njena stvar, ne vaša. I njeni stavovi su njeni stavovi - nisu vaši. I ona živi sa svojom savjesti, ne sa vašom. I odgaja svoju djecu, ne vašu.
    Ne znam je li to dovoljno?
    sve to stoji, al upravo ta H_S se obratila svekolikom forumaškom puku jer je u nedoumici kako sve objasniti svom djetetu i kako se nositi sa svime što liberalan svijet nosi.
    zapravo ne MC... obratila sam se KRSCANSKOM dijelu ovog foruma koji donekle dijeli moje misljenje utoliko sto vjeruje Bibliji i polazi od odredenih slicnih postavki... zato sam i postala u ovom topicu, a ne u "gay je ok" topicu... radi se o odgoju u vjeri, take it or leave it.

    nije mi bila namjera ulaziti u ovakve polemike, najmanje u tome što je politički korektno, nego sam fakat bila uvjerena da hani_sari dajem savjet, najdobronamjerniji savjet. moj savjet je bio - ne brigaj tuđu brigu! (i riješit ćeš se jednim udarcem i sve buduće dileme), al to se eto shvatilo kao da joj stavljam brnjicu, kao da ne smije moliti za grešne, kao da joj branim njene stavove. ma bujrum, moli ti za sve nas, ako ti je do toga, ako fakat misliš da time činiš dobro svojoj kćeri! ja osobno mislim da ona time ne čini dobro vlastitom djetetu, da previše teško breme stavlja na ta mlađa leđa, jer naivna kakva jesam, mislila sam da se o dobrobiti njenog djeteta radi, a ne o slobodi mišljenja dotične članice.
    savjet ti je bio ok do onog dijela gdje kazes da ti molitva za tu djevojcicu nije prihvatljiva.. jer mislim da je to molim li ili ne za nekoga i zasto ipak preintimna stvar da bi o tome polemizirali. sto se tice bremena koje se stavlja djetetu, tu homoseksualni parovi (po mom misljenju) prednjace jer djeci stavljaju breme razlicitosti i manjine, o prirodnosti same stvari da ne govorimo...

    i da, ove price o domu i slicno ne stoje, pitanje je koliko bi lako i ovdje homo par posvojio... nego se radi o zeni koja je biseksualka i doslovno je djevojcicu otrgnula od oca da bi stvorila dom sa drugom zenom. dijete je trenutacno istraumatizirano (sve se to odigralo relativno nedavno) pa je situacija kao takva stvarno komplicirana...

  4. #354
    Hana_Sara avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    539

    Početno

    Citiraj jassi prvotno napisa
    ja ne lizem oltare,idem u crkvu ,,ispovijedim se s vremena na vrijeme,postujem svoju vjeru no postujem vjere srugih ljudi, postujem ateiste i agnostike,postujem hetereo i homo veze jer mi nitko nije ucinio nista nazao od homo prijatelja
    bas si to ruzno rekla...

  5. #355
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Hana_Sara prvotno napisa
    Citiraj jassi prvotno napisa
    ja ne lizem oltare,idem u crkvu ,,ispovijedim se s vremena na vrijeme,postujem svoju vjeru no postujem vjere srugih ljudi, postujem ateiste i agnostike,postujem hetereo i homo veze jer mi nitko nije ucinio nista nazao od homo prijatelja
    bas si to ruzno rekla...
    je... imaš pravo...

    trebala je reći da nikog i ništa ne poštuje, onda bi valjda bilo u redu.

  6. #356
    Hana_Sara avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    539

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    Citiraj Hana_Sara prvotno napisa
    Citiraj jassi prvotno napisa
    ja ne lizem oltare,idem u crkvu ,,ispovijedim se s vremena na vrijeme,postujem svoju vjeru no postujem vjere srugih ljudi, postujem ateiste i agnostike,postujem hetereo i homo veze jer mi nitko nije ucinio nista nazao od homo prijatelja
    bas si to ruzno rekla...
    je... imaš pravo...

    trebala je reći da nikog i ništa ne poštuje, onda bi valjda bilo u redu.
    mislila sam na komentar o lizanju oltara...

    vec po tom se vidi koga to ona konkretno ne postuje , a onda navodi cijeli niz kategorija koje kao postuje... meh

  7. #357

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    963

    Početno

    ne nisam ruzno rekla. pod lizem smatram one koji se vjerom busaju u prsa i maltretiraju ostale sa stvarima ciji smisao ne razumiju. ja i moj brat imali smo velikih problema npr u osnovnoj skoli jer smo isli na vjerunauk,moj otac je skoro ostao bez posla jer nije htio crvenu knjizicu,moji se nisu smjeli vjencati dugo u rkvi jer je to bila prijetnja njihovom poslu,ja i brat smo imali lose ocjene jer nismo pustili vjeronauk....ne nisam ruzno rekla jer ti isti sada LIZU oltare i popuju nam i spuste glavu kad prodju pored nas,a ja i dalje zivim s istom vjerom u sebi koja se nije nimalo promjenila od kad sam bila djete. jednako sam ju shvacala i prihvacala i zivjela onda i sada s time da sam pazila da nikom ne postavljam granice radi svoga uvjerenja a nisam dozvolila niti da ih meni postavljaju.odlaziti u crkvu svaki dan s krunicom i znati molitve napamet ne znaci biti vjernik i shvacati vjeru...nekada su od napisanih oitvi jace rijeci iz srca i duse prostim jezikom,nekada je pomoc i savijet veci cim vjere od slusanja sluzbe bozje,nekada je prihvacanje drugih jace od krunice u dzepu kao znak prihvacanje vjere....o tome ti govorim ...o tome lizanju oltara...moj odlazak u crkvu i svaka moja suza s djetetom na rukama u tom momentu je jaca i veca od mnogih ovdje izrecenih mudrosti .....

  8. #358
    Hana_Sara avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    539

    Početno

    Citiraj jassi prvotno napisa
    i neka se nitko ne moli za mene ako nije u dobroj volji....zdravlje djeteta i mene ok -ostalog se ostavite
    i kako ces me tocno sprijeciti da ne molim za tebe? mislim, ti kontroliras misli drugima ili? bas si me sad izazvala

  9. #359
    Hana_Sara avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    539

    Početno

    Citiraj jassi prvotno napisa
    ne nisam ruzno rekla. pod lizem smatram one koji se vjerom busaju u prsa i maltretiraju ostale sa stvarima ciji smisao ne razumiju. ja i moj brat imali smo velikih problema npr u osnovnoj skoli jer smo isli na vjerunauk,moj otac je skoro ostao bez posla jer nije htio crvenu knjizicu,moji se nisu smjeli vjencati dugo u rkvi jer je to bila prijetnja njihovom poslu,ja i brat smo imali lose ocjene jer nismo pustili vjeronauk....ne nisam ruzno rekla jer ti isti sada LIZU oltare i popuju nam i spuste glavu kad prodju pored nas,a ja i dalje zivim s istom vjerom u sebi koja se nije nimalo promjenila od kad sam bila djete. jednako sam ju shvacala i prihvacala i zivjela onda i sada s time da sam pazila da nikom ne postavljam granice radi svoga uvjerenja a nisam dozvolila niti da ih meni postavljaju.odlaziti u crkvu svaki dan s krunicom i znati molitve napamet ne znaci biti vjernik i shvacati vjeru...nekada su od napisanih oitvi jace rijeci iz srca i duse prostim jezikom,nekada je pomoc i savijet veci cim vjere od slusanja sluzbe bozje,nekada je prihvacanje drugih jace od krunice u dzepu kao znak prihvacanje vjere....o tome ti govorim ...o tome lizanju oltara...moj odlazak u crkvu i svaka moja suza s djetetom na rukama u tom momentu je jaca i veca od mnogih ovdje izrecenih mudrosti .....
    ti imas predrasude prema ljudima koji su cesto u crkvi. ok. ne vidim kako si bolja od ljudi koji mozda u komunizmu nisu isli na misu... sigurna si da se bas nitko od njih nije obratio? sudis i generaliziras, velicas sebe. ne znam zasto toliko ljutnje izvire iz tvojih rijeci.

  10. #360

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    963

    Početno

    ma necu te sprijeciti vec se ti sada ako si dobar krscanin neces moliti za mene iz inata i JER SAM TE IZAZVALA, vec radi onoga zbog cega zelim da se ITKO moli za mene.............
    za ljude se ne moli jer ih se IZAZOVE, vec ako su u potrebi

  11. #361
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Hana_Sara prvotno napisa
    mislila sam na komentar o lizanju oltara...
    ja ne znam što si ti mislila. trebam li ja čitati tvoje misli?
    ja mogu samo pročitati ono što si kvotala i komentirala...

    Citiraj Hana_Sara prvotno napisa
    vec po tom se vidi koga to ona konkretno ne postuje , a onda navodi cijeli niz kategorija koje kao postuje... meh
    što se po tome konkretno vidi?
    kako se to vidi?
    tko to vidi?
    koga ona to konkretno ne poštuje?

  12. #362

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    963

    Početno

    ne citas mila...probaj procitati moj post

    DA puno ih se promjenili preobratilo...no iz kojih razloga????

    ne nemam nista protiv odlaska u crkvu,ja da svaki dan osjetim potrebu i zov bila bi u crkvi svaki dan, bog zeli da dolazimo sami kada zelimo,kada miu hocemo reci hvala ili molim te pomozi a ne da ispunimo kvotu

    sebe ne velicam...naglasavam ne idem cesto ,ne postujem sva pravila ali kad odem znam reci sto sam pogrijesila a da ne bacim kamen na nekoga i kazem...zato je taj kriv


    citaj sto pisem i ne stavljaj mi rijeci u usta...kao sto rekoh prihvacam druge kakvi jesu i ne mijenjam ih-ocekujem da se tako i prema meni ponasaju inace se branim bez ustrucavanja

  13. #363
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    H_S
    nego se radi o zeni koja je biseksualka i doslovno je djevojcicu otrgnula od oca da bi stvorila dom sa drugom zenom. dijete je trenutacno istraumatizirano (sve se to odigralo relativno nedavno) pa je situacija kao takva stvarno komplicirana...
    triba joj podrška i razumijevanje, snaga da prođe kroz to ...
    malena se najvjerojatnije i osjeća krivom za razlaz (djeca tako obično i percepiraju razvod - koliko sam čitala) ne treba joj još i teret majčinog grijeha

    Biblija je knjiga pisana ljudskom rukom, nema smisla o njoj raspravljati
    ali sam sigurna u to da samo Bog može pravedno suditi

  14. #364
    Hana_Sara avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    539

    Početno

    Citiraj jassi prvotno napisa
    ma necu te sprijeciti vec se ti sada ako si dobar krscanin neces moliti za mene iz inata i JER SAM TE IZAZVALA, vec radi onoga zbog cega zelim da se ITKO moli za mene.............
    za ljude se ne moli jer ih se IZAZOVE, vec ako su u potrebi
    a ja sam mislila da se za ljude moli ako je tvoja osobna procjena da bi nekome molitva mogla koristiti... ne ides valjda do svake osobe za koju izreknes molitvu i trazis dopustenje za istu?

  15. #365
    Hana_Sara avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    539

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    H_S
    nego se radi o zeni koja je biseksualka i doslovno je djevojcicu otrgnula od oca da bi stvorila dom sa drugom zenom. dijete je trenutacno istraumatizirano (sve se to odigralo relativno nedavno) pa je situacija kao takva stvarno komplicirana...
    triba joj podrška i razumijevanje, snaga da prođe kroz to ...
    malena se najvjerojatnije i osjeća krivom za razlaz (djeca tako obično i percepiraju razvod - koliko sam čitala) ne treba joj još i teret majčinog grijeha
    naravno da joj ne treba... njoj treba snage (zbog koju i molim za nju) da se oslobodi svog tog smeca kroz koje je vuku i izade jednog dana kao zdrava i sretna osoba

  16. #366

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    963

    Početno

    jasno....no neki bi rado djevojcici jos solilli o iskonskom grijehu i sl


    kljucna rijec je mozda POMOCI DJEVOJCICI da shvati i zivi normalno dalje
    POMOCI MAJCI da zivi sa svojim odabirom i pomogne djetetu

    POMOCI ne suditi i odmagati

  17. #367
    Hana_Sara avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    539

    Početno

    Citiraj jassi prvotno napisa
    ne citas mila...probaj procitati moj post

    DA puno ih se promjenili preobratilo...no iz kojih razloga????
    tko si ti da sudis?

    ne nemam nista protiv odlaska u crkvu,ja da svaki dan osjetim potrebu i zov bila bi u crkvi svaki dan, bog zeli da dolazimo sami kada zelimo,kada miu hocemo reci hvala ili molim te pomozi a ne da ispunimo kvotu

    sebe ne velicam...naglasavam ne idem cesto ,ne postujem sva pravila ali kad odem znam reci sto sam pogrijesila a da ne bacim kamen na nekoga i kazem...zato je taj kriv


    citaj sto pisem i ne stavljaj mi rijeci u usta...kao sto rekoh prihvacam druge kakvi jesu i ne mijenjam ih-ocekujem da se tako i prema meni ponasaju inace se branim bez ustrucavanja
    no da, uglavnom.... ne znam zasto si se osjetila prozvana. nemam nista protiv tebe, kad si se vec javila ukljucit cu te u svoje molitve...

  18. #368
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno

    Citiraj jassi prvotno napisa
    a kad sam se raspalila vec-prijavljujem se kao gresnica-moje dijete je zaceto u vanbracnoj zajednici i rodjeno kao takvo...no pater zvjezdan ga nije se libio drzati na rukama i dogovoriti krstenje...franjevci su ga krstili znajuci za mene grijesnu.....kako su samo mogli......jel!!!!!!

    i neka se nitko ne moli za mene ako nije u dobroj volji....zdravlje djeteta i mene ok -ostalog se ostavite

    i nije se crkva tresla kada je sveta voda klizila niz cello mog djeteta a stajali smo gresni otac i ja
    Vidiš ,kako si to sve dobro povezala ...

    A oni koji se vjenčavaju samo zbog djeteta - oni sebe ne smatraju grešnima ... Pa veći im je grijeh što nego to što tebi drugi spočitavaju ...


    Tebi pusa

  19. #369
    Hana_Sara avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    539

    Početno

    Citiraj jassi prvotno napisa
    jasno....no neki bi rado djevojcici jos solilli o iskonskom grijehu i sl


    kljucna rijec je mozda POMOCI DJEVOJCICI da shvati i zivi normalno dalje
    POMOCI MAJCI da zivi sa svojim odabirom i pomogne djetetu

    POMOCI ne suditi i odmagati
    tko sudi? tko odmaze? radi se o konkretnom pitanju mojeg djeteta o moralnosti takvog zivota . o tome je sve pocelo. ocito da kao obitelj pomazemo kako mozemo buduci da je djevojcica bliska prijateljica moje kceri, a o osudi ili prozivanju nema ni govora. radilo se o objasnjavanju mom vlastitom djetetu moralnost takvog zivota... sto tu jos nije jasno?

  20. #370

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    ovaj topic je daleko od onoga što je bio dosad

  21. #371
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj Hana_Sara prvotno napisa
    naravno da joj ne treba... njoj treba snage (zbog koju i molim za nju) da se oslobodi svog tog smeca kroz koje je vuku i izade jednog dana kao zdrava i sretna osoba
    da je ta rečenica kojim slučajem ranije bila napisana ne bi bilo dvi stranice topica
    u njoj je motiv, kojeg sam ja krivo pretpostavila, sorry

    meni nije bitno za koga se tko moli, ali me motivi interesiraju

  22. #372

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    963

    Početno

    ovak..prosim navedene DA SE NE MOLE ZA MENE IAKO SE NUDE
    drugo postujem sebe i svoju vjeru kako su me naucili u crkvi i moji roditelj
    ko sam ja da sudim-JA SAM JEDINKA PROZVANA OD VAS KOJI MI POSTAVLJATE PITANJE I SUDITE MENE pa ja mogu i vas u tome slucaju

    a ko ste vi da me odrijesujete mojih grijeha ili raspravljate o kolicino moje vjere i koga ja to postujem????

    raspravljam o svom misljenju i kraj

    e sada mene ce odrijesiti grijeha onaj ko za to ima prava,uslisiti i poslusati moje molitve
    a vi i dalje razglabajte o svemu

    nego dal se ijedna od vas sjeca kako je pocela ova tema????


    mama
    druga mama

    tata

    djevojcica koja pati


    vjera



    koja od vas bi ovime pomogla toj djevojcici???



    laku noc drage moje


    e da i molim bez opaske vise KOGA ja to postujem ili stujem jer cu shvatiti to vrlo osobno .................

  23. #373
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    ronin uzela si mi riječ iz usta.
    Baš sam tužna što će i ovo jedno jedino mjesto koje smo imale otići (ili već jest) u krivom sjeru

  24. #374
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno

    Grijeh osuditi - ČOVJEKA pa da neznam što radi , nesmije se osuditi ...

  25. #375
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj bubimira prvotno napisa
    ronin uzela si mi riječ iz usta.
    Baš sam tužna što će i ovo jedno jedino mjesto koje smo imale otići (ili već jest) u krivom sjeru
    ma vratiti će se sutra natrag
    kad prođe južina

  26. #376

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    963

    Početno

    predaleko i nece biti kraja...evo ja prestajem jer nemam sto reci, ali pogledajmo dalje-------------------

  27. #377
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Hana_Sara prvotno napisa
    doslovno je djevojcicu otrgnula od oca da bi stvorila dom sa drugom zenom. dijete je trenutacno istraumatizirano (sve se to odigralo relativno nedavno) pa je situacija kao takva stvarno komplicirana...
    a otkud ti to znaš? bila si s njima - ili odokativno zaključuješ? :?

    pa sama si napisala:

    Citiraj Hana_Sara prvotno napisa
    da ne spominjem da joj je ta curica vec isla pricati o svojoj obitelji na nacin kao da je to nesto najnormalnije na svijetu,
    ja više razmišljam o ovom:

    Citiraj Hana_Sara prvotno napisa
    ja na kraju nisam znala kako Sari objasniti situaciju iz krscanske perspektive, a ne povrijediti tu djevojcicu onim sto ce joj moja kcer prepricati o tom nasem razgovoru. tako da sam objasnjenje pomalo izbjegla, ali prica daleko od toga da je zavrsena.

    Citiraj Hana_Sara prvotno napisa
    njoj treba snage (zbog koju i molim za nju) da se oslobodi svog tog smeca kroz koje je vuku i izade jednog dana kao zdrava i sretna osoba
    a tko si ti da sudiš što je za nekog smeće - a što normalan život???

  28. #378
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno

    Ronin, predivno Heart

    cure, svima vam stvarno veliko hvala. puno ste mi pomogle svojim razmisljanjima. no moj problem, koliko god nesaglediv i dalekosezan, ima i vrlo konkretno lice: moja Sara se u zadnje vrijeme u razredu sprijateljila sa djevojcicom koja zivi sa "dvije mame". komplicirana situacija no da skratim, ta curica sada zivi sa majkama-lezbijkama. kada me Sara pitala kako je to moguce, da li je to jednako "vrijedno" kao imati mamu i tatu (ne tim rijecima, ali to je bila poanta njenog pitanja) nasla sam se u zaista nezgodnoj situaciji... da ne spominjem da joj je ta curica vec isla pricati o svojoj obitelji na nacin kao da je to nesto najnormalnije na svijetu, a i uciteljica se par puta osvrnula na to u vrlo (blago receno) liberalnom duhu pred cijelim razredom Undecided ...ja na kraju nisam znala kako Sari objasniti situaciju iz krscanske perspektive, a ne povrijediti tu djevojcicu onim sto ce joj moja kcer prepricati o tom nasem razgovoru. tako da sam objasnjenje pomalo izbjegla, ali prica daleko od toga da je zavrsena. uglavnom, u drustvu gdje zivimo takve su stvari gotovo svakodnevica... kako se nositi? kako objasniti? kako se postaviti?

    kao sto vidite, puna sam pitanja... tako da, ne stedite grlo (tipkovnicu Razz )

  29. #379
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno

    Ovo iznad je početak rasprave oko curice i dvije mame...

    I bijah upravu ... Djevojčici trebaju prijatelji i to istinski prijatelji koji neće u njoj gledati njezine mame i čitavu situaciju , nego će gledati NJU!

    Jer u čitavoj ovoj priči - izgubio se ČOVJEK.


  30. #380
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    jer mislim da je to molim li ili ne za nekoga i zasto ipak preintimna stvar da bi o tome polemizirali.
    dzizus, hana_sara, što si egocentrična. ako je tebi do molitve - moli!!

    moj savjet, fakat dobronamjeran, bez imalo želje da ti držim pridike, više kao hint za razmislit - misliš li da je molitva upućena tuđem djetetu, o tome kako njena mama živi u grijehu - dobra za TVOJE dijete... ako ti kao odrasla osoba misliš da je tvoja kršćanska dužnost moliti za takve osobe - moli, al opet, zar misliš da time treba opterećivati vlastito dijete u tim godinama ??? zar ne misliš da će ju to još više zbuniti ? čudi me, iskreno rečeno, da nitko od drugih majki vjernika (osim ronin, ako se ne varam) nije barem na sekundu pomislio (i napisao) isto...

    sto se tice bremena koje se stavlja djetetu, tu homoseksualni parovi (po mom misljenju) prednjace jer djeci stavljaju breme razlicitosti i manjine, o prirodnosti same stvari da ne govorimo...
    o prirodnosti stvari fakat bolje da ne govorimo, jer tu u startu nisi u pravu, al opet - nije tema ovog topica homoseksualni parovi niti njihova djeca, niti što oni rade - ne rade, niti što piše u bibliji, nego "ODGOJ U DUHU VJERE" tvog djeteta - a ja sam ti - ponavljam po stotisućiti put - rekla da osobno ne mislim da je dobro za TVOJE dijete da je potičeš da se moli za tuđe dijete u tome da se riješi što prije tog "smeća" (jel ovo doslovni citat tvoje molitve ? :? ) sad, ti se možeš sa mnom suglasiti ili ne moraš, al bih ipak bila sretna da znam da se u istoj stvari nismo složile.

  31. #381
    Hana_Sara avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    539

    Početno

    Citiraj andrij prvotno napisa
    Ovo iznad je početak rasprave oko curice i dvije mame...

    I bijah upravu ... Djevojčici trebaju prijatelji i to istinski prijatelji koji neće u njoj gledati njezine mame i čitavu situaciju , nego će gledati NJU!

    Jer u čitavoj ovoj priči - izgubio se ČOVJEK.

    ali ovdje se puno vise radilo o MOM djetetu nego o toj curici. osim sto mogu moliti za nju, ne mogu toliko puno uciniti za to tude dijete koliko mogu za svoje, pa je moje pitanje imalo naglasak na objasnjavanju homoseksualne zajednice i svih implikacija u duhu vjere mojoj kceri. no naislo je na liberalno raspolozeno drustvo koje bi to objasnilo kao normalno obitelj(ako se ne varam?)

  32. #382
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    zar krščanstvo nužno mora biti konzervativno?

  33. #383
    Hana_Sara avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    539

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa

    moj savjet, fakat dobronamjeran, bez imalo želje da ti držim pridike, više kao hint za razmislit - misliš li da je molitva upućena tuđem djetetu, o tome kako njena mama živi u grijehu - dobra za TVOJE dijete...
    mislim da je svaka molitva dobra za moje dijete i molimo zajedno svake veceri... nekada ona sama predlaze prijatelje iz razreda koje posebno zeli ukljuciti u molitvu za taj dan, nekada ja pomognem. uglavnom, ne vidim sto je tu toliko lose. kroz taj dio takoder obradimo sto joj se sve dogodilo u skoli taj dan, sto je posebno emotivno dozivjela, a da bi dragom Bogu i mami ponovno ispricala...

    ako ti kao odrasla osoba misliš da je tvoja kršćanska dužnost moliti za takve osobe - moli, al opet, zar misliš da time treba opterećivati vlastito dijete u tim godinama ???

    u nasoj obitelji se na molitvu nikad nije gledalo kao na teret. a niti kao na prisilu, ipak svi molimo vrlo rado.

    o prirodnosti stvari fakat bolje da ne govorimo, jer tu u startu nisi u pravu, al opet - nije tema ovog topica homoseksualni parovi niti njihova djeca, niti što oni rade - ne rade, niti što piše u bibliji, nego "ODGOJ U DUHU VJERE" tvog djeteta - a ja sam ti - ponavljam po stotisućiti put - rekla da osobno ne mislim da je dobro za TVOJE dijete da je potičeš da se moli za tuđe dijete u tome da se riješi što prije tog "smeća" (jel ovo doslovni citat tvoje molitve ? :? ) sad, ti se možeš sa mnom suglasiti ili ne moraš, al bih ipak bila sretna da znam da se u istoj stvari nismo složile.
    mislim da sam vise manje vec odgovorila na ovo.

  34. #384
    Hana_Sara avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    539

    Početno

    [quote="sorciere"]
    Citiraj Hana_Sara prvotno napisa
    doslovno je djevojcicu otrgnula od oca da bi stvorila dom sa drugom zenom. dijete je trenutacno istraumatizirano (sve se to odigralo relativno nedavno) pa je situacija kao takva stvarno komplicirana...
    a otkud ti to znaš? bila si s njima - ili odokativno zaključuješ? :?

    pa sama si napisala:

    Citiraj Hana_Sara prvotno napisa
    da ne spominjem da joj je ta curica vec isla pricati o svojoj obitelji na nacin kao da je to nesto najnormalnije na svijetu,
    no da, traumaticno je iskustvo zbog raspada prijasnje obitelji i sklepavanja nove, gotovo preko noci... a ovo najnormalnije se odnosi na nacin kako je to djevojcici servirana promjena, sto je dijete onda islo pricati mojoj kceri.

    a tko si ti da sudiš što je za nekog smeće - a što normalan život???
    smece sam rekla kao metaforu za stresne i nadasve zalosne situacije raspadanja obitelji i razvlacenja po sudu koje je ova djevojcica nedavno prozivjela...

  35. #385
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj ronin prvotno napisa
    ovaj topic je daleko od onoga što je bio dosad
    I gdje su moderatori da zaustave ovo začatavanje, skretanje s teme, argumente ad hominem i navlačenje na neke osobne situacije koje nemaju nikakve veze s ovim topikom?

  36. #386
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    evo moderatorice - molim da nastavite na drugom topiku o odgoju u vjeri, a za rasprave nevjernika/vjernika i teme o tome tko je koliko vjernik i da li je tko zbog vjere gubio posao molim lijepo otvorite sami neki novi topik pa cemo se tamo raspravljati (samo molim ne na IR).

Stranica 8 od 8 PrviPrvi ... 678

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •