Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: ušni toplomer

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    22

    Početno ušni toplomer

    Nedavno smo kupili toplomer „za u uho”, ili stručno timpanalni termometar. Taj toplomer meri temperaturu u uhu za doslovce jednu sekundu, i kao takav je mnogo praktičniji za merenje temperature bebama. Takođe može da meri okolnu, kao i temperaturu tekućina (vode, mleka...). E, sad: ni posle najbrižljivije pročitanog uputvstva po nekoliko puta, nismo otkrili da piše da li se i u koliko stepeni razlikuje temperatura merena ovim toplomerom, od, recimo rektalne ili oralne temperature. :?
    Veoma mi je čudno da proizvođač nije priložio neku komparativnu tabelu uz uputstvo.... :/
    Pedijatar nije upoznata za ovim toplomerom, verovatno ga retko ljudi kupuju, a potrebno nam da znamo, da bismo znali da kažemo kolika je temperatura, kad, daleko bilo, jednom dobije temperaturu...
    Mereći sebi tamperaturu čini nam se da je ova izmerena u uhu oko pola stepena niža nego aksilarna (pod pazuhom).
    Zna li neko tačan podatak, imate li iskustva sa ovom spravicom, i kolika bi zapravo trebala biti uobičajena bebeća temperatura, a kolika kad je povišena?
    :? :? :?

  2. #2
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Medicinari uzimaju analnu temperaturu kao mjerodavnu. Dakle, kad na uputama za lijekove koji snižavaju temperaturu piše 38,5°C, misle na analnu.
    Ona je uvijek za 0,5 ili 0,6° viša od aksilarne, ovisno o djetetu i preciznosti mjerenja.
    Doktori u pravilu ne govore o tim mjerenjima u uhu jer je jako upitan način mjerenja - čak i proizvođač upozorava da je jaaako važan kut pod kojim se drži toplomjer, pa još neka čuda, a to fakat ne garantira preciznost.
    Znači, guza je optimalno mjesto za mjerenje. Ako klinac dopusti!

  3. #3
    dorena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Crikvenica
    Postovi
    470

    Početno

    mi imamo isti taj toplomjer, ali smo ga prestali upotrebljavati kad sam skuzila da 5 mjerenja u kratkom vremenu pokazuju razliku i po 2 stupnja .
    mi isto mjerimo u guzi, to je brzo i mjerodavno

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb, Donje Vrapče
    Postovi
    113

    Početno

    I mi smo kupili toplomjer za uho i sad nam stoji u ormaru.
    Istina je da je od pet mjerenja, pet različitih rezultata.
    Zato mi vjerujemo starom živinom toplomjeru i to pod pazuhom.

  5. #5
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    kad je ege bio u bolnici, svima su mjerili s tim toplomjerom u uhu, ali kome god je temperatura na njemu bila povisena, davali su obican zivin termometar i vrijednost nakon 5 min uzimali kao vjernu.

    dakle, ovaj im je koristio samo kao grubi pokazatelj.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    I mi imamo ista iskustva s tim toplomjerom. Vratili smo se starom običnom toplomjeru, jer je toliko neprecizan da je to bilo grozno. U uhu izmjerimo 37,2, a ispod pazuha 38,5. Ponovimo mjerenje u uhu, a ono 39! Mislim, užas jedan! Pa onda paziti da se ne mjeri u uhu na kojem je dijete ležalo, jer je tamo obavezno za stupanj-dva veća.

    Mislim, da se radi o nepreciznosti od 0,1-0,2 stupnja to bi bilo sasvim podnošljivo, ali ovo...

    I one rezervne kapice - 25 komada 48 kuna. :/

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    22

    Početno

    Toga sam se i plašila...A ja se popela na glavu MM dok nismo uzeli ovaj toplomer... Uf, sad valja priznati grešku...
    Hvala na savetima, svejedno! :D

  8. #8
    vanjci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    722

    Početno

    ja mjerim iskljucivo sa tim termometrom. treba ga postaviti kako je nacrtano u upustvima a to treba skuziti 8) ... ja mjerim tri puta u svako uho i racunam srednju vrijednost (profesionalna deformacija ) i onda s obzirom da sam tako jednom provala oduzimam 0,5 jer je ista bila i u uho i u guzu. ali i tako je svejedno jel crtica vise ili manje, bar meni tako djeluje

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    22

    Početno

    Vanjci, a koliko je normalna temperatura kod bebe merena tim termometrom? :?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    640

    Početno

    Nama je taj toplomjer sasvim OK!
    Mi imamo 'Braun'-ov i samo je za 'u uho'. odnosno ne mjeri temperaturu tekucine i hrane!

    I nema razlike od obicnog zivinog toplomjera!
    Bitno je da se ravno stavi nastavak za mjerenje u uho jer ako je pod nekim kutem onda je razlicita izmjera!

    Nama se jako svidja!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    46

    Početno

    I ja sam zadovoljna... imam iisto Braunov... kupljen na sniženju za nekih 290 kn i s garancijom od 2 godine... Baš sam radila pokus... mjerila par puta temperaturu i uvijek je bila ista ili s sitnim odstupanjima...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •