Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 57 od 57

Tema: "čuvanje mjesta" u jaslicama

  1. #51

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    predali smo papire u tri vrtica, primljen je samo u jedan, i to onaj koji nam najmanje odgovara, ali bozemoj. da smo papire predavali po povratku, ne bi nas primili ni tu, tako su mi rekli. plus, u ovom vrticu, na listi cekanja nalaze se samo djeca rodjena poslije 31. 8. 2006.
    najstarije dijete na l. cekanja rodjeno je polovicom 9. mjeseca, drugi su jos mladji.

    i za tu djecu, da su primljena, cuvalo bi se mjesto, jer ove jaslice nemaju program za djecu mladju od 12 mjeseci.

    i sori ako sam preburno reagirala.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    194

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    Citiraj knatkaj prvotno napisa
    Poznato je da vrticka godina pocinje u devetom mjesecu i da nije bas fer da upadate kad vam treba!
    kako to misliš, nije fer? dijete sam odvela u vrtić kad sam procijenila da je spreman za to, a ne kad je netko mislio da je to fer učiniti. krenuo je 5 mjeseci nakon početka školske godine, i vjerujem da ti ne moram objašnjavati što 5 mjeseci znači u razvoju 2,5-godišnjaka. dakako, imala sam tu mogućnost i sretna sam zbog toga - sigurna sam da roditelji koji ostave dijete u devetom mjesecu u vrtiću, s još 15 uplakane djece koje tete nemaju vremena utješiti, to ne čine da bi bili fer nego zato što nemaju drugu mogućnost.

    savršeno mi je jasna ogorčenost roditelja koji nisu uspjeli upisati dijete a nemaju luksuz baka, čuvalica ili produljenog porodiljnog, ali usmjerena je na pogrešnu adresu.
    Ovo se odnosilo na ono sto je sofke napisala a glasilo je "mi smo čuvali mjesto cijelu godinu, imali smo tetu-čuvalicu, a ovo je bilo zlu ne trebalo."
    Mislim da ima puno ljudi koji kako sam vec napisala nemaju za cuvalice pa su im vrtici jedini spas!

  3. #53
    Štipunica

    Početno

    [
    quote]dijete sam odvela u vrtić kad sam procijenila da je spreman za to, a ne kad je netko mislio da je to fer učiniti. krenuo je 5 mjeseci nakon početka školske godine, i vjerujem da ti ne moram objašnjavati što 5 mjeseci znači u razvoju 2,5-godišnjaka. dakako, imala sam tu mogućnost i sretna sam zbog toga - sigurna sam da roditelji koji ostave dijete u devetom mjesecu u vrtiću, s još 15 uplakane djece koje tete nemaju vremena utješiti, to ne čine da bi bili fer nego zato što nemaju drugu mogućnost.
    A sad zamislite kako bi izgledala pedagoska godina da svaki mjesec dana dolazi po dvoje djece na adaptaciju i kapaju tako iz mjeseca u mjesec. Jedna odgojiteljica s djecom koja imaju potrebu za ucenje, radom, igrom,aktivnostima i konstantna briga o djeci koja se adaptiraju. Pedagoski rad ravan nicem, maksimalno se moras posvetiti djeci na adaptaciji, ali ostala djeca pa i njihovi roditelji imaju ocekivanja. Kao roditelju mi je jasno da je dijete tesko poslati u vrtic smatrajuci ga nespremnim za takav korak.I ja bih bila najsretnija da sam moju Štrumpfetu mogla upisat onda kad bi to bilo najidealnije za nju.Ali kao odgajatelju, vidim da takve stvari u praksi ne stimaju (da svak upisuje djete u mjesecu koji njemu odgovara). Mozda jednog lijepog dana kad na srecu svih nas ne budemo samo po jedna u smjeni.

  4. #54
    Amelie32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    839

    Početno

    Štipunica, onda mi nije jsno zašto su nam sad na roditeljskom sastanku za jaslice izričt naglasili da ne dovodimo svi istovremeno djecu u jaslice na adaptaciju. Tako je svatko dobio svoj datum i dnevno je samo po 4 djece na adaptaciji . Isto tako je meni jasno da je odgajateljima lakše raditi s manjom skupinom djece, pa se zato i nema ništa protiv ukoliko neko dijete zauzima mjesto, a de facto ne dolazi u jaslice. Nemaju ni drugi roditelji niš protiv toga jer svi vole manje skupine jer misle da će se odgajateljica tako više posvetiti njihovom djetetu. I svi sretni i svi zadovoljni osim onih čije dijete nije upalo u jaslice, a kad se to dogodi upravo vama stvari se čine drugačijima .

  5. #55
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    pa ne znam baš što bi bila "konstantna briga" u toj mjeri da omete tetu u bavljenju drugom djecom. dapače, pitam se kako izgleda kad odjednom dođe 15-ero djece u fazi adaptacije i koliko vremena tete imaju za svakoga od njih. kad smo mi dolazili na adaptaciju događalo se da su se senzibilnija (ili friškija) djeca rastužila jer sam ih podsjetila na mamu ili bi se moje dijete rasplakalo a oni za njim, pa ne želim ni zamišljati kako je kad ih desetero plače i zaziva mamu.

    i da, i ja bih voljela da su uvijek dvije tete u smjeni, a iz razgovora s njima znam da bi voljele raditi s maksimalno 4 djeteta po teti. zamislite tu divotu da teta ima vremena za individualni rad s djetetom...

  6. #56
    Štipunica

    Početno

    onda mi nije jsno zašto su nam sad na roditeljskom sastanku za jaslice izričt naglasili da ne dovodimo svi istovremeno djecu u jaslice na adaptaciju. Tako je svatko dobio svoj datum i dnevno je samo po 4 djece na adaptaciji .
    Da, ali ne dolaze po cetvero u 9. mj., pa u 10. mj., , pa u 11. mj. ...

    pa ne znam baš što bi bila "konstantna briga" u toj mjeri da omete tetu u bavljenju drugom djecom.
    Znam da ne znas, zato vam i kazem da je jednoj teti s adaptacijama tokom pedagske godine, a ne na pocetku jako tesko.

  7. #57
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ok, vjerujem ti i nimalo ne dovodim u pitanje tvoju stručnost ali zadržavam pravo na svoju perspektivu.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •