Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 129

Tema: pocetak dohrane s rizinim pahuljicama

  1. #51
    riba26 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    more i sunce
    Postovi
    459

    Početno

    wow :shock: ne moš virovat... o pa ja onda njih neću više koristit... a onda ne znam kojeg bi? mi nemamo baš neki izbor u šibeniku.. blago vama u zagreb kad ima te dućane kao bio&bio i organske proizvode...

  2. #52

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Kutina
    Postovi
    58

    Početno

    mene zanima da li uz kašicu obavezno ide i dojenje ili treba izbaciti dojenje uz neki od obroka preko dana. :/

    beba mi ima 6mj. i počela sam s kašicama. za početak joj dajem po 5 dana jedan okus pa pređem na sljedeći ali samo jednom dnevno i to najčešće oko podne.

  3. #53
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    Citiraj kaillasa prvotno napisa
    mene zanima da li uz kašicu obavezno ide i dojenje ili treba izbaciti dojenje uz neki od obroka preko dana. :/

    beba mi ima 6mj. i počela sam s kašicama. za početak joj dajem po 5 dana jedan okus pa pređem na sljedeći ali samo jednom dnevno i to najčešće oko podne.
    dojenje razmaknuto od kašice. da se vitamini ne bi vezali na kalcij iz mlijeka i otišli van

  4. #54

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Kutina
    Postovi
    58

    Početno

    nisam znala da dojenje treba razmaknuti od kašica. ustvari sam mislila da za vrijeme privikavanja na kašice treba ići dojenje-kašica-dojenje to sam negdje pročitala nisam sad sigurna gdje

  5. #55
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    i ja sam se začudila kad mi je pedijatrica rekla da nikako ne dojim poslije kašice nego malo kasnije, ali poslije sam skužila da ima pravo

  6. #56

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Kutina
    Postovi
    58

    Početno

    jesi onda izbacila jedno dojenje kada daš kašicu?

  7. #57
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    Citiraj kaillasa prvotno napisa
    jesi onda izbacila jedno dojenje kada daš kašicu?
    pa u biti nisam, jer kada nam je došla potreba za kašicom značilo je i da mu treba više hrane. mi ti se nacicavamo cijeli dan jer ga nastojim odviknuti od petsto buđenja po noći
    tak da bi se moglo reći da dojimo na zahtjev (moj )

  8. #58

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Kutina
    Postovi
    58

    Početno

    :D je li bolje spava sad kad dojiš puno po danu? meni se je beba počela buditi svakih 2 sata po noći zadnjih par dana a prije je znala jesti u 22 pa oko 3 i još oko 6 ne znam što joj je došlo. kad se probudi nije ni gladna malo zacendra dam joj da malo posiše i opet odmah zaspi

  9. #59
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj ivy prvotno napisa
    Citiraj kaillasa prvotno napisa
    mene zanima da li uz kašicu obavezno ide i dojenje ili treba izbaciti dojenje uz neki od obroka preko dana. :/

    beba mi ima 6mj. i počela sam s kašicama. za početak joj dajem po 5 dana jedan okus pa pređem na sljedeći ali samo jednom dnevno i to najčešće oko podne.
    dojenje razmaknuto od kašice. da se vitamini ne bi vezali na kalcij iz mlijeka i otišli van
    kud van?

    ne moras niti izbaciti podoj, niti ga odvojiti od dojenja.
    pogotovo kad beba samo isprobava okuse, pa joj dojenje treba da se najede/ napije do kraja

  10. #60
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    kud van?
    ok, nisam nikakav striučnjak, pa ne znam ovo objasniti. i baš ću pitati pedijatricu da mi to malo pobliže objasni kad ću ići kod nje opet. no, imam puno povjerenje u nju kada kaže nešto tako jer je jedna od najboljih pedijatara u Zagrebu, a upozorila me na to samoinicijativno, nisam ju niti pitala. moja beba se rodila mala, pa nam je bilo važno da što bolje papa i ona mi je sama rekla- - Pazite na to da ne kombinirate podoj i kašicu u istom obroku
    eto, to je sve što znam

  11. #61
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    bilo bi lijepo da nam napises pedijatricino objasnjenje kad stignes, bas me zanima.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    da malo podignem, a mene zanima kako pripremiti rizine pahuljice sa majcinim mlijekom? treba li prokuhavati mlijeko? ili ono onda izgubi svoju vrijednost? ili da fresko izdojeno mlijeko odma zamutim sa pahuljicama? jeli netko mozda tako pripremio?

  13. #63

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    120

    Početno

    Koliko se vremenski kuha proso? Kupila sam oljušteno zrno prosa. To mi je potpuno nova namirnica i nemam nikakvog iskustva u njegovom kuhanju.

  14. #64
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    10ak minuta se kuha i onda još pustiš da stoji 10ak u vodi-da nabubri i omekša.[/code]

  15. #65
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Citiraj majola prvotno napisa
    da malo podignem, a mene zanima kako pripremiti rizine pahuljice sa majcinim mlijekom? treba li prokuhavati mlijeko? ili ono onda izgubi svoju vrijednost? ili da fresko izdojeno mlijeko odma zamutim sa pahuljicama? jeli netko mozda tako pripremio?
    Majcino mlijeko se ne smije prokuhavati. Mozes ga malo zagrijati grijuci posudicu u kojoj je pohranjen toplom vodom (da stoji u vodi ili kroz mlaz). Ja rizine pahuljice nisam nikad koristila, kad sam pocela s rizom, kuhala sam rizu. A mozes i otopiti te pahuljice u vodi pa dodati neko voce, bude fino, ja tako radim griz- na vodi kuham pa dodajem voce, bademe i sl.

  16. #66
    L&L0809 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,190

    Početno

    Citiraj majola prvotno napisa
    da malo podignem, a mene zanima kako pripremiti rizine pahuljice sa majcinim mlijekom? treba li prokuhavati mlijeko? ili ono onda izgubi svoju vrijednost? ili da fresko izdojeno mlijeko odma zamutim sa pahuljicama? jeli netko mozda tako pripremio?
    ja sam za Lovru na frisko izdojeno samo bacila pahuljice i promijesala (jer je toplo samo po sebi). ako koristis zamrznuto ili iz frizidera, onda kao sto je mimah napisala.

  17. #67
    argentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    646

    Početno

    mi uskoro krecemo s dohranom, maleni ima 5 mj.
    pedijatrica nam je preporucila da pocnemo s rizinim **** pahuljicama, i da ih radimo s vodom.
    e sad, mene zanima, ako je netko radio kasice vodom, koju ste vodu koristile?
    razmisljam da dodam Janu, ali morala bih je grijati.

  18. #68
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Običnu iz pipe prokuhanu mada na tržištu postoje i vode baš za bebe. Ali, nećemo reklamirati...

  19. #69

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    75

    Početno

    I ja mislim započeti s rižinim pahuljicama, kada beba napuni 6 mjeseci (sada smo 5 mjeseci i 4 dana). Za razliku od Argentine kojoj je pedijatrica preporučila pahuljice, meni moj pedijatar nije niti spomenuo dohranu, a kamoli da bi nešto preporučio.....ali to je već jedna druga tema.

  20. #70
    argentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    646

    Početno

    Lukina mamma hvala ili cu tako ili mozda Janu...

    benedetta zato imamo rodu i internet da se informiramo, iako ja moram priznati najvise slusam pedijatricu.
    voce cu uvesti zadnje na njen prijedlog, jer navodno ga najvise vole pa da mi poslije ne bi odbijao zitarice i povrce.

    bas me zanima kak ce to sve ici

  21. #71
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Vidiš, nisam nikad razmišljala o tom da bi klinci odbijali žitarice zbog finog i slatkog voća. Mi smo počeli s voćem i onda dalje po kalendaru prehrane kojeg sam se držala ko Biblije. Zbilja sam pretjerivala. Sad ću to sve malo ležernije (bar se nadam...).

  22. #72
    amalia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    167

    Početno

    ja se izdajam i miješam sa rižinim, kukuruznim pahuljicama, a i koristimo i pahuljice od prosa

  23. #73

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    4

    Početno

    Moja pedijatrica , koju mahom hvale (čak i na ovom forumu), preporučila mi da počmem s rižinim pahuljicama prije spavanja, kako bi mali bolje spavao. Napominjem da mali ima tek 4,5 mjeseci (!) i da nisam namjeravala početi još mjesec i pol. Inače, budi se svega dva, tri puta po noći radi cicanja i to praktički u snu ili odmah zaspe (dakle, nemamo problem s noćnim buđenjima).
    Kad sam joj rekla da ne bih, nego da ću još čekati, ona mi odvrati da kako ja hoću, ali da nema razloga ne početi.
    Sad se ja pitam da li su te rižine pahuljice uistinu najbolja stvar za početak dohrane, jer pedijatrici koja ima ovakve stavove baš i ne vjerujem. Škicnula sam na tablicu dohrane, ali nisam još detaljno proučavala.
    Inače, maleni je isključivo na cici i super napreduje.

  24. #74
    argentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    646

    Početno

    ove rizine od ****-a mozes koristiti od 4. mjeseca.
    a kada ces ti poceti - stvar je osobnog stava.
    ja slusam svoju pedicu koja mi je preporucila da pocnemo isto sa rizinima, na vodi, i kako mi maleni super napreduje, rekla mi je neka startamo sa nepunih 6 mj.
    tako sam i napravila, sad ima 5,5 mj i krenuli smo

  25. #75
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Ja sam uvela rizine pahuljice na vodi sa 6 mjeseci kao 2. ili 3. namirnicu (ne sjecam se vise), prva dva puta sam dala malo i nije bilo problema. Treci put sam dala joj malo vise i nakon toga je 2 dana bila bez kakanja (a ja iskljucivo dojila da rijesimo problem)! Pa sam odustala na mjesec-dva, onda sam opet dala za probu - i opet tvrda stolica, jedva je kakala a inace joj probava radi ko navijena. Tako da te famozne rizine pahuljice za bebe uopce nisam koristila.
    S 9 mjeseci sam joj pocela davati rizoto i s tim srecom nije bio problema...

    Eto, iako to cesto preporucaju za pocetak, moze biti i problematicno jer riza zatvara (iako, moram priznati da ostale bebe koje znam nisu imale slicnih problema). S palentom moja nije imala nikakvih problema, pa mi se cini da je mozda to ipak bolje za pocetne zitarice (one potvrdjeno bez glutena) jer i to ide od 6 mjeseci.

  26. #76
    argentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    646

    Početno

    je, nama je palenta druga po redu, ili mozda cak kasica od prosa.
    vidjet cu kako na sto reagira, kaj vise voli i od cega bolje spava
    od rizinih mi kaka svaki 2 dan otprilike a to ne smatram problematicnim, bar za sada ne.

  27. #77

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    90

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    draga riba,
    nemoj vjerovato ono što proizvođač napiše: njima je u interesu prodati, a malo ih je briga za našu djecu.
    to što piše da ima vitamina, kalcija, željeza... sve je to - bezvezarija.
    što je onda, po tvome mišljenju najbolje davati bebi,ne razumijem ,kupljene kašice ne valjaju (umjetne su) ,voće i povrće sa placa sadrži tko zna što ? Bio trgovine također nisu 100 % garancija samo zato što prodaju hranu naslovljenu biološkom (tko kaže da i je 100 % biološka ,stvar povjerenja potrošača) . Onda što preostaje od svega ,ako ne to, da se počnemo same baviti uzgojem voća i povrća . Mislim da danas malo tko ima vremena i uvjeta za to. I usput da ne spominjemo da je ta bio hrana dosta skupa, a mislim da ima tu puno obitelji koje si to ne mogu priuštiti.Možda ispadam kritična ,ali osvrnula sam se na podforum o dohrani jer vidim da se stalno zagovara nešto zdravo , a šta je danas zapravo zdravo? Koja je po tebi onda najzdravija opcija?

  28. #78

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    90

    Početno

    Citiraj amalia prvotno napisa Vidi poruku
    ja se izdajam i miješam sa rižinim, kukuruznim pahuljicama, a i koristimo i pahuljice od prosa
    Amalia, koliko bi mlijeka trebalo izdojiti za jedan obrok? To jedino daješ u dan ili daješ još jednu voćnu ili povrtnu kašicu ? Mi smo sada počeli sa dohranom i to sa sokićem od jabuke , pa idući tjedan bi krenula sa rižinim pahuljicama .Rižine bi mu dala prije spavanja tako da bolje odspava jer se budi svakih sat, sat i pol od ponoći dalje.

  29. #79
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj lopa29 prvotno napisa Vidi poruku
    što je onda, po tvome mišljenju najbolje davati bebi,ne razumijem ,kupljene kašice ne valjaju (umjetne su) ,voće i povrće sa placa sadrži tko zna što ? Bio trgovine također nisu 100 % garancija samo zato što prodaju hranu naslovljenu biološkom (tko kaže da i je 100 % biološka ,stvar povjerenja potrošača) . Onda što preostaje od svega ,ako ne to, da se počnemo same baviti uzgojem voća i povrća . Mislim da danas malo tko ima vremena i uvjeta za to. I usput da ne spominjemo da je ta bio hrana dosta skupa, a mislim da ima tu puno obitelji koje si to ne mogu priuštiti.Možda ispadam kritična ,ali osvrnula sam se na podforum o dohrani jer vidim da se stalno zagovara nešto zdravo , a šta je danas zapravo zdravo? Koja je po tebi onda najzdravija opcija?
    ni ja nemam novca, a ni volje za obilaženje "zdravih" dućana...
    niti naručujem od uzgajivača organskog voća i povrća.
    djelomično zato što su skupi, a djelomično i zato što im ne vjerujem
    staklenku nisam nikada kupila, iz tri razloga: jedan je što ne vjerujem da nešto može stajati 2-3 godine i onda u sebi imati sve ono što su napisali, a drugi zato što unutra postoji sigurno i puno toga što NISU napisali. treći je što neću da se netko na meni i mome djetetu, lijepljenjem šarenih naljepnica - obogaćuje.
    ne znam koliko košta staklenka, ali vjerujem da od jedne bočice mogu kupiti i dva kilograma jabuka, npr...

    ja kupujem na placu ili u dućanu.
    to je ono što si i financijski i vremenski mogu priuštiti.
    dobro ogulim koru (u dva sloja) i dajem djeci.
    vjerojatno dio otrova ne odstranim ni pranjem ni guljenjem, ali ja na to više ne mogu utjecati.

  30. #80

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    90

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ni ja nemam novca, a ni volje za obilaženje "zdravih" dućana...
    niti naručujem od uzgajivača organskog voća i povrća.
    djelomično zato što su skupi, a djelomično i zato što im ne vjerujem
    staklenku nisam nikada kupila, iz tri razloga: jedan je što ne vjerujem da nešto može stajati 2-3 godine i onda u sebi imati sve ono što su napisali, a drugi zato što unutra postoji sigurno i puno toga što NISU napisali. treći je što neću da se netko na meni i mome djetetu, lijepljenjem šarenih naljepnica - obogaćuje.
    ne znam koliko košta staklenka, ali vjerujem da od jedne bočice mogu kupiti i dva kilograma jabuka, npr...

    ja kupujem na placu ili u dućanu.
    to je ono što si i financijski i vremenski mogu priuštiti.
    dobro ogulim koru (u dva sloja) i dajem djeci.
    vjerojatno dio otrova ne odstranim ni pranjem ni guljenjem, ali ja na to više ne mogu utjecati.
    najbolje neka svatko izabere ono što mu najviše odgovara i ono u što ima najviše povjerenja. Ja mislim kombinirati od svega pomalo , ali za početak ću početi sa kupljenim kašicama , ako ne uspijem nabaviti ponešto domaće.A tako mi je i pedijatrica savjetovala ,koja nije strogo medicinski nastrojena .Čak me natjerala da dojim kada sam bila na putu da odustanem i to mi je jedan dobar razlog da joj povjerujem i imam povjerenja u nju. Imam jedno pitanje ,ali ne znam da li spada u ovu temu,pa ako ne preporuči mi podforum ,vezano uz dojenje i dohranu.Zanima me kako da ja uspijem izdojiti 200 ml mlijeka za jedan obrok i u to dodam rižine pahuljice ,ako mi beba siše svakih, recimo , sat i po po danu (to znači da ja sigurno nemam toliko kada tako često traži).Naravno ima svakakvih dana , ali uglavnom je razmak kraći između podoja.Dakle dala bi mu jedan obrok rižinih pahuljica prije spavanja ,možda bi bolje spavao. Uz to i jednu voćnu kašicu ujutro,da li je to ok raspored .Ako dam rižine pahuljice u mome mlijeku to je i dalje mliječni obrok , a dobiva i voće ,tako da je omjer dobar ,imam li pravo ? To bi uvela drugi tjedan ,jer smo sada počeli najprije sa jabukom .Da li mogu i u tu jabučnu kašicu staviti pahuljice ili bi to bilo previše za jedan dan ?Moram uvoditi jednu namirnicu tjedno zbog alergija kojima je beba sklona .Zar je potrebno te pahuljice testirati 7 dana ,čini mi se to pretjeranim ?

  31. #81
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ne znam kako da izdojiš 200 ml
    ja nisam nikada uspjela više od 0,5 , nekoliko kapi samo
    ja ti mogu reći kako da eventualno povećaš količinu izdojenoga, ali koliko će to biti, stvarno ne znam; ovisi i o tehnici izdajanja i o prohodnosti mliječnih kanalića i o refleksu otpuštanja mlijeka.

    dojeno dijete ne treba jesti kašice sa majčinim mlijekom, dojenje je sasvim dostatno. sva ostala hrana se može pripremati na vodi. zašto bi se mučila i izdajala, ako dijete lijepo sve samo izvuče?

    što se tiče ritma uvođenja namirnica, e to ćeš sama morati odlučiti; ako se tebi čini pretjeranim sedam dana isprobavati pahuljice, onda nemoj.
    ako misliš da treba dijete nahraniti navečer kako bi bolje spavalo - napravi tako.

    mi ovdje pišemo svoja iskustva i dijelimo informacije kojima raspolažemo, ali odluka je samo tvoja.

    jer, da mene pitaš, ništa od ovoga što si napisala ne bi napravila
    ali, to sam ja.
    Posljednje uređivanje od apricot : 13.05.2010. at 08:09

  32. #82

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    90

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam kako da izdojiš 200 ml
    ja nisam nikada uspjela više od 0,5 , nekoliko kapi samo
    ja ti mogu reći kako da eventualno povećaš količinu izdojenoga, ali koliko će to biti, stvarno ne znam; ovisi i o tehnici izdajanja i o prohodnosti mliječnih kanalića i o refleksu otpuštanja mlijeka.

    dojeno dijete ne treba jesti kašice sa majčinim mlijekom, dojenje je sasvim dostatno. sva ostala hrana se može pripremati na vodi. zašto bi se mučila i izdajala, ako dijete lijepo sve samo izvuče?

    što se tiče ritma uvođenja namirnica, e to ćeš sama morati odlučiti; ako se tebi čini pretjeranim sedam dana isprobavati pahuljice, onda nemoj.
    ako misliš da treba dijete nahraniti navečer kako bi bolje spavalo - napravi tako.

    mi ovdje pišemo svoja iskustva i dijelimo informacije kojima raspolažemo, ali odluka je samo tvoja.

    jer, da mene pitaš, ništa od ovoga što si napisala ne bi napravila
    ali, to sam ja.
    pa kako da povećam onda količinu mlijeka? Slabo mi jede jer je bolestan. Dajem mu cicu i svakih pola sata , ali neće ako nije gladan ili mu se ne spava . Zapravio potegne dva gutljaja i onda me krvnički ugriza zubima , napravio mi je ranu do krvi tako da mu s mukom dajem tu cicu. Opet je počeo malo bolje spavati . Prvu turu odspava i 5 sati.Ne znam da li zato što je bolestan ili ipak sit . U mjesec dana je dobio jedva 200 grama ,ali konstantno je ili prehlađen ili ga muče zubići , upravo ima uroinfekt. Bojim se da premalo jede ,svega par puta baš pravilno doji. Ovo ostalo je par minuta gutanja i onda počne gristi.Danas sam mu dala 2 žličice jabuke ,nije mu se nikako svidjelo .Vidjeti ćemo sutra .

    Za te pahuljice mislim da su bljutavog okusa pa nemam ideju kako da mu ih ponudim kada ne smijem za početak miješati namirnice iako ne kužim koja joj je to fora , ako je jabuka već testirana ? Jesi čula da je netko tako uvodio namirnice? Pišem tu i nevezano uz dohranu ,ali glupo mi je skakati na ostale podforume kada se obraćam konkretno tebi . Na onom podforumu šta si mi predložila mislim da nema nikoga ,zadnji je post od predlani.

  33. #83

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    90

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam uvela rizine pahuljice na vodi sa 6 mjeseci kao 2. ili 3. namirnicu (ne sjecam se vise), prva dva puta sam dala malo i nije bilo problema. Treci put sam dala joj malo vise i nakon toga je 2 dana bila bez kakanja (a ja iskljucivo dojila da rijesimo problem)! Pa sam odustala na mjesec-dva, onda sam opet dala za probu - i opet tvrda stolica, jedva je kakala a inace joj probava radi ko navijena. Tako da te famozne rizine pahuljice za bebe uopce nisam koristila.
    S 9 mjeseci sam joj pocela davati rizoto i s tim srecom nije bio problema...

    Eto, iako to cesto preporucaju za pocetak, moze biti i problematicno jer riza zatvara (iako, moram priznati da ostale bebe koje znam nisu imale slicnih problema). S palentom moja nije imala nikakvih problema, pa mi se cini da je mozda to ipak bolje za pocetne zitarice (one potvrdjeno bez glutena) jer i to ide od 6 mjeseci.
    kako si davala te pahuljice , kako si ih spremila ?

  34. #84
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    rižine pahuljice možeš dodavati uz bilo koju drugu hranu, ako misliš da je to potrebno: uz ribanu jabuku, kuhanu tikvicu, kuhanu korabu... uz sve
    to ti je, otprilike, kao i kruh.
    ali, samo ako misliš da ti dijete ne dobiva dovoljno na težini.

  35. #85

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    90

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    rižine pahuljice možeš dodavati uz bilo koju drugu hranu, ako misliš da je to potrebno: uz ribanu jabuku, kuhanu tikvicu, kuhanu korabu... uz sve
    to ti je, otprilike, kao i kruh.
    ali, samo ako misliš da ti dijete ne dobiva dovoljno na težini.
    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    rižine pahuljice možeš dodavati uz bilo koju drugu hranu, ako misliš da je to potrebno: uz ribanu jabuku, kuhanu tikvicu, kuhanu korabu... uz sve
    to ti je, otprilike, kao i kruh.
    ali, samo ako misliš da ti dijete ne dobiva dovoljno na težini.
    pa mislim da ne dobiva dovoljno , rekla sam da je dobio tek 200 grama u mjesec dana ,a stalno je na cici , ja mislim da ne pojede dovoljno , a sigurno ima veze sa tim što je bolestan . Htjela bi da dobije malo više na kilaži .Bio mi se lijepo popunio sada mi izgleda kao da je smršavio . Nisi mi odgovorila kako da povećam količinu mlijeka ? Ako ne smiješ tu pisati na temu dojenja reci kamo da prebacim to pitanje

  36. #86
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    mogu ja pisati i ovdje, nije problem...
    200 grama u 6. mjesecu nije malo, meni se čini kako je to više prosjek nego iznimka...

    količinu izdojenog mlijeka možeš povećati kompresijama, češćim izdajanjem, izdajanjem jedne dojke dok dijete doji na drugoj, dojenje/izdajanje noću...
    savjeti su isti kako i oni za povećanje koičine plijeka kada dijete doji

  37. #87

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    90

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    mogu ja pisati i ovdje, nije problem...
    200 grama u 6. mjesecu nije malo, meni se čini kako je to više prosjek nego iznimka...

    količinu izdojenog mlijeka možeš povećati kompresijama, češćim izdajanjem, izdajanjem jedne dojke dok dijete doji na drugoj, dojenje/izdajanje noću...
    savjeti su isti kako i oni za povećanje koičine plijeka kada dijete doji
    pa onda dobro ,ne moram se toliko brinuti.Probala sam kompresije dok doji , to izdajanje dok on doji je nemoguće jer je toliko znatiželjan da se ne smijem pomaknuti dok doji ,odmah okreće glavicu i gleda šta se dešava. Moram ga dojiti u potpunom miru , više ne mogu ni čitati jer ga i to ometa . Preostaje mi jedino dojiti ga i onda kada to ne traži, ali šta time dobivam ? Vjerovatno će se igrati sa cicom i brusiti zubiće na njoj.Ma ništa sačekati ću da se ozdravi pa budemo vidjeli kako će onda biti .Možda mi se po noći često budio zbog zubića , samo to je jako dugo trajalo pa sam se bojala da nemam više dovoljno mlijeka.Već je dvije noći bolje ,vidjeti ću koliko će potrajati . Kako ga naučiti da me ne grize , to užasno boli ?

  38. #88

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    90

    Početno

    apricot , šta nije isto ako dodam te rižine u kašicu ili ih dajem zasebno kada je testiranje na alergiju u pitanju? Ja bi ih odmah stavila u jabuku ,zašto da mu njih nudim kao novi okus kada ionako nisu ukusne.

  39. #89
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    pa možeš odmah kombinirati s nečim, ne moraš davati same.
    tretiraj ih kao kruh

  40. #90
    acqua avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    333

    Početno

    Koje rižine pahuljice su najbolje? Spominje se različiti proizvođači. Koje se ne kuhaju? Koje da? Prvo sam mislila kupiti te iz bio&bio, ali negdje je bilo rečeno da bebi ne treba davati previše integralnih žitarice pa se pitam da li su te iz bio&bio dobar izbor za početak dohrane ako su od integralne riže, zobi ili čega već?


    frida editirala spominjanje proizvođača koji krše međunarodni pravilnik o marketingu nadomjestaka za majčino mlijeko.
    Posljednje uređivanje od Frida : 16.05.2010. at 22:05

  41. #91
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    molim vas da ne nabrajate imena proizvođača.
    to su sve kršitelji Međunarodnog pravilnika i RODA ih ne želi imati na svojemu forumu.

    Hvala!

  42. #92
    acqua avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    333

    Početno

    Sorry... imaš pravo

  43. #93
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    @lopa29
    Evo da odgovorim s malim zakasnjenjem. Rizine sam mijesala s kuhanim povrcem (mislim da je bila tikvica). Prva dva puta sam stavila samo malo u vec relativno gustu kasu od kuhane tikvice, a treci (taj problematicni puta) sam samo naribala malo tikvice, skuhala na minutu-dvije i dodala pahuljice. Nisam nikad radila s mojim mlijekom (nije mi se dalo izdajati).

    Moja je inace bas negdje u toj dobi usla u fazu cestog budjenja (svakih sati i pol), a nije bila ni bolesna ni zubici ni nista... Jednostavno se samo odjednom pocela buditi i to je trajalo mjesecima. Nikakva kolicina hrane navecer nije na to utjecala - bilo da se ubila u klopi ili da je otisla spavati prakticno "gladna" - tj. nakon samo cice. Nisam razmisljala da bi budjenje bilo od gladi jer sam samoj sebi rekla nekad davno "Ti imas dovoljno mlijeka." I odbijala propitivati svako malo koliko je to, razmisljati je li puno ili malo jela, koliko cesto itd. Ustedila sam si hrpu nerviranja, i evo dojimo i dalje, sad ce 16 mjeseci...
    Inace, moja je s 4 mjeseca isto dobila relativno malo (nekih 300g) pa pedijatrica to komentirala samo da je ona "taman kako treba biti" i to je bilo to.

  44. #94

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    90

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    @lopa29
    Evo da odgovorim s malim zakasnjenjem. Rizine sam mijesala s kuhanim povrcem (mislim da je bila tikvica). Prva dva puta sam stavila samo malo u vec relativno gustu kasu od kuhane tikvice, a treci (taj problematicni puta) sam samo naribala malo tikvice, skuhala na minutu-dvije i dodala pahuljice. Nisam nikad radila s mojim mlijekom (nije mi se dalo izdajati).

    Moja je inace bas negdje u toj dobi usla u fazu cestog budjenja (svakih sati i pol), a nije bila ni bolesna ni zubici ni nista... Jednostavno se samo odjednom pocela buditi i to je trajalo mjesecima. Nikakva kolicina hrane navecer nije na to utjecala - bilo da se ubila u klopi ili da je otisla spavati prakticno "gladna" - tj. nakon samo cice. Nisam razmisljala da bi budjenje bilo od gladi jer sam samoj sebi rekla nekad davno "Ti imas dovoljno mlijeka." I odbijala propitivati svako malo koliko je to, razmisljati je li puno ili malo jela, koliko cesto itd. Ustedila sam si hrpu nerviranja, i evo dojimo i dalje, sad ce 16 mjeseci...
    Inace, moja je s 4 mjeseca isto dobila relativno malo (nekih 300g) pa pedijatrica to komentirala samo da je ona "taman kako treba biti" i to je bilo to.
    Ja sam mu ih počela stavljati u kašicu od jabuke uz dodatak malo čaja jer mu je inače kašica pregusta. Malo imamo škrti meni jer je sklon alergiji . pa moram 7 dana uvoditi po jednu namirnicu . Tek smo jabuku i rižine uvodim sada , poslije ovog nisam pametna šta bi bilo najbolje da mu ponudim. Nekako mi je glupo davati mu puna tri tjedna jabuku sa nečime drugim ali nema druge. Nego znaš li možda koliko bi beba od 6 i po mjeseci mogla pojesti dnevno kašice u mililitrima ? Koliko bi takvih obroka trebao imati uz dojenje , jedan ili dva ?

  45. #95
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    @lopa29
    Broj obroka bi mislim jos uvijek trebao biti 1, a sto se kolicine tice, ja sam mojoj obicno prvi dan-dva nove namirnice dala malo (par zlicica) a nakon toga koliko hoce, jako brzo je dogurala do ca 200ml (ovo je odokativno, jer sam kuhala pa nisam imala mjeru kolicine u ml).

  46. #96

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    90

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    @lopa29
    Broj obroka bi mislim jos uvijek trebao biti 1, a sto se kolicine tice, ja sam mojoj obicno prvi dan-dva nove namirnice dala malo (par zlicica) a nakon toga koliko hoce, jako brzo je dogurala do ca 200ml (ovo je odokativno, jer sam kuhala pa nisam imala mjeru kolicine u ml).
    a šta si u to voće dodala pahuljice ili nešto drugo? Koliko dugo ti je beba bila sita nakon toga? Jesi joj nudila prsa neposredno prije ili poslije kašice? I koliko bi čaja morala davati ?

  47. #97

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    90

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    molim vas da ne nabrajate imena proizvođača.
    to su sve kršitelji Međunarodnog pravilnika i RODA ih ne želi imati na svojemu forumu.

    Hvala!
    apricot , znaš li možda da li smijem davati bebi rižine pah. ako na njima piše da nemaju glutena , a iza na kutiji piše da sadrže na 20 kg neku zanemarivu količinu glutena , ne znam točno količinu , znam da je vrlo malo -? Beba je sklona alergiji , da li bi joj to moglo smetati i na koji način ? Nisam primjetila ništa na koži

  48. #98
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    lopa29, oprosti što se ubacujem budući da si postavila pitanje apricot, ali, ako se bojiš glutena, skuhaj bebici običnu rižu koju kuhaš vama (ne integralnu).
    Istina, ja svojoj curi dajem one Alnaturine rižine pahuljice i to zato jer mi je jednostavnije (kraće se kuhaju).
    Nakon riže i jabuke bebici možeš dati i palentu, proso... to ti je taman još dva tjedna pa ćeš moći dati i sezonsko voće, trešnje, uskoro će rane šljive, pa breskve, kajsije, rane kruškice...
    Što se tiče dohrane i spavanja, neću te utješiti kada ti kažem da moja M. spava možda po pola sata duže nego kada je bila samo na siki. Budi se svakih 2, 2,5 sata.
    Posljednje uređivanje od SikaPika : 20.05.2010. at 03:16

  49. #99
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    i ja glasam za rižu koju i mi jedemo (ne integralnu): dobro je skuhati, do raspadanja, i dati djetetu, samu ili u kombinaciji s nečim

    što se glutena tiče, dijete koje intenzivno doji, zaštićenije je od one djece koja ne doje, pa se namirnice s glutenom mogu davati i na početku dohrane

  50. #100
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    što se glutena tiče, dijete koje intenzivno doji, zaštićenije je od one djece koja ne doje, pa se namirnice s glutenom mogu davati i na početku dohrane
    dali se ovo odnosi samo na glutein , ili općenito na neskolnost alergijama? I da zašto ne integralnu, mada sam klincima upočetku davala običnu bijelu, a prije riže počela davala djeci i žgance?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 20.05.2010. at 08:46

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •