Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Kako prestati dojiti

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12

    Početno Kako prestati dojiti

    Ponestaje mi mlijeko i Kristian odbija sisu.
    Dojila sam ga 6 mjeseci, no uz dva mastitisa mlijeko se polako smanjivalo pri čemu se svaki dan izdajam kako nebi ponovo dobila upalu.
    Kako da prestanem (normalno bez tableta i inekcija), a da ponovo ne dobijem mastitis.
    Sada kod izdajanja izdojim max 15-20ml.

  2. #2
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    da li zelis prestati dojiti zato sto mislis da ti se mlijeka smanjuje, ili neovisno o tome?
    koliko beba sada ima?
    koliko obroka dohrane prima?
    da li si imala prave mastitise ili samo zastoje mlijeka?
    koliko beba sada sise, koliko obroka ima iskljucivo na dojci?
    jede li beba ista na bocicu?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,434

    Početno

    Preporučila bih ti najbolje da nazoveš rodin telefon za pomoć u dojenju.
    0800 22 77 22 (*edit krivog broja. ivarica)

    (Na taj način ćeš uštedjeti s opisivanjem problema i dopisivanjem )

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12

    Početno

    Beba ima 6 mjeseci i 3 dana.
    Sa 1 mjesec sam ga morala dohranjivati jer moje mlijeko nije bilo dosta hranjivo - nije napredovao i imao je zelene i sluzave stolice pa mi je doktorica preporučila dojenje uz dohranu. To je potrajalo do prošlog tjedna.
    Oba mastitisa su bila prava, sa temperaturom 40 i žestokim antibioticima, oblozima i sl.
    Pokušavam ga dojiti bar na večer, ali on odbija sa gnušanjem.
    Eto.

  5. #5
    pipi

    Početno

    Pa 6 mjeseci je super da si ga dojila.

    Već ga i dohranjuješ pa ako on više ne želi sisati prestani.

    Ti uostalom najbolje vidiš kako se ponaša i dali stvarno više nemaš mlijeka

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Najbolje kao sto Vrijeska kaze je da nazoves Rodin telefon 0800 227722 (*edit krivog broja. ivarica) .
    A i ovdje ce ti se sigurno javiti neka od mama koje su savjetnice za dojenje

  7. #7
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Prvo, ako ikako mozes (ako si u Zagrebu), nazovi SOS telefon za dojenje. To ti je najbrzi put do pomoci u rjesavanju tvojeg pitanja.

    U meduvremenu, potrebno je znati da postoje razliciti razlozi za bebino odbijanje dojke. Oni ukljucuju (ali ima i drugih):

    - beba je pocela primjecivati svijet oko sebe i tesko se koncentrira na sisanje (tu obicno pomaze dojenje u mirnom, tihom i tamnom okruzju)
    - beba dobiva zubice i sisanje joj predstavlja nelagodu
    - doslo je do konfuzije bradavice i dude te beba odbija dojku jer je iz dude jednostavnije piti
    - beba je prehladena i ima zacepljen nosic pa joj to stvara problema pri sisanju
    - doslo je do nagle promjene u rutini ili njenom zivotu (bili ste na putu, preselili ste se i sl.) sto ga je zbunilo. Bebe su jako osjetljive na promjene u rutini i tu osjetljivost nekad ispojavaju odbijanjem dojke.

    Potrebno je pregledati situaciju u cijelosti i na osnovu tog pregleda razmotriti moguca rjesenja. U tom pregledu potrebno je, izmedu ostalog razmotriti opce zdravstveno stanje bebe te ono sto ti kao mama mislis da je najbolje za njega i tebe te sto ti zelis napraviti. Stoga je neophodno za pocetak (ako ne zelis ili ne mozes zvati SOS telefon) odgovoriti na pitanja koja ti je postavila Zrinka gore.
    Zrinka je zaboravila napomenuti da je ona polaznica RODINE edukacije mama za pomoc u dojenju

  8. #8
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,419

    Početno

    samo da napomenem:
    SOS telefon za pomoc kod dojenja je
    0800 22 77 22

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Ja se ispricavam zbog krivog broja jer sam ga mahinalno prekopirala sa Vrijeskinog posta.Ubuduce cu provjeriti

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,434

    Početno

    I ja isto. Malo sam pomiješala brojeve. Ispričavam se.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •