Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Pomoć

  1. #1

    Početno Pomoć

    Imam jedan zadatak u školi za referat iz predmeta zdravstvena njega zdravoga djeteta, te moramo napisati nešto o temama dojenje na javnom mjestu, dojenje i pušenje i dojenje i ADIS. No, ne smijemo skinuti sa interneta ili prepisati iz neke knjige, nego isključivo moramo dobiti iskustva od majki. Budući da ja u obitelji nemam žena koje su nedavno rodile, preostaje mi da se obratim vama. Nadam se da ćete mi pomoći i iskazati svoje mišljenje o nekoj od ovih tema ili opisati svoje osobno iskustvo.
    Hvala

  2. #2
    znatizeljna avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb, Malešnica
    Postovi
    347

    Početno Re: Pomoć

    Ne znam hoće li ti pomoći, ali evo....
    dojenje i pušenje- čim sam vidjela plusić na testu prestala sam pušiti. Bila sam teški pušač, ali niti u jednom trenutku mi nije bilo teško jer sam cijelo vrijeme razmišljala o tome kako je to najbolje za moju bebu. Znala sam sanjati da pušim i budila se sva u panici: Pa ja ne smijem pušiti jer sam trudna! Sve dok dojim(a ne planiram brzo prestati) ne pada mi na pamet zapaliti cigaretu, a nadam se da uopće više neću pušiti.

    Dojenje na javnom mjestu. Bila sam uvjerena da neću dojiti pred nikim osim mužem, ali sad vadim cicu gdje god treba. Nakon poroda (i par dana u rodilištu) potpuno sam promijenila odnos prema vlastitom tijelu. Nikad nisam dobila ružan komentar, bilo je samo par izduženih faca (uglavnom starijih žena). Meni je prekrasno vidjeti mamu kako hrani svoje dijete,i većina ljudi oko mene misle da je to najnormalnija stvar na svijetu.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    vg
    Postovi
    194

    Početno

    dojenje na javnom mjestu - za početak puno žena ne doji (ne znam postotak), a ako i doje, mali broj to radi na javnom mjestu. u vg ima jako puno djece i vidjela sam samo jednu mamu, uz nas, da doji vani. ostale daju "obrok" na bočicu, bilo izdojeno mlijeko bilo nešto drugo. iako se po forumu čini da dosta žena doji na javnom mjestu, meni se čini da ipak prevladava neugoda od vađenja dojke, ma koliko god to diskretno bilo

    pušenje i dojenje - osobno nikad nisam pušila, ali neke moje prijateljice su pušile u trudnoći, a jedna i sad dok doji (mala slabo dobiva na težini iako je uvela i adaptirano, ne znam je li isključivo uzrok pušenje). jedna je bila i na x inseminacija i umjetnih oplodnji, ali se cigarete nije ostavila (trudnoća je, da kucam, uredna)

  4. #4
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    u početku sam bila malkice sramežljiva...pa smo se zaogrtali tetra pelenom....a i tad je bio manji...pa ga nije toliko zanimala okolina...i podoj bi proša u miru....sad...pomalo sam se ohrabrivala idojila u javnosti...još uvijek zaogrnuta pelenom..il u nekom kutku....prevlada am i srma pred tatom...pred braćom i mamom mi nije frka...neki dan smo konačno dojili i pravo u javnosti...zoo maksimir... ljudi su sam ak bi i pogledali...ko da nisu niš ni vidjeli...ja u majici na bretelice...skinem jednu dolje, prikačim amlog i ajmo.... hodali, sjedili...sve 5... jest, sad se zna sam otkačit pa je malo ko problem bradavica...al, postavim ga tak nekako da svojim tijelom štiti taj intimniji dio...dekolte ko dekolte...se vidi...
    dojenje i pušenje? nikad nisam zapalila...al, izbjegavam dim...i ne dam da se puši u stanu....
    dojenje i sida? hm ne znam...mislim da se ne smije dojit...koliko sam čitala, to je kontradikcija za dojenje...čak i ako beba ima sidu...

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    392

    Početno Re: Pomoć

    mislim da ce svi o drugim temama, a ja cu kratko o dojenju i AIDS-u. Moje misljenje je da majka ukoliko zna da je pozitivna na AIDS, radi svog djeteta nebi ga trebala niti imati. Dijete ce biti obiljezeno do kraja zivota, a majka vjerojatno nece dozivjeti da bude uz njega onoliko koliko bi trebala biti. Mislim da bi bilo sebicno imati dijete u toj situaciji.. A sto se tice dojenja, mislim da se ono ne preporucuju prvenstveno zato jer bi previse iscrpilo majku.

  6. #6
    koalica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    408

    Početno

    dojenje na javnom mjestu - u početku sam bila sramežljiva ali nakon par puta sve se uhodalo. Naravno, volim diskreciju - paše i meni i bebi. Ali primjetila sam da je kod nas to još uvijek tabu tema i da većina ljudi jako negativno gleda na to i jako ružno reagira. Ne shvaćam nikako zašto je prihvatljivo da trgom prošeće kokica kojoj mizerni grudnjačić prekriva praktički samo bradavicu a nije prihvatljivo da prošeće majka kojoj gladna beba prekriva istu tu bradavicu :/
    dojenje i pušenje - priznajem, nakon poroda imala sam neodoljivu želju iako kroz trudnoću nisam pušila. I zapalila sam nekoliko puta, ali odmah nakon podoja i kada sam znala da će proći bar sat i pol do slijedećeg podoja. Hvala bogu, prošla me ta kriza i danas ne pušim. Jer dojim.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •